Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Dakon την παλευεις με την διατροφη?

 

 

ΝΑι ρε, και κάνω και μερικές τροποποιήσεις γιατί νιώθω πως κάτι τρώω όλη την ώρα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Χτες η κούραση βάρεσε κόκκινο, γυρνώντας σπίτι ήθελα απλά να ξεραθώ στον καναπέ και να πεθάνω αλλά ρε πούστη είπα δε θα χάσω την προπόνηση και την έβγαλα έστω και με το ζόρι. Έλεγα από μέσα μου "έρχονται χριστούγεννα, έρχονται χριστούγεννα" κι έπαιρνα κουράγιο. I need a break!

 

μια από τα ίδια

 

-----

 

http://spotmebro.com/denis-cyplenkov-hands/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

πηγα για μπανιο και απο το κρυο οταν πηγα να κολυμπησω με επιασε πονοκεφαλος :P

 

γιαννη δεν λεω οτι λεπτος=υγιεις! ειμαι απο τους πρωτους που λεω οτι οι λεπτοι ειναι σε χειροτερη κατασταση γιατι νομιζουν επειδη δεν εχουν λιπος δεν εχουν και προβληματα. Οσο να ναι ομως οι χοντροι αν και οι εξετασεις μπορει να δειχνουν καλα εχουν αλλα θεματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εξαρταται ποσο χρημα εισαι διαθετιμενος να σπρωξεις !

πχ με 350 (ειναι πολλα το ξερω) πας εδω και κανες κυριολεκτικα τα παντα σπιτι !

img_4ea94c56b2e27.jpg

https://www.skroutz.gr/s/390509/Amila-HG1084-%CE%BC%CE%B5-%CE%A0%CE%AC%CE%B3%CE%BA%CE%BF.html?from=recommendation

απο το afsports πουειναι μια χαρα υπαρκτο και σιγουρο 100%μαγαζι στον αγ δημητριο !

 

μπος , αρχαριος ο τσακιτσαν ??

το παλικαρι κοπαναει κατι κατοσταρες στο σκουωτ - δεκα σετ απο 10 επαναληψεις το καθενα

για ρωτα τον να δεις :)

 

pankol

εννοειται πως και το αναεροβιο γυμναζει την καρδια ! οσο γυμναζει τους αλλους μυες το αεροβιο ..

απαραιτητο ειναι για χιλιους και δυο λογους , αν εισαι μικρος θα το καταλαβεις μεγαλωνοντας ..

Μπααα ούτε καν τόσα πολλά αυτό είναι πολυοργανο εγώ μέχρι κανα 80αρι έχω. Να βάλω για καναν πάγκο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δει εναν τυπο στο γυμναστηριο ο οποιος ειναι παχυσαρκος κι εδω και δυο χρονια κολυμπαει και συμμετεχει και σε αγωνες κολυμβησης. Δε του χω μιλησει ποτε, δε ξερω γιατι δεν αδυνατιζει παντως μου κανει τρομερη εντυπωσητο πως αντεχει με τετοιο παχος!!

 

Οσο για τη "συγκριση" θεωρω καλυτερο καποιος να χει καποια κιλα παραπανω (καλα λιγα οχι να ναι και παχυσαρκος) και να γυμναζεται, παρα να ναι αδυνατος κι αγυμναστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά δεν είμαι ο μόνος εδώ μέσα που δεν την παλεύει απο την κούραση. Αυτή η μια-μιάμιση εβδομάδα των Χριστουγέννων (ή όσο τελος πάντων ο καθένας διαλέξει να αφήσει την γυμναστική στην άκρη), θα μας κάνει καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν υπάρχουν μέρες ξεκούρασης..

 

Χρόνια πολλά στο κορίτσι(μαργαρίτα) μας (το ένα από τα δύο) που έχει γενέθλια σήμερα.

 

Του χρόνου πιο τούμπανο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δει εναν τυπο στο γυμναστηριο ο οποιος ειναι παχυσαρκος κι εδω και δυο χρονια κολυμπαει και συμμετεχει και σε αγωνες κολυμβησης. Δε του χω μιλησει ποτε, δε ξερω γιατι δεν αδυνατιζει παντως μου κανει τρομερη εντυπωσητο πως αντεχει με τετοιο παχος!!

 

Οσο για τη "συγκριση" θεωρω καλυτερο καποιος να χει καποια κιλα παραπανω (καλα λιγα οχι να ναι και παχυσαρκος) και να γυμναζεται, παρα να ναι αδυνατος κι αγυμναστος.

