Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το γαλα μονο καλο θα σου κανει..

 

Δοκιμασε να βαζεις ενα σκουπ στο γαλα και να το χτυπας...

 

Τοσο πολυ σε αναγουλιασε.. αλλοι εχουν θεμα με τα αυγα οχι με την πρωτεινη...

 

Ποια πηρες;;

 

Την on double rich chocolate, θεωρείται από τις καλύτερες.

Μαλακία ίσως έκανα που πήρα αυτή τη γεύση, αν και είναι γαμάτη σε οσους αρέσει η σοκολάτα γιατί προσωπικά έχω ένα θεματάκι γενικότερα με τις σοκολάτες δεν μ αρέσουν... Για φράουλα πήγαινα αλλά δεν είχε...

 

Την προηγούμενη βδομάδα όλες τις μέρες μετά τα βάρη έπαιρνα whey γιατι βαριόμουν να κάθομαι να ετοιμάζω αβγά.

Και μου ήρθε αυτή η αναγούλα κάποια στιγμή προς την Πέμπτη και σκέφτομαι να την κόψω μια και καλή τώρα. Μπορεί να είναι και placebo αυτό έτσι αλλά όπως σου ξαναείπα δεν είμαι υπέρ των συμπληρωμάτων ούτως ή άλλως...

Και όπως είχε πει και ο Αλεξ000, μηδενίζουμε κάποιες φορές άλλες ποιοτικές τροφές πχ το γάλα και έχουμε για υπερτροφές καθε λογής χημικά συμπληρώματα που προσωπικά αμφιβάλω αν είναι η διατροφική τους αξία αυτή που γράφουν τα καρτελάκια τους...

Η συγκεκριμμένη είναι αρκετά εως πολύ γλυκιά θα έλεγα είναι δυνατόν να έχει μόλις 1 γρ. ζαχαρη το 1 σκουπ;

Τόσο έχει και το κακάο του Παυλίδη το οποίο δεν είναι σχεδόν καθόλου γλυκό...

 

Γάλα + whey τα είχα βάλει για πρωινό μια φορά και μου έπεσαν βαριά... To γάλα σκέτο όμως το πίνω και τώρα καμιά φορά βράδυ, μεταπροπονητικό μπορεί να πίνω 1-2 ποτηράκια αλλά και πάλι δεν φτάνεις  την πρωτεινη που θα παρεις από ασπράδια...

 

Σίγουρα πάντως από αύριο επιστρέφω στα ασπράδια...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

και εγώ βάζω κιλά τώρα και επειδή βαριέμαι να ασχολούμαι με bro foods και να μαγειρεύω συνέχεια απλά το έχω ρίξει στο γάλα (ότι κάνανε οι bodybuilders στα 70s). Απλά πρόσθεσα 1 λίτρο γάλα την ημέρα στην διατροφή μου. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λίτρο ε; Καμποσούτσικο. Το πίνεις σε 2 δόσεις ή παραπάνω; 250ml είναι ένα γεμάτο ποτήρι, πίνεις 4 τέτοια; Σκέτο ή με κακάο; 

 

Εγώ πίνω 2 φορές, 250ml + 150ml νερό + 1 κουταλιά κακάο + παγάκια. Το κάνω να μοιάζει με φραπέ και το πίνω σιγά-σιγά, σαν τον καφέ.  :) Μάλιστα, το 1 από τα 2 θα το πιω κατά τη διάρκεια προπόνησης, είναι πολύ δροσιστικό ρόφημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λίτρο ε; Καμποσούτσικο. Το πίνεις σε 2 δόσεις ή παραπάνω; 250ml είναι ένα γεμάτο ποτήρι, πίνεις 4 τέτοια; Σκέτο ή με κακάο; 

 

Εγώ πίνω 2 φορές, 250ml + 150ml νερό + 1 κουταλιά κακάο + παγάκια. Το κάνω να μοιάζει με φραπέ και το πίνω σιγά-σιγά, σαν τον καφέ.  :) Μάλιστα, το 1 από τα 2 θα το πιω κατά τη διάρκεια προπόνησης, είναι πολύ δροσιστικό ρόφημα.

