Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τα τρικέφαλα παίζουν στο στήθος, αν βάλει και τις απομονωμένες την ίδια μέρα το μόνο που θα καταφέρει είναι η υπερπροπόνηση αυτών και όχι η εκγύμναση 

2 νες και 2 ελληνικούς για να πάρω τα πάνω μου και να πάω προπόνηση. έβγαλα πρωινό 40' αερόβιο και ακόμα να ανοίξει το μάτι να πάω για προπόνηση άνω κορμού. στο καλό $#%#@$

μετα απο αθτα που κατεβασες απο φαι χτες  να λες καλυτερα και ασε την νυστα  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

μετα απο αθτα που κατεβασες απο φαι χτες  να λες καλυτερα και ασε την νυστα   :P

αυτό το χθεσινό είχε να γίνει σε τέτοια έκταση ένα χρόνο και κάτι. είναι μοναδικό φαινόμενο που συμβαίνει ετησίως. τώρα επανερχόμαστε στα light ελεύθερα. Από Ιανουάριο ξεκινάω καθάρισμα οπότε ακόμα και τα ελεύθερα περιορίζονται, κλαψ κλαψ 

 

μου έδωσε ωραίο boost στη προπόνηση σήμερα. Προφανώς, όλα τα αποθήκευσε σε λίπος το σωματάκι μου. 

Δεν ανησυχώ πάντως...το σώμα μου θα είναι καλύτερο από τα 49κιλα που είχε το καλοκαίρι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα τρικέφαλα παίζουν στο στήθος, αν βάλει και τις απομονωμένες την ίδια μέρα το μόνο που θα καταφέρει είναι η υπερπροπόνηση αυτών και όχι η εκγύμναση 

Σωστό και αυτό. Είχα σκεφτεί για πλάτη-τρικέφαλα για να συνδυάσω την πιο δύσκολη για εμένα (πλάτη) με την πιο εύκολη(τρικέφαλα) γιατί μετά το τέλος των σετ πλάτης δεν μπορούσα για τίποτα άλλο.

Έκλεισε thanks

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλή ιδέα να βάλω δικέφαλα-τρικέφαλα μόνα τους? 

Τα χέρια μου και οι ώμοι(στο πλαι ειδικά) είναι πολύ πίσω σε σχέση με πλάτη,στήθος και πόδια.

έκανα pull-push-legs μέχρι τώρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

drop set τα έβαλα εδώ και δυο εβδομάδες 

τρικέφαλα κάνω 2 ασκ. χ3σετ κανονικα και ενα drop set 4-8-12

δικέλαφαλα 1χ3 κανονικα και ενα drop set 4-8-12(οι δικεφαλοι μου είναι μεγαλύτεροι από τους τρικέφαλους lol)

 

θέλω να κανω παραπάνω ώμους οπότε πρέπει να βγουν τα τρικέφαλα απο εκεί 

 

να το πάω έτσι?

πλατη-δικέφαλα τρικεφαλα super set και drop set στο τέλος

πόδια+αρσεις θανάτου(το έκανα στη πλάτη)

στήθος-ώμους

ξεκούραση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να κανεις κατι παραπανω δν σημαινει αυτοματα κ μυικο κερδος.

Στο ηδη προγραμμα σου προσθεσε ειτε drop, ειτε super ειτε δισετ. Δωσε νεα ερεθισματα στν μυ.

Επισης παιξε κ με τν χρονο του break σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ για τις απαντήσεις

λεω να κρατήσω τα ίδια αλλα θα μεταφέρω τα τρικέφαλα στη πλάτη(βγάζοντας κατι αλλο) για να κάνω super set μαζί με δικέλα 

ισια μπάρα κλειστή λαβή 3χ

γαλλικές(οχι μετωπικές) μαζί με ισια μπάρα δικέφαλα 3χ

press down drop set+καμψεις αλτήρες επικληνή drop set=φωτιά τα χερια 

+ πηχεις στο τέλος παλι drop set

 

ημέρα στήθους μπορώ να κάνω βυθίσεις η είναι πολύ? 

