Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειτα απο 89 ψοφους στο Αct2 του Inferno με τον Demon Hunter (36k Dps w/o SS,15% critical, 180% crit dmg και 1.96AS με 2H crossbow, 29k life) με τις αορατες γοργονες,με τα σκουλικια που ξεφυτρωνουν απο το εδαφο,το να πεφτεις μονοχιτος συνεχεια δεν εχει καθολου πλακα..αρνουμε να βαλω καποιον αλλον για να μου περασει το content.. Με τα χιλια εφτασα Belial και εφαγα αλλους 25 ψοφους στο phase 2 συνεχεια,και βγηκα. Μονο σπασιμο νευρων αρχιζει και προσφερει,τπτ αλλο.. Και πανω που ελεγα τι κανω λαθος συνεχεια σε αυτο το γαμημενο ACT, διαβαζα στο official forum των DH,οτι πολλοι εχουν και quit game γιαυτο το act. Και περιμενουν πως και πως το επομενο nerf patch,για το οποιο δεν με βρισκει συμφωνο με τα nerfs που ερχονται -.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ... τέλεια ! bravo σας παιδιά... ευτυχώς που εξηγείται αρκετά πράγματα αναλυτικότατα... οπότε σε ένα μήνα ( omg, δυστυχώς δεν μπορώ ρε, γαμ@το να παίξω το game πιο γρήγορα...σας ζηλεύω ρε μπαγάσιδες... :cry: εγώ ξέρω πως κρατιέμαι ακόμα...), που θα αρχίσει το diablo ΙΙΙ με τον αγαπημένο μοναχό :-D (μόνο χριστιανικά* παιχνίδια παίζει...ο παππούς.. :devil: ) και τουλάχιστον και με τα patch αλλά και εδώ με την πολύτιμη βοήθεια σας, νομίζω θα είναι πιο εύκολα τα πράγματα...

 

*λάθος λέξη = ας πούμε από την μεριά των καλών... (κάπως έτσι...καλα μην τρελαθούμε κιόλας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειτα απο 89 ψοφους στο Αct2 του Inferno με τον Demon Hunter (36k Dps w/o SS,15% critical, 180% crit dmg και 1.96AS με 2H crossbow, 29k life) με τις αορατες γοργονες,με τα σκουλικια που ξεφυτρωνουν απο το εδαφο,το να πεφτεις μονοχιτος συνεχεια δεν εχει καθολου πλακα..αρνουμε να βαλω καποιον αλλον για να μου περασει το content.. Με τα χιλια εφτασα Belial και εφαγα αλλους 25 ψοφους στο phase 2 συνεχεια,και βγηκα. Μονο σπασιμο νευρων αρχιζει και προσφερει,τπτ αλλο.. Και πανω που ελεγα τι κανω λαθος συνεχεια σε αυτο το γαμημενο ACT, διαβαζα στο official forum των DH,οτι πολλοι εχουν και quit game γιαυτο το act. Και περιμενουν πως και πως το επομενο nerf patch,για το οποιο δεν με βρισκει συμφωνο με τα nerfs που ερχονται -.-

 

το 3 είναι εύκολο αν το παίξεις σωστά (ποιο εύκολο) hungering with explodes , elemental with ice σωστές traps και θα περάσεις ποιο όμορφα.... όσο για τον belial , ναι είναι κουραστικός ΑΛΛΑ όχι αδύνατος... πας ph3 αφήνεις τον igor ΤΕΡΜΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ , πας εσύ τέρμα δεξιά και τον ράβεις με ss

 

ps1: ποιο κουραστικό είναι οι αόρατοι μαλάκες που κάνουν ignore τις traps παρά ο belial

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άμα βάλεις τα caltrops με το rune για τα 2 secs stun μπροστά σου ενώ κάθεσαι σε γωνία δεν τα κάνουν ignore :P

