Προς το περιεχόμενο

BioShock Infinite


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τρομερο σεναριο. Mindfuck .

 

Σαν παιχνιδι ομως μου αρεσε λιγοτερο απο απο το 1ο Boshock (το οποιο ηταν πιο "σκοτεινο") κ περισσοτερο απο το 2ο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 651
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το ξεκίνησα πριν από δύο ημέρες. Απίστευτα κακός χειρισμός, απαράδεκτο να πρέπει να ανοίγω config αρχεία για να βελτιώσω τον χειρισμό με το ποντίκι. Μετά τα πειράγματα κάτι γίνεται, αλλά και πάλι οι μάχες είναι πραγματικά απαίσιες.

Πέρα από αυτό, δεν ξέρω κατά πόσο είμαι ικανός να ανεχτώ αυτούς τους απαίσιους φωτισμούς, το απολύτως υπερβολικό  bloom (για πρώτη φορά εδώ και 25 χρόνια ζαλίζομαι και κουράζονται τα μάτια μου σε παιχνίδι) και την κακή αίσθηση στις μάχες μόνο και μόνο για να απολαύσω ένα εξαιρετικό-όπως λένε οι περισσότεροι- σενάριο. Μάλλον παραμεγάλωσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξεκίνησα πριν από δύο ημέρες. Απίστευτα κακός χειρισμός, απαράδεκτο να πρέπει να ανοίγω config αρχεία για να βελτιώσω τον χειρισμό με το ποντίκι. Μετά τα πειράγματα κάτι γίνεται, αλλά και πάλι οι μάχες είναι πραγματικά απαίσιες.

Πέρα από αυτό, δεν ξέρω κατά πόσο είμαι ικανός να ανεχτώ αυτούς τους απαίσιους φωτισμούς, το απολύτως υπερβολικό  bloom (για πρώτη φορά εδώ και 25 χρόνια ζαλίζομαι και κουράζονται τα μάτια μου σε παιχνίδι) και την κακή αίσθηση στις μάχες μόνο και μόνο για να απολαύσω ένα εξαιρετικό-όπως λένε οι περισσότεροι- σενάριο. Μάλλον παραμεγάλωσα.

Και γεροντοκοριασες. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ, τί επίθεση ήταν αυτή που δέχτηκα;;;

Πω πω, δηλαδή εγώ τώρα πρέπει να στραβωθώ και να ασχοληθώ με αυτό το παίγνιο, για να αποχαρακτηριστώ;

 

Σοβαρά πάντως, το bloom και η γενικότερη "φωτογραφία" του παιχνιδιού αλλά και ο χειρισμός του δεν είναι για ξύλο; Μήπως κάτι δεν κάνω εγώ σωστά;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο χειρισμός τι έχει?! Πιο fps δεν γίνετε...μήπως παίζεις άλλο game?!

 

Μου φαίνεται λίγο απότομος, σαν να μην κινείται το mouse απόλυτα στρωτά. Το bloom νομίζω ότι βγαίνει μόνο αν πειράξω το config, αλλά τότε χάνεται τελείως η άποψη των δημιουργών που θέλουν να δείξουν την λαμπρότητα της πόλης.

Καλά, καλά, μη γκαρίζετε, θα το παίξω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο χειρισμός τι έχει?! Πιο fps δεν γίνετε...μήπως παίζεις άλλο game?!

Ο χειρισμός είναι κονσολοχειρισμός , κάνει μόνο για controller πράγμα απαράδεκτο για fps

 

Επίσης είναι το πρώτο που δε βολεύει το iron sights..

Έχει aim assist στο ποντίκι, έλεος..

 

Ειλικρινά δε καταλαβαίνω γιατί δε βλέπετε τα αρνητικά αυτής της μετριότητας..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry qsis εγώ δεν είχα κανένα πρόβλημα με αυτά που αναφέρεις όπως πολλοί άλλοι από ότι βλέπω. Μια χαρά βολεύουν τα iron sights απλά remap στο δεξί mouse as usual και βάλε τα vigors στο thumb mouse, problem solved. Απέχει χιλιόμετρα από μετριότητα αλλα γνώμες είναι αυτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει κανενα προβλημα με χειρισμο. Εγω με πληκτρολογιο και ποντικι το επαιξα. Αν και εδω και πολλα χρονια εχω μονιμα συνδεδεμενο ενα 360 controller στο pc το χρησιμοποιω μονο σε παιχνιδια που ειναι δυσκολος ο χειρισμος με πληκτρολογιο και ποντικι. Ομως ολα τα fps παιζονται καλυτερα με πληκτρολογιο και ποντικι  αυτο το ξερουν ολοι πια. Ειναι ειδος που δημιουργηθηκε πρωτα σε pc και μετα πηγε στις κονσολες. Σαν παιχνιδι ειναι εξεαιρετικο ανεξαρτητως του τι προβληματα μπορει να εχουν καποιοι με το χειρισμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...