Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

180-200 γρ ρυζι-μακαρονια-πατατα(βρασμενα ολικης) στο μεσημεριανο και 100γρ στ βραδινο

+2-3 ολικης φετες τοστ

+40 γρ quaker το πρωι

 

ειναι υπερβολικος υδατανθρακας? να τον μειωσω?

Εξαρτάται ρε συ. Για μένα είναι ο μισός απ΄όσον τρώω ξέρω γω και προφανώς τόσος δεν με φτάνει. Για σένα μπορεί να είναι όσος πρέπει. Το ερώτημα είναι: υπερβολικός σε τι ?

 

Χμμ παραξενο.Λοιπον,τον τελευταιο καιρο θελω να χασω 1-2 κιλα,και εχω ριξει παρα πολυ τον υδατανθρακα.Το θεμα ειναι οτι η ζυγαρια δεν πεφτει παρακατω και εχω προβληματιστει σε τι μπορει να οφειλετε.Ειναι σαν να μου λεει ¨ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ ΜΑΓΚΑ¨ :-D .Δεν πα να κοψεις φουλ τον υδατανθρακα ,σε αυτα τα κιλα θα μεινεις ,παρακατω δεν πας.Πρεπει να ειμαι στα 11% λιπος αυτη την στιγμη,παραπανω δυσκολο να εχω.

Πόσες θερμίδες έλλειμμα έχεις ? Ενδεχομένως να χρειάζεται να ρίξεις κι άλλο. Επίσης έχεις κάνει κανά refeed? Αν όχι δοκίμασε πρώτα ένα τέτοιο με full υδ/ακα και κοντά στις θερμίδες συντήρησης. Αυτό θα σου boost-άρει την λεπτίνη και ίσως ξεκολλήσεις. 

 

Πάντως γιατί έριξες πολύ τον υδ/ακα? Σε περίοδο καύσης λίπους καλό είναι ο υδ/ακας να είναι όσο πιό ψηλά γίνεται. Πέρα από το protein sparing που προσφέρει, σε βοηθάει και στις προπονήσεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Εξαρτάται ρε συ. Για μένα είναι ο μισός απ΄όσον τρώω ξέρω γω και προφανώς τόσος δεν με φτάνει. Για σένα μπορεί να είναι όσος πρέπει. Το ερώτημα είναι: υπερβολικός σε τι ?

 

 

Για μια απλη υποθερμιδικη στις 2000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μια απλη υποθερμιδικη στις 2000

Κοίτα...εφόσον βλέπεις τη ζυγαριά να πέφτει και δεν βγάζεις και ψόφιες προπονήσεις λογικά θα είναι οκ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυριακή θα τρέξω 10 χιλιόμετρα. Μέχρι στιγμής στην προπόνηση μέχρι τα 6 έχω φτάσει και αυτά έχει λίγο καιρό. Πως θα το σώσω την τελευταία βδομάδα; Λέω να πάω 8 την Τετάρτη και 3 την Παρασκευή. Να πάω και την Δευτέρα 5 ή θα φορτώσω πολλά για τελευταία βδομάδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη φορτώνεσαι πολλα. Επίσης αν βγάζεις 6, λόγω κοσμου θα καταφέρεις και τα 10 δεν θα ειναι τόσο δύσκολο όσο νομίζεις αρκει να μη παρασυρθεις απο τον ενθουσιασμό στην αρχή και "καεις". 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίσης αν πιεις κανένα διεγερτικό φρόντισε το timing πάνω κάτω να σου σκάσει effect περίπου πριν κουραστείς σε run χωρίς αυτό 
-----------------------------------
γράμμωση .. άλλη αίσθηση ... 
no more μπούκωμα , no more βαρύ στομάχι όλη μέρα 
yey :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ξανατρέξει 10. Και τώρα πιστεύω πως το χω απλά να είμαι πιο έτοιμος αν γίνεται. Κανονικά από ότι έχω διαβάσει τελευταία βδομάδα κάνα 5άρι την Πέμπτη θα έπρεπε να τρέξω και θα ήμουν κομπλέ. Αλλά ας όψεται η βροχή του Μάρτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην αγχώνεσαι το'χεις ,αλλα κ αν νιώσεις οτι κουράζεσαι με λίγο cheering απο τον κόσμο που λογικά θα παίζει, θα νιώσεις ηλεκτρισμό κ ανατρίχιασμα , θα έχεις ενέργεια να τρέξεις άλλο τόσο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν θελεις να εισαι σιγουρος ότι θα τερματισεις βρες μια με ωραιο κωλο και σορτσάκι και ακολουθα. Βεβαιώσου ότι θα τερματισει και αυτή. Να ξέρεις παντως ότι θα εχεις ανταγωνισμό για τη θεση :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν θελεις να εισαι σιγουρος ότι θα τερματισεις βρες μια με ωραιο κωλο και σορτσάκι και ακολουθα. Βεβαιώσου ότι θα τερματισει και αυτή. Να ξέρεις παντως ότι θα εχεις ανταγωνισμό για τη θεση :P

Τίγκα στα ωραία κωλαράκια είναι αυτή η πόλη, δεν φοβάμαι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@greekmonkey: Λαγό θες, google it. Μπορεί κάποιος φίλος σου να κάνει αυτή τη δουλειά.

 

@arct1c: Αφού τώρα ξεκίνησες, δεν είναι ανάγκη να μπεις κατευθείαν στα βαθιά να μετράς μακροσυστατικά και συναφή. Τρώγε καλό πρωινό και μεσημεριανό, μια κανονική σαλάτα στο μεσημερινανό, ελαφρύ βραδινό π.χ. ένα γιαούρτι, ανάμεσα στα γεύματα κανένα φρούτο, κι είσαι εντάξει. Αν δεις ότι δε χάνεις αρκετά κιλά, μείωσε λίγο τις ποσότητες, αν το παρακάνεις αύξησε λίγο, κτλ

 

Πόσο υδατάνθρακα έχουν τα 100γρ βραστή πατάτα είναι για προχωρημένους, όχι για σένα και για μένα - και γω γυμνάζομαι κανά 2 χρόνια. Δεν λέω ότι είναι κακό αλλά είναι αυτό που λέμε κοιτάς το δέντρο και χάνεις το δάσος. Το όλο νόημα είναι να βελτιώσεις τη διατροφή -δηλαδή να τρως υγιεινά και σε λογικές ποσότητες. Αυτό αρκεί στη φάση που βρίσκεσαι. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...