 

wanna bet? εάν το path τους είναι να τις περάσουν και να spawnaroun ποιο κάτω τις περνάνε... το έχουμε και σε fraps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αν έχει τοίχο πίσω είναι δύσκολο να περάσουν αλλα ΜΙΑ συνήθως θα εμφανιζόταν ανάμεσα στις traps ή τη χειρότερη δυνατή στιγμή που έχεις ξεμείνει απο hatred/disc. Περνάνε όμως. Μου έχει σκάσει crit πρίν μπεί snare παρόλο που ήταν καλοστημένη παγίδα μπροστά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι ασχετο,διαβαζα πριν οτι προκειται να αλλαξουν τα Terms of Use ,και οτι πλεων για να χρησιμοποιεισεις για πρωτη φορα το RMAH θα πρεπει να δωσεις 10€ (1€ θα χρεωνεσαι για καθε 1 item που βαζεις),και οτι τα λεφτα που εβγαλες απο ενα item θα μπορεις να τα χρησιμοποιησεις ΜΟΝΟ για υπηρεσιες της blizzard (π.χ καρτες wow,in gane pets κτλπα) και ΔΕΝ θα μπορεις να σηκωσεις απο την καρτα σου διοτι τα λεφτα θα αποθυκευονται στο BattleNet Account sou ως Battlenet Balance O_O καλα καταλαβα απο αυτα που μιλανε στο forum η λαθος καταλαβα?? Γιατι ενα πανικο περι αυτου,τον παρατηρησα συχνα σημερα... Ισχυει κατι τετοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Ντάξει μπορούν να πάνε να γαμηθούν (σόρρυ για τα γαλλικά gamers είμαστε σιγά μη γράφουμε διπλωματικά). Νερφάρανε τον Tyrael! Και τα Royal Crypts αλλά αυτά καλά τα κάνανε γιατί ήταν το botting place to farm. Τον Τyrael γιατί; Επειδή έκανε πιο εύκολο το farming στο Act 3 (προ Arreat Crater); Οκ, να βγάλουν τα ηλίθια affix από τα mobs να αντισταθμιστεί τότε γιατί αν μπορούν οι στόκοι οι testers της blizzard να βγάλουν Soul Lashers, Invenerable/Mortar/Molten/Vortrex να έρθουν να μου το πουν. Δε φτάνει που είναι καρκίνος το να φαρμάρεις act 3 και να σου πέφτουν τα mobs τουλάχιστον άφηνες το Τυρί (πλέον) να σκοτώσει και τίποτα όσο ήσουνα ψόφιος.

 

Ναι οκ, αν εξαιρέσεις κάποια affix γενικά είναι εύκολο με το σωστό gear αλλά ρε φίλε σε τέτοια καθυστερημένα affix άφηνες το Τυρί να κάνει την δουλειά γιατί δεν είχε νόημα...

 

Μου αρέσει πάντως που πρώτα νέρφαραν όλα τα φαρμινγκ σποτς των κανονικών παιχτών και το σποτ για τα bottakia τώρα το θυμήθηκαν, αφού έχουν μαζέψει εκατομμύρια των εκατομμυρίων οι botters (από φίλο που έχει ξέρω, και ο μλκς αν και μου έχει πει να μου το δώσει πεισματικά λέω όχι)...

 

Ωραία, πλέον ούτε Tyrael, για λεφτά δεν υπάρχει θέμα αφού πλέον ο πληθωρισμός έχει φτάσει στα ύψη με τα τρομαχτικά νούμερα από gold που κυκλοφορούν οπότε αν δεν είσαι botter την γάμησες, μόνο Mediocre item στην καλύτερη να μπορείς να κάνεις purchase. Είχαμε και κανα farming spot και νερφάρουν το ένα μετά το άλλο.

 

Οκ το καταλάβαμε κυρία μπλίζζαρντ, δε σε νοιάζει αν μπορούμε να φαρμάρουμε, σε νοιάζει να γίνονται αγοραπωλησίες στο RMAH και ας γίνονται από botters αφού στην τελική θα βγάζεις λεφτά.

 

Και μετά θα έρθει το 1.03 patch και θα μπορεί και ο κάθε καθυστερημένος να φαρμάρει εύκολα και απλά και να κάνει progress με items του κόλου. Να μπορούν να πέφτουν item lvl 63 στο Act 1 με 2% πιθανότητες, ενώ τώρα ilvl63 μόνο στα act 3/4 έπεφταν...

 

Δηλαδή από εκεί που μας βγαίνει ο κώλος για ένα Helion xbow 1000+ dmg στο Act 3/4 πλέον μετά το patch, ο καθυστερημένος barb με dexterity items θα μπορεί να βρίσκει αντίστοιχα items στα butcher runs. 2% όταν δεν έχει καθόλου βέβαια MF Gear αν με ένα απλό mf gear και 5 stacks valor πάει στο 200% mf τότε μιλάμε πλέον για 6% πιθανότητες.

