Προς το περιεχόμενο

Gran Turismo 5 [PS3]


Kadettoulas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 746
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τί να πω, γούστα είναι αυτά. Εγώ την Δευτέρα θα πάρω PS3, γιατί το GT5 θεωρώ πως είναι γενικά καλύτερο παιχνίδι, αλλά πριν κανένα μήνα που έτυχε για μια εβδομάδα να παίζω forza 2 με τιμονιέρα ξετρελάθηκα. Στο παιχνίδι υπάρχουν σημεία που είναι ανώτερο από το Prologue. π.χ. στις τραγικές σφαλιάρες που τρως όταν πας να ντριφτάρεις στο Prologue, και στην αδικαιολόγητη νευρικότητα του αυτοκινήτου όσο καλοστημένο και αν είναι, άσχετα με τα χιλιόμετρα που κινείσαι. Αυτό γιατί θέλω να είμαι ρεαλιστής. Επίσης σαν κονσόλες δεν υπάρχει καμία επαφή. Πολύ καλύτερο το PS3...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στις τραγικές σφαλιάρες που τρως όταν πας να ντριφτάρεις στο Prologue

 

Αυτό είναι πραγματικά το μοναδικό πράγμα που με ενοχλεί στο Prologue, έχοντας καλομάθει να ντριφτάρω σε άλλα games.Ελπίζω να βρεθεί κάνα σετάπ ή τίποτα τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί να πω, γούστα είναι αυτά. Εγώ την Δευτέρα θα πάρω PS3, γιατί το GT5 θεωρώ πως είναι γενικά καλύτερο παιχνίδι, αλλά πριν κανένα μήνα που έτυχε για μια εβδομάδα να παίζω forza 2 με τιμονιέρα ξετρελάθηκα. Στο παιχνίδι υπάρχουν σημεία που είναι ανώτερο από το Prologue. π.χ. στις τραγικές σφαλιάρες που τρως όταν πας να ντριφτάρεις στο Prologue, και στην αδικαιολόγητη νευρικότητα του αυτοκινήτου όσο καλοστημένο και αν είναι, άσχετα με τα χιλιόμετρα που κινείσαι. Αυτό γιατί θέλω να είμαι ρεαλιστής. Επίσης σαν κονσόλες δεν υπάρχει καμία επαφή. Πολύ καλύτερο το PS3...

 

Καλά όλα τα... ανωτέρω, αλλά αυτό το τελευταίο πώς σου ήρθε? Αν όντως ίσχυε, τότε θα έπαιρνα κι εγώ PS3, αλλά... :P

 

Θεωρώ πάντως ότι αν και το Forza2 υπερέχει σε κάποια σημεία, στο θέμα του "ρεαλισμού" (γκουχ, γκουχ) το PS3 έχει το φοβερό ατού της G25. Πάει και τελείωσε, πολλές φορές είναι η τιμονιέρα που κάνει το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το GT5 που αγόρασαν μερικοί δεν είναι ολόκληρο το παιχνίδι. απλά το κυκλοφόρησαν για να κάνει μπαμ μπας και πουλήσουν τίποτα παραπάνο στους πορομένους του ίδους. ήταν να κυκλοφορήσει τον μάϊο αλλά σύμφωνα με ανακοίνωση της SONY δεν θα βγει μέχρι τις αρχές του 2009. αλήθεια δεν παραξέψε κανένα σας ότι το παιχνίδι κάνει 40€

και όχι 70 όπως όλα. κάντα μια έρευνα και θα δείτε ότι έχω δίκιο. και μην αρχίζετε τις βλακείες δεν αξιζει να πάρεις ένα παιχνίδι τώρα 40€ σαν demo και του χρόνου να δώσεις 70€ για το ίδιο παιχνίδι ολόκληρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
το GT5 που αγόρασαν μερικοί δεν είναι ολόκληρο το παιχνίδι. απλά το κυκλοφόρησαν για να κάνει μπαμ μπας και πουλήσουν τίποτα παραπάνο στους πορομένους του ίδους. ήταν να κυκλοφορήσει τον μάϊο αλλά σύμφωνα με ανακοίνωση της SONY δεν θα βγει μέχρι τις αρχές του 2009. αλήθεια δεν παραξέψε κανένα σας ότι το παιχνίδι κάνει 40?

και όχι 70 όπως όλα. κάντα μια έρευνα και θα δείτε ότι έχω δίκιο. και μην αρχίζετε τις βλακείες δεν αξιζει να πάρεις ένα παιχνίδι τώρα 40? σαν demo και του χρόνου να δώσεις 70? για το ίδιο παιχνίδι ολόκληρο.

 

Καταρχην δεν λες κατι καινουριο,εχει ξαναβγει prologue στο ps2 και κατα 2ον δεν ειναι demo.Ψαξε τα reviews του παιχνιδιου για να το διαπιστωσεις και μονος σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το GT5 που αγόρασαν μερικοί δεν είναι ολόκληρο το παιχνίδι. απλά το κυκλοφόρησαν για να κάνει μπαμ μπας και πουλήσουν τίποτα παραπάνο στους πορομένους του ίδους. ήταν να κυκλοφορήσει τον μάϊο αλλά σύμφωνα με ανακοίνωση της SONY δεν θα βγει μέχρι τις αρχές του 2009. αλήθεια δεν παραξέψε κανένα σας ότι το παιχνίδι κάνει 40?

και όχι 70 όπως όλα. κάντα μια έρευνα και θα δείτε ότι έχω δίκιο. και μην αρχίζετε τις βλακείες δεν αξιζει να πάρεις ένα παιχνίδι τώρα 40? σαν demo και του χρόνου να δώσεις 70? για το ίδιο παιχνίδι ολόκληρο.

