Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω παιδια εχω σκεφτει το εξης..Το παιχνιδι δεν το εχω παρει ακομα και ειμαι σε σκεψη αν και μαλον θα το παρω απο βδομαδα..Οι λογοι ειναι πολλοι και εχουν αναφερθει απο αλλους..Να δωσεις τωρα 60€ για ενα παιχνιδι που καποια στιγμη τελειωνει και ειναι τοσο συντομο οσο διαβαζω δεν νομιζω οτι αξιζει..Απο την αλλη ειναι ενα παιχνιδι το οποιο σημαδεψε τα παιδικα μου χρονια(D1 και D2) και σιγουρα αξιζει μια ματια..Ομως σκεφτομαι οτι απο τη στιγμη που θα τερματιστει τελος..Πλεον η μονη σκεψη για να με κρατησει παραπανω θα ειναι το Auction House και μου κανει εντυπωση που δεν εχει αναφερθει σχεδον καθολου...Δε λεω, πρωτα απ'ολα ειναι η διασκεδαση κτλ αλλα δε μπορω να φανταστω για ποσο καιρο θα μπορω να παιζω το ιδιο πραγμα χωρις καποιο σκοπο..Στο WoW ας πουμε εχεις καποιο κινητρο να παιζεις και να ξαναπαιζεις εδω το μονο κινητρο για να μεινεις στο παιχνιδι ειναι να εκμεταλευτεις το AH και τιποτα παραπανω..Γνωμη μου παντα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι κερδιζεις με το AH; Και γιατι καποιος να δωσει χρηματα για ενα αντικειμενο, που με λιγο ψαξιμο ισως το βρει και αυτος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει κοσμος και κοσμακης που θα ηθελε να πληρωσει για να αγορασει κατι εικονικο..Ηδη εχουν πιασει δουλεια ολοι οι Ασιατες και μολις ανοιξει το AH φοβαμαι οτι θα γινει ενας μικρος χαμος..Δεν μπορω να σκεφτω καποιον αλλο λογο για να λιωσεις με το συγκεκριμενο παιχνιδι γι'αυτο αλλωστε η Blizz εβαλε το AH πρωτον για να σε κρατησει πιο πολυ απο οποιαδηποτε αλλη φορα(γιατι ας πουμε οτι το τερματισεις σε ολα τα Modes με ολους τους chars ε δε νομιζω να ξανασχοληθεις εκτος και αν μπορουσες να βγαλεις και καποιο μεροκαματο...) και δευτερον να παιρνει και η Blizz καποια προμηθεια απο τις αγοροπωλησιες..Επαναλαμβανω ειναι η προσωπικη μου αποψη..

Ηδη εχουν κυκλοφορησει guides για το πως να εκμεταλευτεις το AH και να βγαζεις καποια χρηματα...

 

Σε αυτο που λες θα συμφωνησω μονο αν τα items δεν ειναι και τοσο σπανια..Γιατι αν υπαρχουν οντως σπανια αντικειμενα πολλοι θα ειναι αυτοι που θα θελουν να πληρωσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κερδιζεις με το AH; Και γιατι καποιος να δωσει χρηματα για ενα αντικειμενο, που με λιγο ψαξιμο ισως το βρει και αυτος;

 

 

Αν κρίνω από το Diablo 2 το ψάξιμο δεν είναι και τόσο λίγο.

Μιλάμε για πολλές ώρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nightmare solo done@level 50 barbarian

δοκίμασα hell και ψόφησα απο ενα μπουλούκι και την άλλη που ξερνάει(wretched mother ? κάπως ετσι). :lol:

 

πάντως αγόρασα λιγα κομμάτια και έφτασα 55% περίπου magic find αλλα και πάλι δεν έπεφτε τίποτα αξιόλογο , δηλαδή δεν δικαιολογούν τα drops την δυσκολία που συνάντησα σαν tank απο τα πρώτα mobs στην hell δυσκολία. (με σκότωσαν σε 3 sec και είχα 20.000 hp)

 

πάω για ύπνο :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ρε σι και εμενα μου φαινεται υπερβολικα πολυ,μηπως εννοεις με κανα buff κτλπα? Εγω με τον barbarian τελειωσα 17κ life και 2500 dps (2Η με 210dps)... 20χιλιαρα βλεπεις τουλαχιστον οπως εγω βαραγα εγω στον diablo ? ^^

 

ο DH παίρνει +15% dmg όταν έχει Bow, το οποίο υπολογίζεται στο dmg που βλέπουμε στο char sheet, αν δεν κάνω λάθος δεν υπολογίζεται κάποιο άλλο bonus του από passive skill εκεί, ούτε το active skill shadow power που δίνει +30% dmg για μερικά secs...

 

Να ρωτησω κατι ρε παιδες. DH ειναι καλυτερα με 2h bow, 2 1h crossbow κτλ. Ποιος ειναι ο καλυτερος συνδυασμος. Εγω αυτη τη στιγμη παιζω με 2 1h crossbow.

 

εδώ και αρκετά lvls παίζω με 2Η Bow & Quiver, δεν έχω την διάθεση tbh να testάρω 2x 1H crossbows...

 

είμαι DH lvl 57->58 στην αρχή του act III (Hell), με την βοήθεια του AH, πλέον solάρεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο Barbarian παιρενι 15% στα swords γιαυτο και ειχα 2Η Sword...αλλα και με buffs ακομα και τωρα που ειμαι στα 55 με 2Η 240dps πανω απο 3500 dps δεν εχω ανεβει... Δεν σε αμφισβητω εννοειται απλα μου φαινεται EΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ Dps σε αυτο το level. Ποσο ειναι το max Critical που εχεις δει απο σενα? Να μαντεψω οτι θα εχεις αντικειμενα + sockets με pure attack damage right?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι θα εισαι πιο "Μαγκας" αν τερματισεις solo στο πιο δυσκολο επιπεδο δυσκολιας ενα CooP Game οπως λες :P

 

*το ξερω απλα στο 2Η παιρνω το max dmg που ζηταω. Τεσπα,με 1Η ειμαι τωρα τανκ φυσικα και φτανω το Βelial στο Hell.. H νεκροψια θα δειξει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια σαν guest παιζεις ολο το ACT 1 η οχι? μεταφερονται τα παντα οταν αγορασεις το παιχνιδι? θα μας εξηγησει κανεις με λεπτομερειες το coop? ειναι απλα το ιδιο απλα ειναι κι αλλοι γυρω γυρω και βοηθανε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια σαν guest παιζεις ολο το ACT 1 η οχι? μεταφερονται τα παντα οταν αγορασεις το παιχνιδι? θα μας εξηγησει κανεις με λεπτομερειες το coop? ειναι απλα το ιδιο απλα ειναι κι αλλοι γυρω γυρω και βοηθανε?

 

οχι , μονο ενα μέρος του.

ναι , ουσιαστικά ξεκλειδώνεις το κλειδωμένο οταν κάνεις upgrade σε full

το co-op ειναι ιδιο μονο που τα mobs γίνονται δυνατότερα (χ4 hp πχ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο barbarian τελικά δεν εχει μονόδρομο το 1h+shield ακόμα και hell solo

αρκεί να έχεις το κατάλυλο gear βεβαια ..

μου κάνει εντύπωση που hell act1 ending ρίχνει για level 40-45 gear και αδύναμο. Δηλαδή ελεος ..

 

Ξέρει κανεις τι παίζει με τα recipes? δεν έχω βρει τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...