Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

a.c.a.b  αν φοβασαι μην μεγαλωσουν τα χερια σου κανε αυτην την ασκηση να μεγαλωσουν tα δικα του :)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως λέει και ο Spect στις γυναίκες απο τη φύση τους δεν φουσκώνουν οι μυς. Απλα θα είναι γραμμωμένοι καλά. Εκτος άμα αρχίσεις και παίρνεις τεστοστερόνη, τότε ναι θα φουσκώσεις :P

για να καταλάβει πες της πόση λιγότερα ανδρογόνα έχει στο σώμα της σε σχέση με τον μέσο φυσικό άντρα που κοπανιέται σαν τρελός για χρόνια για να φτιάξει χέρια και πλάτες , nuff said  

 

Πότε μπορείς να κλείσουμε ένα ραντεβού? :P

Με ΑΑΣ θα γίνεις έτσι, normal με τίποτα...και να ανοίξει λίγο η πλατίτσα τι έγινε; αν φοβάσαι, κάνε ότι κάνουν και οι υπόλοιπες, yogilates :P

tbh απλά με ανδρογόνα γενικά δε θα γινει έτσι, αυτή οπως και οι περισσότεροι έχει κάνει κατάχρηση και όχι χρήση.Και παλιοί έκαναν χρήση αλλα τα αποτελέσματα τους δεν ηταν τόσο extreme , δεν ηταν οτι δεν ηξεραν να φάνε και να προπονηθούν , ίσως προπονούνταν δυνατότερα απο σήμερα αλλα δεν έκαναν στην πλειοψηφία τους κατάχρηση , δηλαδή αν σκεφτείς τις ποσότητες που ρίχνουν σημερα ανεξέλεγκτα τότε θα φαινόντουσαν εξωπραγματικές. plus τότε οι περισσότεροι τα έπαιρναν απο το φαρμακείο με συνταγή γιατρού και ότι κυκλοφορούσε ηταν τις περισότερες φορές original μιας και υπήρχαν σοβαρά εργαστήρια με πανάκριβα μηχανήματα σε πολλές χώρες που παρασκεύαζαν και έκαναν εξαγωγές, φαρμακευτική καθαρή ουσία. Τώρα δεν ξέρουν τι παίρνουν , ειναι κορόνα/γράμματα. Οι αναβολικές ουσίες προέρχονται απο την τεστοστερόνη , όταν άρχισαν τα πειράματα δεκαετίες πίσω έφτιαξαν χιλιάδες φάρμακα μοντάροντας την , κράτησαν αυτά με τις λιγότερες παρενέργειες και το μεγαλύτερο αποτέλεσμα αλλα κανείς δεν λέει οτι ο χρήστης δεν θα πέσει σε κάποιο σκεύασμα απο εκείνα, επειδή αυτή τη στιγμή παράγονται σε παράνομα εργαστήρια ανα τον κόσμο και το μόνο που δεν τους νοιάζει ειναι η υγεία του χρήστη, αν ειναι ευκολότερο στην παραγωγή , αυτό θα φτιάξουν. Πολλοί αθλητές ολυμπιονίκες πιάστηκαν να έχουν πάρει φάρμακα τα οποία κανένας δεν περίμενε οτι θα πάρουν. Δηλαδή τους κάνουν αντιντόπινγκ κοντρόλ για τις τάδε ουσίες που και μπορεί να έχουν πάρει κάποια που δεν τους έγινε έλεγχος για αυτήν . Γιαυτό και πιάνονται με καρφωτές κατόπιν εορτής (βλέπε Έλληνες που πιάστηκαν years ago :P ..) 

 

αυτή στη φωτογραφία μου φαίνεται να έχει πάρει και αυξητική , δηλαδή φαντάσου τη λίγο σε bulking αν ειναι έτσι στεγνή 

 

οπως και να έχει απο ενα σημείο και μετά καταντάει άρρωστο

 

για γυναίκα κ αγωνιστική προσωπικά κάπου εκεί το βλέπω

 

 1922365_369287836565556_4669524904703511

10801648_369225843238422_764841979856241

 

παραπέρα μου φαίνεται υπερβολή

 

βέβαια θα βρεθούν και άτομα να σου πουν οτι αυτή που έβαλα μοιάζει με άντρα , αλλα το πως βλέπεις τον άλλο παίζει ρόλο το πως εισαι εσύ, άλλο να έχεις σαν αθλητής άντρας 45cm χέρι και άλλο να έχεις μικρότερο απο αυτήν , τότε ναι θα σου φαίνεται "άντρας" χαχα

 

 

μετα απο καποιο διαστημα αρχιζει και χαλαει το τζελ και δεν εχεις σταθερο πατημα -βασικα ισιο πατημα-! οπως πχ οι αεροσολες οταν τρυπαει η μια! το παπουτσι τοτε βγαινει αχρηστο! για αυτο και δεν τα εμπιτευομαι! 

