Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και γω χθες στα squat πολυ κοτα..ενω ειχα 10 τα 100 στις 8 το παρασκεφτηκα και ενιωσα σαν να εχασα τη δυναμη μου κ το αφησα.Μετα εριξα στα 90..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

15 λεπτά έκατσα σήμερα στο gym. Στα 10 είχα τελειώσει το τελευταίο σετ για ζέσταμα και 5 λεπτά μέχρι να μπω στο μοναδικό set squat. Είχα με 147,5 όσες reps βγουν. 3 έβγαλα. Κατά 90% είχα και 4η αλλά σαν κλασική κότα κότεψα.

δεν υπάρχει κανείς σπότερ άξιος να σε ξεκοτέψει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω χθες στα squat πολυ κοτα..ενω ειχα 10 τα 100 στις 8 το παρασκεφτηκα και ενιωσα σαν να εχασα τη δυναμη μου κ το αφησα.Μετα εριξα στα 90..

Ω στις high reps είναι βάσανο το failure. Θυμάμαι πέρσι που έτρεχα το πρόγραμμα του Candito είχα να κάνω 10 reps στα 120. Τις έβγαλα αλλά πραγματικά μεγαλύτερη δυσκολία δεν έχω φάει σε squat. Οι τελευταίες 3 θυμάμαι έγιναν με black out...μπροστά μου δεν έβλεπα.

 

δεν υπάρχει κανείς σπότερ άξιος να σε ξεκοτέψει;

Μπα. Έναν γυμναστή που είχα φωνάξει όταν είχα ξαναδοκιμάσει μονές έχω να τον δω καιρό. Θα προσπαθήσω να έρθει ένας φίλος μου να κάνουμε μαζί το mock meet αλλά αν δεν έρθει την πούλεψα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά έκατσα σήμερα στο gym. Στα 10 είχα τελειώσει το τελευταίο σετ για ζέσταμα και 5 λεπτά μέχρι να μπω στο μοναδικό set squat. Είχα με 147,5 όσες reps βγουν. 3 έβγαλα. Κατά 90% είχα και 4η αλλά σαν κλασική κότα κότεψα.

 

καλά κάνεις και Κοτέβεις χωρίς σποττερ η μέρος να πετάξεις τα κιλά. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά κάνεις και Κοτέβεις χωρίς σποττερ η μέρος να πετάξεις τα κιλά. 

Ναι αυτό σκέφτομαι και δεν δοκιμάζω. Εδώ με κράζουν για θόρυβο στις άρσεις με στρωματάκια από κάτω. Αν μου πέσουν 150 κιλά από τον σβέρκο παίζει να μην ξαναμπώ στο gym

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ω στις high reps είναι βάσανο το failure. Θυμάμαι πέρσι που έτρεχα το πρόγραμμα του Candito είχα να κάνω 10 reps στα 120. Τις έβγαλα αλλά πραγματικά μεγαλύτερη δυσκολία δεν έχω φάει σε squat. Οι τελευταίες 3 θυμάμαι έγιναν με black out...μπροστά μου δεν έβλεπα.

 

Μπα. Έναν γυμναστή που είχα φωνάξει όταν είχα ξαναδοκιμάσει μονές έχω να τον δω καιρό. Θα προσπαθήσω να έρθει ένας φίλος μου να κάνουμε μαζί το mock meet αλλά αν δεν έρθει την πούλεψα.

