Προς το περιεχόμενο

Τα έχασα όλα; Hard Disk Data Recovery


NBestgirl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια στον εξωτερικο ο αδερφος μου πρεπει να εσβησε εναν φακελο για να τον διαβαζει το pc και δεν ανοιγει και με το που τον συνδεω μου βγαζει μονο μηνυμα για να κανω διαμορφωση. Μπορω να κανω κατι γιατι ειναι γεματος φωτογραφιες . Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πρώτο βήμα το testdisk δες εδώ http://theelf.iwoly.com/itknowledge/TestDisk.html

 

Αν δεν τα καταφέρεις με αυτό τότε με κάποιο πρόγραμμα ανάκτησης π.χ. το recuva ή με το active@file recovery(θέλει όμως λεφτά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...μην τα λες κι εσύ τόσο χοντροκομμένα : "θέλει λεφτά"...

 

Θόδωρε, κάνε πρώτα αυτό που λέει ο Ελφ με το Τest Disk, και βλέπουμε.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έλειπα ταξίδι και αποφάσισα τώρα να ξαναπροσπαθήσω να φτιάξω τον σκληρό μου

Σου είχα στείλει και πμ washcloud, έκανα αυτό που μου είπες αλλά δεν κατάφερα να κάνω κάτι.

Προσπάθησα με το παραπάνω πρόγραμμα που λέτε και μOY έβγαλε κάτι για FAT και μετά αυτό:

92738613.png

 

Τι να κάνω;;;

 

Τελικά ξαναπροσπαθώ με deeper search

a5bd57e4.png

 

Θα δείξει........

 

Και φτάσαμε εδώ:

 

9d05434a.png

 

 

Κάποια βοήθεια;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ακολούθησα τις οδηγίες αλλά δεν έγινε τίποτα :(

Ε,την έκατσες,αν έχεις αρχεία πάνω που τα θέλεις δοκίμασε να τα πάρεις με κάποιο πρόγραμμα ανάκτησης π.χ. την πλήρες έκδοση του active@file recovery,και μετά κάνεις ένα Low level Format στον δίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε,την έκατσες,αν έχεις αρχεία πάνω που τα θέλεις δοκίμασε να τα πάρεις με κάποιο πρόγραμμα ανάκτησης π.χ. την πλήρες έκδοση του active@file recovery,και μετά κάνεις ένα Low level Format στον δίσκο.

 

Εχω κατεβασει το Active Data Recovery, έκανε σάρωση αλλά δεν ξέρω πως ακριβώς να το χρησιμοποιήσω.

Το πρόγραμμα που λες εσυ υπάρχει κάπου ολόκληρο;

Με αυτό θα ανακτήσω τα αρχεία μου;;

Μόνο τις φωτογραφίες τουλάχιστον...

Τι έπαθα ρε γαμώτο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι σίγουρο τίποτα,δεν μπορώ να ξέρω τι έγινε με τον δίσκο,το active βρήκε τίποτα;

 

Τώρα κάνει σάρωση, βρίσκει τα αρχεία αλλά τα δείχνει κάπως παραμορφωμένα.

Ο δίσκος το έπαθε αυτό μετά απο ανασυγκρότηση που του έκανα.

Δεν ξέρω το γιατί...

Ανάβει κανονικά το λαμπάκι, δουλεύει αλλά μόλις τον συνδέω μου ζητάει να κάνω διαμόρφωση

Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει να κάνεις τίποτα άλλο, ό,τι βρει το πρόγραμμα και μετά φορμάρισμα,εκτός αν είσαι διατεθειμένος να δώσεις πολλλλλλλάαααααα λεφτά σε εταιρία και αν σου βρει περισσότερα αρχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mάλλον είσαι τσιτωμένος για τ' αρχεία σου, και την "πλήρωσε" ο Ελφ... Ο οποίος μια χαρά γνώστης είναι. Από τους καλύτερους σχετικά με δίσκους - και όχι μόνο στο Ινσόμνια. Το ότι έχει απαντήσει με αρκετά "δεν ξέρω" και "ίσως" και κάποιες γενικότητες, δε σημαίνει ότι δεν γνωρίζει : μερικά πράγματα όντως δεν γίνεται να τα ξέρει κάποιος από απόσταση (και σίγουρα δεν υπάρχουν πάντα και ξεκάθαρες απαντήσεις για την κατάσταση ενός δίσκου). Είναι καμμιά φορά και το στυλ του Ελφ λίγο "ιδιαίτερο" - και προφανώς δεν είναι καν όλες οι ώρες ίδιες για ν' απαντάει όπως κάνουν κάποιες φορές κάτι μαζόχες (εγώ πχ) διεξοδικά (ο οποίος εγώ επίσης είμαι σε μία φάση που δεν μπορώ να γράψω πολλά). Βλέπεις πάντως ότι ασχολείται με το θέμα σου...

 

Τεσπα, κατά άλλα, το AFR το βρίσκεις "σε όλα τα καλά τορεντάδικα". Ονόματα δε λέμε - ψάξου. Ότι υπάρχει-υπάρχει, όπως είπε κι ο Ελφ. Βρες το/τρεξ' το σε super scan mode, και κατά πάσα πιθανότητα θα βρει τ' αρχεία σου και θα μπορέσεις να τ' ανακτήσεις.

 

Κι αν δεν υπάρχει άμεση ΧΡΟΝΙΚΗ ανάγκη να τις έχεις τις φωτογραφίες, ξεαγχώσου όσο διαρκεί η προσπάθεια να τις ανακτήσεις, γιατί πρωτ' απ' όλα δεν βοηθάς εσένα έτσι... Υπομονή, και τ' αρχεία σου βρίσκονται (κατά πάσα πιθανότητα) "στη θέση τους", και θ' ανακτηθούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...