Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δες και τα Dolan. Είναι λίγο πιο ειδική στα πίστας αλλά έχει φοβερούς σκελετούς αλουμινίου. Αν δε σε πειράζει μια γρατζουνιά έχει και προσφορές.

http://www.dolan-bikes.com/road/road-bikes.html

 

Επίσης τα fuji. Σε περσινό μοντέλο με 500 καθαρίζεις απίστευτο ποδήλατο.

Η Dolan έχει και ένα ωραίο cyclo cross φτηνό σχετικά που θα σε βολέψει καλύτερα από κούρσα πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

η γλουτένη δεν υπάρχει μόνο σε προϊόντα ολικής, είναι πρωτεΐνη που υπάρχει στο μαλακό σιτάρι .... 

 

Οχι ηταν διπλος ερωτημα, χωρις αλληλοεξαρτηση.

 

-Ποιος ο ντορος και το bad rep για την γλουτενη.

-Αν τα ολικης πρεπει να ειναι μονοδρομος η οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που σαι συ ρε γιατρε/ποδηλάτη; Έχουμε εκκρεμότητα εμείς αλλά με τον καλλιτέχνη που μπλέξαμε... :) 

 

Στα διάφορα σαιτ αναφέρεται ότι η γλουτένη πάει και κολλάει στις συνάψεις κι εμποδίζει τη λειτουργία του εγκεφάλου --> μας κάνει πιο χαζούς. Δεν ξέρω αν είναι αλήθεια, προσωπικά αυτές οι θεωρίες συνωμοσίας μου προκαλούν θυμηδία. Εγώ πάντως εδώ και 5-6 χρόνια που ανακάλυψα ότι είμαι αλλεργικός στη γλουτένη και την έκοψα μαχαίρι, πρέπει να ανεβασα το αικιου καμια 10αρια πόντους :P

 

Για τα ολικής δεν ξέρω αν πρέπει να είναι μονόδρομος, δεν τρώω αλευροειδή. Πάντως είναι σαφώς πιο υγιεινά από το λευκό αλεύρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που σαι συ ρε γιατρε/ποδηλάτη; Έχουμε εκκρεμότητα εμείς αλλά με τον καλλιτέχνη που μπλέξαμε... :)

 

Στα διάφορα σαιτ αναφέρεται ότι η γλουτένη πάει και κολλάει στις συνάψεις κι εμποδίζει τη λειτουργία του εγκεφάλου --> μας κάνει πιο χαζούς. Δεν ξέρω αν είναι αλήθεια, προσωπικά αυτές οι θεωρίες συνωμοσίας μου προκαλούν θυμηδία. Εγώ πάντως εδώ και 5-6 χρόνια που ανακάλυψα ότι είμαι αλλεργικός στη γλουτένη και την έκοψα μαχαίρι, πρέπει να ανεβασα το αικιου καμια 10αρια πόντους :P

 

Για τα ολικής δεν ξέρω αν πρέπει να είναι μονόδρομος, δεν τρώω αλευροειδή. Πάντως είναι σαφώς πιο υγιεινά από το λευκό αλεύρι.

 

Πιπες γραφουν. Κι εγω μπορω να ξεκινησω ενα blog και να γραφω μην τρωτε οσπρια, οι πορδες θα σας καταστρεψουν μακροχρονια το κο(/ω)λον.

 

Δεν εχει αποδειχθει εργαστηριακα οτι η γλουτενη εχει οποιαδηποτε αρνητικη επιπτωση στον οργανισμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To κωλον δεν ξερω αν θα το καταστρεψουν, αλλα στις κοινωνικες σχεσεις σιγουρα δε βοηθανε. Ρωτα και το Λιβε που εφαγε 2 πιατα φασολαδα και μετα βγηκε ραντεβου...  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έφαγα ενα κομμάτι μοσχάρι , 200 άβραστο ρύζι μπασμάτι άσπρο, φέτα και μια χωριάτικη
θα φάω κ μισο κιλό γιαούρτι με κανέλα και νάνι
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια σημειωθηκε. Νεα απορια. Γιατι επισης ολοι οι bbuilders εχουν θεμα με την γλουτενη, και μπορει καποιος να καταριψη τον μυθο περι ολικης? Καπου ακουσα οτι δεν ειναι τοσο καλο να καταναλωνως συνεχως και αποκλειστικως μονο προιοντα ολικης.

 

Αν δε σε πειράζουν στο έντερο οι πολλές ίνες δεν υπάρχει θέμα με τα ολικής..Είναι καλύτερα απο τα επεξεργασμένα απο πολλές απόψεις.

Η γλουτένη καλό είναι να αποφεύγεται στο μέτρο του δυνατού ακόμη και αν δεν έχουμε πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε σε πειράζουν στο έντερο οι πολλές ίνες δεν υπάρχει θέμα με τα ολικής..Είναι καλύτερα απο τα επεξεργασμένα απο πολλές απόψεις.

Η γλουτένη καλό είναι να αποφεύγεται στο μέτρο του δυνατού ακόμη και αν δεν έχουμε πρόβλημα.

 

Γιατι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι??

 

Καλό δεν κάνει...Αν υπάρχει μια πιθανότητα να κάνει κακό γιατί να το ρισκάρουμε;

Άλλωστε υπάρχουν πολλές εναλλακτικές λύσεις για να μην τρώμε συνέχεια σιτάρι..

Δες και αυτό..Είναι ενδιαφέρον.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ακριβως ειναι το δισέτ; Φάση 2 ασκήσεις απανωτά σε σημείο του σώματος αλλά όχι ιδια μυική ομάδα;

Δυο απανωτα σετ απο 2 διαφορετικες ασκησεις(ενα για τη καθε μια) για την ιδια ομαδα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό δεν κάνει...Αν υπάρχει μια πιθανότητα να κάνει κακό γιατί να το ρισκάρουμε;

Άλλωστε υπάρχουν πολλές εναλλακτικές λύσεις για να μην τρώμε συνέχεια σιτάρι..

Δες και αυτό..Είναι ενδιαφέρον.

 

 

Φιλε μου σορρυ αλλα δεν μπορω να το παρακολουθησω. Ο ηχος ειναι λιγο σαπιος και ο τυπος μου δημιουργησε ταχυκαρδια με την υπερκινητικοτητα του.

 

Ρωτησα πιο πριν γιατι λες να μην τρωμε γλουτενη και η απαντηση σου ηταν πως δεν κανει καλο... Και προφανως κανει καλο. Απο την αλλη, ενα πολυ μεγαλο ποσοστο τον προιοντων που εχουν βαφτιστει gluten-free ειναι 5 φορες χειροτερα.

 

Απλα εχει γινει μεγαλο ντορος περι γλουτενης και πολυς κοσμος την εχει πιστεψει οτι σταματησε την γλουτενη και εβγαλε μαλλια, εκανε κοιλιακους, εμαθε να ραπαρει κλπ. Σαν και αυτους που πινουν μια κουταλια κρεατινη και πανε γυμναστηριο και νομιζουν οτι σηκωνουν +30 κιλα δικεφαλα.

 

Οπως ειπα και πριν, δεν υπαρχει καμια ερευνα που να αποδεικνυει οτι η γλουτενη οντως κανει κακο. Γιατι αμα εκανε, θα ειχε ηδη αποδειχθει. Ολα τα υπολοιπα ειναι υποκειμενικες προσωπικες εκτιμησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...