Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

μπορεί να πω και κοτσάνα, δεν ξέρω ... ως starting position αν όντως είναι αυτή το ισχίο του έπρεπε να ήταν πιο κάτω ώστε να έρχονταν σε κάθετο άξονα η ευθεία ένωσης ωμοπλατών-μπάρας. 

Ναι για να είχε καλύτερο starting position θα χρειαζόταν να φέρει πιό κάτω (ή/και πιό πίσω) τα ισχία του.

 

 

 

Πολλά κιλά μπάρα και δεν βλέπω να φοράει ζώνη μέσης (στο δικό μας το γυμναστήριο οι ζώνες είναι must και σε ανθρώπους που δεν ξεπερνούν τα 100κιλά σύνολο μπάρας 

Μην είσαι 100% σίγουρη ότι είναι πολλά κιλά. Είναι bumper plates αυτές οι πλάκες και ακόμη και μερικές 10 και 25 λιμπρες είναι ίδιες με τις 45λιμπρες (20κιλες).

 

Καλά για την ζώνη είναι άλλη συζήτηση. Δεν έχει πάντως στάνταρ κιλά που πρέπει να φορεθεί. Εγώ π.χ. στις άρσεις βάζω και στα λειτουργικά σετ που έχω με 140 κιλά αλλά αν έχω να κάνω με 180 π.χ. στα 170 που είναι τα τελευταία κιλά για ζέσταμα δεν βάζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Χαχα Δήμητρα δεν είπα να μην έρθεις και εσύ. Anyway δεν μπορεί ο John.

 

Γιάννη αν δεν χτίσεις μυς δεν γίνεται γραμμωση ρε, και 10 κιλά κάτω από ύψος να κάνεις bulk και cut νομίζω είναι λίγο χαμένος χρόνος. Κάτσε τουλάχιστον στα 75 όσο χρειαστεί και ρίξε το λίπος ισοθρμιδικα.. δεν είναι τίποτα τρελο να ρίξεις 3 εκατοστά στην κοιλιά στα ίδια κιλα. Εγώ μέχρι το καλοκαίρι θα το έκανα πιστεύω.

 

5 κιλά σε 2.5 μήνες έβαλες τι περίμενες, και τα εβάλεις με ζαχάρη απο τη μαλακιά που επινες.. κρατά τα λίγο και δουλέψτα να τα στρώσεις..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι για να είχε καλύτερο starting position θα χρειαζόταν να φέρει πιό κάτω (ή/και πιό πίσω) τα ισχία του.

 

 

Μην είσαι 100% σίγουρη ότι είναι πολλά κιλά. Είναι bumper plates αυτές οι πλάκες και ακόμη και μερικές 10 και 25 λιμπρες είναι ίδιες με τις 45λιμπρες (20κιλες).

 

Καλά για την ζώνη είναι άλλη συζήτηση. Δεν έχει πάντως στάνταρ κιλά που πρέπει να φορεθεί. Εγώ π.χ. στις άρσεις βάζω και στα λειτουργικά σετ που έχω με 140 κιλά αλλά αν έχω να κάνω με 180 π.χ. στα 170 που είναι τα τελευταία κιλά για ζέσταμα δεν βάζω.

για το st.position το ίδιο στο διαγώνια προς τα πίσω/κάτω λέμε και οι δύο.

 

τώρα για τη ζώνη τι να σου πω, δεν πιστεύω ότι την έχω ανάγκη μιας και τα κιλά δεν ξεπερνάνε κατά πολύ το σωματικό μου βάρος. 

τα straps έχω σκεφτεί να δουλέψω έστω στο τελευταίο set αλλά το παλεύω ακόμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτό που λες ότι δε γίνεται δουλειά στο σπίτι με τσατίζει και προβληματίζει ταυτόχρονα γιατί απλά δεν έχω την επιλογή του γυμναστηρίου. Θα βάλω όγκο μόνο και μόνο για να σου την μπω!

