Προς το περιεχόμενο

Ποιό Laptop προτιμάτε και γιατί;


madsc

Ποιό Laptop προτιμάτε και γιατί;  

1.286 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιό Laptop προτιμάτε και γιατί;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψήφισα Acer για τους ακόλουθους λόγους: Πολλά πράγματα στη χαμηλότερη τιμή, καλή ποιότητα και κανένα πρόβλημα στην αξιοπιστία. Είμαι κάτοχος ενός Acer Aspire 8930g με τον Intel Core2Duo T9400 στα 2,53 GHz και με κάρτα γραφικών NVidia 9600M GT (512mb). Τον έχω από τον Δεκέμβριο του 2008 (900Ε τότε) και δεν έχω κανένα (μα κανένα!) απολύτως πρόβλημα με Hardware, ούτε με τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 603
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η ψήφος μου πάει στην HP διότι άρχισε και κυκλοφορέι πάλι τα δυνατά της μοντέλα....

 

H toshiba παρόλου που την είχα κάποτε ψηλά άρχισε και παίζει το σύστημα της πλαστικούρας και έχει χαλάσει κατα πολύ τα μηχανάκια της....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

εγώ προσωπικά δεν έχω θέμα με μάρκα υπολογιστή έτσι κι,αλλιώς οι υπολογιστές που βγαίνουν τώρα είναι αρκετά καλοί. Το θέμα είναι για πιο λόγο χρειάζεστε τον υπολογιστή και με βάση αυτό κοιτάξτε τι επιλογές έχετε.Καλή σας μέρα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ψήφος μου πάει στην HP διότι άρχισε και κυκλοφορέι πάλι τα δυνατά της μοντέλα....

 

H toshiba παρόλου που την είχα κάποτε ψηλά άρχισε και παίζει το σύστημα της πλαστικούρας και έχει χαλάσει κατα πολύ τα μηχανάκια της....

Και το Alienware M17X R3,ειναι πλαστικουρα κ προφανως υποδιεστερο σε ποιοτητα απο τα μεταλικα HP!?! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγω λεω Macbook Pro και Dell(εχω το XPS 15,6"L502x)!Για τα Mac δεν το συζητω,ειναι φοβερα και πανευκολα στη χρηση τους.Για τα Dell,λογω εγγυησης φυσικα αλλα και πολυ καλης ποιοτητας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

HP .... :wub:

 

Μου αρέσει ο σχεδιασμός τους η καλή αναλογία ποιότητας/τιμής και καθώς είμαι κάτοχος ενός HP 530 ..... ενός HP mini 2140 ..... ενός HP Pavilion DV7 .... και μιας οθόνης HP w2207 .... είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

Κανένα πρόβλημα όλα αυτά τα χρόνια.

Δεν έχω καθόλου άποψη για τους άλλους εκτός από την SONY, που παρόλο που την συμπαθώ, θεωρώ πως πουλάει πολύ ακριβά το όνομα της και μόνο.

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

ψηφίζω acer σαν κατοχος ενος 6920.το χω 4 χρονια και δεν εχει βγαλει κανενα προβλημα.δεν ανεβαζει, οπου και να το τοποθετησω και για οσο χρονο, θερμοκρασια και γενικα παρεχει πολλα καλουδια.οταν το πηρα ηταν το πρωτο που κυκλοφοροθσε με blu-ray drive:P.το service για τα ασερ εχω ακουσει οτι εχει ενα θεμα αλλα στο ebay βρωμαει ο τοπος απο ανταλλακτικα και αν πιανουν τα χερια σου την κανεισ τη δουλεια σου και μονος σ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα παλιοτερα 2 HP και μπορω να πω πως δεν με αφησαν ικανοποιημενο και απο ποιοτητα κατασκευης και απο το σερβις, καθως το ενα χρειαστηκε "γιατρο" :P

 

Μετα απο ενα Acer που περασε απο τα χερια μου μπορω να πω πως ειναι απλα "οκ". Τιμιο για τα λεφτα του χωρις προβληματα αλλα και με υποχορησεις στην κατασκευη. Δεν χρειαστηκε σερβις, οποτε δεν εχω αποψη για αυτο το κομματι. Γενικα μια καλη εικονα.