άσχετο αλλα έχω δει παχύσαρκο να έρχεται για 3ης μηνες σε ενα γυμναστήριο στη γειτονιά μου τότε που ειχα αλλάξει για λίγο χώρο (worst months ever) και ερχόταν , ανέβαινε στο διάδρομο και δώστου , πέρναγα απέξω μετά απο μια ώρα αφού ειχα κάνει 1,5 ώρα προπόνηση και τον έβλεπα ακόμα στο διάδρομο!(έκανε 1-1,5 ώρα στην αρχή και μετά στο τέλος) έκλεινε τουλάχιστον 2 ώρες διάδρομο τη μέρα. ??? κάτι τρελά πράγματα

Ειχα προσπαθήσει να τον βοηθήσω αφού μου έπιασε την κουβέντα και του ειχα δώσει κανα δυο συμβουλές μιας και ο "γυμναστής-τεφατζής" που ειχε και γυμναστήριο έδεινε και συμβουλές διατροφής. 

 

ο άνθρωπος δεν ένιωθε , του είχε πει να τρώει οτι έτρωγε αλλα λιγότερο (άντε τώρα να καταλάβει ο παχύσαρκος τι σημαίνει αυτό ... αμα τρώει 8000 θερμίδες τη μέρα θα φάει 4-5? θα χάσει ? balls, ίσως στην αρχή , μετά τρίχες κατσαρές , θέλει plan το πράγμα και mind reset στην αντίληψη για το φαΐ και την άσκηση. Οι παχύσαρκοι ειναι των άκρων , η θα τρώνε πολύ ή θα τρώνε τίποτα! με αποτέλεσμα να τα κάνουν σκατά! <-- κανόνας. Υπάρχει λόγος για την κατάσταση τους αν εξαιρέσεις ΛΙΓΕΣ περιπτώσεις που οφείλονται σε παθολογικά αίτια. Με μια σύντομη συζήτηση που ειχαμε κάνει ο τύπος έτρωγε τρελές θερμίδες και νόμιζε οτι τρώει λίγο!!! αναρωτιόταν γιατι παχαίνει..........................................................

Κόντεψα να πλακωθώ με τον "γυμναστή" γιατι το έπαιζε ξερόλας και ένιωθε οτι τον προσβάλω , οπως ειπε "και εγώ τι κάνω εδώ??"

 

που λες τον βλέπω ακόμα μετά απο 1,5χρόνο ??? όποτε περνάω πρωινές ώρες απέξω , ακόμα σε ενα διάδρομο ειναι και ακόμα ειναι παχύσαρκος , τον ειδα μάλιστα και στην Πάτρα που ειχα πάει για ψώνια , δεν έχει αλλάξει καθόλου.

 

/facepalm combo 

 

αφου καμια φορά σκέφτομαι να πλακωθώ στο διάβασμα να πάω καμια ιδικότητα σχετική και να αναλαμβάνω people transformations ...σε δικό μου gym. Αν δηλαδή του πω θα τρως αυτά και τίποτα άλλο , θα γυμνάζεσαι έτσι και το ακολουθήσει θα αλλάξει η ζωή του, αν και tbh θα πρέπει να το θέλει ο άλλος και θέλει να εισαι παράλληλα και ψυχολόγος λολ

 

χρόνια πολλα κιόλας :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι έχω ένα φίλο που όταν τον γνώρισα πριν 2.5 χρόνια ήταν ~120kg. Ξεκίνησε περπάμα/τρέξιμο σε διάδρομο 10km τη μέρα και μετά από κανά χρόνο και, έχασε περίπου 35 κιλά!!! ΑΛΛΑ το μόνο που κάνει ακόμα και τώρα είναι το τρέξιμο/γρήγορο περπάτημα στο διάδρομο. Τίποτα άλλο! Ούτε βάρη, ούτε κανένα σπορ, καθιστική ζωή.. Και το πιο περίεργο είναι ότι δε προσέχει τι τρώει και τρώει απίστευτα πολύ.
Οπότε ότι και να του λέω για διατροφή, μου καταρρίπτει τα επιχειρήματα λέγοντας πως χωρίς διατροφή έχει χάσει τόσα κιλά και ότι οι εξετάσεις του είναι καλές (όχι χοληστερίνες, ζάχαρο). Ντάξει το θέμα είναι πως δεν έχει σοβαρό σώμα, αλλά ο καθένας ότι τον ευχαριστεί.

 

Να τα εκατοστήσεις Μαργαρίτα, τα χρόνια.. και τα κιλά αν θέλεις :P

(Σε περνάω τέσερις μέρες.. και κάτι χρόνια φαντάζομαι!!)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...