Προς το περιεχόμενο

How I met your mother


Japan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η θεωρία μου είναι ότι στην πραγματικότητα πάντα σας άρεσε μόνο ο Barney και από τη στιγμή που ο χαρακτήρας εξαντλήθηκε και άρχισε να περνάει σε άλλο στάδιο και να γίνεται real όπως οι υπόλοιποι, δε βρίσκετε πια τίποτα ενδιαφέρον στη σειρά.

 

Απόλυτα σωστός.Ο Barney πάντα ήταν ο "καραγκιόζης" της σειράς με το πως να κατακτήσει την κάθε μ.....αρα και όλες τις πλάκες που έκανε.Τώρα έχει αλλάξει αρκετά με τη Νόρα αλλά στο overall το επίπεδο της σειράς είναι άνω του μετρίου.Η δεύτερη σεζόν και η τρίτη ήταν οι καλύτερες μέχρι τώρα.Η πεμπτη έπεσε αρκετά και η έκτη βλεπόταν ευχάριστα.Τώρα με τα 2 πρώτα επεισόδια πιστεύω θα έχουμε μια αρκετά καλή έβδομη σεζόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν άλλαξε ιδιαίτερα. ΟΚ, το Big Bang Theory βγάζει (πολύ) περισσότερο γέλιο, αλλά αυτή η σειρά έχει μεγαλύτερο ενδιαφέρον και σίγουρα την προτιμώ (αν πρέπει να διαλέξω).

 

Για μένα ένα είναι το σημαντικό: να ενδιαφέρομαι για τους χαρακτήρες. Από τη στιγμή που ισχύει αυτό, όλα τα άλλα έρχονται σε δεύτερη μοίρα. Επίσης, μου αρέσει πολύ ο Ted και απορώ γιατί τον λέτε βαρετό. ΟΚ, για Barney συμφωνούμε. Η Λίλι και ο Μάρσαλ μου θυμίζει πολύ τη σχέση που έχω με την κοπέλα μου, που συνήθως βλέπω μαζί της τη σειρά.

 

Τέλος πάντων, προσωπικά δεν καταλαβαίνω τι σας χαλάει τόσο πολύ στη σειρά πλέον και τι είναι αυτό που είχε κάποτε και δεν έχει πλέον. Αν εξαιρέσουμε μια περίοδο που έπεσε ο Μάρσαλ και η Λίλι (η οποία έχει περάσει πλέον), τα υπόλοιπα θετικά στοιχεία παραμένουν όπως ήταν.

 

εδιτ: Προφανώς αστειευόμουν όταν είπα ότι η saliara έχει το πρόβλημα. Για να έχετε τόσοι πολλοί αντίστοιχη άποψη, σημαίνει ότι κάτι έχει αλλάξει στη σειρά. Απλά εμένα δε με ενοχλεί, ενώ τους υπόλοιπους σας χαλάει. Η θεωρία μου είναι ότι στην πραγματικότητα πάντα σας άρεσε μόνο ο Barney και από τη στιγμή που ο χαρακτήρας εξαντλήθηκε και άρχισε να περνάει σε άλλο στάδιο και να γίνεται real όπως οι υπόλοιποι, δε βρίσκετε πια τίποτα ενδιαφέρον στη σειρά.

 

Συμφωνώ 100% με όλα φίλε Manuel. Πραγματικά είχα την ίδια κουβέντα με τους φίλους μου που βλέπουν τη σειρά και τη βαριούνται πλέον για το λόγο που θέτεις. Στους πρώτους κύκλους όταν τους βλέπαμε και "αναπολούσαμε" highlights δεν ανέφεραν τίποτα άλλο εκτός από Barney(δεν κάναν κακό βέβαια) και πλέον την έχουν βαρεθεί. Ενώ εγώ που πάντα γούσταρα όλους τους χαρακτήρες, ακόμα και τον Τεντ ,που το κράξιμο που τρώει μου φαίνεται άδικο, και περιμένω κάθε επεισόδιο περισσότερο από πολλές άλλες σειρές μόνο και μόνο γι' αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ 100% με όλα φίλε Manuel. Πραγματικά είχα την ίδια κουβέντα με τους φίλους μου που βλέπουν τη σειρά και τη βαριούνται πλέον για το λόγο που θέτεις. Στους πρώτους κύκλους όταν τους βλέπαμε και "αναπολούσαμε" highlights δεν ανέφεραν τίποτα άλλο εκτός από Barney(δεν κάναν κακό βέβαια) και πλέον την έχουν βαρεθεί. Ενώ εγώ που πάντα γούσταρα όλους τους χαρακτήρες, ακόμα και τον Τεντ ,που το κράξιμο που τρώει μου φαίνεται άδικο, και περιμένω κάθε επεισόδιο περισσότερο από πολλές άλλες σειρές μόνο και μόνο γι' αυτό.