 

Τωρα εχω 2 Samsung. Το ενα ειναι κι αυτο στον "γιατρο" και η μεχρι τωρα συμπεριφορα-επικοινωνια, κρινετε επαρκης και σωστη. Σε καμια εβδομαδα που υπολογιζω να το εχω στα χερια μου θα μπορω να εχω πιο ολοκληρομενη αποψη.

Στα + των samsung η ποιοτητα του πληκτρολογιου που για τις δικες μου απαιτησεις/ιδιοτροπιες πλεον ειναι σημειο συγκρισης καθως επισης και το σημαντικο 2 χρονια εγγυηση + 1 επεκταση απο τον αγοραστη με μικρο αντιτιμο.

 

*Ολοι οι υπολογιστες χρησιμοποιηθηκαν/χρησιμοποιουνται για επαγγελματικη χρηση με "βαριες εφαρμογες" να ειναι τα VS και ο Sql Server.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει να προτεινει καποιος κανενα νεο λαπτοπ μεταξυ των εταιριων hp, dell & toshiba που να μπορω να του κανω φορματ τον δισκο και να του περασω τα win7 64bit ultimate χωρις καποιο προβλημα με πληκτρολογια κ.τ.λ. γιατι το δοκιμασα σε καποια λαπτοπ που εχουν intel i3 και μεταγενεστερο επεξεργαστη και ενω τα περναει δεν δουλευουν τοσο καλα οσο με τα μαμησια win7 64bit home premium που ειχε εξ' αρχης το λαπτοπ.

 

Ειδικα στα hp laptop ειχανε dynamic hard disk με win7 64bit home premium και δεν σε αφηνε ουτε να χωρησεις το partition των win7 σε δυο μικροτερα για να μην αναφερω οτι εξ' αρχης ειχε 4 partitions(Boot, win7, recovery, hp tools)

 

Επισης ποια μοντελα θα προτεινατε μεχρι 500-600 ευρω?

Κυριως για hd movies(mkv, bluray dicsc and iso files), ιντερνετ κ.τ.λ. οχι τοσο για παιχνιδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

ψηφίζω acer σαν κατοχος ενος 6920.το χω 4 χρονια και δεν εχει βγαλει κανενα προβλημα.δεν ανεβαζει, οπου και να το τοποθετησω και για οσο χρονο, θερμοκρασια και γενικα παρεχει πολλα καλουδια.οταν το πηρα ηταν το πρωτο που κυκλοφοροθσε με blu-ray drive:P.το service για τα ασερ εχω ακουσει οτι εχει ενα θεμα αλλα στο ebay βρωμαει ο τοπος απο ανταλλακτικα και αν πιανουν τα χερια σου την κανεισ τη δουλεια σου και μονος σ

Συμφωνώ απόλυτα. Το θέμα με τη θερμοκρασία λεέι από μόνο του πολλά. Παίρνεις πολύ περισότερα απ'ό,τι πληρώνεις.

 

Για τα Sony ενώ έχω εντυπωσιαστεί, έχω ακούσει πολλά αρνητικά από φίλο γραφίστα που του έτυχε μία στραβή και έφτασε για σέρβις να το στείλει Γερμανία και ξενέρωσα. Tα Mac μπροστά από την εποχή τους. Για καθημερινή σκληρή χρήση Τoshiba και Acer. Lenovo για όλα μαζί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Αθάνατο acer aspire 7720g! Το είχα για gamemachine από το 2008 ως το 2011 όπου και έφτιαξα desctop. Το πήρε ο bro και το έχει και αυτός σαν gamemachine (όχι βαριά games όμως, ΑοΕ2, mass effect, mass effect 2*εκεί κώλωσε λίγο*).. Τώρα που έβαλα και την 9600m gt θέλω να δω τι θα φτιάχνει! Για λάπτοπ 4ετίας τα σπάει. Ερώτηση: Μπορώ να του βάλω πάνελ 17" 1920x1080? To μόνο που με χαλάει στο συγκεκριμένο λαπτοπ είναι η οθόνη και η φωτεινότητα/contrast/ζωντάνια χρωμάτων της..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...