 

Ωραία, είτε θα βγάζουμε καρκίνο για μπορούμε να είμαστε ανάμεσα σε αυτούς που μπορούν να φαρμάρουν σχετικά εύκολα act 3 είτε θα είμαστε όλοι σε ένα extra easy farmland όπου όλοι θα βρίσκουν αντικείμενα για να υπάρχει κυκλοφορία στο RMAH.

 

Κάτι ενδιάμεσο δεν γίνεται;

 

Μου αρέσει που ακόμα και οι botters είναι παραξενεμένοι με το ότι δεν έχει υπάρξει ΚΑΝΕΝΑ BAN σε κανέναν. Δείγμα του ότι είναι επιτρεπτό από την blizzard ούτως ώστε να υπάρξει ένας υπερπληθωρισμός στα gold με αποτέλεσμα όταν ξεκινήσει το RMAH ο κόσμος είτε να εξωθείται να αγοράζει GOLD ή αντικείμενα. Δηλαδή έλεος!

 

Ένα έχω να πω παλληκάρια, το μόνο πράγμα που θα έχει value θα είναι τα legendaries εφόσον φάνε και rework και θα γίνουν πιο τούμπανα, οπότε legendaries του στυλ Andariel's θα είναι αντίστοιχα με μία μπάρα χρυσού αυτή την στιγμή με την κρίση.

 

Υπερπληθωρισμός μέσα σε 3 weeks. Τελικά ήμουν μλκς, έπρεπε να είχα βάλει και εγώ το botάκι γιατί όταν ξεκίνησα να μαζεύω λεφτά έβλεπα τα 3M σαν άπιαστο όνειρο, και όταν τα έφτασα δεν αξίζανε τίποτα πλέον και απορούσα...

 

Δεν έχω κάτι ενάντια στο παιχνίδι, ενάντια στους μαλάκες στην μπλίζζαρντ έχω που δεν τους νοιάζει αν το RMAH για πούλημα θα το χρησιμοποιούν μόνο botters αφού το μόνο που τους νοιάζει είναι να γίνονται transactions για να παίρνουν την μίζα τους, και ας μην μπορεί να πουλήσει τίποτα της προκοπής κανένας παίχτης αφού έχουν κάνει ήδη stock από items οι botters για να τα χώσουν στο RMAH όταν ανοίξει, όπως και stock από gold.

 

Οκ λοιπόν, το πολυδιαφημισμένο RMAH απλά είναι μια συμφωνία με τους botters για να δίνουν και αυτοί το κατιτίς τους σαν ΦΠΑ, και για τα θύματα που θα αγοράζουν από εκεί...

 

/nerdrage off

 

Για να γίνω και πιο κατανοητός, οι τιμές για καλά αντικείμενα όσο πάνε θα πέφτουν (πχ το 1100 κίτρινο helion που μόλις βρήκα πριν από 1 βδομάδα θα άξιζε 3 μύρια ενώ τώρα 500Κ με το ζόρι), αλλά μετά το rework των legendaries μόνο αυτά θα θεωρούνται ΚΑΛΑ items αφού θα έχουν stas που δεν βρίσκονται σε απλά rare (πχ att speed σε helm μόνο σε legendary θα βρεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι ασχετο' date='διαβαζα πριν οτι προκειται να αλλαξουν τα Terms of Use ,και οτι πλεων για να χρησιμοποιεισεις για πρωτη φορα το RMAH θα πρεπει να δωσεις 10€ (1€ θα χρεωνεσαι για καθε 1 item που βαζεις),και οτι τα λεφτα που εβγαλες απο ενα item θα μπορεις να τα χρησιμοποιησεις ΜΟΝΟ για υπηρεσιες της blizzard (π.χ καρτες wow,in gane pets κτλπα) και ΔΕΝ θα μπορεις να σηκωσεις απο την καρτα σου διοτι τα λεφτα θα αποθυκευονται στο BattleNet Account sou ως Battlenet Balance O_O καλα καταλαβα απο αυτα που μιλανε στο forum η λαθος καταλαβα?? Γιατι ενα πανικο περι αυτου,τον παρατηρησα συχνα σημερα... Ισχυει κατι τετοιο?[/quote']

 

Αν ισχυει κατι τετοιο ειναι απλα αισχος. Δηλαδη πουλουσαν φουμαρα και μολις εκαναν πωλησεις κανουν κωλοτουμπα.

