Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έλα ρε φιλαράκι, καρμπόν είμαστε. 42 κι εγώ, 1,80* και 71 κιλά :)

 

Έχω μια μεγάλη ένσταση στο πρόγραμμα σου:

 

Τα πόδια μου είναι καλά για το σώμα μου/κιλά μου αλλά προς το αδύνατο. Εσύ με περνάς 2 πόντους στην κοιλιά και 10 (!!) στο στήθος. Οπότε βγαίνει το λογικό συμπέρασμα ότι έχεις ακόμα πιο αδύνατα πόδια αφού έχεις μαζεμένη πολύ μυική μάζα στο στήθος και λίπος στην κοιλιά. Μήπως να γύμναζες τα πόδια σου 2 φορές τη βδομάδα; Ειδικά το σκουοτ πρέπει να γίνει φίλος σου :)

 

Επίσης, σου προτείνω να κάνεις αεροβική με kettlebell, ώστε να αυξάνεις και τη δύναμη σου.

-------------------------------

 

Όποιος παπάρας με μέτρησε για την ταυτότητα και με έβγαλε 1,87 πρέπει να ήταν πιωμένος. Είχα καιρό υποψίες ότι είχε γίνει λάθος στη μέτρηση και σήμερα επιτέλους μετρήθηκα και είμαι 1,80!

εχω ενα θεματακι με τουσ μηνησικους και δεν μπορω να τα ζοτριζω πολυ, αλλα τα παλευω, ο τετρακεφαλος μου ειναι 45 ποντους περιμετρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Μου ηρθε χτες φλασια πουβεκανα swing...

 

να αλλαξω εντελω το προγραμμα μου σε Α Β

 

οπου

Α : swing 15,25,35,50

squat 4*10

πιεσεις στηθους 4*8

Κωπηλατικη με μπαρα 4*8

 

Β: swing 15,25,35,50

Στρατιωτικες με μπαρα 4*8

sumo αρσεις θανατου 4*5/8

front squat 4*5

 

Και σε καθε μερα και καποιες βοηθητικες.

 

Οπως χερια, κωπηλατικες ανοιγματα.

 

Τι λετε να το δοκιμασω;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αγώνας βουνού μετά από αρκετή αποχή. 22χλμ τρελή πουτ..Α

 

Το πήγα χαλαρά και στην τελευταία ευθεία ήταν δεν ηταν 50μέτρα ένας 50Άρης με έκανε να κάνω σπριντ για να μην με περάσει.

 

Γύρω στις 3.30 ώρες το έκανα. Τώρα δεν μπορώ να κουνηθω

λεπτομερεις της διαδρομης

 

https://connect.garmin.com/activity/770222852#

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στο 0:57 που του λέει "έπεσες λίγο πιό βαθιά σε αυτήν", έκλασα. 

 

Αν σπασεις τη παραλληλο προκαλει τερηδονα? Θελω λινκ με σχετικη ερευνα :D

 

P.S. Για περισσοτερο χαβαλε επρεπε να χωσουν Patras Dysfunctional Top Team

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

( Ακροβατώ ανάμεσα σε θαυμασμό και συμπόνια ^  :lol: )

οσο ετρεχα θα ελεγα συμπονια τωρα ειμαι καλα :P

μολις εφαγα μια πιαταρα μακαρονια. Λες και δεν εφαγα τιποτα νοιωθω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ τρώω μπανάνα στις 2¨30 και ένα κιλο πατάτες μετά την προπόνηση (ζυγισμένες  ψημένες) 
το βράδυ άντε να έχω 30γρ carbs 
αλλα ακόμα ειμαι στην αρχή , όταν ρίξω cals θα φύγουν απο carbs , αλλα ακόμα δεν ρίχνω cals θα αρχίσω Hiit απο Αυριο να boostάρω :P

edit : μπερδεύτηκα κ έγραψα μισό γιατι σήμερα το έφαγα μισό μισό με το απογευματινό xD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πριν

βασικα την εθεσα λαθος την ερωτηση μου. Η διατροφικη αξια που γραφει ειανι για 100γρ βρασμενων ή αβραστων μακαρονιων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω ολοι ειστε καλα , προχωρατε σωστα και χαιρομαι. Εγω αυτη τη βδομαδα δε μπορουςα να κανω πισινα κ ετσι εκανα μονο βαρη. Αυριο εχω παλι πισινα, και τη Τριτη βαρη. Οπως εχω πει απο δω και περα παει 2 φορες βαρη σε full body και 3 πισινα τη βδομαδα.

