Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Linkin,δεν είσαι χάλια αλλά σίγουρα μπορείς καλύτερα.Κόψε το fast food.Ξέρω ότι είναι δύσκολο με την δουλειά και τα τρεχάματα αλλά μια λύση είναι να προετοιμάζεις τα γεύματα της ημέρας πιο πριν ώστε να γλυτώνεις χρόνο.Ακόμα και αν δεν γυμνάζεσαι μόνο με διατροφή θα δεις σοβαρές αλλαγές.

Επίσης,μιας και δεν έχεις πολύ ελεύθερο χρόνο θα σου έλεγα να αρχίσεις hiit(για να ρίξεις το λίπος γρήγορα σιγά σιγά και λίγες ασκήσεις ενδυνάμωσης(1 ώρα συνολικά την μέρα παρα φτάνει).

Υπομονή και επιμονή είναι η καλύτερη συμβουλή που μπορώ να σου δώσω.Αν ξεκινήσεις μην το αφήσεις δεν χρειάζονται υπερβολές :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

  • Moderators

linkin και μεις δεν γιναμε οπως γιναμε σε μια μερα!! Να ξερεις 2 πραγματα. 1) Το θεμα δεν ειναι πως εισαι οταν ξεκινας αλλα το πως καταληγεις και 2)Ειναι πιο δυσκολο αυτο που κανουν ατομα σαν και σενα απο αυτο που κανουν ατομα σαν και μενα πχ (που παντα ηταν σε αυτο το τρυπακι και ειχαν καλυτερες υποδομες κτλ)!

Keep going

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηγγεικεν η ωρα να βαλω κι εγω photo. To ξερω οτι απεχω πολυ απο πολλους/πολλες εδω μεσα αλλα δουλευω κι εγω μερικες ωρες στο γυμναστηριο/κολυμβητηριο, οσο τουλαχιστον μου επιτρεπει η εργασια μου. Υψος 1.77, 87 κιλα, με πολυ λιπος.

 

Στοχος το να πεσω στο 15% αρχικα και βλεπω αμα υπαρχει ο χρονος και η διαθεση για πιο χαμηλα.

 

 

attachicon.gifa0507151902.jpg

 

attachicon.gifb0507151905a.jpg

 

attachicon.gifc0507151907.jpg

 

attachicon.gifd0507151911.jpg

 

 

 

α) ναι, το ξερω οτι εχω full ελιες

ββ) και οτι εχω και full τριχα

γ) Ειμαι φουλ ασπρουλιαρης στις photo χωρις καθολου pump

δ) ο προπαππους μου ηταν ninja, ειχε και σπαθι. (αστειο και ετσι)

 

 

 

Οποιαδηποτε συμβουλη ευπροσδεκτη!

 

Η πλάτη άρχισε να ανοίγει καλά!

 

Η συμβουλή μου είναι να ρίξεις ένα 5κιλο στα 82 και μετά να μείνεις να δουλέψεις σε εκείνα τα κιλά 1-2 χρόνια. Όσον αφορά διατροφή και γυμναστική κανείς δεν χρειάζεται κάποια special συμβουλή πέρα του "γυμνάσου σκληρά, τρώγε καθαρά, φρόντισε το θερμιδικό ισοζύγιο" 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαφωνω πρωτα απο ολα γυμναζομαστε για την παρτη μας. Τα λεφτα οι γκομενες και τα μουτρα ειναι ασχετα.

 

Εννοείται. Απλά μερικοί γυμνάζονται για να βγάλουν γκόμενες οπότε και αρχίσαν τα σχόλια ότι οι γκόμενες πια γουστάρουν κοιλίτσα και τα σχετικά λες και δεν μπορείς να είσαι φουλ γυμνασμένος και να έχεις κι ένα τεράστιο σκεμπέ. Αυτό που δεν μπορούν να διαχωρίσουν την προπόνηση από το θερμιδικό ισοζύγιο πολύ μου τη δίνει!

Μη μασας, κανεις δε γεννιεται τελειος, το θεμα ειναι να εχεις ορεξη και να μπει το "μικροβιο" μεσα σου :devil:

Στην πρωτη φωτογραφια η πλατη σου φαινεται καλη για begginer, προσπαθησε να της δωσεις λιγη εμφαση αλλα μη ξεχνας και τα αλλα bodyparts

Κeep going! ;)

 

Μίλα για τον εαυτό σου :P

 

@λινκιν: Ωραίος φίλε, συνέχισε αυτό που κάνεις και θα δεις ότι σε 12 μήνες θα είσαι άλλος άνθρωπος. Και δε μιλάω μόνο για το αισθητικό κομμάτι αλλά το πώς η αύξηση δύναμης θα σε κάνει να βγάζεις την καθημερινότητά σου πιο άνετα και θα έχεις περίσσεια ενέργειας. Θα δεις... :)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

linkin και μεις δεν γιναμε οπως γιναμε σε μια μερα!! Να ξερεις 2 πραγματα. 1) Το θεμα δεν ειναι πως εισαι οταν ξεκινας αλλα το πως καταληγεις και 2)Ειναι πιο δυσκολο αυτο που κανουν ατομα σαν και σενα απο αυτο που κανουν ατομα σαν και μενα πχ (που παντα ηταν σε αυτο το τρυπακι και ειχαν καλυτερες υποδομες κτλ)!