οπότε τι λες να πάρω? ρίξε καμια ιδέα για 2-3 παπούτσια να πάω να τα δω :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και τις γουστέρνω αυτού του στυλ που πέρασε ο Νίκος, η Amanda Latona είναι το ίνδαλμα. Επίσης το παραπάνω σώμα μπορείς να το δεις σε αθλήτριες κρίκων πχ. εύκολα με λίγο flex. Όσο εκτιμάει κανείς την προσπάθεια για ένα τέτοιο σώμα τόσο περισσότερο θα του αρέσει  κιόλας.

 

74762f61ccb527e8d0fde39783013eb2.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή ^ ψιλοπαλεύεται ντυμένη

 

Ωστόσο , απο ενα σημείο και πέρα , οτιδήποτε πιο έντονο , πχ αυτή που έβαλε ο Νίκοτς , κατα τη γνώμη μου , είναι προσβολή για το γυναικείο φύλο να χαρακτηρίζονται ως "γυναίκες".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσοι μυς δεν είναι αιθητικοί σε μια γυναίκα, imho.

προσωπικά βρίσκω αντιαισθητικές τις γυναίκες που ειναι ζελέδες και ας ειναι αδύνατες , ειναι θέμα γούστου πάντα. Τα τέρατα βέβαια που αναφέρθηκαν ποιο πριν ούτε να τα δω ,μου προκαλούν αποστροφή και μόνο στην όψη γιατι μοιάζουν με τραβέλια.

 

Μην μπερδεύετε το bodyfat με την μυικότητα , αν αυτή που έβαλα ειχε λίγα κιλά λίπους επάνω της , με αυτούς τους μυς θα φαινόταν εντελώς διαφορετική . Δεν έχει κάτι περίεργο για γυναίκα που γυμνάζεται με βάρη και δεν παίζει , απλά έχει χαμηλό λίπος και φαίνονται οι μυς της και εκτός αυτού οι φωτογραφίες που βγάζουν ειναι μετά απο προπόνηση. Αν δεις εμένα που δεν γυμνάζομαι τόσα χρόνια όσο αυτές , μετά απο προπόνηση σε περίοδο με χαμηλό σχετικά bf θα μου πεις αυτό που μ έλεγαν άλλοι , "φαρμακωμένος" ??

ο τρόπος που βλέπουμε τους άλλους αθλητές έχει να κάνει με την δική μας κατάσταση.

 

Πες μου οτι ποτέ δεν έχεις ακούσει να αποκαλούν κάποιον τούμπανο και να μην πλησιάζει καν την έννοια της λέξης στο ελάχιστο. :P

 

Βέβαια όπως ξαναείπα όλα ειναι θέμα γούστου και κανείς δεν μπορεί να μας πει τι θα μας αρέσει αλλα η συγκεκριμένη θα το ξαναπώ πως δεν έχει μεγάλη μυικότητα για γυναίκα , απλά έχουμε συνηθίσει την μέση καλλίγραμμη γκόμενα να ειναι φλάμπι  :-D

Αυτή ^ ψιλοπαλεύεται ντυμένη

 

Ωστόσο , απο ενα σημείο και πέρα , οτιδήποτε πιο έντονο , πχ αυτή που έβαλε ο Νίκοτς , κατα τη γνώμη μου , είναι προσβολή για το γυναικείο φύλο να χαρακτηρίζονται ως "γυναίκες".

δηλαδή τι σημαίνει γυναίκα? λίπος και light training? γιαυτό αυτό που περιγράφεις ειναι μια σαν αυτή που πόσταρα με μερικά κιλά λίπους και φυγόπονη προπόνηση . Εχει χαμηλό bf και τα χέρια της ειναι μικρά, να πω οτι ειχε 2 φορές αυτό το χέρι να πω ναι θα ηταν περίεργο για γυναίκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βυζί δεν έχουμε δει στην ξανθιά για να βγάλουμε το τελικό πόρισμα. Γιατί από κωλαράκι βλέπω τα σπάει και από πρόσωπο προιδεάζει για κάτι καλό. Οι μυς είναι στα αρνητικά αλλά οκ, δεν θα την παντρευτούμε κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα , ας πουμε "προτυπο" σωματος, ειναι μια τραγουδιστρια η Ειρηνη Παπαδοπουλου. Απο φωνη, κορμαρα... Και την εχω δει κι απο κοντα. Ειναι γυμνασμενη, σφιχτη, εχει γραμμωση και χωρις να γινεται αντιαισθητικο.

 

Δε ξερω για ποσο εν τω μεταξυ θα μπορω να γραφω εδω καποια στιγμη θα λιποθυμησω σε καποια γωνια του γυμναστηριου :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...