Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

53 lvl ακριβώς στο ίδιο σημείο είμαι σε farm mode μέχρι να φτάσω inferno με energy armor (diamond skin does too)/blizzard/venom hydra/familiar με shock pulses και arcane orbs στο mouse. ~10k dps/16-17k hp 130ar και 3300 armor με το energy (κάπου στα 2200 νομίζω με diamond skin). Gear μόνο απο ah ~150k όλα. Πιθανότατα να είναι fail build αλλα "δουλεύει" μέχρι τώρα. Το "κλειδί" σε αυτό είναι το ilvl 62 weapon με -13 lvl requirement που αν και το πήρα τζάμπα μιας και είναι garbage για inferno (actually πρέπει να βγάζει act 1) έχει 580dmg και καμια 200ρια int αν θυμάμαι καλά. 1hand + shield btw.

 

Paulara αν λές τα frost σίγουρα κάνουν καλύτερο dmg ρε αλλα το trash cleaning elemental τύπου nether(ogenki's clinic)/ball δεν το έχει και θέλει να είναι targeted. Οπότε σε κάτι bridge of corsick που έρχονται ορδές αν κάνει κανείς τη βλακεία και τα pullάρει προτιμώ να φεύγει η μπάλα στην ευθεία και να σκοτώνει ότι κινείται απο πίσω. Αλλα ντάξ γούστα είναι αυτά :P

 

ψιτ... σπηλιά στενή + triple traps όπου μπαίνουν και οι 3 στο ίδιο σημείο (και έχεις + trap dmg απο cloac) + clusters όπου σκάνε και κάνουν εκείνο το κοντά στο 300% dmg και μετά όλα πες μου εάν είναι (δυστυχώς) το tendacle μας op ή αυτά που κάνουν mini πυρηνικές εκρήξεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ναι ε? μόνο με τα nether ? για σκέψου 10% + distance + frozen + split dmg + 10% extra distance + φαρέτρα που μπαίνει το dmg στο τέλος... μπορεί να έμπαινε flat στο nether tendacle (hendai tendacle) αλλά όταν σπάει το άλλο και μπαίνει dmg multiplication modifier σκέψου πόσο διαφορά κάνει

 

και κάτι άλλο, μην ξεχνάς ότι ενώ στα 1000 dmg το να πάρεις 10% ήταν αρκετό για ποσό Χ μετά απο τα 1100 θα πρέπει να δώσεις τα ίδια και παραπάνω (μαζί ίσως με την αξία του όπλου σου) για να πάρεις μικρότερο upgrade. Άσε που εγώ λόγο του nerf κατέληξα με 1050 dps bow χωρίς τίποτα άλλο. άρα και 10 και 15 και 19 εκατομμύρια να επενδύσω για ένα 1200 + socket + ρέστα είναι μεγάλο upgrade για εμένα (πιστεύω)

 

Αν δώσεις για 1200 ΒΟW + socket ναι αξίζει γιατί έχει 0.30 αν θυμάμαι καλύτερο ias απο τη μάνα του. Αλλιώς για xbow για να είσαι στην ίδια κατηγορία νομίζω πρέπει να είσαι στα 1350-1400 το λιγότερο + socket. Εκεί το χάνει πολύς κόσμος και λέει "α αφού το xbow έχει 100dmg παραπάνω θα πάρω αυτό" ενώ στην ουσία ίσως είναι και downgrade.

Ενδεικτικά το upgrade απο 1020ρι αν θυμάμαι καλά socketed bow:

(Η πάνω τιμή είναι real η κάτω με sharpshooter, όλα με 70% crit gem)

 

 

Bow 1130+socket +5% ias 15 m

5661.37

14851.92

 

Xbow 1128+socket+10%ias 13m

1537.22

15666.32

 

Xbow 1195+socket+6%ias 25m

4657.86

24518.58

 

Top socketed ah xbow

 

1474+socket+8%ias 650m

17860.83

61971.24

 

Top socketed ah bow

 

1248+socket+11%ias_180dex 170m bid και 8 ώρες

 

16685.01

43771.09

 

Βλέπουμε οτι το πραγματικό dps το παίρνουμε με πολύ μικρότερο base dmg και πολύ λιγότερα gold με ένα bow παρά με ένα xbow.

 

ψιτ... σπηλιά στενή + triple traps όπου μπαίνουν και οι 3 στο ίδιο σημείο (και έχεις + trap dmg απο cloac) + clusters όπου σκάνε και κάνουν εκείνο το κοντά στο 300% dmg και μετά όλα πες μου εάν είναι (δυστυχώς) το tendacle μας op ή αυτά που κάνουν mini πυρηνικές εκρήξεις

 

Αυτό το cluster είναι extreme ναι αλλα σε ανοιχτό χώρο θέλει να έχεις κώλο για να το πετύχεις ιδιαίτερα σε κάτι τρελοfast mobs -.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι αργκό, είναι η γλώσσα αυτού του καταπληκτικού "δύσκολου" class που λέγεται Demon Hunter.

 

Είναι τόσο δύσκολο σκέψου που χρειάζεται και theorycraft!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ρε παιδια και εγω...ξεκινησα το παιχνιδι πριν μια εβδομαδα εχω τελειωσει normal και προχωραω nightmare αλλα οποτε μπενω εδω απελπιζομαι!!!!αχαχχαχαχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοροϊδεύετε μουνάκια... Θα σας δείξω εγώ... θα δείτε τι θα πάθετε... κανείς δεν τα βάζει με τον χλαπάτσα... οπα... λάθος section

 

όσο για εσένα locko, γι αυτό μαλάκα στο swp αλλού σε λέγαμε να πας αλλού πήγαινες κουλούρι Θεσσαλονίκης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοροϊδεύετε μουνάκια... Θα σας δείξω εγώ... θα δείτε τι θα πάθετε... κανείς δεν τα βάζει με τον χλαπάτσα... οπα... λάθος section

 

όσο για εσένα locko, γι αυτό μαλάκα στο swp αλλού σε λέγαμε να πας αλλού πήγαινες κουλούρι Θεσσαλονίκης...

 

Έχε χάρη που δεν θέλω να βγω off-topic και να μιλήσω για Wow!

 

Btw ξάχνω ένα Skull Grasp με Strength για να συμπληρώσω το setάκι μου από rings. Εάν τύχει και βρει κανείς let me know...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας. Παιζω Barbarian και δυσκολευομαι λιγο στο act 3 inferno. Παιζω με 1h+shield και τα stats μου ειναι τα εξης:

 

Dps: 17262

Armor: 9920

AR: 500

HP: 68k

 

Να πω οτι δεν εχω δωσει πανω απο 150-200k για gear. Τι αλλαγες θα μου προτινατε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είναι πολύ viable πλέον. Ούτε 1k χρειάζεσαι για ACT 3.

 

Πόσο crit chance/crit dmg έχεις?

 

Ιδανικά εάν μπορείς να μας δώσεις ένα ss του gear σου για να σου προτείνουμε μερικά πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...