Πρεπει να αρχισω να κανω cardio παλι γιατι δεν εχω καλη αντοχη.Στα 100 κιλα καθισματα π.χ αρχιζω και παθαινω το blackout που λες στις 8-10 επαναληψεις και καμια φορα δυσκολευομαι στην ανασα :P

 

 

Στο προηγουμενο γυμναστηριο που πηγαινα, φωναζαμε τον γυμναστη να μας κανει σποτ και ελεγε "οχι συγγνωμη δε γινεται, δε μπορω να παρω την ευθυνη αμα παθεις κατι".Τι να παθω ρε φιλε για 1-2 επαναληψεις σε θελω, ετσι για τη σιγουρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να αρχισω να κανω cardio παλι γιατι δεν εχω καλη αντοχη.Στα 100 κιλα καθισματα π.χ αρχιζω και παθαινω το blackout που λες στις 8-10 επαναληψεις και καμια φορα δυσκολευομαι στην ανασα :P

 

 

Στο προηγουμενο γυμναστηριο που πηγαινα, φωναζαμε τον γυμναστη να μας κανει σποτ και ελεγε "οχι συγγνωμη δε γινεται, δε μπορω να παρω την ευθυνη αμα παθεις κατι".Τι να παθω ρε φιλε για 1-2 επαναληψεις σε θελω, ετσι για τη σιγουρια...

Είναι και μία λύση το cardio. Εγώ επειδή ξοδεύω μόνο 3-4 εβδομάδες στις 6-10 reps κάνω το σκατό μου παξιμάδι και απλά μου βγαίνει η γλώσσα. 

 

Μαλακία του γυμναστή αν έχει δει οτί τα κάνεις καλά. Πάντως κι εγώ θα έλεγα όχι σε spot. Αν είναι κανάς άμυαλος, μου βάλει 4 πλάκες στην κάθε μεριά και την έχει δει hulk προτιμώ να μην είμαι κοντά του.

 

Α κι ένας φίλος μου όταν του ζητάνε spot στον πάγκο μου λέει αν τους δει ότι η τελευταία rep είναι με τα χίλλια ζόρια τους την παίρνει και την rack-άρει. Του λένε μα είχα κι άλλη, τους λέει εγώ την είχα, εσύ δεν την είχες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά έκατσα σήμερα στο gym. Στα 10 είχα τελειώσει το τελευταίο σετ για ζέσταμα και 5 λεπτά μέχρι να μπω στο μοναδικό set squat. Είχα με 147,5 όσες reps βγουν. 3 έβγαλα. Κατά 90% είχα και 4η αλλά σαν κλασική κότα κότεψα.

 

150 κιλά έχεις στους ώμους και θεωρείς εαυτόν κότα;  :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, είμαι λίγο πιό ανεπτυγμένη κότα.

πρέπει να βρεις powerliftεράδικο, το απλό γυμναστήριο σου κουμπώνει την αύξηση κιλών 

εκεί να πετάς τα κιλά και να γουστάρεις 

και προπαντός, ένας σπότερ βασικός 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοντά μου δεν υπάρχει (παλαιό Φάληρο μένω). Νομίζω κάπου πρέπει να ειχα δει Γλυφάδα ή Βούλα αλλά δεσμεύομαι να έχω πάντα αμάξι + δεν ξέρω αν θα την παλεύω τις μέρες με κίνηση. Τώρα έχω να φάω τον στρατό στη μάπα. Από Σεπτέμβρη ξανά κοιτάω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημητρα εχεις παει thelab? Δε θυμαμαι αν στο ειχα ρωτησει και στο meeting.Εκει ειναι τελειως αποθηκη, ο παραδεισος των ελευθερων κιλων κυριολεκτικα.Πετουσαμε 140 κιλα κατω με ολη μας τη δυναμη.

 

Feels good..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες μ εκνευρισε ενας στο τζιμ. Δεν ειχε παγκο ελευθερο παω να παρω εναν κ μου λεει ο τυπος τον χρησιμοποιω. Λεω οκ δε το ειδα, κ εκανα μια αλλη ασκηση πρωτα. Και τελικα ποια ηταν η χρηση που εκανε ο τυπος? ειχε τη στραβομπαρα (με λιγα κιλα) κι ηθελε τον παγκο για να την ακουμπαει πανω στα διαλειμματα, μη και σκυψει λιγο κ του πεσει ο κωλος

 