 

Μα και εγώ τους γούσταρα όλους τους χαρακτήρες στα πρώτα σεζόν, δεν είχα αφοσιοθεί σε έναν και δεν άλλαξα γνώμη για την σειρά επειδή άλλαξε το στόρυ αυτούνου (εμένα άρχισε να με ξενερώνει πριν τον "βαρεθώ". Αντιθέτως ήταν ο μόνος χαρακτήρας που δεν έκανε κάποια (σοβαρή για μένα) κοιλιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά μου φάνηκε το άνοιγμα της σεζόν, παιδιά.

 

Bonus points για το οldie τραγουδάκι από Kinks που έπαιζε σε κομβικά σημεία στο background και των 2 επεισοδίων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιο επισοδειο αλλα να ρωτησω κατι? το στορρυ με τον barnei ειχε ξαναπαιξει? γιατι οσο το βλεπα τοσο ηξερα και τι θα γινει μετα..νομιζω καπου το χα ξαναδει το ολο σκηνικο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαματο το επεισοδιο!

Δε καταλαβα ομως αυτο

με την Ρομπιν. Τι εννοει? Οτι ο Τεντ ειναι ακομα ερωτευμενος? Ή οτι ολες του οι γκομενες στη πραγματικοτητα ενοχλουνται απο το γεγονος οτι η Ρομπιν ειναι ακομα στη ζωη του?

 

 

Τελος, θα ηθελα να δω οντως τον Barney για την υπολοιπη σαιζον να

φοραει τη γραβατα και να μην το τελειωσουν εδω...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαματο το επεισοδιο!

Δε καταλαβα ομως αυτο

με την Ρομπιν. Τι εννοει? Οτι ο Τεντ ειναι ακομα ερωτευμενος? Ή οτι ολες του οι γκομενες στη πραγματικοτητα ενοχλουνται απο το γεγονος οτι η Ρομπιν ειναι ακομα στη ζωη του?

 

 

φανταζομαι θα τους δουμε

να μαλωνουν, να χωριζουν σαν παρεα κλπκλπ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φανταζομαι θα τους δουμε

να μαλωνουν, να χωριζουν σαν παρεα κλπκλπ

 

 

 

Εγώ πάλι φαντάζομαι το αντίθετο.

Σε προδιαθέτει αρνητικά αλλα ουσιαστικά αυτό που λέει στον τέντ είναι οτι ποτέ δεν ξεπέρασε την robin. Το οποίο εγώ τουλάχιστον πιστεύω ακράδαντα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε καταλαβα ομως αυτο

με την Ρομπιν. Τι εννοει? Οτι ο Τεντ ειναι ακομα ερωτευμενος? Ή οτι ολες του οι γκομενες στη πραγματικοτητα ενοχλουνται απο το γεγονος οτι η Ρομπιν ειναι ακομα στη ζωη του?

 

Θεωρώ πως εδώ η σειρά ξεφεύγει από το αμερικάνικο άσπρο/μαύρο

= είμαι ερωτευμένος / δεν είμαι ερωτευμένος

και υπονοεί πως τα πράγματα είναι γκρίζα.

Δε χάνονται τα συναισθήματα έτσι απλά. Και όσο κανείς από τους δύο-τρεις (είναι και ο Barney) δεν προχωράει παρακάτω, οι πόρτες είναι ανοιχτές. Και πάντα υπάρχει κάτι στο πίσω μέρος του μυαλού.

 

Βέβαια η αλήθεια είναι ότι ο Ted έδωσε τo OK στον Barney για να διεκδικήσει την Robin και αυτό είναι στοιχείο ότι την ξεπέρασε. Εκείνη την εποχή, όμως, βρισκόταν (δε νομίζω να κάνω λάθος, ε; ) λίγο πριν το γάμο με τη Στέλλα. Εκεί ισχύουν άλλα πράγματα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...