Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τυχαίνει να κάνω kickbacks τον τελευταίο καιρό και επιβεβαιώνω την δυσκολία της άσκησης (που είναι παρόμοια) που προτείνει ο Maus.

Την παλεύω με μέτρια τεχνική μέχρι τα 8άρια αλλά μέχρι εκεί. Για παραπάνω θέλει πολύ εκγύμναση ο τρικέφαλος. Και φυσικά έχει πολύ καλό πρήξιμο. Κάνοντάς τη σήμερα, μετά βίας βγήκαν οι υπόλοιπες ασκήσεις τρικεφάλων εξαιτίας οτι τα 'παιξα με αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Σε ασκήσεις που κινείτε μία άρθρωση μόνο μη σας νοιάζει το βάρος, μόνο το κάψιμο. Μείνετε σε 10-15 καλές τεχνικά επαναλήψεις και θα σας πιάσει μια χαρά.  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαους και γω την εκανα αυτη την ασκηση αλλα εσκυβα χωρις να καθομαι σε παγκο...

 

Αυτο το τιπ με το κρατημα ανα τεσσερης επαναληψεις ειναι το δυσκολο.

 

Αλλιως μπορουμε να κανουμε και ντιπς που θα μας πιασει τον τρικεφαλλο αν την κανουνμε σωστα και αργα.

 

Μια αλλη ασκηση για τα χερια που μου χε προτεινει ο μαους ειναι η εξης για δικεφαλο.

 

Πιανουμε την στραβομπαρα καθομαστε στο παγκο με κιλα που μπορουμε να βγαλουμε οχτω συν επαναληψεις, κανουμε τεσσερης ολοκληρες τεσσερης μισες. Και μετα σκιστε τις μπλουζες..χαχά

 

Γιαννη χαχχα... δεν παω συνεχεια με νευρα ρε συ... αλλα οσες φορες το κανα ειχαμε επιτυχια.

 

Βγαινει αυτη η εβδομαδα, κανω deload.

 

Μετα πεφτω σε ολες τις ασκησεις σε κιλα, στις βασικες κυριως. Κατα δεκα,δεκαπεντε.

 

Μπορει να κανω κανενα αλλο προγραμματακι τετραημερο να σοκαρω αλλιως το σωμα μου.

 

Μαους θα ψρειαστω εκει την βοηθεια σου και των αλλων.

 

Κατι σαν σπλιτ τεσσαρων ημερων.

 

Οπου θα χει

 

Στηθος χερια δισετ

 

Ποδια

 

Ωμοι χερια δισετ

 

Πλατη τραπς δισετ

 

Τα δισετ μονο στα χερια και τα τραπς.

 

Σημερα πηγε η κοπελα μου σε ενα γυμναστηριο για κροςφιτ, εγω δεν την εχω πει πως γυμναζομαι κλπ.

 

Μου λεει καναμε αυτο καναμε εκεινο.

 

Μου ειπε να τρωω μονο βραστα λαχανικα, οχι αλευρια,ψωμια κλπ, γαλατα, κρεας, μονο φρουτα και αυγα.

 

Η κοπελα μου πανω απο σαραντα κικα δεν ειναι. Καλα μαλακας λεω ειναι.

 

Του λεει μιση θα μεινει, λεει αν.δεν τα κανεις δεν θα δεις τα αποτελεσματα που θες.

 

Λεω οτι να ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι να ναι πραγματικα!!! Δυστυχως υπαρχουν πολλοι ημιμαθεις που παιρνουν το κοσμο στο λαιμο τους. Ελπιζω η κοπελια ν ακουσει εσενα

 

 

Εγω δε ξερω πως θα τη βγαλω με το νεο προγραμμα δε ξερωωωω. Θελω να γκρινιαξω γιατι ζοριζομαιιιι. Ναι ξερω χωρις ζορι δε γινεται αλλα πρεπει να γκρινιαξω κ λιγο :P

Εκανα μια ασκηση σημερα και το ενα ποδι που ηταν στο πατωμα ετρεμε. Ετρεμε λες κ παθαινε εγκεφαλικο :P

 

Αλλα αυτο το καψιμο την ωρα της ασκησης ειναι ΟΛΑ τα λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τις ειπε εγω εφαγα μια φετα γαλοπουλα σκετη ξηρους καρπους και δυο μιλα.

 

Του λεει εγω τα μελομακαρονα θα τα τσακισω..

 

Και θα τρωω οπως ετρωγα..

 

Αυτος ο μακακας θα μου την κανει σκελετο..χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε με τα φρουτα και τ αυγα να βγαλει προπονηση :P:p

 

Τωρα που πες μελομακαρονα εν τω μεταξυ, ευτυχως που δε μ αρεσουν!! Ουτε οι κουραμπιεδες, αντε να φαω εναν ξερω γω για το εθιμο.

