Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό που λεει ο φωτης !

μάλλον δεν εχετε ιδεα τι σημαίνουν μυικά κιλα ,ποσο μάλλον τι σημαινουν 12 μυικά κιλα σε ενα χρονο !

σπεκτ μην πιάνεσαι απο το αν ειναι ανθρωπινος δυνατό να μπουνε , οκ ανθρωπινος δυνατό ειναι να ψηλώσει ο άνθρωπος και να φτασει 2.40 σαν εναν μπασκετμπολίστα στο NBA  , Το θεμα ειναι αν ειναι εφικτά αυτα σε ανθρωπους που διαβάζουν αυτα τα αρθρα ! 

μην διαβάζετε ανυπόγραφες μαλακίες , ο καθένας μπορεί να γράψει κατι στο νετ που διάβασε κάπου κτλ κτλ

συνοψίζοντας

αν έχουμε εναν φιλο τον οποίο  δεν τον δούμε καθόλου για ενα χρόνο , και τον δούμε μπροστα μας μετα απο εναν χρομνο  με + 12 ΜΥΙΚΑ ΚΑΘΑΡΑ ΚΙΛΑ  θα νομίζουμε οτι είδαμε τον Hulk  και λίγο λεω  !!

 

Ναι μπαίνουν με φάρμακο που τρως σκατα και γίνονται μύες , natural  όμως οι σούπερμαν μόνο ..

αχχαχαχααχχαχααχ ε ναι 12 καθαρά μυικά σε ένα χρόνο είναι impressive ακόμα και με φάρμακο για τον averange genetics αθλούμενο έλεος ρε μάγκες μου βγήκε ο καφές απ τη μύτη   :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Φχαριστώ Μάους. Για να ανεβάσω το ηθικό μου πήγα αγόρασα 3 παντελόνια και μια ζακέτα. Shopping therapy.

 

Αυτό με τα οιστρογόνα πρέπει να το προσέξω...  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πόσα να στοχεύω δηλαδή; Ποιος είναι ένας ρεαλιστικός στόχος με βάση τα δικά μου δεδομένα (ηλικία, κτλ); 5-7 μαξ;

 

John η δικιά μου άποψη είναι να μην έχεις στόχους, μην το βλέπεις έτσι .. απλά πάντο όπως σε πάει. Επειδή είσαι λίγα κιλά εγώ στην θέση σου θα έκανα το εξής.

 

Βάζεις 0.5-1 κιλό το μήνα με σκληρή γυμναστική. > Όταν βλέπεις ότι το λίπος σου πάει κοντά στο 15, δεν κάνεις cut. Συνεχίζεις με την ίδια (καθαρή πάντα) διατροφή ισοθερμιδικά χωρίς να βάζεις γραμμάριο μέχρι να μειωθούν οι πόντοι στην μέση, στα ίδια κιλά. (Θα πάρει 2-6 μήνες). Αφού γίνει αυτό ξανά μισό κιλό τον μήνα και ξανά ισοθερμιδικά όταν νιώθεις το λίπος να ξεφεύγει, το ίδιο με πριν. Συνεχίζεις σε αυτή την φάση μέχρι να φτάσεις σε ένα αξιοπρεπές βάρος (κιλά κοντά στο ύψος).

 

Αφού φτάσεις εκεί αρχίζουμε και συζητάμε για cut. 

 

just for the record imo είναι αδύνατο να κάνεις την προπόνηση που χρειάζεται για όγκο με γυμναστική στο σπίτι (εκτός αν παίζει rack). Και αλτήρες έχω και μονόζυγα έχω και λάστιχα έχω .. καμία σχέση στο το gym. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερώτηση κρίσεως

 

πιστεύετε ότι η αρχική θέση του συναδέλφου είναι σωστή;

 

12308433_458289754363378_583110125668743

 

Νομιζω πως πρεπει να βαλει λιγο πιο μεσα τη μεση, τον κωλο πιο κατω και να κοιταει προς τα πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερώτηση κρίσεως

 

πιστεύετε ότι η αρχική θέση του συναδέλφου είναι σωστή;

 

12308433_458289754363378_583110125668743

 

Λάθος παπούτσι , πολύ παράλληλη πλάτη με το έδαφος, θέλει να πετάξει λίγο στήθος ακόμα. Πολύ ένταση στο λαιμό , φαίνεται για κακή αρχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες τον ειδα live τον αγώνα και πραγματικά δάκρυσα , συγκινήθηκα  πολύ  !

δείτε το μόνο στο 01.00 - δεν μπορει καν να πατησει το ποδι της καν κατω μετα την προσπαθεια

δεν τα σήκωσε με την δύναμη της τα κιλα  αλλα με την ψυχή της και μονο !!!

