Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτο μια λεξη ειναι. να το ανεβασω και να ριξω ολα τα αλλα! οι αγορες στο AH εχουν γινει ασυμφορες μιας και για να ανεβασω κατι κανει απο 1Μ και πανω.

 

τελοσπαντων, με τα πολλα και με λιγη τυχη να μην κανει δευτερη τετοια επιθεση στο καπακι, τον εριξα. Ακτ 3 τωρα κι εφαγα ψοφο απο το πρωτο ελιτε που βρηκα...

 

 

και καπου εδω βρηκαμε ταβανι παλι. τα στατιστικα μου και καθε συμβουλη για να τα φτιαξω λιγο δεκτη

 

Untitled-46.png

 

1) Πάρε μια sacred shield με τουλάχιστον 20% block για αρχή.

2) Πάρε το helm of command για 8% block και 120+ vit 59+ all res.

3) Μην ασχοληθείς με το string of ears και το ring που δίνει block γιατί είναι πανάκριβα.

4) Ανέβασε τα resists 1000+ buffed.

5) Ανέβασε το life στα 48κ.

6) Πάρε όπλο με 600 loh. Μπορείς με 300 και τα άλλα 300 με socket.

 

Μετά μπαίνεις act3 άνετα. Εννοείται ότι packs extra health - shielding θα σου παίρνει κανα 10λεπτο να τα φας. Τα boss με αυτά τα stats απλά κάθεσαι μπροστά τους και τα βαράς. Μόνο ο Siegebreaker μπορεί να σε προβληματίσει, καθώς βγαίνει enrage (αν και τον έχεις ακόμα και με το enrage). Loh weapon θα χρειαστείς στον ghom. Αυτά :P

 

edit. Έφτασες στο σημείο που πρέπει να φαρμάρεις 2-3 καλά items για να βγάλεις 1-2Μ στο κομμάτι. Μετά μπορείς να αγοράσεις τα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το Life Μου βρε ηταν παραπανω απο 48κ. τωρα το πηγα ακριβως τοσο γιατι εβαλα μια ασπιδουλα

 

To life σου θα πέσει κυνηγώντας τα all res κομμάτια. Δεν είναι εύκολο να έχεις και all res και Life ταυτόχρονα.

 

Επίσης στα καλά κομμάτια κάποιοι βάζουν ρολόι για να τα χτυπάνε στο ah.

Ένα chest (6λεπτά μέχρι να λήξει το auction) με 80 all res , 180vit , 37str το πρωί ανέβηκε απο 1.5m στα 2,4m μέσα σε 2 λεπτά. Ότι bid και να έκανα μου έγραφε failed.

 

Γιαυτό σου λέω παραπάνω ότι πρέπει να κάνεις 2-3 καλά drop να βγάλεις 10m και μετά να κάνεις αγορές άνετα.

Τέλος δες το spec του Kripparrian για το act3, γιατί το game αλλάζει τελείως μετά το act2.

 

 

edit. Ο τύπος όταν τελείωσε το game είχα δει σε ένα video ότι έιχε 1300 vit , 1300 str.

Αν κάνεις την διαίρεση θες 100str , 100vit σε κάθε κομμάτι.

Επίσης 12(κομμάτια)*70=840 res --->buffed----> 840 + (840/2) = 1260 allres.

 

Άρα στο ah βάζεις τα παραπάνω φίλτρα. Αν είναι κάτι πολύ ακριβό βάζεις πχ 65 all res και κοιτάς το intelligence που έχει - physical res - fire res.

 

 

Φυσικά προτιμάς τα +armor κομμάτια, αλλά είναι πανάκριβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To life σου θα πέσει κυνηγώντας τα all res κομμάτια. Δεν είναι εύκολο να έχεις και all res και Life ταυτόχρονα.

 

Επίσης στα καλά κομμάτια κάποιοι βάζουν ρολόι για να τα χτυπάνε στο ah.

