Προς το περιεχόμενο

How I met your mother


Japan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αρχικά, ξεκίνησα να γράφω τα σημεία που "δε μ'ενθουσίασαν" ή με κούρασαν από το χθεσινό επεισόδιο και συνειδητοποίησα πως έχω γράψει όοολο το επεισόδιο. :) Κυρίως το σημείο που

ο Τεντ προσπαθεί να θυμηθεί την ιστορία, έκανε μπαμ ότι το έβαλαν για να βγει το 20λεπτο.

Έχουμε δει πολύ καλύτερα από HIMYM.

 

Για παράδειγμα στα φιλαράκια η Ρέιτσελ γνωρίζεται με τον Τσάντλερ για "πρώτη φορά" σε τρία διαφορετικά επεισόδια και με τρεις διαφορετικούς τρόπους.

Εντελώς off topic η ερώτηση, αλλά ποιους τρεις τρόπους εννοείς; Γιατί εγώ θυμάμαι μόνο έναν κι άλλον έναν σε "the one that could have been" επεισόδιο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω κι εγώ που βλέπω παράλληλα το community;;;

 

Σορρυ bro ;P

 

 

fatty-fail-small.jpg

 

 

 

Πάντως αυτό που λες Manuel και μένα μου την έδωσε... Όταν είδα που καθόταν στο εστιατόριο και δεν είχαν τι να πούνε μπορώ να πω ότι με εκνεύρισε και όλας. Μετά απο τόσα χρόνια φίλοι δεν παίζει να ήταν τόσο awkward..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εντελώς off topic η ερώτηση, αλλά ποιους τρεις τρόπους εννοείς; Γιατί εγώ θυμάμαι μόνο έναν κι άλλον έναν σε "the one that could have been" επεισόδιο.

 

 

Όχι, το επεισόδιο εκείνο δεν ήταν "could have been". Ήταν επεισόδιο παρελθόντος. Φαντάζομαι αναφέρεσαι σε εκείνο που συναντιούνται στο μπαρ "που αργότερα θα γίνει central perk". Όταν το πρωτοέγραψες, το σκέφτηκα κι εγώ λάθος και ήμουν έτοιμος να γράψω ότι το παρελθόν δεν αναιρείται ακόμη και αν το επεισόδιο ήταν "could have been", αλλά τελικά κάναμε λάθος και οι δύο.

 

Από Wikipedia:

 

Although it appeared that Rachel and Chandler met for the first time in the pilot episode, they had actually known each other for years. They first met in 1987 when she was introduced to him by Ross. They met at Thanksgiving celebrations at the Geller home initially and met again at a party at Ross and Chandler's college in the winter of 1987, as revealed in the Season 10 episode "The One Where The Stripper Cries." At this party, Chandler and a drunk Rachel shared a kiss (but it was revealed that the only reason Chandler kissed Rachel was to get back at Ross). In 1993, they met again at a bar that was later torn down to make room for Central Perk. Rachel hadn't seen Monica, Ross, or Chandler since her days in high school. At the bar, Chandler overhears Rachel talking to some friends about how she wants to have one last night of meaningless sex before her marriage to Barry, and that she wants to have it with the first guy she lays her eyes on, which happens to be Chandler. They never did hook up, but Rachel did fantasize over him, regretting not letting him take her, but by this time it was too late. This was shown in the Season 3 episode "The One With The Flashback."

 

Συγκεκριμένα: http://en.wikipedia.org/wiki/Rachel_Green

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όχι, το επεισόδιο εκείνο δεν ήταν "could have been". Ήταν επεισόδιο παρελθόντος. Φαντάζομαι αναφέρεσαι σε εκείνο που συναντιούνται στο μπαρ "που αργότερα θα γίνει central perk". Όταν το πρωτοέγραψες, το σκέφτηκα κι εγώ λάθος και ήμουν έτοιμος να γράψω ότι το παρελθόν δεν αναιρείται ακόμη και αν το επεισόδιο ήταν "could have been", αλλά τελικά κάναμε λάθος και οι δύο.

 

Από Wikipedia:

 

 

 

Συγκεκριμένα: http://en.wikipedia.org/wiki/Rachel_Green

 

Α ναι ναι, μπράβο. Αυτό το επεισόδιο είχα στο μυαλό μου. Πράγματι, δεν ήταν "could have been", τώρα το θυμάμαι... Ήταν αυτό που στην αρχή κάνει την ερώτηση η Τζάνις, και αρχίζουν όλοι να θυμούνται περιστατικά. Σ'αυτό το επεισόδιο πρέπει να ήταν και το θεϊκό με τον Heckles που κάνει τον συγκάτοικο του Τσάντλερ.

Βγήκαμε λίγο εκτός θέματος, αλλά οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ γελιο το τελευταιο επεισοδιο.Κλασσικο επεισοδιο HIMYM απο αυτα που μας εκαναν να αγαπησουμε τη σειρα

 

 

το τελος με τον barney μπορει να χαρακτηριστει ανετα epic :lol:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλά και θυμώσουν το ποστ στο 2.5 Men και το κρατούσες μέχρι τώρα να μου την μπεις?? :P

 

Το how was your day Robin, και η απάντηση της μου την έδωσε... Το έχουμε ξανακούσει στην σειρά για άλλα θέματα, και ούτε τότε ενυπωσίασε. Μούφα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...