Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο το σιχαμα την αηδια το γαλα πως το πινεται σκετο ? Μαργαριτα ερειπιο εγινες πας για αποσυρση :P

 

Εγω στισ διακοπεσ  τρωω 5-6 την βδομαδα οταν ειμαι στην παραλια η' αργα το απογευμα.Μεχρι στιγμης δεν εχω πεθαινει .Προφανως η συστηματικα υπερβολικη καταναλωση  δημιουργει προβλημα δεν αντιλεγω.

Ασε ρε συ αρχισα γυμναστηριο και γ@μηθηκε το συμπαν...ενω οσο σαπιζα στον καναπε ωραιοτατα ηταν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ασε ρε συ αρχισα γυμναστηριο και γ@μηθηκε το συμπαν...ενω οσο σαπιζα στον καναπε ωραιοτατα ηταν :P

Δεν ηταν ωραιοτατα  γιατι σε λιγα χρονια θα ειχες το σωμα  της μαμας .Ενω με την γυμναστικη θα εχεις αυτο που πρεπει + τα οφελη της .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε ρε συ αρχισα γυμναστηριο και γ@μηθηκε το συμπαν...ενω οσο σαπιζα στον καναπε ωραιοτατα ηταν :P

 

άρχισες πολύ δυνατά όμως, personal training 2 ώρες την μέρα κτλ.

 

Οποιοσδήποτε πάει έτσι στην αρχή (και εγώ που το έχω κάνει 2-3 φορές) καταλήγει με τενοντίτιδα / χονροπάθεια / μέση η κάτι χειρότερο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άρχισες πολύ δυνατά όμως, personal training 2 ώρες την μέρα κτλ.

 

Οποιοσδήποτε πάει έτσι στην αρχή (και εγώ που το έχω κάνει 2-3 φορές) καταλήγει με τενοντίτιδα / χονροπάθεια / μέση η κάτι χειρότερο.

Ενταξει ειναι κλασικα  λαθη που κανουν οσοι ξεκινανε τα ιδια εκανα και εγω .Απλα οσοι εχουν μια ευαισθησια παραπανω  η' ειναι απλα ατυχοι τραυματιζονται .Για αυτο θελει  σταδιακα να ανεβαζεις τον ρυθμο  καθως  το σωμα ενος αγυμναστου με την ξαφνικη γυμναστικη  υποβαλεται σε ενα σοκ ,πρεπει να του δωσεις χρονο να προσαρμοστει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειται οτι κανω πλακα...αλλωστε οποιος καθεται στον καναπε τι να παθει? το πολυ πολυ να πιαστει ο πωπος του!

 

Τι ενα σοκ...το δικο μου πρεπει να παθε 2-3 μαζεμενα :P

 

@alex δεν εκανα personal 2 ωρες...1 ειναι τη φορα απλα 2 φορες πηγα κ εκανα κ ποσο διαδρομο μετα. (Ενω η κοπελα μ εκραζε)

Θα μου πεις το αποτελεσμα ιδιο ειναι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τις πιό αξιόπιστες είναι η μέτρηση DXA...όλά τα άλλα δεν είναι τόσο ακριβή οπότε αν δεν βρεις κάτι τέτοιο σε προσφορά ας το.

 

Εναλλακτικά όπως την βγάζουν σχεδόν όλοι: body-fat-percentage-men.jpg

 

Αυτο βρηκα αν ενδιαφερει κανεναν.

 

http://www.gooddeals.gr/offer_med.asp?ofid=1396

 

Καποτε ειχα παει σε εναν διατροφολογο και ειχε ενα μηχανημα που μετραεγε στελνοντα ρευμα το ποσοστο λιπους αν περιοχη του σωματος. Μου ειχε πει οτι εκανε 15.000 ο εξοπλισμος και ειχε μεγαλς ακριβειες? Μπορει να ισχυει κατι τετοιο, αν ειναι να επισκεπτομαι αυτον καθε εξαμηνο για να μετραω ποσοστα? Σου εβγαζε ενα γραφημα με το ανθρωπιν σωμα και ελεγε ποσο μυ, νερο και λιπος εχεις ανα περιοχη...

 

 

Φίλε τέτοιο σκεύος φτηνό έχει στα jumbo και στα ikea. 5-6€ κάνει και όπως σου είπαν είναι κυρίως για να στεγνώνεις τις σαλάτες (μπορείς όμως και να τις πλένεις εκεί, σαν πλυντήριο :-) )

 

Αφού από γυμναστική ξέρετε ας φανώ λίγο χρήσιμος σε κάτι :P

 

Α μονο για στεγνωμα ειναι? Εγω θελω κατι που να περιστρεφει την σαλατα με την σαλτσα και τα περιεχομενα της κιολας. Κατι τετοιο που θα μπορουσα να βρω?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ιστορια απο το γυμναστηριο , χθεσινη φρεσκια.