 

 

http://www.gazzetta.gr/other-sports/article/838997/koytsi-agonistike-kai-anevike-sto-vathro-i-voreiokoreatissa-sim-vid

------------

Δημητρα 100% λαθος στήσιμο , δεν σπάει την μέση δεν πετάει το στηθος εξω , βεβαία επειδή βλέπω πολλά κιλα μπορεί η φωτο να τραβήχτηκε με το που έσκυψε , να μην έχει πάρει ακόμη την σωστή στάση,  ..

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερώτηση κρίσεως

 

πιστεύετε ότι η αρχική θέση του συναδέλφου είναι σωστή;

 

12308433_458289754363378_583110125668743

 

Αν είναι όντως αυτή η αρχική του θέση, δηλαδή στο επόμενο καρέ να σηκώνονται τα κιλά τότε δεν είναι σωστή. Οι ώμοπλάτες του -αν και δεν είναι καλή η γωνία λήψης- φαίνεται πως είναι πιό μπροστά από την μπάρα. Ιδανικά, το midfoot, η μπάρα και οι ωμοπλάτες πρέπει να είναι στην ίδια ευθεία γραμμή. Λίγο πιό μπροστά ή λίγο πιό πίσω να είναι οι ωμοπλάτες χάνεται δύναμη μιάς και για να σηκωθούν τα κιλά πρέπει να έρθουν κάτω από τις ωμοπλάτες στην αρχή. 

 

Τώρα αν είχε πιό πίσω της ωμοπλάτες του και άρχιζε καλύτερα τότε και πάλι τα ισχία θα άρχιζαν ψηλά. Γι αυτό έχει γράψει ένα εκτενές άρθρο ο Greg Nuckols. http://www.strengtheory.com/everything-you-think-is-wrong-with-your-deadlift/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

John η δικιά μου άποψη είναι να μην έχεις στόχους, μην το βλέπεις έτσι .. απλά πάντο όπως σε πάει. Επειδή είσαι λίγα κιλά εγώ στην θέση σου θα έκανα το εξής.

 

Βάζεις 0.5-1 κιλό το μήνα με σκληρή γυμναστική. > Όταν βλέπεις ότι το λίπος σου πάει κοντά στο 15, δεν κάνεις cut. Συνεχίζεις με την ίδια (καθαρή πάντα) διατροφή ισοθερμιδικά χωρίς να βάζεις γραμμάριο μέχρι να μειωθούν οι πόντοι στην μέση, στα ίδια κιλά. (Θα πάρει 2-6 μήνες). Αφού γίνει αυτό ξανά μισό κιλό τον μήνα και ξανά ισοθερμιδικά όταν νιώθεις το λίπος να ξεφεύγει, το ίδιο με πριν. Συνεχίζεις σε αυτή την φάση μέχρι να φτάσεις σε ένα αξιοπρεπές βάρος (κιλά κοντά στο ύψος).

 

Αφού φτάσεις εκεί αρχίζουμε και συζητάμε για cut. 

 

just for the record imo είναι αδύνατο να κάνεις την προπόνηση που χρειάζεται για όγκο με γυμναστική στο σπίτι (εκτός αν παίζει rack). Και αλτήρες έχω και μονόζυγα έχω και λάστιχα έχω .. καμία σχέση στο το gym. 

 

Έλπιζα να πάει αλλιώς γιατί ο τρόπος που περιγράφεις σημαίνει ότι θα είμαι στα ίδια κιλά -αδύνατος και με κοιλίτσα- για μήνες! Έλπιζα να βάλω 7-8 κιλά σε 4-6 μήνες, να είναι τα 5 μυικά και μετά να κάνω cut για 1-2 μήνες για να φύγουν τα 3 επιπλέον παραπανίσια συν το 1 παραπανίσιο που ήδη είχα όταν ξεκίνησα (με body fat 15% ξεκίνησα) και να είμαι +5 μυικά με λίπος στο 13%.

 

Αυτό που λες ότι δε γίνεται δουλειά στο σπίτι με τσατίζει και προβληματίζει ταυτόχρονα γιατί απλά δεν έχω την επιλογή του γυμναστηρίου. Θα βάλω όγκο μόνο και μόνο για να σου την μπω!

