Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωπ! Μαλακία! Κανονικά έπρεπε να ευχαριστήσω εσένα για την πρόταση (είχες κάνει post με το σχετικό link και το κράτησα)! Έστω και τώρα, σε ευχαριστώ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Μπράβο φίλε. θα δεις μεγάλη διαφορά. 

Χαχα τώρα ούτε καν ο Maus λέει: ?

ετρωγα σωστα και ωραια για 3 μηνες και ειχα χασει 5 κιλα περιπου, και τωρα που μαλ*κιζομαι τους τελευταιους 2 μηνες τα χω βαλει πισω.  Και δεν ειναι οτι δε προσεχω απλα, αλλα τρωω λες και το κανω επιτηδες να βαλω κιλα. 

Τελος παντων, αυριο παω για ψωνια και αρχηζω απο την αρχη.  Ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποια καλη εφαρμογη για κινητο που να του λες ποσες θερμιδες θες να καταναλωνεις κτλ και να σου βγαζει να διαλεξεις τα γευματα που θες.  Κατεβασα ενα αλλα μου δινει λιγες επιλογες.  Λεω να τρωω τα ιδια για καμια βδομαδα και μετα να αλλαζω, γιατι οταν γραφω τα παντα στο myfitnesspal και πρεπει να το ανοιγω καθε φορα που θελω να φαω κατι θα το παρατησω παλι.

 

επισης βρηκα αυτο το σιτε whatwillilooklike.com που σου λεει αλλοι με το ιδιο υψος βαρος κτλ σαν εσενα πως φενονται αφου εχουν χασει βαρος και εχουν αλλαξει το σωμα τους. Προσωπικα το βρισκω motivational για οποιον ενδιαφερεται

Θα σου έλεγα το myfitnesspal αλλά λες δεν σου αρέσει ? Έχεις δοκιμάσει να σώζεις τα γεύματά σου για να μην τα γράφεις κάθε φορά ? Παίρνει πολύ λίγο χρόνο αν το κάνεις έτσι. Επίσης αν έχεις iphone μπορείς να τσεκάριες το mymacros+.

 

Εναλλακτικά αν το 'χεις μπορείς να φτιάξεις ένα excel. Εγώ έτσι κάνω track.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάω που λέτε σήμερα το πρωί φτιαγμένος να φορτώσω πλάτη. Ρεπό την προηγούμενη ,ξεκούραστος έτοιμος με τα φυστικοβούτηρά μου τις μπανάνες μου και πορωτική μουσική σε καινούργια λίστα.

Την ώρα που πηγαίνω δεν έχει κόσμο καθόλου (7:30 το πρωί)

Κάθε μέρα ανοίγει το γυμναστήριο και διαφορετικός γυμναστής. Σήμερα ήταν η κοπελάρα του crossfiting που έκανε και αυτή προπόνηση βάρη.

Τελειώνω στο μηχάνημα low row με κομμένη την ανάσα. Πρώτη φορά φόρτωσα 60 κιλά 3χ12 που στο τελευταίο set θόλωσα,τα είδα όλα,και δεν μπόρεσα να ολοκληρώσω!

Πάω να βάλω τα βάρη στην θέση τους και μου λέει η γυμνάστρια " άστα θα συνεχίσω εγώ"

Βλέπω βγάζει τα πρώτα 10κιλα και βάζει στην θέση τους άλλα 2 20κιλα. Σύνολο 80κιλά.

Καθόμουνα και την μέτραγα. Έκανε 4χ10 και δεν έβγαλε κιχ!

Σκέφτομαι να το γυρίσω στο κέντημα ο κολόγερος :(

 

Έκλαψα λίγο, να σαι καλά ρε με έκανες και γέλασα πρωί πρωί  :-D

-----------------------

 

Μόλις γύρισα από τον ορθοπαιδικό. Μυικός είναι ο πόνος χαμηλά στη μέση (γω φοβήθηκα για ισχιαλγία). Φταινε οι ταρζανιές με τη μικρή μου ή που δεν κάνω καλό ζέσταμα πριν και μετά την προπόνηση ή ο συνδιασμός τους πάντως αναγκαστικά θα χάσω τη σημερινή προπόνηση κι από Δευτέρα που θα χει φύγει ο πόνος θα ξαναρχίσω πιο προσεχτικά και με ΚΑΛΟ ζέσταμα.

 

Νταξ, ο πρώτος μου τραυματισμός μετά από 2 και βάλε χρόνια προπονησεων. Καιρός ήταν, οι μαλακίες αργά ή γρήγορα πληρώνονται  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

επισης βρηκα αυτο το σιτε whatwillilooklike.com που σου λεει αλλοι με το ιδιο υψος βαρος κτλ σαν εσενα πως φενονται αφου εχουν χασει βαρος και εχουν αλλαξει το σωμα τους. Προσωπικα το βρισκω motivational για οποιον ενδιαφερεται

αν προσέξεις έχουν διαφορετικό βλέμμα στο after, δεν είναι μόνο η αυτοπεποίθηση που νιώθουν , είναι και η συνολική αίσθηση υγείας + αυξημένη τεστοστερόνη -> μειωμένα οιστρογόνα (λόγο μειωμένου λίπους) , με μια σύντομη μετάφραση καλύτερη σεξουαλική και συνολική υγεία overall στο before -> after , καλύτερη ψυχική υγεία και λιγότερες πιθανότητες πρόωρου θανάτου. 

