Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Για αυτό το αερόβιο μόνο στη δίαιτα και εκεί και πάλι δεν είναι απαραίτητο.

Για αυτό το αερόβιο παντου και παντα είναι απαραίτητο.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

γιαννη στην Ελλαδα ολοι ειναι γνωστες! Πραγματικα η ηληθιοτητα σε αυτη τη χωρα δεν εχει ορια και το κακο ειναι οτι οι περισσοτεροι εχουν και μεγαλο κοινο να τους ακολουθει!! παμε ολοι λοιπον στο δρομο που χαραξαν οι ηληιοι για να σφιξουμε το λιπος μας..

καλά κ εγώ πήγα σε γιατρό διδάκτωρ πανεπιστημίου και οταν ρώτησα αν μπορεί να μου γράψει εξετάσεις για testo levels και κάτι άλλες μου λέει τι τα θες δεν πιστευω να παίρνεις αναβολικά , πίνεις και συμπληρώματα? θα σου κάνουν αυτό θα σου κάνουν εκείνο 

λέω καλά θα πάω σε ενδοκρινολόγο και το έκοψε εκεί 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση, whey, αξιζει? Οχι σε μεγαλες ποσοτητες, ενα βοηθημα 20-25 γραμμαρια μετα την γυμναστικη!

Εχω ακουσει πολλα για νεφρα, συκωτι κτλ. Επισης αν την σταματησεις χανεις αυτοματα οτι κερδισες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλογως τι τρως.., μεταπροπονητικα ειναι πολυ καλη λυση γιατι απορροφαται γρηγορα.

 

Κυκλοφορουν διαφοροι μυθοι... Οχι αν δε κανεις υπερβολες στη ληψη, δεν υπαρχει προβλημα.

 

Δεν ειναι φαρμακο.... Η πρωτεινη δε σε φουσκωνει ειναι απλα ενα βοηθημα-συμπληρωμα!

 

Αρκει βεβαια να παρεις καποια γνωστη-ποιοτικη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εχω ακουσει πολλα για νεφρα, συκωτι κτλ. Επισης αν την σταματησεις χανεις αυτοματα οτι κερδισες?

θα σου εξηγήσω γιατι δεν συμβαίνει το πρώτο με την whey και γιατί συμβαίνει το δεύτερο μόνο σε roid cycles 

 

Το πρώτο δεν συμβαίνει αν τρως σωστά και πίνεις και το νερό που χρειάζεσαι. Τρως σωστά = τρως όση πρωτεΐνη σου χρειάζεται απο τις τροφές και όχι υπερποσότητες που το σώμα σου δεν θα χρησιμοποιήσει. Η πρωτεΐνη απο τα φαγητά ασχέτως αν προέρχεται απο τα συμπληρώματα(στα συμπληρώματα ειναι συμπικνομένη μορφή που την "έβγαλαν" απο αυγά/γάλα κλπ φαντάσου σε σκόνη) σε τεράστιες ποσότητες επιβαρύνει τα νεφρά κλπ αλλα ειναι και απαραίτητη για τον οργανισμό σου στις σωστές ποσότητες. Ειναι αυτό που εχω ξαναπεί οτι μπορείς να πεθάνεις απο υπερβολική κατανάλωση νερού, ισχύει 100%. Ετσι και με υπερβολική κατανάλωση πρωτεΐνης μπορείς να επιβαρύνεις τον οργανισμό σου χωρίς λόγο. 

 

Το δευτερο. Σε ενα roid cycle που γίνεται χρήση ανδρογόνων (λίγες εξαιρέσεις αν και οι περισσότεροι θα βάλουν και τέστο παρέα με winny για παράδειγμα. Αν υποθέσουμε οτι ο χρήστης ξέρει τι κάνει και έχει ενα χ αποτέλεσμα ο οργανισμός του in cycle θα έχει περισσότερη τεστοστερόνη απότι πριν. Αυτό τι σημαίνει απο θέμα lean muscle mass? οτι θα μπορεί να φτιάξει και να κουβαλάει περισσότερους μυς αποτι θα μπορούσε πριν για να το πω έτσι μπακαλίστικα. Μετά το τέλος του cycle αν πάλι υποθέσουμε οτι κάνει χρήση προστατευτικών incycle και ενα χ χρονικό διάστημα εβδομάδων μετά την τελευταία testo σούτα αρχίσει pct (post cycle therapy) για να επαναφέρει την παραγωγή testo του σώματος του αφου σταμάτησε (το σώμα λειτουργεί έτσι , οταν του δώσεις τεράστιες ποσότητες απο κάτι που παράγει για εβδομάδες σταματάει να το παράγει γιατι καταλαβαίνει οτι δεν χρειάζεται πια , = shutdown = no more παραγωγή testo. το pct βοηθάει να κρατήσουν όσο περισσότερους μυς κέρδισαν incycle και να επαναφέρει την σωστή ορμονική λειτουργία.