 

 

Eγω πάντως(που κάνω γυμναστική στο σπιτι) ειμαι πολύ ευχαριστημενος με τον ογκο που εχω πάρει και ιδικά τον τελευταίο χρόνο ,φτιάχνοντας πολυ την διατροφή μου. 

Μαλιστα πριν μερικούς μηνες έτυχε δυο φορες να μιλήσω με ατομα που παλιότερα κανανε βαρη(και μαλιστα είχανε το κλασικά σώμα "ντουλαπα")  και σχεδον δεν το πίστευαν οτι το αποτέλεσμα που ειχα ηταν μονο απο γυμναστική στο σπίτι.

Και πιστεύω οτι εχω ακομα αρκετά περιθώρια βελτίωσης ,την επόμενη "αγωνιστικη" περίοδο που θα αρχίσει την άνοιξη, θα δείξει.

Σίγουρα αν μπορεί καποιος να παει γυμναστήριο ειναι καλο ,αλλα κρίνοντας απο το εαυτό μου μπορει καποιος να φτασει σε καλο επίπεδο στο σπιτι αν εχει θέληση και κατάλληλο εξοπλισμό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως τα λες είναι Άλεξ. Πήρα πολλά κιλά πολύ γρήγορα -πιο γρήγορα απ' όσο έπρεπε και ξέφυγα σε λίπος. Θα κάνω ελαφρώς υποθερμιδική να πέσω σε λίπος και θα ξαναρχίσω να ανεβαίνω αργά-αργά, όχι πάνω από 1/2 κιλό το μήνα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα!

Λέω να αλλάξω split πάνω σώμα. 1 μέρα πλάτη-τρικέφαλα. 1 μέρα στήθος- ώμοι- δικέφαλα. Σωστό η λάθος;

εγώ θα έσπαγα τους ώμους σε πλάτη, πίσω μοίρα δελτοειδών, 3φαλα και στην άλλη μέρα στήθος, εμπρόσθια/πλάγια μοίρα και 2φαλα. 

γνώμη μου 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή στηθος-ωμοι-τρικεφαλα οχι δικεφαλα

τα τρικέφαλα παίζουν στο στήθος, αν βάλει και τις απομονωμένες την ίδια μέρα το μόνο που θα καταφέρει είναι η υπερπροπόνηση αυτών και όχι η εκγύμναση 

2 νες και 2 ελληνικούς για να πάρω τα πάνω μου και να πάω προπόνηση. έβγαλα πρωινό 40' αερόβιο και ακόμα να ανοίξει το μάτι να πάω για προπόνηση άνω κορμού. στο καλό $#%#@$

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα τρικέφαλα παίζουν στο στήθος, αν βάλει και τις απομονωμένες την ίδια μέρα το μόνο που θα καταφέρει είναι η υπερπροπόνηση αυτών και όχι η εκγύμναση 

2 νες και 2 ελληνικούς για να πάρω τα πάνω μου και να πάω προπόνηση. έβγαλα πρωινό 40' αερόβιο και ακόμα να ανοίξει το μάτι να πάω για προπόνηση άνω κορμού. στο καλό $#%#@$

Απορω τις κυριακες που βρισκεται την ορεξη.... Μετα απο 11 ωρες υπνο δεν μπορω να σκεφτω οτι τις επομενες ωρες θα βαλω το σωμα μου να καταναλωσει παραπανω θερμιδες απο τις κατωτερες που καιει οταν καθομαι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Απορω τις κυριακες που βρισκεται την ορεξη.... Μετα απο 11 ωρες υπνο δεν μπορω να σκεφτω οτι τις επομενες ωρες θα βαλω το σωμα μου να καταναλωσει παραπανω θερμιδες απο τις κατωτερες που καιει οταν καθομαι :P

και που να με βλεπες στα καλα μου! κυριακη 6 ξυπνημα 8 στο βουνο τρεξιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...