Επισης εκανε μια χερια στη κατω τροχαλια, εκει ομως που τη χρησιμοποιω μαζι με την απεναντι για το κροσοβερ. Της ζητησα ευγενικα να παει στη διπλα τροχαλια που ηταν ιδια μου λεει γιατι δε πας εσυ? λεω γιατι εγω χρειαζομαι και τις δυο για κροσοβερ ενω εσυ οχι... Και πηγε με μια τελειως ξινισμενη μουρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες μ εκνευρισε ενας στο τζιμ. Δεν ειχε παγκο ελευθερο παω να παρω εναν κ μου λεει ο τυπος τον χρησιμοποιω. Λεω οκ δε το ειδα, κ εκανα μια αλλη ασκηση πρωτα. Και τελικα ποια ηταν η χρηση που εκανε ο τυπος? ειχε τη στραβομπαρα (με λιγα κιλα) κι ηθελε τον παγκο για να την ακουμπαει πανω στα διαλειμματα, μη και σκυψει λιγο κ του πεσει ο κωλος

 

Επισης εκανε μια χερια στη κατω τροχαλια, εκει ομως που τη χρησιμοποιω μαζι με την απεναντι για το κροσοβερ. Της ζητησα ευγενικα να παει στη διπλα τροχαλια που ηταν ιδια μου λεει γιατι δε πας εσυ? λεω γιατι εγω χρειαζομαι και τις δυο για κροσοβερ ενω εσυ οχι... Και πηγε με μια τελειως ξινισμενη μουρη

ευτυχώς έχουμε μπόλικους από δαύτους/δαύτες...με νευριάζουν όμως και βγάζω καλές προπονήσεις (ανωμαλία το λες, αλλά δεν βαριέσαι)

 

 

σήμερα έκανα πολύ γαμάτη προπόνηση άνω σώμα. στα reverse rear delt fly ένιωθα ότι θα σκάσει η οπίσθια μοίρα, πρώτη φορά τόσο πολύ και μου έκανε εντύπωση. Έκλαψα λίγο αλλά βγήκε καλά. Και εις αύριο τα σπουδαία :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοψε το ψωμι και φρουτα με μετρο

 

 

Ε πολλοι ανθρωποι γενικα θεωρουν οτι τα φεουτα δε παχαινουν κι επειδη κανουν καλο τρωνε αβερτα. Ο φιλος εγραψε οτι τρωει πολλα καθε μερα, ε οχι αμα θες να χασεις κιλα δε μπορες να τρως πχ 3 μπανανες ημερησιως...

Σ ολα τα διαιτολογια που εχω δει και περιελαμβαναν φρουτα, ηταν σε συγκεκριμενες ποσοτητες

 

 

Βρε δε διαφωνουμε

Απλα επειδη ειπε οτι τρωει πολλα χωρις να προσδιοριζει τι, του γραψα γενικα να τα χει με μετρο

 

Βαριομουνα να γραψω παραπανω, οριστε τι καταλαβες που εκανα δυο εξτρα ποστς ;! :P

 

3 μπανανες την ημερα? 1 μπανανα την βδομαδα μπορει Lel, τα καθημερινα μου ειναι ακτινιδιο μηλο και αχλαδι (1 πρωι 1 βραδυ και κανα δαμασκηνο ενδιαμεσα για το εντερο), ολο μου το φαι το βραδυ ειναι ενα αχλαδακι. Καλα στην αρχη ηταν θανατος ολα αυτο (στα 136 κιλα που ημουν) αλλα τωρα μου ειναι πιο ευκολο. Βεβαια  ακομα εχω ενα προβλημα που ειχα και στα 136, οποτε κουραστω (πολυ) εχω εναν περιεργο πονο πισω στην μεση και εκει που ειναι τα ψωμακια, ειναι λες και το σωμα μου πολεμαει τα ψωμακια or something. Αλλα νταξει τωρα ειναι ψωμακια, καποτε ηταν φρατζολες, απλα ελπιζω να φυγει ο πονος ή ισως εφταιγε/φταιει η κοιλια που εχει μεινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...