Ένα chest (6λεπτά μέχρι να λήξει το auction) με 80 all res , 180vit , 37str το πρωί ανέβηκε απο 1.5m στα 2,4m μέσα σε 2 λεπτά. Ότι bid και να έκανα μου έγραφε failed.

 

Γιαυτό σου λέω παραπάνω ότι πρέπει να κάνεις 2-3 καλά drop να βγάλεις 10m και μετά να κάνεις αγορές άνετα.

Τέλος δες το spec του Kripparrian για το act3, γιατί το game αλλάζει τελείως μετά το act2.

 

 

edit. Ο τύπος όταν τελείωσε το game είχα δει σε ένα video ότι έιχε 1300 vit , 1300 str.

Αν κάνεις την διαίρεση θες 100str , 100vit σε κάθε κομμάτι.

Επίσης 12(κομμάτια)*70=840 res --->buffed----> 840 + (840/2) = 1260 allres.

 

Άρα στο ah βάζεις τα παραπάνω φίλτρα. Αν είναι κάτι πολύ ακριβό βάζεις πχ 65 all res και κοιτάς το intelligence που έχει.

 

Φυσικά προτιμάς τα +armor κομμάτια, αλλά είναι πανάκριβα.

 

 

να ξερεις οτι αυτο που εβαζες προσφορα και σου ελεγε οτι εληξε ΔΕΝ εγινε εκεινη τη στιγμη. ειναι ο τροπος που γινονται αυτες οι κρυφες auctions. εχει ηδη καποιος κανει μεγαλυτερη προσφορα αλλα ΔΕΝ φαινεται στο κοινο ωστε να σε αναγκασει να κανεις πολυ μεγαλυτερη αν βαριεσαι να το πας σιγα σιγα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τελείωσα κι εγώ το Hell mode με την wizard μου, σχετικά άνετα. Χρειάστηκε λίγη παραπάνω προσπάθεια στο Act4 με τα elite packs, αλλά πάλι ta έβγαλα άνετα με τη βοήθεια των Blizzard & Hydra.

Στη συνημμένη εικόνα έχω το gear μου και τα stats μου. Μπορείτε να μου πείτε τί θα πρέπει να αλλάξω για να μπορέσω να σταθώ στο Inferno; Aυτή τη στιγμή είμαι με 1.5m gold.

post-126766-0-23433000-1341763890_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@manost

 

 

Μπορει να πω και βλακειες..γιατι δεν παιζω μαγο αλλα hunter , κρινω βασει των δικων μου στατς ...

 

πιστευω ακτ1 θα ψιλοδυσκολευτεις...δεν ξερω και ποσο dps βγαζεις ...αλλα ισως να ανεβαζες crit chance/dmg και γενικοτερα το dps.

 

Ενταξει δεν βαρανε τραγικα στο 1, αλλα στα ελιτες/champions θα τις τρως τις ψιλες σου αν δεν τα καθαριζεις οσο το δυνατον γρηγορα.

 

Ειμαι αυτην την στιγμη με 24-25k hp / 40% dodge / 50-55% reduction/resistances σαν τα δικα σου πανω-κατω ...οτι και συ δηλ αν εξαιρεσουμε το dodge και το ενα βγαινει νερο (με το δικο μου dps).

Αρα κατ'εμε μηπως να εδινες βαση στο 1.damage 2.σε κατι αμυντικο ....

 

γιατι αντε και βγηκε το 1 , στο 2 το ξυλο πεφτει συννεφο..αφου νοιωθω σαν την βουγιουκλακη στα θρανια (καλη της ωρας) (ενταξει βγαινει και το 2 αλλα το ξυλο ειναι αρκουντος περισσοτερο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο dps βγαζεις? απο αμυντικα life και resists εισαι μια χαρα για act1, εγω θα αλλαζα τo offhand, μπορεις να βρεις αρκετα φτηνα κατι με 300+ dmg και τα ring (αν και γενικα τα ring ειναι ακριβα μπορεις να βρεις μερικα φτηνα απλα με αρκετο intelect αν δεν ψαξεις για αλλα stats οπως crit, resists κτλ)

 

Γενικα με μαγο το act1 βγαινει αρκετα ευκολα ~20k hp, 300AR και 20Κ dps. Τα ζορια αρχιζουν στο act2

 

Βασικα το Build σου θελει λιγο αλλαγη, γιατι εχεις το illusionist και δεν εχεις mirror image/teleport?