 

Θα εχουν ενδιαφερον οι αντιδρασεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βρήκα κάτι που να λέει για 10 ευρώ entrance fee πάντως γιατί αν ίσχυε θα είχε γίνει πανικός, δε νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο

 

Μέχρι στιγμής τα silent nerf είναι:

 

Tyrael: βαράει για 1.2Κ dmg μόνο

Royal Crypts: τα βάζα πλέον ρίχνουν ~2Κ gold (botting farming place) από 12-15Κ per run

Underbridge: πλέον δεν βγαίνει το χρυσό chest

Keep Depths 1: πλέον δεν βγαίνει το χρυσό chest

Act 2 Ancient Path: πλέον δεν βγαίνει το goblin

Zoltan Kulle: από 33Κ xp πλέον δίνει κάπου στα 7Κ xp

 

άμα βρω άλλα θα πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βρήκα κάτι που να λέει για 10 ευρώ entrance fee πάντως γιατί αν ίσχυε θα είχε γίνει πανικός, δε νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο

 

Μέχρι στιγμής τα silent nerf είναι:

 

Tyrael: βαράει για 1.2Κ dmg μόνο

Royal Crypts: τα βάζα πλέον ρίχνουν ~2Κ gold (botting farming place) από 12-15Κ per run

Underbridge: πλέον δεν βγαίνει το χρυσό chest

Keep Depths 1: πλέον δεν βγαίνει το χρυσό chest

Act 2 Ancient Path: πλέον δεν βγαίνει το goblin

Zoltan Kulle: από 33Κ xp πλέον δίνει κάπου στα 7Κ xp

 

άμα βρω άλλα θα πω

 

underbridge είχαν πει ότι το nerfaran και προχθες συγκεκριμένα στις 4 ώρες έφυγα με ~15m από εκεί (στην τσέπη μιας και τα πούλησα). χθες δοκίμασα farm act 4 όπου πετάει αρκετά καλά πραγματάκια ΑΛΛΑ η κάσα πάει σύνεφο αν δεν είσαι με 1000000% awarenes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

underbridge είχαν πει ότι το nerfaran και προχθες συγκεκριμένα στις 4 ώρες έφυγα με ~15m από εκεί (στην τσέπη μιας και τα πούλησα). χθες δοκίμασα farm act 4 όπου πετάει αρκετά καλά πραγματάκια ΑΛΛΑ η κάσα πάει σύνεφο αν δεν είσαι με 1000000% awarenes

 

Κατ'αρχήν, μισώ τους κομπρέσορς

 

Πολύ στριμόκωλα και δε μου αρέσει το act 4 για φαρμάρισμα, ενώ με το act 3 μόνο στο bridge βρίσκεις 3-4 και για τις υπόλοιπες στάκες πας μια βόλτα από Keep Depths 1 και τελειώνεις με Siegebreaker ή πας μια βόλτα Heart of the Sinned και τρως 2 boss (Cydaea & Asmodan) με 5 stacks αλλά είναι πιο δύσκολο από το Siegebreaker run λόγω του στριμοκωλήματος αλλά από την άλλη μπορείς να τα bugάρεις -γκουχ γκουχ- αφού είναι σε επίπεδα και κάνεις την ζωή σου πιο εύκολη. Αυτή η καταραμένη η Cydaea όμως με εκνευρίζει υπερβολικά.

 

Να δούμε τώρα τι έμεινε από τα farm runs... Υπάρχουν και άλλα chest & goblin το θέμα είναι να γίνουν surfaced.

 

Πάντως ήταν λάθος να νερφάρουν τον Τυραελ πριν το 1.03 γιατί ήταν ο μοναδικός τρόπος για να μπορέσουν να φαρμάρουν elites οι Barb/Monk. Για εμάς τους ranged δεν είναι και μεγάλο πρόβλημα ήταν απλά το easy boring/afk way to farm

 

Πάντως πολύ χάρηκα που νερφάρανε τα xp runs γιατί αυτή η αηδία που είδα από streamers να ψοφάνε inferno και να κάνουν fast lvl up από Kulle/Act3 Quest 1 runs ήταν απλά για πέταμα. Δλδ ρε φίλε streamaρεις και κάνεις exploit για να πας πιο γρήγορα 60? Να μη παίξεις hardcore στην τελική, αυτό είναι το νόημα του Hardcore, το να έχει επίπτωση να ψοφάς, όχι να έρχονται τα 2 φιλαράκια σου 60 lvl και σε 2μιση ώρες να είσαι 60 lvl μέσω abuse των mechanics.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...