 

2 δώσεις με κάκαο (βάζω 2 μεγάλα κουτάλια στο καθένα δεν τσιγκουνεύομαι) - έχω κάτι μεγάλα ποτήρια για μπύρα που χωράνε 500ml)

 

θα μπορούσα πολύ εύκολα να πίνω 2 λίτρα αντί για ένα. Αυτό είναι το σχέδιο για του χρόνου αν θα είμαι 3-4 κιλά παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ζεσταινεις φανταζομαι, ε; Στο κρυο το κακαο δεν ανακατευεται καλα (αφηνει κατακαθια, σαν ελληνικος καφες ενα πραμα) αλλα ζεστο το σιχαινομαι γμτ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ζεσταινεις φανταζομαι, ε; Στο κρυο το κακαο δεν ανακατευεται καλα (αφηνει κατακαθια, σαν ελληνικος καφες ενα πραμα) αλλα ζεστο το σιχαινομαι γμτ...

 

τι λες ρε βεδουίνος είμαι ? Στην Κύπρο έχει 40 βαθμούς, Προτιμώ σανό μπρόκολο, βρώμη και bro foods από το να πίνω ένα λιτρο ζεστό γάλα την μέρα.. ελεος

 

Αγόρασε ένα ανακατετήρι φραπέ , η ενα blender. Το ανακατεφτήρι είναι αρκετο, στο blender το βάζω μόνο όταν βάζω και μια μπανανα μεσα. Το κόλπο είναι να βάλεις λίγο γάλα στον πατο με την σοκολάτα, να το ανακατέψεις και μετά να προσθέσεις το υπόλοιπο γαλα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι το κάνω ρε Άλεξ αλλά επειδή το πίνω αργά, το κακάο τελικά μαζεύεται στον πάτο. Άμα το έπινα μεμιας ή έστω σε 3-4' προφανώς δε θα υπήρχε θέμα. Ίσως θα μπορούσα να ζεστάνω 50μλ, να διαλύσω το κακάο εκεί και μετά να προσθέσω τα υπόλοιπα αλλά με αναγουλιάζει η μυρωδιά του ζεστού γάλακτος. Θα μπορούσα να δοκιμάσω να ζεστάνω νερό αλλά διάολε, κουράστηκα και μόνο που τα έγραψα όλα αυτά :)

 

Χέρια κάθε μέρα; Κάπως υπερβολικό δεν είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο γιατρος μου θα γυρναγε στις 17/7 μου λεει η γραμματεας του θα σας παρω εγω τηλ για ραντεβου. Δε παιρνω, τηλεφωνω σημερα, "αααα ο γιατρος ξαναφυγε για το εξωτερικο γυρναει 5/8" . Ε αντε και ******σου βλαμμενη.

Τελικα για καλη μου τυχη μπορεσα να βρω ραντεβου στον Νικολαου, στο Ιατρικο σε μια βδομαδα.

 

Ενα μηνα μετα η κατασταση ειναι σχεδον η ιδια. Οκ δεν εχω τους δυνατους πονους που ειχα στην αρχη αλλα ακομα δε μπορω να πολυπερπατησω (φαση παω το σκυλο 4 τετραγωνα κι αρχιζει και μ ενοχλει) να σταθω ορθια, ή να κατσω πχ σταυροποδι. Το λυγιζω και κανει σχεδον λαθε φορα ενα ομορφο κρακ.

 

Κι εγω θελω να κανω καθισματα, θελω να τρεξω, να κανω τελοσπαντων ασκησεις που εκανα πριν και γουσταρα, και ακομα δε μπορω! Βαζω παγο καθημερινα 3-4 φορες, κανω τις ασκησεις ενδυναμωσης που μου χουν πει και παιρνω χονδρ/γλυκοζαμινη.

 

 

 

Η πρωτεινη το πρωι εχει κανει το γαλα μου πιο γαματο, πλεον πινω 2 ποτηρια :D Εχω παρει ενα αναδευτηρακι με μπαταριες απο το jumbo και διαλυεται αψογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κορυφη ο Λακης και εγω εκει ειχα παει για το γονατο.

τεσπα τουλαχιστον ξερεις οτι , ο,τι και να σου πει ειναι το καλυτερο για σενα.

 

την πρωτεινη την πινεις για πιο λογο εφοσον δεν κανεις ολοκληρωμενη προπονηση? δεν καλυπτεσαι με κανονικο φαγητο?