Βγαλε το diamond skin και βαλε το teleport, σε kiting build δεν εχει νοημα το diamond skin. (αν προτιμας βαλε mirror image αντι για teleport αλλα εγω το teleport me wormhole προτιμω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τελείωσα κι εγώ το Hell mode με την wizard μου, σχετικά άνετα. Χρειάστηκε λίγη παραπάνω προσπάθεια στο Act4 με τα elite packs, αλλά πάλι ta έβγαλα άνετα με τη βοήθεια των Blizzard & Hydra.

Στη συνημμένη εικόνα έχω το gear μου και τα stats μου. Μπορείτε να μου πείτε τί θα πρέπει να αλλάξω για να μπορέσω να σταθώ στο Inferno; Aυτή τη στιγμή είμαι με 1.5m gold.

 

Έχω κάνει ένα ποστ μερικές σελίδες πιο πίσω με τι build / stats τελείωσα το inferno. Δες και πράξε ανάλογα.

Όμως, ό,τι και να λέμε εμείς το θέμα είναι να βρεις κάτι που να σου ταιριάζει στο στυλ παιξίματος. Δοκίμασε και βλέπεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο dps βγαζεις? απο αμυντικα life και resists εισαι μια χαρα για act1, εγω θα αλλαζα τo offhand, μπορεις να βρεις αρκετα φτηνα κατι με 300+ dmg και τα ring (αν και γενικα τα ring ειναι ακριβα μπορεις να βρεις μερικα φτηνα απλα με αρκετο intelect αν δεν ψαξεις για αλλα stats οπως crit, resists κτλ)

 

Γενικα με μαγο το act1 βγαινει αρκετα ευκολα ~20k hp, 300AR και 20Κ dps. Τα ζορια αρχιζουν στο act2

 

Βασικα το Build σου θελει λιγο αλλαγη, γιατι εχεις το illusionist και δεν εχεις mirror image/teleport?

Βγαλε το diamond skin και βαλε το teleport, σε kiting build δεν εχει νοημα το diamond skin. (αν προτιμας βαλε mirror image αντι για teleport αλλα εγω το teleport me wormhole προτιμω)

 

Το dps/armor στα stats μου είναι 17263/3283 και όταν ενεργοποιώ τα magic weapon & energy armor φτάνουν τα 19514/5654.

To illusionist είχε ξεμείνει απ' όταν είχα δοκιμάσει το teleport στη θέση του diamond skin, αλλά μου φάνηκε ποιο πρακτικό το diamond skin όπου δεν δέχεσαι damage για ~5'', και όταν τα άλλαξα ξέχασα το illusionist στα passive μου.

 

BlackScorpionX μού είχε ξεφύγει το post. Το διάβασα, thanks.

Όσον αφορά τους followers, είχα κι εγώ τον scoundrel μέχρι και το nightmare, στον οποίο είχα ένα legend. ballista με cold damage + chance to freeze και σε συνδιασμό με το multishot skill μού είχε φανεί χρήσιμος. Στο hell τελικά πήρα τον templar για τα healing skill του. Θα ρίξω μία ματιά και στην enchantress.

Στα υπόλοιπα, απ' ότι βλέπω πρέπει να επενδύσω σε damage και resist points για τη συνέχεια.

Όσον αφορά το axe σου: με το να μην έχεις wand το οποίο θα σου δίνει kαι κάποια wizard stats, δεν είναι μειονέκτημα; Να το έχω στα υπόψη την επόμενη φορά που θα αγοράσω weapon, να μην ψάξω ΜΟΝΟ wand..

 

mphxths thanks και για το δικό σου post.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το dps/armor στα stats μου είναι 17263/3283 και όταν ενεργοποιώ τα magic weapon & energy armor φτάνουν τα 19514/5654.

