Προς το περιεχόμενο

Gran Turismo 5 [PS3]


Kadettoulas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με την dfp έχω ένα ψιλοπρόβλημα με την ευθυγράμμιση, ''τραβάει'' λίγο δεξιά, αν και κάνει calibration.

 

 

φιλε ξερω ενα καλο ευθυγραμμισα να σε στειλω.... :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 746
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
Να κάνω κι εγώ ένα σύντομο σχόλιο σχετικά με την "κόντρα" GT5 vs. FM2. Αν και τα δύο παιχνίδια με αφήνουν σχετικά αδιάφορο, καθώς θεωρούνται περίπου arcade σε σχέση με... άλλα (βλ. signature), θα πήγαινα για GT5 δαγκωτό αν έπρεπε να επιλέξω.

 

Παρ' ότι μεγάλος XBOX-άκιας και (πρώην) FM fan, αυτή τη φορά θα πάρω το μέρος του GT5 για δύο πολύ απλούς (αλλά εξαιρετικά σημαντικούς για μένα) λόγους. Πρώτον γιατί έχει αρκετά καλή in-car camera (έστω και με ανύπαρκτη κίνηση του κεφαλιού) και δεύτερον γιατί το PS3 υποστηρίζει την G25. Άρα θα μπορείτε να το παίξετε με μια τιμονιέρα της προκοπής, όχι τις πλαστικές αηδίες της Microsoft.

 

Υπαρχει παντως η δυνατοτητα να κοιταξεις δεξια και αριστερα μεσα απο αυτοκινητο και απο τις αλλες καμερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει παντως η δυνατοτητα να κοιταξεις δεξια και αριστερα μεσα απο αυτοκινητο και απο τις αλλες καμερες.

 

Ε λογικό είναι, αυτό έλειπε να μην μπορούσες να κοιτάξεις δίπλα σου (αν και για λόγους ρεαλισμού δεν θα έπρεπε να υπάρχει "πίσω" κάμερα). Στο προηγούμενο post μου πάντως αναφερόμουν στη σχετική... ακαμψία που φαίνεται να έχει το κεφάλι του οδηγού στις επιταχύνσεις που δέχεται.

 

Π.χ. στα video φαίνεται να φρενάρει με όλη τη δύναμη και το κεφάλι δεν κινείται προς τα εμπρός ούτε στο ελάχιστο. Δεν είναι κάτι τραγικό όμως, σημασία έχει πως υπάρχει η in-car camera και είναι και αρκετά καλή.

 

Όχι σαν τους... άλλους που βρήκαν σαν ελεεινή και τρισάθλια δικαιολογία ότι "σιγά μην κάτσουμε να φτιάξουμε in-car γραφικά για εκατοντάδες αμάξια, να παίζετε από το καπό".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

A λαθος καταλαβα τοτε sorry:-)

Αυτο με το κεφαλι δεν το εχω παρατηρησει για να πω την αληθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα υπαρχει και update για το GT5 Prologue ,αλλα ειναι ΠΑΝΑΡΓΟ!! ...

 

Επισης ολα καλα , αλλα αν καθε παιχνιδι θελει και 5GB+ χωρο απο τον δισκο για install τοτε τα 40gb δεν φτανουν ....Και ουτε φυσικα ειναι ευκολο να κανεις καποιος συνεχεια install/uninstall γιατι ο χρονος της διαδικασιας ειναι υπερβολικα μεγαλος ,προφανως λογω της αργης ταχυτητας του BR..

 

Κατα τα αλλα το prologue ειναι πολυ καλο και σιγουρα πολυ καλυτερο απο το GT HD ...μακαρι να βγει συντομα και το ολοκληρωμενο παιχνιδι ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Σημερα υπαρχει και update για το GT5 Prologue ,αλλα ειναι ΠΑΝΑΡΓΟ!! ...

 

Επισης ολα καλα , αλλα αν καθε παιχνιδι θελει και 5GB+ χωρο απο τον δισκο για install τοτε τα 40gb δεν φτανουν ....Και ουτε φυσικα ειναι ευκολο να κανεις καποιος συνεχεια install/uninstall γιατι ο χρονος της διαδικασιας ειναι υπερβολικα μεγαλος ,προφανως λογω της αργης ταχυτητας του BR...

 

Eιναι πολυ σπαστικο οντως.Ασε που βγαζει και error πολλες φορες και θελει παλι απο την αρχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιναι πολυ σπαστικο οντως.Ασε που βγαζει και error πολλες φορες και θελει παλι απο την αρχη.

 

 

To ειχα αφησει απο τις 19:00 να κανει το update στο GT και τωρα που γυρισα ειδα οτι ειχε κολησει στην μεση και φτου και απ'την αρχη :-(

Ουτε PC να ηταν !!!!

 

 

Και τωρα που το ξαναεβαλα να κανει το update παλι αργει χαρακτηριστικοτατα ...

Τα νευρα μου ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Με την 5η εγινε τελικα.Περασε την μεση με αργο ρυθμο και μετα κατεβηκε πολυ γρηγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτείνετε καμιά οικονομική τιμονιέρα για χρήση με το εν λόγω παιχνιδάκι (όχι την G25, δεν είμαστε για τέτοια έξοδα).

 

Logitech driving force pro, πάρα πολύ καλή, την έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Δυστηχώς εγώ ψήνομαι άσχημα για την G25, ίσως καταφέρω να κρατηθώ μέχρι να κυκλοφορήσει το κανονικό GT5.:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι διαφορές έχει το Gt5 με το update? Επίσης ρε παιδειά γίνεται να κάτεβάσεις από κάπου χειροκίνητα την 2.20 firmware? Δέν έχω internet στο PS3 και θέλω να την την κατεβάσω από pc και να την βάλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...