 

Ευτυχως τα γονατα μου ειναι πολυ καλυτερα , καποιες μερες δε μ ενοχλουν καθολου, αλλες εχω καποιες μικρες ενοχλησεις.

Ο αγκωνας μου επισης ειναι οκ , κοιταω να μη τον επιβαρυνω δεν εχω κανει ακομα πουσαπς ουτε βυθισεις τρικεφαλων.

 

Φυσικα δε τρεχω δε κανω σκουωτ προβολες κι ολα αυτα ακομα..μου κοστισε πολυ ψυχολογικα που δεν ετρεξα στον ημιμαμαραθωνιο , αλλα τι να γινει....ελπιζω να μαι οκ και να παω τον Νοεμβρη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

looool το παλεύεις? 1.80 και 1.87 είναι τεράστια διαφορά ... αν μου έλεγες ότι είσαι 1.87 ενώ είσαι 1.80 IRL θα είχα σκάσει στα γέλια..

 

Παντώς καλό αυτό είσαι λιγότερο αδύνατος από ότι νομίζαμε.. άντε για τουμπάνιασμα !!

 

Το ότι κι εγώ με έβλεπα λιγότερο αδύνατο απ' ότι έπρεπε να ήμουν με βάση τα νούμερα με έκανε να ψυλλιαστώ ότι κάτι πρέπει να είναι στραβό. Πάντως δεν μπορώ να πω ότι δυσαρεστήθηκα που τελικά είμαι πολύ κοντύτερος απ' όσο νόμιζα.

 

Τουμπάνιασμα θα ξεκινήσω από Σεπτέμβρη, δε λέει καλοκαιριάτικα bulk :-)

εχω ενα θεματακι με τουσ μηνησικους και δεν μπορω να τα ζοτριζω πολυ, αλλα τα παλευω, ο τετρακεφαλος μου ειναι 45 ποντους περιμετρο

 

To θεματάκι το έχεις και με την συμμετρία του σώματος. 105 στήθος και 45 τετρακέφαλος δεν είναι καλή αναλογία. Αν δεν μπορείς να κάνεις σκουοτ βρες άλλες ασκήσεις που δυναμώνουν πόδια χωρίς να ζορίζεις το μηνίσκο και εστίασε εκεί.

 

Επίσης, στη θέση σου θα έκοβα εντελώς τις ασκήσεις αύξησης μυικής μάζας στο άνω σώμα και θα έκανα 2 φορές μόνο πόδια και άλλες δύο ένα μιξ ασκήσεων με kettlebell (το swing είναι ο βασιλιάς αυτών ασκήσεων) και με το βάρος του σώματος (η σανίδα είναι ο βασιλιάς εδώ), που συνδυάζουν αεροβική και γενικότερη ενδυνάμωση όλου του σώματος.

Τέλος, τα κιλά που έχεις είναι καλά για το ύψος σου. Σου προτείνω να κάνεις recomp ώστε σιγά-σιγά να καταφέρεις ταυτόχρονα να χάνεις λίπος και να βάζεις μυς.

 

Καλή επιτυχία καρμπονόφιλε :-D

βασικα την εθεσα λαθος την ερωτηση μου. Η διατροφικη αξια που γραφει ειανι για 100γρ βρασμενων ή αβραστων μακαρονιων?

 

Ωμά. Δες κι εδώ για όλα τα φαγητά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει 100 γρ ψημενο μοσχαρισιο μπιφτεκι 262 θερμιδες? μπραβο
επισης ξερετε ψαρονεφρι απο ποιο μερος του σωματος ειναι?
και η μοσχαρισια η συνηθισμενη επισης?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...