To illusionist είχε ξεμείνει απ' όταν είχα δοκιμάσει το teleport στη θέση του diamond skin, αλλά μου φάνηκε ποιο πρακτικό το diamond skin όπου δεν δέχεσαι damage για ~5'', και όταν τα άλλαξα ξέχασα το illusionist στα passive μου.

 

BlackScorpionX μού είχε ξεφύγει το post. Το διάβασα, thanks.

Όσον αφορά τους followers, είχα κι εγώ τον scoundrel μέχρι και το nightmare, στον οποίο είχα ένα legend. ballista με cold damage + chance to freeze και σε συνδιασμό με το multishot skill μού είχε φανεί χρήσιμος. Στο hell τελικά πήρα τον templar για τα healing skill του. Θα ρίξω μία ματιά και στην enchantress.

Στα υπόλοιπα, απ' ότι βλέπω πρέπει να επενδύσω σε damage και resist points για τη συνέχεια.

Όσον αφορά το axe σου: με το να μην έχεις wand το οποίο θα σου δίνει kαι κάποια wizard stats, δεν είναι μειονέκτημα; Να το έχω στα υπόψη την επόμενη φορά που θα αγοράσω weapon, να μην ψάξω ΜΟΝΟ wand..

 

mphxths thanks και για το δικό σου post.

 

 

To teleport ειναι πολυ καλυτερο γιατι στην ουσια με αυτο το spec δεν πρεπει να κατσεις να σε βαρανε, θελει kite.

Με αυτα τα stats μια χαρα θα εισαι για act1, μονο το dps ανεβασε λιγο να περασεις τα 20k για αρχη.

 

Για οπλο δεν χρειαζεσαι wand, και ολα τα υπολοιπα μπορει να εχουν int/vit, το πιο βασικο στο οπλο ειναι το dps που εχει (και μετα τα stats), οποτε μην κοιτας μονο για wand.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Πάρε μια sacred shield με τουλάχιστον 20% block για αρχή.

2) Πάρε το helm of command για 8% block και 120+ vit 59+ all res.

3) Μην ασχοληθείς με το string of ears και το ring που δίνει block γιατί είναι πανάκριβα.

4) Ανέβασε τα resists 1000+ buffed.

5) Ανέβασε το life στα 48κ.

6) Πάρε όπλο με 600 loh. Μπορείς με 300 και τα άλλα 300 με socket.

 

Μετά μπαίνεις act3 άνετα. Εννοείται ότι packs extra health - shielding θα σου παίρνει κανα 10λεπτο να τα φας. Τα boss με αυτά τα stats απλά κάθεσαι μπροστά τους και τα βαράς. Μόνο ο Siegebreaker μπορεί να σε προβληματίσει, καθώς βγαίνει enrage (αν και τον έχεις ακόμα και με το enrage). Loh weapon θα χρειαστείς στον ghom. Αυτά :P

 

edit. Έφτασες στο σημείο που πρέπει να φαρμάρεις 2-3 καλά items για να βγάλεις 1-2Μ στο κομμάτι. Μετά μπορείς να αγοράσεις τα παραπάνω.

 

Καλές οι συμβουλές αλλά αυτά έκαναν apply πριν το 1.0.3. Πλέον είναι πιο viable να φτάσεις ~40k HP, 500 AR unbuffed και να ανεβάσεις το dps σου γύρω στα 25k. Απλά το θέμα είναι ότι θες γύρω στα 10M από farmάρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω 1handed οπλο με 200 str 100 vit με socket γυρω στα 750 dps η αντιστοιχο dps με loh και str

Εχασα σημερα ενα axe για 1 λεπτο,μου το biddαραν και μετα εληξε κατευθειαν...

 

Atallos21#2205 οποιος θελει για farm act 1-2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ψήνομαι να αρχίσω κι εγώ προσεχώς.

 

Μήπως υπάρχει κανένα guest pass να περισσεύει για να τσεκάρω αν παίζει στο λάπτοπ μου;

 

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...