 

Αλλα...για κορμο σοκολατας τρελαινομαι ... Στανταρ θα φαω εναν ( ναι, ολοκληρο :P )

 

Θα θελα ν ασχοληθω κι εγω με κροσφιτ στη πορεια..οταν φτιαξουν ισχυα , γονατα κλπ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ασκήσεις που κινείτε μία άρθρωση μόνο μη σας νοιάζει το βάρος, μόνο το κάψιμο. Μείνετε σε 10-15 καλές τεχνικά επαναλήψεις και θα σας πιάσει μια χαρά.  

Τελικα ποσο καιρο εχεις σκοπο να κανεις την διατροφη μου ειπες ? Γιατι δεν  προσεξα  η'  δεν εχεις θεσει χρονικο οριο και θα πας αναλογα με τα αποτελεσματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά έλεγα να συνεχίσω λίγο ακόμα με αυτό το push/pull/legs που είχα και με linear progression αλλά επειδή το νιώθω too much πλέον και grinding κάθε μέρα δεν είναι ότι καλύτερο, ειδικά για την τεχνική όταν ακόμα υπάρχουν πράγματάκια και cues που σε κάθε προπόνηση αλλάζουν το σταματάω εδώ. 

 

Κατασταλάσω κιόλλας σε καθαρό πρόγραμμα δύναμης όπου πρωταρχικός στόχος είναι η αύξηση των bench press, squat, deadlift. Προφανώς όμως με τόσο volume και συχνότητα τα gains θα συνεχίσουν θέλω να πιστεύω. Το πρόγραμμα που θα κάνω είναι του Candito το 6 week strength program...όσοι δεν έχετε δει ακόμη το Link.png Site: κανάλι  του τσεκάρετέ το, είναι από τα λίγα κανάλια με υψηλής ποιότητας περιεχόμενο.

 

Το πιό challenging κομμάτι που νομίζω πως θα υπάρχει είναι αυτό της διατροφής μιας και γενικά όλο το lifestyle που έχω τόσο καιρό περιστρέφεται γύρω από το bodybuilding και δεν ξέρω πόσο motivation θα έχω να συνεχίσω τόσο πιστά αυτό που κάνω μιας και ο πρώτος στόχος στο powerlifting δεν είναι η εμφάνιση (άσχετα αν έρχεται με την κατάλληλη διατροφή).

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορείς να κάνεις powerlifting και ταυτόχρονα να παλεύεις να μην λιπώσεις ρε μπος, θα φας μεγάλο ζόρι. Θα αναγκαστείς να κάνεις υποχώρηση σε ένα από τα δύο, αργά ή γρήγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορείς να κάνεις powerlifting και ταυτόχρονα να παλεύεις να μην λιπώσεις ρε μπος, θα φας μεγάλο ζόρι. Θα αναγκαστείς να κάνεις υποχώρηση σε ένα από τα δύο, αργά ή γρήγορα.

Το καταλαβαίνω Γιάννη. Ευτυχώς την διατροφή την έχω όσο πιό απλή γίνεται και παράλληλα είναι πιό εύελικτη πλέον οπότε ελπίζω να μην με πάει τρέχοντας. Θα δούμε και στην πράξη σε λίγο καιρό...εδώ θα 'μαι να γράφω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως Εγω κανω τωρα την ασκηση που ειπε ο maus για τα τρικεφαλα με 6κιλα ξεκινηςα με 3κιλα και την εχω ακουσει ασχημα...

 

ωραιος !! σε καμμια ωριτσα θα την κανω και γω με 3κιλακια !

καθε 4-5 επαναληψεις κρατα  τα λιγακι τεντωμενα τα χερια φωτη να δεις πως καιγονται !

επισης ξεχασα να αναφερω πως ειναι ιδανικη ασκηση και για τις κοπελες της παρεας που τους ενδιαφερει να εχουν σφιχτα χερακια ! παρτε μισοκιλα αλτηρακια  και δοκιμαστε να την κανετε σωστα και σταθερα ..

 

υγ1 Γιανναρε thanks - βαλτην στο προγραμμα , η ασκηση αξιζει

υγ2  παμε μωρη παοκαραααααα σε λιγο - παρε και τα σωβρακα του αρετοπουλου  :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά τα asics gel κάνουν για τρέξιμο ?τα θέλω για 20min διάδρομο ανα 2ρη μέρα κ 1 φορά την εβδομάδα 30-40min άσφαλτο τα έχετε δοκιμάσει ?
μου τα πρότειναν αλλα δεν ξέρω ακριβώς μοντέλο , θα ξέρω αυριο , πάντως ειναι στα 90-100eu
σαν μάρκα πως σας ακούγεται έχετε καλες εντυπώσεις?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...