 

τυπος , χθες βραδυ , φορμα - μακο μπλουζακι - φουτερ ζακετα (ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ)

 

σοκ 1ο - ειναι στο σμιθ , φοραει τη ζωνη του , εχει φορτωσει (αν θυμαμαι καλα) 130-140 κιλα για '''''''squat''''''' , μπαινει απο κατω.

η κινηση που εκανε : λυγιζε τα ποδια του ΜΑΞ 20 μοιρες! αυτο ηταν το squat. Α! και εβριζε , εβριζε, αλβανους, μαναδες, πατεραδες τα παντα σε καθε επαναληψη και ξεφυσαγε σαν βοδι.

σοκ 2ο - τελειωνει με τη μαλακια που εκανε. αφηνει στο σμιθ καμια 60αρια κιλα. Στο θεο σας , μπαινει απο κατω και αρχιζει να πηδαει με τη μπαρα πανω κατω. 

 

ευχήθηκα να διαλυθεί το ζωον. 

 

ε μετα πηγε και εκανε 4 σουπερσετ στηθος - γαμπες -τρικεφαλα και τελειωσε.

 

.......

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

''Φίλε τα βάρη κάνουν κακό στο σώμα σου, τα ίδια έκανα και εγώ και τώρα έχω ένα κάρο προβλήματα''

Οταν μου το λενε, θελω να τους δειρω

βασικα, γενικα θελω να δειρω αλλα αλλο θεμα..

Το ο,τι εκανα ταρζανιες κ γαμηθηκαν, δεν σημαινει οτι ολοι κανουμε το ιδιο. Σωστη τεχνικη και σωστα κιλα με συνεπεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με τους μαγικούς χυμούς που έχουν σούπερ γεύση και καίνε το τοπικό πάχος, θα παίζει όλο το καλοκαίρι, ε; 

 

Βράχε, τι σε καίει πόσο λίπος έχεις; Με μια ματιά βλέπεις που περίπου είσαι. Πες ότι σε βλέπεις κάπου στο 17-18%. Παίζει ρόλο αν η μέτρηση σε βγάλει 15 ή 20; Τα μηχανήματα δεν είναι αξιόπιστα, προσωπικά δε θα πλήρωνα για ένα νούμερο που δε λέει τπτ από μόνο του. Δώσε 2-3 ευρώ, πάρε ένα παχύμετρο και μετρήσου. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με τους μαγικούς χυμούς που έχουν σούπερ γεύση και καίνε το τοπικό πάχος, θα παίζει όλο το καλοκαίρι, ε; 

 

Βράχε, τι σε καίει πόσο λίπος έχεις; Με μια ματιά βλέπεις που περίπου είσαι. Πες ότι σε βλέπεις κάπου στο 17-18%. Παίζει ρόλο αν η μέτρηση σε βγάλει 15 ή 20; Τα μηχανήματα δεν είναι αξιόπιστα, προσωπικά δε θα πλήρωνα για ένα νούμερο που δε λέει τπτ από μόνο του. Δώσε 2-3 ευρώ, πάρε ένα παχύμετρο και μετρήσου. :)

 

Βασικα το λιπος δεν με καει, (εγω το καιω :P) απλως εαν αυτο το μηχανημα που δινει αναλυση εχει καλη ακριβεια, ειναι ενας καλος τροπος να δεις τι εχεις κανει σε μια περιοδο απο αποψη αυξησης μαζας. ΠΧ αν σου δειχνει οτι χερι εχεις 8 κιλα, και μετα σου δειξει 8,5 ξερεις και βαση μετρησης ποσο κρεας εχεις βαλει. Επισης ειναι και καλος τροπος να βρεις ανισορροπιες. Αν σε μια μερια εχεις πιο αδυναμο χειρ ή ποδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάνεις άρσεις δικεφάλων με αλτήρες και στο ένα χέρι σηκώνεις 20 κιλά και στο άλλο 15, θες μηχάνημα να σου πει ότι η μια μεριά είναι πιο αδύναμη;

 

Επίσης, με μετρήσεις στην κοιλιά, που είναι το κατεξοχήν σημείο συγκέντρωσης λίπους στους άντρες, βλέπεις τη διαφορά.

 

Τεσπα, εμένα δε μου γεμίζουν το μάτι τέτοια μηχανήματα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Α μονο για στεγνωμα ειναι? Εγω θελω κατι που να περιστρεφει την σαλατα με την σαλτσα και τα περιεχομενα της κιολας. Κατι τετοιο που θα μπορουσα να βρω?

 

Ανακατευρήρι για σαλάτα δηλαδή? :P  Δεν έχω δει κάτι τέτοιο, δεν ξέρω αν υπάρχει καν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...