 

Α, λέω τη Δευτέρα 28/12 που θα είναι εργάσιμη και θα είσαι λογικά στα μέρη μας να πάμε για προπόνηση στο τζιμ της Δήμητρας και μετά για καμια μπύρα. Άμα βολεύει και τους δυο να το συνεχίσουμε με πμ για τις λεπτομέρειες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα έπρεπε να φτάσεις στο σημείο να κάνεις μπακα με τον τρόπο που στο λέω. Παίζεις ισοθερμικά πολύ πριν φτάσεις στο σημείο μπακας. Ποσα κιλα εισαι τώρα και σε τι ύψος?

 

Δεν θα είμαι Θεσσαλονίκη στις 28. Από 17 μέχρι 27 θα είμαι. Αν κάνουμε προπόνηση θα καταλάβεις γιατί ισχύει αυτό που λέω. Ελπίζω να έχεις βρει τον τρόπο να μην ισχύει.

 

Έχω gym να πάμε. Θα κάνουμε full body που κάνεις και εσύ no problem.

 

+5 μυικα κιλα καί να καταλήξεις και με 13 λίπος στα 40 και όλα αυτά σε 6 μήνες με γυμναστική στο σπίτι. Ξέχνα το απλά. Γιαυτό σου λεω μην έχεις στοχους. Παντο όπως σε πάει. Στον καθένα πάει διαφορετικά

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα έπρεπε να φτάσεις στο σημείο να κάνεις μπακα με τον τρόπο που στο λέω. Παίζεις ισοθερμικά πολύ πριν φτάσεις στο σημείο μπακας. Ποσα κιλα εισαι τώρα και σε τι ύψος?

 

Δεν θα είμαι Θεσσαλονίκη στις 28. Από 17 μέχρι 27 θα είμαι. Αν κάνουμε προπόνηση θα καταλάβεις γιατί ισχύει αυτό που λέω. Ελπίζω να έχεις βρει τον τρόπο να μην ισχύει.

 

Έχω gym να πάμε. Θα κάνουμε full body που κάνεις και εσύ no problem.

 

+5 μυικα κιλα καί να καταλήξεις και με 13 λίπος στα 40 και όλα αυτά σε 6 μήνες με γυμναστική στο σπίτι. Ξέχνα το απλά. Γιαυτό σου λεω μην έχεις στοχους. Παντο όπως σε πάει. Στον καθένα πάει διαφορετικά

και μένα στην απέξω ε; καλάάάάά.... 

Αν είναι όντως αυτή η αρχική του θέση, δηλαδή στο επόμενο καρέ να σηκώνονται τα κιλά τότε δεν είναι σωστή. Οι ώμοπλάτες του -αν και δεν είναι καλή η γωνία λήψης- φαίνεται πως είναι πιό μπροστά από την μπάρα. Ιδανικά, το midfoot, η μπάρα και οι ωμοπλάτες πρέπει να είναι στην ίδια ευθεία γραμμή. Λίγο πιό μπροστά ή λίγο πιό πίσω να είναι οι ωμοπλάτες χάνεται δύναμη μιάς και για να σηκωθούν τα κιλά πρέπει να έρθουν κάτω από τις ωμοπλάτες στην αρχή. 

 

Τώρα αν είχε πιό πίσω της ωμοπλάτες του και άρχιζε καλύτερα τότε και πάλι τα ισχία θα άρχιζαν ψηλά. Γι αυτό έχει γράψει ένα εκτενές άρθρο ο Greg Nuckols. http://www.strengtheory.com/everything-you-think-is-wrong-with-your-deadlift/

μπορεί να πω και κοτσάνα, δεν ξέρω ... ως starting position αν όντως είναι αυτή το ισχίο του έπρεπε να ήταν πιο κάτω ώστε να έρχονταν σε κάθετο άξονα η ευθεία ένωσης ωμοπλατών-μπάρας. Πολλά κιλά μπάρα και δεν βλέπω να φοράει ζώνη μέσης (στο δικό μας το γυμναστήριο οι ζώνες είναι must και σε ανθρώπους που δεν ξεπερνούν τα 100κιλά σύνολο μπάρας 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 με 27 δε βολεύει ρε γμτ. Μέσα στις διακοπές θα έχω ελεύθερες μέρες, πιο πριν πολύ δύσκολα.

 

Με τον τροπο που το λες θα βάζω 1 μυικό κιλό κάθε 6 μήνες και δε θα είμαι ποτέ γραμμωμένος. Στοχεύω σε κάτι πιο γρήγορο ωςτε το επόμενο καλοκαίρι να φανεί ότι γυμνάζομαι. Αν το πετύχω καλώς, αν όχι δε χάθηκε ο κόσμος.

 

Ύψος 1,84 κιλά 74 κοιλιά 84. 2/9/15 που ξεκίνησα bulking ήμουν 69 κιλά και 81 κοιλιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...