 

επισης ελπιζω να εννοεις οτι πινεις 2 ποτηρια γαλα και οχι 2 ποτηρια + 2 σκουπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι το κάνω ρε Άλεξ αλλά επειδή το πίνω αργά, το κακάο τελικά μαζεύεται στον πάτο. Άμα το έπινα μεμιας ή έστω σε 3-4' προφανώς δε θα υπήρχε θέμα. Ίσως θα μπορούσα να ζεστάνω 50μλ, να διαλύσω το κακάο εκεί και μετά να προσθέσω τα υπόλοιπα αλλά με αναγουλιάζει η μυρωδιά του ζεστού γάλακτος. Θα μπορούσα να δοκιμάσω να ζεστάνω νερό αλλά διάολε, κουράστηκα και μόνο που τα έγραψα όλα αυτά :)

 

Χέρια κάθε μέρα; Κάπως υπερβολικό δεν είναι;

 

εγώ το μισόλιτρο το πίνω σε μισο λεπτό οπότε ψάξε συμβουλές αλλού :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κορυφη ο Λακης και εγω εκει ειχα παει για το γονατο.

τεσπα τουλαχιστον ξερεις οτι , ο,τι και να σου πει ειναι το καλυτερο για σενα.

 

την πρωτεινη την πινεις για πιο λογο εφοσον δεν κανεις ολοκληρωμενη προπονηση? δεν καλυπτεσαι με κανονικο φαγητο?

 

επισης ελπιζω να εννοεις οτι πινεις 2 ποτηρια γαλα και οχι 2 ποτηρια + 2 σκουπ.

Βασικα λεω παλι καλα που ειναι Αθηνα τετοια εποχη & μ εχωσε εμβολιμα στο προγραμμα. Εχει χειρουργησει τον θειο μου 2 φορες για μηνισκο κι ειχε μεινει ευχαριστημενος. Βεβαια ειναι αεκτζης αλλα θα τ αντεξω :P

 

Ουτε καν ολοκληρο σκουπ, απλα μ αρεσει πολυ η γευση της γι αυτο τη βαζω το πρωι στο γαλα.

 

Δεν καλυπτομαι γιατι δε μπορω να φαω οσο "πρεπει". Στα 2-3 ασπραδια το πολυ, στουμπωνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα μπορεις να φας 1,5 μηνα και βαλε αναμονη για πλακα για να σε δει οποτε εισαι τυχερη.

 

νταξει εφοσον λες για ουτε καν ολοκληρο σκουπ παει και ερχεται , αν μπορεις κοφτο εντελως οχι οτι σου κανει κακο απλα απο κανονικες τροφες παιρνεις πολλα περισσοτερα θρεπτικα συστατικα σε σχεση με την καθαρη ποσοτητα πρωτεινης που χρειαζεσαι.

 

δεν υπαρχουν μονο τα ασπραδια (αλλωστε υπαρχουν 100 τροποι να τα φτιαξεις ωστε να βρεις καποιον που να σου αρεσουν) - υπαρχει τονος , κοτοπουλο και γενικα χιλια  δυο πραγματα (τα χουν υπεραναλυσει τα παιδια εδω μεσα) καθαρα και πολυ πιο ισορροπημενα απο την καθαρη πρωτεινη που δεν χρειαζεσαι αυτη την στιγμη σε καθημερινη βαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λίτρο ε; Καμποσούτσικο. Το πίνεις σε 2 δόσεις ή παραπάνω; 250ml είναι ένα γεμάτο ποτήρι, πίνεις 4 τέτοια; Σκέτο ή με κακάο; 

 

Εγώ πίνω 2 φορές, 250ml + 150ml νερό + 1 κουταλιά κακάο + παγάκια. Το κάνω να μοιάζει με φραπέ και το πίνω σιγά-σιγά, σαν τον καφέ.  :) Μάλιστα, το 1 από τα 2 θα το πιω κατά τη διάρκεια προπόνησης, είναι πολύ δροσιστικό ρόφημα.

μπορώ να πιώ 2 λίτρα γάλα χωρίς ανάσα άνετα

οι ποιο ευκολες θερμίδες

έλα που με τραβάνε να μη τρώω τώρα να κόψω αχχαχαχα

κ τρώω καμια 300ριά γρ υδατάνθρακα και μ ανοίγει κ την όρεξη αχαχααχ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...