 

Keep going

σπεκτ ..όπως πάντα ταπεινός και μετριοφρον :-P ;-)

Linkin μια χαρά είσαι φίλος λίγο την μασαμπουκα πρόσεχε μόνο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα deadlifts ακουμπαμε τη μπάρα στο εδαφος ή την φτάνουμε μέχρι λίγο πριν ακουμπήσει το έδαφος;

Το εκανε ενας χθες στο γυμναστηριο χωρις να ακουμπησει στο εδαφος και ηταν λες και εκανε κουνια..Στο τελος επιανε τη μεση του βεβαια :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το εκανε ενας χθες στο γυμναστηριο χωρις να ακουμπησει στο εδαφος και ηταν λες και εκανε κουνια..Στο τελος επιανε τη μεση του βεβαια :rolleyes:

δεν φταιει το οτι δεν ακουμπουσε αλλα η τεχνικη. Εγω ειμαι λιγα εκατοστα πριν ακουμπησει αλλα μενω σταθερος σε ολη τη διαρκεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν φταιει το οτι δεν ακουμπουσε αλλα η τεχνικη. Εγω ειμαι λιγα εκατοστα πριν ακουμπησει αλλα μενω σταθερος σε ολη τη διαρκεια

Εγω αν δεν ακουμπησω κατω νιωθω οτι με χτυπαει στη μεση.Αν και εχω κοιταχτει στον καθρεφτη και με τους 2 τροπους και δε φαινεται καμια διαφορα στην τεχνικη, απλα με πιανει πιο σωστα αν την ακουμπαω στο εδαφος, δε ξερω γιατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγω αν δεν ακουμπησω κατω νιωθω οτι με χτυπαει στη μεση.Αν και εχω κοιταχτει στον καθρεφτη και με τους 2 τροπους και δε φαινεται καμια διαφορα στην τεχνικη, απλα με πιανει πιο σωστα αν την ακουμπαω στο εδαφος, δε ξερω γιατι.

ισως γιατι οπως ειπε ο αλεξ ξανα ξεκινας την ιδια κινηση απο την αρχη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Τωρα θα βγω πιο οφ και απο τον λιβε οταν μας λεει για την δουλεια του

χαχαχααχα σε πειραζωωωω φιλοςςςςςς :)

το λοιπον εδωσα 400 και εκανα αυτο το δωρακι στον ευατο μου ! οκ με γεια μου , ευχαριστω πολυ  :) ,

απλα  ειναι κανας οπτικος εδω η καποιος που να το εχει με τα γυαλια  να τον ρωτησω κατι για τα Givenchy ? Θενξ

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες και τα καλα σας λογια, οπως και για οσα γραφετε εδω μεσα συνεχως. Μπορει να μην πολυσυμμετεχω (καθως το προγραμμα μου ειναι πολυ απλο) αλλα το διαβαζω το topic.

 

Κατα τα αλλα, στοχος ειναι να κοπει η μασαμπουκα. Τρωω αρκετα υγιεινα θα ελεγα και παιρνω τα nutrients που χρειαζονται (ψαρι, κοτοπουλο, φρουτα, λαχανικα, κλπ) ωστοσο τρωω και πολλες σαπιλες δυστυχως. Και ποσοτητες. Α, και πολυ μπυρα. Το καλο ειναι οτι εχω αρχισει και τα βαριεμαι ολα αυτα και τωρα τελευταια εχω μειωσει κατα πολυ τις σαπιλες (burgers, deep fried chicken Κλπ).

 

Επισης, νομιζω απο Σεπτεμβρη θα βρω καινουρια δουλεια η οποια ελπιζω να μην μου στερει 2,5 ωρες οδηγησης καθε μερα στην κινηση (με οτι συνεπαγεται αυτο και απο αποψη ενεργειας) και αυτος ο χρονος θα αφιερωθει στην γυμναστικη. Εκει θα σας χρειαστω για να με κανετε αλλο ανθρωπο!

 

@spect τις υποδομες δοξα τω θεω τις εχω απο την αποψη καθαρα και μονο οτι ειμαι συνηθισμενος στην σκληρη δουλεια και στο να θετω στοχους. Εχω φτασει τοπ 10 πανελληνιο στα ντουζενια μου σε ατομικο αθλημα με 8% bf κλπ. Χρονος να βρεθει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Τωρα θα βγω πιο οφ και απο τον λιβε οταν μας λεει για την δουλεια του

χαχαχααχα σε πειραζωωωω φιλοςςςςςς :)

το λοιπον εδωσα 400 και εκανα αυτο το δωρακι στον ευατο μου ! οκ με γεια μου , ευχαριστω πολυ  :) ,

απλα  ειναι κανας οπτικος εδω η καποιος που να το εχει με τα γυαλια  να τον ρωτησω κατι για τα Givenchy ? Θενξ

attachicon.gif1uyuiy1a.jpg

 

πολυ ωραίο γυαλί αν και αρκετά τσιμπημένο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...