Προς το περιεχόμενο

Τα έχασα όλα; Hard Disk Data Recovery


NBestgirl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και όμως δεν είναι πολυτέλεια να έχεις τέτοια σπάνια δεδομένα μόνο σε έναν δίσκο χωρίς να έχεις πάρει back up. δυστηχώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αν είχα πάρει θα δεν θα ήμουν τωρα σε απελπιστική κατασταση φίλε...

Τον τελευταίο χρόνο με τόσο φορτο, που χρόνος για πολυτέλειες ...:-(

και έτυχε να χτυπήσει από τους τρεις δίσκους , αυτός ! ... εχει σπανιο διασωστικό υλικό

Stellatki καλώς όρισες στο Insomnia καταρχήν έστω και με αυτές τις συνθήκες.

Επειδή αν κατάλαβα καλά ζητάς άλλον δίσκο για την πλακέτα, καλό είναι να βάλεις και τα στοιχεία του δίσκου στο παρακάτω θέμα μπας και...

http://www.insomnia.gr/topic/353340-%CF%87%CE%AC%CE%BB%CE%B1%CF%83%CE%B5-%CE%BF-%CE%B4%CE%AF%CF%83%CE%BA%CE%BF%CF%82-%CE%B2%CE%AC%CF%86%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%BC%CF%80%CE%BB%CE%B5-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%87%CE%B1%CF%81%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%BF%CE%BD/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Stellatki καλώς όρισες στο Insomnia καταρχήν έστω και με αυτές τις συνθήκες.

Επειδή αν κατάλαβα καλά ζητάς άλλον δίσκο για την πλακέταάλλη πλακέτα για τον δίσκο, καλό είναι να βάλεις και τα στοιχεία του δίσκου στο παρακάτω θέμα μπας και...

http://www.insomnia.gr/topic/353340-%CF%87%CE%AC%CE%BB%CE%B1%CF%83%CE%B5-%CE%BF-%CE%B4%CE%AF%CF%83%CE%BA%CE%BF%CF%82-%CE%B2%CE%AC%CF%86%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%BC%CF%80%CE%BB%CE%B5-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%87%CE%B1%CF%81%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%BF%CE%BD/

Fixed,θέλουμε να πάρουμε τα δεδομένα αφού.

Stellatki πως κατέληξες στο ότι είναι θέμα πλακέτας;;

Αν τον βλέπει αυτήν την στιγμή από το bios θα άξιζε να προσπαθήσεις να κάνεις ανάκτηση έστω και εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^

...κι εγώ μπερδεύτηκα αρχικά, αλλά το νόημα ήταν "χαλασμένο δίσκο με καλή όμως πλακέτα για να την πάρει από αυτόν".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε,με μπέρδεψε η διατύπωση...άσε που γενικά δεν μπορώ να της καταλάβω της γυναίκες. :X

Και πολύ καλά κάνεις :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κανενα προγραμμα για Windows να παρουμε εικονα του δισκου κατα καποιο τροπο; Λεγοντας εικονα ομως οχι πχ 1 TB επειδη ειναι ο δισκος αλλα μονο οτι εχουμε γραψει μαζι με το boot sector κτλ..

Προσωπικα απο windows Notron Ghost ξερω χωρις να το εχω χρησιμοποιησει.Λογικα η εικονα θα πρεπει να γινει οσο δε τρεχουν τα windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 To Τrue Image από Acronis. Mπορείς να πάρεις και image του partition με τα Win, τη στιγμή που "τρέχουν" μάλιστα. Και να ορίσεις και τον χώρο που θα καταλαμβάνει αυτό (δηλαδή να περιλαμβάνει όσο απ' τον κενό του χώρο θες - έως και καθόλου. Αν δηλαδή είναι ένα partition του 1ος ΤΒ, κι ο ελεύθερος χώρος είναι πχ 800GB, το image που θα φτιάξεις να έχει μέγεθος 200GB, ή και περισσότερα, αν όταν το "αποσυμπιέσεις" σ' έναν άλλον δίσκο, να υπάρξει και κάποιος κενός χώρος στο partition που θα φτιαχτεί. Πχ 50GB ελεύθερου χώρου, συν  τα 200 με Win και αρχεία...Mπορείς μέχρι και να επιλέξεις ποιά αρχεία δεν θες να συμπεριληφθούν στο image. Για την ακρίβεια, το ανάποδο : ποιά ΘΕΛΕΙΣ, μαζί με τον boot sector, τα αρχεία των Win κτλ, αλλά πχ να εξαιρέσεις τα αρχεία που θα περιέχονται σε φακέλους όπως Desktop κτλ...). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μια βοηθεια και εδω παιδια ! Επαθα ακριβως το ιδιο με NBestgirl ομως το επαθα στον εξωτερικο μου δισκο ο οποιος δεν ειχε ουτε partitions...μπορω να κανω κατι για να μην χασω τα αρχεια μου (εκτος απο διαμορφωση)????! :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια βοηθεια και εδω παιδια ! Επαθα ακριβως το ιδιο με NBestgirl ομως το επαθα στον εξωτερικο μου δισκο ο οποιος δεν ειχε ουτε partitions...μπορω να κανω κατι για να μην χασω τα αρχεια μου (εκτος απο διαμορφωση)????! :fear:

Θα κάνεις ακριβώς τα ίδια,και σε ένα ενιαίο κομμάτι να είναι ο δίσκος, αυτό θεωρείτε διαμέρισμα(partition).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...