Προς το περιεχόμενο

Τα έχασα όλα; Hard Disk Data Recovery


NBestgirl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ήρθα.

 

Έχω έναν φίλο, που μου έφερε τον 1 Year Crapgate του (1.5TB), ο οποίος όταν ξεκινάει στην εκκίνηση του PC βγάζει ήχους σαν του τύπου παραπάνω (με το Βουυυυυυ κλικκλικκλικ >.<). Ενώ όταν μπαίνεις στο σύστημα βλέπει από όλο το σκληρό ~3.5GB περίπου και ονομάζεται (αντί για το κανονικό του βάπτισμα) "MUSIC" το οποίο είναι όνομα Folder από το περιεχόμενο.

 

Να μην τα πολυλογώ, το παιδί εδώ κλαίγεται γιατί έχει πολύ σημαντικό, για αυτόν, εσωτερικό και δεν θέλει να χαθεί.

 

Δοκιμάζουμε GetDataBack, δεν βγάζει άκρη. Δεν θέλω και δεν μπορώ να διαβάσω 74 σελίδες. Αν μπορεί κάποιος να βάλει wisehand.. καλά θα'ταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διάβασε μόνο την σελίδα 4 και κάνε αυτά που λέει για το testdisk,αν δεν τα καταφέρει (που σχεδόν σίγουρα δεν θα τα καταφέρει αφού ο δίσκος μουγκρίζει) τότε active@file recovery και superscan και καλή τύχη να βρεις αρκετό χώρο να τα αποθηκεύσεις(αν βρει και κάτι δηλαδή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Επειδή 75 σελίδες είναι κάπως στο να τα διαβάσω όλα,εφόσων ξέρετε.

 

Στα γρήγορα.

 

Έκανα φορμάτ σε σκληρό με φωτογραφίες και πέρασα τα 7άρια πάνω,υπάρχει περίπτωση να τα ανακτήσω με κάποιο τρόπο ? (Ο σκληρός είναι μια χαρά ούτε 1 χρόνου,που λέει ο λόγος).

 

Μόνο οι φωτογραφίες με ενδιαφέρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χλωμό, αλλά δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις (στην καλύτερη θα βρεις, στην καλυτερότερη θα βρεις αρκετές, στη χειρότερη θα βρεις ελάχιστες, στη χειροτερότερη τίποτα).

 

Active File Recovery και Super Scan κουμπάκι κι ό,τι κάτσει.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eταιρία, ίσως. Αλλά εταιρία εξειδικευμένη στην ανάκτηση αρχείων, όχι τίποτε Πλαίσια και λοιποί, γιατί αυτοί δεν κάνουν κάτι περισσότερο από αυτό που μπορείς να κάνεις εσύ (το AFR που πρότεινα) και παίρνουν τζάμπα φράγκα. Οι εξειδικευμένες (πχ Datalabs Αθήνα, Northwind Σαλονίκη) θα σε χρεώσουν τρελλά όμως (πολλά κατοστάρικα). Αξίζει; Αν ναι και τα έχεις, πάσο.

 

Και πριν από εταιρία να δοκιμάσεις μόνος αυτό που πρότεινα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φυσικά ,θα το κάνω όταν βρώ υπολογιστή να το κάνω κιόλας ...

 

Όσο για την εταίρια ,θα πρέπει να το σκεφτώ σοβαρά,γιατί είναι συναισθηματικής αξίας φώτο ,αλλά δεν έχω τίποτα απο φράγκα ... άσε κόλαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί να πω, λυπάμαι.

 

Αν ήμουν κοντά θα σε βοηθούσα, αλλά δυστυχώς η Θεσ/νίκη είναι μακρυά.

 

Για τον υπολογιστή πάντως που λες, δεν πολυκατάλαβα ποιό είναι το πρόβλημα. Μάλλον άλλο δίσκο εννοείς ότι δεν έχεις....;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...