Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Ένα έχω να πω παλληκάρια, το μόνο πράγμα που θα έχει value θα είναι τα legendaries εφόσον φάνε και rework και θα γίνουν πιο τούμπανα, οπότε legendaries του στυλ Andariel's θα είναι αντίστοιχα με μία μπάρα χρυσού αυτή την στιγμή με την κρίση.

 

όχι τα υπάρχοντα που έχουμε σηκώσει, τα νέα μόνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Tyrael δοκίμασα μια δυο φορές, αστείο, χρήσιμο κλπ αλλά δεν ήταν παιχνίδι αυτό. Το άφηξα και ξαναγύρισα στα runs.

 

Με όλα αυτά που διαβάζω και κυρίως βιώνω σα βάρβαρος, με το που βγει Torchlight 2 το παρατάω γιατί δεν έχει νόημα το όλο σκηνικό. Αν είναι να εξαρτώμαι από το loot των ranged στο ΑΗ για να προχωρήσω για μένα δεν υπάρχει παιχνίδι πλέον, μόνο gold farming για να αγοράσω μετριομέτριο gear επειδή δε μπορώ να πουλήσω το δικό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το patch 1.0.3 θα βοηθήσει πολύ το gameplay πιστεύω αλλά απ'την αλλη αν δε κανουν κανα wipe τοτε δεν έχει νοημα να προσπαθουν να βελτιωσουν το gameplay.

 

Αλλοι κανουν 50κ ανα butcher run και αλλοι καναν 1m ανα siegebreaker run κοιτωντας τον tyriel. Κατι αντιστοιχο για τους DH/Sorc pre-nerf.

 

Το AH εχει γεμίσει αντικείμενα που βρεθηκαν με 1002 λαθος τροπους, οι τιμες αυτων ειναι απλησιαστες και θα χειροτερευσουν λογω των gold runs(που πλεον nerfαρονται) και θα γαμιθει το συμπαν οταν λογων RMAH χωθουν και οι κινεζοι...

 

Αν δε το wipeαρουν τσαμπα το παιδευουν το θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τίποτε άλλο; Ντάξει, είσαι πιστεύω λίγο τραγικός στα νούμερά που λες, κάθε butcher run είναι 80Κ περίπου και κάθε siegebreaker αν βάλεις και τα repairs (γιατί θα φας άκυρους ψόφους άνετα και αν πέσεις και σε περίεργα affixes ακόμα περισσότερο) μιλάμε για κανά 30-40Κ per run τουλάχιστον κάπου εκεί γύρω το βλέπω να μου πάει, βέβαια με περισσότερες πιθανότητες για καλό loot το οποίο αν πουλήσεις στο AH έχεις κατ'επέκταση μεγαλύτερο (πολύ μεγαλύτερο) gold income

 

Το underbridge πρέπει να μην βγάζει καν πλέον παυλάρα, πήγα και τσέκαρα 6-7 φορές underbridge μόνο να δω τι έχει και είχε τα @@ μου μειώσανε και πολύ το chance για goblinάκι εκεί μέσα αφού το βρήκα μια φορά μόνο και αν βάλεις άλλα 3 full siegebreaker runs που δεν το βρήκα μιλάμε για 1 στις 10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τίποτε άλλο; Ντάξει, είσαι πιστεύω λίγο τραγικός στα νούμερά που λες, κάθε butcher run είναι 80Κ περίπου και κάθε siegebreaker αν βάλεις και τα repairs (γιατί θα φας άκυρους ψόφους άνετα και αν πέσεις και σε περίεργα affixes ακόμα περισσότερο) μιλάμε για κανά 30-40Κ per run τουλάχιστον κάπου εκεί γύρω το βλέπω να μου πάει, βέβαια με περισσότερες πιθανότητες για καλό loot το οποίο αν πουλήσεις στο AH έχεις κατ'επέκταση μεγαλύτερο (πολύ μεγαλύτερο) gold income

 

Το underbridge πρέπει να μην βγάζει καν πλέον παυλάρα, πήγα και τσέκαρα 6-7 φορές underbridge μόνο να δω τι έχει και είχε τα @@ μου μειώσανε και πολύ το chance για goblinάκι εκεί μέσα αφού το βρήκα μια φορά μόνο και αν βάλεις άλλα 3 full siegebreaker runs που δεν το βρήκα μιλάμε για 1 στις 10

 

γιατί νιωθω ότι εχει αυξηθεί η ποιότητα και το ilvl των loots

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί νιωθω ότι εχει αυξηθεί η ποιότητα και το ilvl των loots

 

Σοβαρά; Εγώ το αντίθετο, έχω απηυδήσει! Το μόνο αξιόλογο ήταν ένα helion xbow 1100dmg/16%attspeed/useless stat/useless stat/on hit 200 life και αυτό από το πρωί όλα τα άλλα έχουν φύγει σε vendor γιατί με το άπειρο spammάρισμα που πέφτει στα channel ούτε να πουλήσεις μέσω chat δε μπορείς γιατί συνεχώς πέφτουν τα κατεβατά "buy gold or die" από τα spam bots :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάθε butcher run είναι 80Κ περίπου [...] βέβαια με περισσότερες πιθανότητες για καλό loot το οποίο αν πουλήσεις στο AH έχεις κατ'επέκταση μεγαλύτερο (πολύ μεγαλύτερο) gold income

 

Θέλω να σταθώ λίγο σε αυτό. Λόγω μέτριου weapon δε μπορώ να βάλω full mf gear και να ελπίζω πως θα σκοτώσω το Βutcher, οπότε παίζω με τον κανονικό εξοπλισμό μου που έχει χαμηλό mf και gold. Βγάζω πλέον 80k από Leoric's Mansion μέχρι και το Butcher (έπεσες ακριβώς στην περίπτωσή μου), με +% gold αντε να πηγαίνει 100 για κάποιους. Το θέμα είναι στο gear. Ο μόνος εξοπλισμός που μπορώ να σπρώξω στο AH από Αct 1 είναι ζώνες, πανταλούνια, μπότες και γάντια. Όλα τα άλλα απλά δε φέυγουν σε καμία τιμή, και τα παραπάνω θα τα δώσω 50k στην καλύτερη, 100 σε σούπερ περιπτώσεις.

 

Λόγω αρκετών elite packs δοκιμάστε για run το fields of misery - δάσος - drowned temple. Το έκανα δύο φορές με ίδιο gear, την πρώτη βαρέθηκα να μαζεύω χρυσά τη δεύτερη δε μου έπεσε ούτε ένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά τα items που δεν μας χρειάζονται και δεν τα πουλάτε στο ah τα σπάτε ή sell στον npc?

έχω γεμίσει με mats και δεν ξέρω τι να τα κάνω αφού το craft δεν λέει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...