 

ώμους θελω να κανω οποσδήποτε πίσω-μεσσαια καφαλή γιατί είναι πολύ πίσω οπότε αμα είναι κανω λιγότερο στήθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Superset μαζί με τις μισές του Maus μετά από πειράματα άρχισα εδώ και μια βδομάδα για δικέφαλα . Πόσο αποτελεσματικές θα είναι θα δείξει έν καιρό.

Δηλαδή ζεσταίνω με λάστιχα 3Χ15 χωρίς να failάρω. 1 λεπτό ξεκούραση.

3χ10 έλξεις αλτήρων καθιστός μέχρι οι τελευταίες επαναλήψεις του τελευταίου set να βγουν με πολύ ζόρι.(πολύ λίγα δεύτερα ανάμεσα στα set)

Έχω ήδη έτοιμη στραβόμπαρα και χωρίς καθόλου ξεκούραση πάω μαξιλάρι 2Χ8 . Αμέσως μετά βγάζω κιλά και κάνω 4 ολόκληρες- 4 μισές συνέχεια μέχρι να μην πηγαίνει με τίποτα.

Στο τέλος νοιώθω ξέσκισμα στα δικέφαλα.

Προσοχή στο τέλος διατάσεις και για να βοηθήσει και στην επιμήκυνση του μύ αλλά προπαντώς για να μπορέσεις να κλείσεις, χωρίς παυσίπονα, κάποια στιγμή μέσα στην ημέρα τα χέρια :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ κάνω περικοπές στην διατροφή. Θα προσπαθήσω να ενώσω γεύματα. Πχ για βραδινό θα παίζει γιαούρτι με αυγό 
ψαράκι σαρδέλα ή κουτσομούρα σε δύο off day μέρες. 
μπακαλιάρος όταν το επιτρέπει η τσέπη 
:/ 
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μισες δεν έχω δοκιμάσει ποτέ 

αμα δε πάρω καθόλου με αυτό θα το δοκιμάσω από Ιανουάριο....

Θέλω να φτάσω τα χέρια 46 εκατοστά για αρχή και τώρα είναι 41 και κάτι ψιλά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μισες δεν έχω δοκιμάσει ποτέ 

αμα δε πάρω καθόλου με αυτό θα το δοκιμάσω από Ιανουάριο....

Θέλω να φτάσω τα χέρια 46 εκατοστά για αρχή και τώρα είναι 41 και κάτι ψιλά....

Μη ξεχνάς ποτέ πως η Ρώμη δεν κτίστηκε μέσα σε μια μέρα...δεν θέλει χρόνο, χρόνια θέλει.. Εντατική ενασχόληση, επιμονή και υπομονή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ κάνω περικοπές στην διατροφή. Θα προσπαθήσω να ενώσω γεύματα. Πχ για βραδινό θα παίζει γιαούρτι με αυγό 

ψαράκι σαρδέλα ή κουτσομούρα σε δύο off day μέρες. 

μπακαλιάρος όταν το επιτρέπει η τσέπη 

:/ 

 

:shock: Κάτσε για να καταλάβω....κουτσουμούρες γεμιστές με γιαούρτι (και ίσως μέλι) ?

Πολύ πιο μπροστά απ'ο τα Ρωμαικά όργια του Αστεριξ,  Ουάου δηλαδή  :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μισες δεν έχω δοκιμάσει ποτέ 
αμα δε πάρω καθόλου με αυτό θα το δοκιμάσω από Ιανουάριο....
Θέλω να φτάσω τα χέρια 46 εκατοστά για αρχή και τώρα είναι 41 και κάτι ψιλά....

Δεν λεει τιποτα το μεγεθος των χεριων εαν δεν εχεις και ενα καλο ποσοστο λιπους.
Ξερω πολλους που γυμναζονται και εχουν χερια 50 εκατοστα αλλα αν πεσουν σε πιο χαμηλα ποσοστα λιπους θα μεινουν πολυυυ λιγοτερα...

Επισης pleasee αλλα μην κανετε ξεχωριστες ασκησεις που απομονωνουν τους πηχεις...Οι τενοντες την ακουνε για πλακα..Συμμετεχουν ηδη αρκετα σε οποιαδηποτε ασκηση του ανω κορμου και σε καποιες του κατω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...