Δεν είναι μόνο το πως είμαστε, το αν αρέσουμε εξωτερικά στους γύρω μας κ στις γκόμενες , είναι και θέμα υγείας , ψάξε και δες και θα καταλάβεις γιατί τα αυξημένα οιστρογόνα στον άντρα σημαίνουν πρόωρος θάνατος. Αυτό είναι ένα σημαντικό motivation απο μόνο του

 

Και μην ανησυχείς , όλοι περνάμε φάσεις , δεν είμαστε μηχανές

καλή αρχή κ πάλι  :-) 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια φορά πήρα αμινοξέα σε υγρό , ήταν καλοκαίρι κ το έχασα. Το βρίσκω μετά απο καιρό είχε παραπέσει στην ντουλάπα μου πίσω απο την κιθάρα. Το ανοίγω να δω αν χάλασε κ πήγα να ξεράσω την ψυχή μου
ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑΑΑ αχχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βοηθάνε;;; αρχίζω να αμφιβάλλω :P

Εγώ όταν έπαιρνα τα έπαιρνα για την γεύση. Ειδικά της allmax τα aminocore σε γεύση fruit punch δεν υπήρχε. Πάντως την μεγαλύτερη χρησιμότητα την είχαν όταν δεν κατέβαινε ούτε νερό μετά από μεθύσι  :-D

 

Όσο για την αποτελεσματικότα take a look Link.png Site: εδώ  στο human effect matrix σε διάφορα elements. Πέρα από το ότι το level of evidence δεν είναι αρκετά υψηλό, τα effects είναι στην καλύτερη minor.

 

In other news δεν ξέρω πως έγινε, κατάφερα σήμερα να σηκώσω 28κιλους αλτήρες και να τους φέρω σε θέση πίεσης με την πρώτη. 10 έβγαλα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ όταν έπαιρνα τα έπαιρνα για την γεύση. Ειδικά της allmax τα aminocore σε γεύση fruit punch δεν υπήρχε. Πάντως την μεγαλύτερη χρησιμότητα την είχαν όταν δεν κατέβαινε ούτε νερό μετά από μεθύσι  :-D

 

Όσο για την αποτελεσματικότα take a look Link.png Site: εδώ  στο human effect matrix σε διάφορα elements. Πέρα από το ότι το level of evidence δεν είναι αρκετά υψηλό, τα effects είναι στην καλύτερη minor.

 

In other news δεν ξέρω πως έγινε, κατάφερα σήμερα να σηκώσω 28κιλους αλτήρες και να τους φέρω σε θέση πίεσης με την πρώτη. 10 έβγαλα. 

να σου στείλω και γω τα αγγλικά references μου να διαβάσεις ... jesus, δεν μπορώ άλλο ξενόγλωσση βιβλιογραφία ... 

μετά από μια κατιδίαν συνάντηση με την επιβλέπουσα και τα θετικά σημεία που αποκόμισα  πάω για να κλάψω σε lower day 

 

ένα metal κομμάτι που ακούω για motivation είναι το emerald sun - metal dome ... όποιος ενδιαφέρεται ας ρίξει μια ακουστική ματιά, εμένα με πωρώνει ....

.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σου στείλω και γω τα αγγλικά references μου να διαβάσεις ... jesus, δεν μπορώ άλλο ξενόγλωσση βιβλιογραφία ... 

μετά από μια κατιδίαν συνάντηση με την επιβλέπουσα και τα θετικά σημεία που αποκόμισα  πάω για να κλάψω σε lower day 

 

ένα metal κομμάτι που ακούω για motivation είναι το emerald sun - metal dome ... όποιος ενδιαφέρεται ας ρίξει μια ακουστική ματιά, εμένα με πωρώνει ....

.

Πίστεψέ με, αν υπήρχε κάτι ίδιας ποιότητας στα ελληνικά πρώτο πρώτο θα στο έστελνα. 

 

Άκου και τούτο. Ο Άλεξ το είχε προτείνει κάποτε. Είναι το go to κομμάτι για squat 

 

 

Α επίσης τώρα που λέμε για κομμάτια, άλλο γαμάτο

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Rich Piana αν και τίγκα σε φάρμακο και synthol έχει πει αρκετές αλήθειες. Πολλοί φαρμακωμενοι τα μασάνε περι BB και γενικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rob bailey and the hustle όταν αναφέρεσαι σε motivation music αυτοί είναι οι τοπ

Δηλαδή υπάρχει άνθρωπος που έχει μία μικρή επαφή με metal και θα βάλει αυτούς ? Εγώ δεν τους μπορώ πάντως. Πάνω από λεπτό δεν πρέπει να έχω ακούσει.

 

Καλά, βασικά γούστα είναι αυτά. Εδώ σήμερα στο gym την είδανε trance-άδικο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...