 

Αν δεν έχεις χ παραγωγή τεστο δεν μπορείς να κρατάς επάνω σου χ μυς , υπάρχει όριο. Οπότε αν πουμε οτι 10kg μυς χρειάζονται 100mg τέστο και κάποιος παράγει 50mg τέστο guess what , τα 5 γίνονται καπνός . (τυχαία νούμερα) 

Εκτός αυτού σε μερικές περιπτώσεις ουσιών, πολλά απο τα gains ειναι νερά , οπότε εννοείται πως φεύγουν στην τουαλέτα μετά το τέλος του cycle.

 

βέβαια αυτή ειναι μια μεγάλη κουβέντα γιατι αυτό ειναι το λιγότερο απο τα προβλήματα που προκαλούν απλά σου γράφω πάνω κάτω για να καταλάβεις τι παίζει και γιατί ειναι αστεία η σύγχυση που υπάρχει μεταξύ ουσιών και συμπληρωμάτων διατροφής. 

 

ps: ειμαι απο υπνο , κ τώρα πάω να φτιάξω καφέ , ελπίζω να βγαίνει νόημα χαχ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα την εχω καταβρει μ αυτα τα "πιτακια" :D

 

Εδω η...γλυκια εκδοχη. Με γαλα, μπανανα , πρωτεινη, βρωμη κι ελαχιστο κακαο. Απο πανω τριμμενα αμυγδαλα κι ενα μπισκοτο digestive.

 

Σημερα θα παιξει αλλη εκδοχη που δε θα χει κακαο κ μπισκοτο αλλα μηλο και στεβια. Πιο χελθι :P

 

 

 

post-179314-0-46692500-1418314949_thumb.jpg

 

 

 

Sent from my iPad using Insomnia

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα γαμώτο δεν μου αρέσει τίποτα με βάση την βρώμη και δεν γίνομαι gourme-διάρης.

Πρεπει καποια στιγμη να παραδεχτουμε την πραγματικοτητα ,για το 95% των   φαγωσιμων  γευστικο ειναι το ανθυγιεινο ...

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε με τοσες αλλες γευσεις μεσα δε καταλαβαινεις καν τη βρωμη

Δεν είναι μόνο θέμα γεύσης αλλά και υφής...είναι περίεργη...την μασάω και δεν μου κάθεται καλά.

 

Πρεπει καποια στιγμη να παραδεχτουμε την πραγματικοτητα για το 95% των   φαγωσιμων  γευστικο ειναι το ανθυγιεινο ...

Δυστυχώς ναι...αλλά με λίγο χρόνο "φτιάχνουν" γευστικά τα περισσότερα μη ανθυγιεινά. π.χ. βραστή πατάτα πιό παλιά την έφτυνα και τώρα είναι από τα αγαπημένα μου γεύματα πατάτα με ψάρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία η έρευνα, αλλά δε νομίζω κάποιος να πίστευε το αντίθετο.

Το θέμα κατά την άποψή μου είναι ότι για ερασιτέχνες όπως εμείς, που τρώμε μια Χ ποσότητα φαγητού, όταν θες να βάλεις μυική μάζα δεν αξίζει να κάνεις αερόβιο γτ πολύ απλά δε σε βοηθάει στο στόχο σου. Θα πρέπει να τρως ακόμα περισσότερο και δε νομίζω ότι το κάνει κάποιος αυτό...

Κάπως έτσι πιστεύω έχει εξαπλωθεί αυτός ο μύθος, ο οποίος όμως αν και είναι μια βλακεία, έχει ένα κάποιο νοήμα ως προς το αποτέλεσμα. 

Για αυτό το αερόβιο μόνο στη δίαιτα και εκεί και πάλι δεν είναι απαραίτητο.

 

Η αερόβια ειναι πρωτίστως η γυμναστική της καρδιάς. Από την πιο απλή (περπάτημα) μέχρι την πιο σύνθετη (ΗΙΙΤ), αν θες να προσθέσεις ποιοτικό χρόνο στη ζωή σου, μην την αμελείς.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το κατεβαταρι που ποσταρε η δημητρα - αν βαριεστε να το διαβασετε ολο -  κρατηστε τουλαχιστον αυτο ..

 

'' ..Ασχέτως εάν ο στόχος σας είναι η μυϊκή ανάπτυξη, το χάσιμο του λίπους, ή και τα δύο, θα πρέπει πάντα να περιλαμβάνεται κάποια μορφή καρδιαγγειακής άσκησης ως μέρος του προγράμματος σας..''

 

ολοσωστο και πολυ σημαντικο ! κατα τα αλλα τα εχουμε ξαναπει .. 

 

 ''   ..με την αεροβια  γυμναζεις την καρδια , δυναμωνεις τους πνευμονες , βελτιωνεις το καρδιοαναπνευστικο ,  οξυγονονεις το αιμα ,βελτιωνεις το επιπεδο των λιπιδιων , μειωνεις χοληστερινη , ελενχεις αρτηριακη πιεση , ενισχυεις το ανοσοποιητικο συστημα κτλ κτλ ''
 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...