 

Προφανώς και τα ξέρουμε όλα αυτά φίλε μου.Άσε που ήδη έχει 70 αυτοκίνητα μέσα(όσα δλδ δεν έχουν άλλα games ολόκληρα) και με προοπτικές να μπούνε και άλλα με update(ήδη μπήκαν μερικά με το τελευταίο update).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις κυκλοφόρησε το GT5P προχώρησα στην αγορά PS3.Το παιχνίδι είναι πολύ καλό, αν και μισό.Ένα από τα ατού του GT και του playstation γενικότερα είναι η ποικιλία στις τιμονιέρες.Προσωπικά έχω την Logitech Driving Force Pro και είμαι πολύ ευχαριστημένος.Πριν βγει το GT5P έπαιζα το Forza2 και αν και είναι επίσης ένα πολύ καλό racing game το χαλάει η έλλειψη μιας σοβαρής τιμονιέρας.Η τιμονιέρα της Microsoft είναι άθλια κατ' εμέ.Για να ευχαριστηθείς πραγματικά τέτοια παιχνίδια χρειάζεσαι τιμονιέρα γιατί, απλά, δεν οδηγείς με τον αντίχειρα στην πραγματικότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν βγει το GT5P έπαιζα το Forza2 και αν και είναι επίσης ένα πολύ καλό racing game το χαλάει η έλλειψη μιας σοβαρής τιμονιέρας.Η τιμονιέρα της Microsoft είναι άθλια κατ' εμέ.Για να ευχαριστηθείς πραγματικά τέτοια παιχνίδια χρειάζεσαι τιμονιέρα...

 

Άιντε, πες τα. machine-smiley-5080.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει η τιμονιερα της ms να ειναι οχι η καλυτερη (επισης το forza παιζει με joystick καλυτερα απο ΚΑΘΕ ΑΛΛΟ ΡΑΛΛΑΚΙ)

και η ελλειψη dash να τσαντιζει μερικους,

αλλα στην τελικη η ουσια ειναι οτι παραμενει ΠΟΛΥ μακρια στην κορυφη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει η τιμονιερα της ms να ειναι οχι η καλυτερη (επισης το forza παιζει με joystick καλυτερα απο ΚΑΘΕ ΑΛΛΟ ΡΑΛΛΑΚΙ)

και η ελλειψη dash να τσαντιζει μερικους,

αλλα στην τελικη η ουσια ειναι οτι παραμενει ΠΟΛΥ μακρια στην κορυφη..

 

Πεστα ρε Π3τραν που εχεις χαθει ?\

Πηρες τιποτα το GT5 και λιωνεις?

 

Λοιπον στα γρηγορα απο αυτο που ειδα απο GT5

 

Gameplay πολυ κατωτερο του Forza 2 μιλαμε οτι η οδηγηση με το Sixxaxis ειναι απλα για γελια δεν το δοκιμασα με τιμονιερα των 200+ ευρω !

Να φρεναρεις και να μουρωνει το αυτοκινητο να μην ελεγχεται καθολου συνεχεια εξω κλπ

Ναι ξερω απο ραλακια ναι ημουν ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΑΓΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΦΑΝΑΤΙΚΟΥΣ στο GT1 και 2 στο PS1 . Εχω καψει απειρες ωρες σε αυτα .

Να τρακαρει το αυτοκινητο πανω στις μπαριερες και να εχει κενο ενα μετρο.

 

 

Γραφικα. δεν επαιξα πιστα μεσα σε πολη αλλα μια πιστα που δοκιμασα ειχε πολυ αθλια textures πανω σε λοφους μπαριερες κλπ μιλαμε για PS 2 γραφικα . Ειδικα ειχε μια λιμνη αυτη η πιστα και εβαλα τα γελια . Εκει που εχει γινει τρομερη δουλεια ειναι η λεπτομερεια στα αυτοκινητα μεσα(αν και η δυνατοτητα να κουνησεις το κεφαλι στην incar camera που ειχε το Test drive δεν την εχει ) και εξω ειναι τρομερη . Οντως δεν εχω δει πιο ωραια σχεδιασμενα αυτοκινητα μετα το PGR4 .

 

Αυτα απο μενα .

Προσωπικη γνωμη .

Α οχι δεν αγοραζα PS3 για αυτο το Prodemo .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια δεν χρειαζεται να λεγονται εντυπωσεις ,ειδικα οταν απο συγκεκριμενα ατομα ειναι εντελως προβλεψιμες.

 

Μιλας για γραφικα ps2 οταν ο τεχνικος τομεας εχει αποθεωθει απ'ολα τα reviews.Το εβγαλες πατατα το παιχνιδι και σε γραφικα αλλα και σε gameplay.

 

Επισης γραφεις ανακριβιες για την ingame camera.

 

Mε λιγα λογια δοκιμασες το παιχνιδι απλα για να βρεις ατελειες και να το θαψεις μετα...

 

Οντως δεν εχω δει πιο ωραια σχεδιασμενα αυτοκινητα μετα το PGR4 .

λολ βαλε και κανα 2-3 games ακομα και μετα παει το GT.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε PDS13 μιλαω συγκεκριμενα για 5 πραγματακια .

Ειπα δοκιμασα 1 πιστα .

Δεν εκανα αναλυτικο review .

Θελω να δω το τελικο προιον και να ξανακρινω .

Για την ωρα το σχολιο μου ενα ξαναζεσταμενο GT 4 αν θες με πολυ ωραια σε γραφικα μενου , glamouria κλπ ΑΛΛΑ ο τιτλος the real Driving Simulator για μενα πρεπει να του απογαρευτει να τον χρησιμοποιει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...