Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και γω πεθαίνω για linguini με τριμμένο κασέρι σοχού, έχω να φάω πάνω από ένα χρόνο....το επόμενο cheat meal μου θα 'ναι. από τώρα φαντάζομαι το ύφος που θα έχω! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Άντε, αφού έκανες αυτό πιστεύω μπορείς να αλλάξεις και ομάδα τώρα :P

Ασε την κοπελα να εχει και κανα ελατωμμα ρε φιλος  , τελεια θα την κανουμε  εδω ?? :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δήμητρα και Μαργαρίτα χαλαρώστε λίγο με τους περιορισμούς γιατί θα καταλήξετε να δημιουργήσετε κακή σχέση με το φαγητό. Φυσικά αν δεν σας κάνει γούστο να φάτε κάτι μην το φάτε αλλά αν έχετε λαχτάρα πολύ για κάτι απλά χωρέστε το στα macros σας και τελείωσε εκεί η ιστορία. Καλό το clean eating και τα συναφή αλλά μία φορά να φάτε κάτε που θέλετε, ειδικά εφόσον χωράει στα macros σας ούτε θα σας λιπώσει ούτε τίποτα.

 

Κι εγώ έτσι έκανα μπορεί και κανά 3μηνο πριν αλλά μου γύρισε αυτό και το βλέπω αλλιώς τώρα.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δήμητρα και Μαργαρίτα χαλαρώστε λίγο με τους περιορισμούς γιατί θα καταλήξετε να δημιουργήσετε κακή σχέση με το φαγητό. Φυσικά αν δεν σας κάνει γούστο να φάτε κάτι μην το φάτε αλλά αν έχετε λαχτάρα πολύ για κάτι απλά χωρέστε το στα macros σας και τελείωσε εκεί η ιστορία. Καλό το clean eating και τα συναφή αλλά μία φορά να φάτε κάτε που θέλετε, ειδικά εφόσον χωράει στα macros σας ούτε θα σας λιπώσει ούτε τίποτα.

 

Κι εγώ έτσι έκανα μπορεί και κανά 3μηνο πριν αλλά μου γύρισε αυτό και το βλέπω αλλιώς τώρα.

Μεγάλη αλήθεια αυτό.

Και εγώ έχω αλλάξει σημαντικά γνώμη πάνω σε αυτό το θέμα.

Σε αυτό που είμαι κάθετος, γιατί είδα και τα ωφέλη πάνω μου, είναι ο περιορισμός του αλκοόλ μέσα στην όλη φάση.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη αλήθεια αυτό.

Και εγώ έχω αλλάξει σημαντικά γνώμη πάνω σε αυτό το θέμα.

Σε αυτό που είμαι κάθετος, γιατί είδα και τα ωφέλη πάνω μου, είναι ο περιορισμός του αλκοόλ μέσα στην όλη φάση.

 

πόσο δίκιο έχετε, είχα πάθει δύο γαστρίτιδες λόγω εμμονής με την καθαρή διατροφή. Τα πολλά μη σε καταστρέφουν ψυχοσωματικά. Πλέον έχω χαλαρώσει και κοιτάω να το απολαμβάνω , τόσο το κομμάτι της διατροφή όσο και της προπόνησης΄.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θελω να φτασω στο σημειο να το συνηθισω αυτο και να μη μου λειπουν ολες οι σαβουρες. Κι η αληθεια ειναι οτι πια πιστευω πως ειμαι σε καλο δρομο κι οχι οπως στην αρχη που εσκαγα που δεν ετρωγα junk. Σημερα πχ διαλεξα το πιατο που πηρα και το εφαγα με ευχαριστηση. Η κοπελα που μασταν μαζι εφαγε ενα απ τα σουπερ ντουπερ σαλτςοειδη που ετρωγα παλια ομως αν και το ειχα απεναντι μου, δεν ενιωσα λαχταρα να το φαω. :)

 

Κατα τ αλλα πιστευω αν λαχταρισω κατι πολυ θα το κανω το cheat μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά, πρώτη φορά γράφω σε αυτό το θέμα.

 

Μάζεψα κάτι κιλά από πανελλήνιες και από τα 2 πρώτα έτη παν/μιο για αυτό πριν ένα χρόνο γράφτηκα σε γυμναστήριο. Είμαι 1,75 και ήμουν σχεδόν 85 κιλά, τώρα είμαι πλέον στα 76. Θα ήθελα να ρωτήσω τι με συμβουλεύετε να κάνω για να χάσω 3-4 κιλά ακόμα που πιστεύω πως χρειάζεται. Συνήθιζα και συνηθίζω να τρέχω κάθε φορά μετά το πρόγραμμα γυμναστικής που κάνω αλλά διάβασα ότι το τρέξιμο εκτός από λίπος καίει μυϊκή μάζα ή κάτι τέτοιο. Ισχύει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά, πρώτη φορά γράφω σε αυτό το θέμα.

 

Μάζεψα κάτι κιλά από πανελλήνιες και από τα 2 πρώτα έτη παν/μιο για αυτό πριν ένα χρόνο γράφτηκα σε γυμναστήριο. Είμαι 1,75 και ήμουν σχεδόν 85 κιλά, τώρα είμαι πλέον στα 76. Θα ήθελα να ρωτήσω τι με συμβουλεύετε να κάνω για να χάσω 3-4 κιλά ακόμα που πιστεύω πως χρειάζεται. Συνήθιζα και συνηθίζω να τρέχω κάθε φορά μετά το πρόγραμμα γυμναστικής που κάνω αλλά διάβασα ότι το τρέξιμο εκτός από λίπος καίει μυϊκή μάζα ή κάτι τέτοιο. Ισχύει;

Well, αν δεν είσαι πολύ χαμηλά σε λίπος (που δεν είσαι) δεν χρειάζεται να σε απασχολεί τέτοια πιθανότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξες όταν λιπώνεις εύκολα η ζωή σου γίνεται πολύ πιο δύσκολη, με το αερόβιο ως το κερασάκι στην τούρτα! Δε βαριέσαι αργά ή γρήγορα θα τα καταφέρουμε, που θα πάει θα πρηστούν τα μυάκια! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση. Επίσης, πολύ αυστηρή διατροφή αυτόν τον ένα χρόνο δεν μπορώ να πω ότι έκανα. Δεν τρώω ότι να ναι βέβαια. Μπορείτε να μου δώσετε κάποια μικρά tips πάνω σε αυτό που θα με βοηθήσουν να αδυνατίσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση. Επίσης, πολύ αυστηρή διατροφή αυτόν τον ένα χρόνο δεν μπορώ να πω ότι έκανα. Δεν τρώω ότι να ναι βέβαια. Μπορείτε να μου δώσετε κάποια μικρά tips πάνω σε αυτό που θα με βοηθήσουν να αδυνατίσω;

Αυτό που θα σε κάνει να χάσεις κιλά είναι το θερμιδικό έλλειμα...δηλαδή να τρως λιγότερο από τις θερμίδες συντήρησής σου. Αν δεν ξέρεις από μετρήσεις θερμίδων και ψήνεσαι -τουλάχιστον αρχικά- να μετρήσεις θερμίδες πες μου να σου δώσω 1-2 λινκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, δώσε μου κάποιες πληροφορίες για να δω τι μπορώ να κάνω. Διότι μέχρι τώρα έχανα χωρίς ιδιαίτερο κόπο αυτά τα κιλά και τώρα έχω κολλήσει εδώ και 3 μήνες στα 76.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...