Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε μου βαλε τα βαρη στο προγραμμα και βγαλε απο το μυαλο σου τον ορο "τουμπανιασμα".

Αμα ηταν θα ημασταν ολοι τουμπανα..

Τα βαρη ειναι πολυ σημαντικοτερα της αεροβιας στη διαμορφωση του σωματος σου απο οσο νομιζεις..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

ειμαι 1.70 71, 22 χρονων και 101 κιλα at the moment. Δεν ειναι οτι πεφτω κατω με αυτα που τρωω γτ εχει κλεισει το στομαχι μου προφανως, απλα εφοσον το κανω αυτο που κανω και το χω παρει αποφαση, θελω να μετραει. Γιαυτο ισως να ειναι λιγο αυστηρο αλλα δεν ειναι οτι δεν εχω δυναμη κιολας ουτε πεφτω κατω. Στο γυμναστηριο ολη μου η ενεργεια παει διαδρομο ποδηλατο κοιλιακους κτλπ και κανω κανα 40λεπτο-60λεπτο οργανα. Ξερω οτι εχω δυναμωσει γιατι απτα 136 κιλα που ημουν και σηκωνα 10 κιλα(που λεει ο λογος) :P, τωρα ειμαι πολυ καλυτερα και παει 50-60 κιλα χερια και 80-100 ποδια ( για οργανα μιλαμε). Αλλα πολυ βαρος δινω στο τρεξιμο, ποδηλατο, περπατημα και πινω απειρο νερο. Ετσι εχασα αυτα που εχασα και ετσι συνεχιζω, απλα τωρα που παω κατω απτα 100 ψαχνω κιαλλες ιδεες. Απο υδατανθρακες και πρωτεινες ψωμι ολικης, πολλα φρουτα, βρωμη, οσπρια, κοτοπουλο ειναι το main μου, σαλατες κυριως μαρουλι, φακες απο οσπρια σπανακοριζο και πολυ νερο και γαλα ειναι κιαλλα απλα λεω τα πιο συνηθισμενα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παρεπιπτόντως, ενώ στην αρχή (πριν 6-8 βδομάδες που το ξεκίνησα) δεν άντεχα ούτε τη μισή διαδρομή με τη μικρή μου, τώρα τη βγάζω πολύ άνετα και λέω να κρεμάσω σακίδιο στην πλάτη με 1 5κιλο τσουβαλάκι άμμο το οποίο θα αυξάνεται κάθε μερικές βδομάδες. Την έχω δει Φώτης :)

 

@votriti: Κάθε 1 μήνα ρίχνε ένα φακελάκι καθαριστικό τζακιού μέσα στη φωτιά. Δεν κοστίζει παρά ελάχιστα και μπορεί να σε σώσει. Έτσι άρπαξε μιας υπαλλήλου το τζάκι φωτιά, κι αυτοί έψηναν για χρόνια, και τους διέλυσε το σπίτι.

Γιαννη  θα σου απαντησω αυριο πανω σε αυτο γιατι  τωρα δεν μπορω ειμαι εξω ...

Για το τζακι εχεις απολυτο δικιο, οτι και καμιναδα να εχει χτιστο .οτιδηποτε πρεπει να το καθαριζουν γιατι αν αρπαξει αυτο που μαζευει απο τα ψησιματα απλα δεν σβηνει .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Jerok οπωσδήποτε βάρη. Και να τρως καλα,δηλαδή οχι εξαντλητικές δίαιτες. Απο την στιγμή που κανεις αερόβια/βαρη/δουλειά και καις πολύ ενέργεια θέλει καύσιμο αρκετότο σώμα σου. Το αποτέλεσμα θέλει χρόνο και υπομονή. Μπρόκολο και ψάρια να προσθέσω αν δεν τα τρως ήδη. Θα τα καταφέρεις. Θέληση να υπάρχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To σακιδιο Γιαννη ειναι προτιμοτερο κατα πολυ απο το παιδι σου γιατι διαμοιραζει σωστα το βαρος στους ωμους και στην  πλατη ωστε να μην εχεις κραδασμικες  καταπονησεις  και μεταφορα βαρους σε διαφορετικα σημεια .Αν σκοπευεις να το καθιερωσεις  βρες  ενα καλο σακιδιο  και μην ξεπερασεις τα 10 κιλα  ακομα και οταν φτασεις σε ενα  επιπεδο που θα σου φαινονται ανετα .

Δεν εχει νοημα απο ενα σημειο και μετα απλα επιβαρυνεις γονατα και μεση χωρις αντιστοιχο κερδος .

Κοψε το ψωμι και φρουτα με μετρο

Γιατι φρουτα με μετρο ρε κοπελια ?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To σακιδιο Γιαννη ειναι προτιμοτερο κατα πολυ απο το παιδι σου γιατι διαμοιραζει σωστα το βαρος στους ωμους και στην  πλατη ωστε να μην εχεις κραδασμικες  καταπονησεις  και μεταφορα βαρους σε διαφορετικα σημεια .Αν σκοπευεις να το καθιερωσεις  βρες  ενα καλο σακιδιο  και μην ξεπερασεις τα 10 κιλα  ακομα και οταν φτασεις σε ενα  επιπεδο που θα σου φαινονται ανετα .

Δεν εχει νοημα απο ενα σημειο και μετα απλα επιβαρυνεις γονατα και μεση χωρις αντιστοιχο κερδος .

Γιατι φρουτα με μετρο ρε κοπελια ?

 

Φώτη, μ' έπιασε πάλι οξύς πόνος χαμηλά στη μέση. Μπορεί να φταίει λες το περπάτημα με τη μικρή στους ώμους; Κρίμα πάντως γιατί μου άρεσε πολύ και στη μικρή το ίδιο. Θα πάρω ένα μεγάλο σακίδιο και θα τη βάζω εκεί :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε πολλοι ανθρωποι γενικα θεωρουν οτι τα φεουτα δε παχαινουν κι επειδη κανουν καλο τρωνε αβερτα. Ο φιλος εγραψε οτι τρωει πολλα καθε μερα, ε οχι αμα θες να χασεις κιλα δε μπορες να τρως πχ 3 μπανανες ημερησιως...

Σ ολα τα διαιτολογια που εχω δει και περιελαμβαναν φρουτα, ηταν σε συγκεκριμενες ποσοτητες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε πολλοι ανθρωποι γενικα θεωρουν οτι τα φεουτα δε παχαινουν κι επειδη κανουν καλο τρωνε αβερτα. Ο φιλος εγραψε οτι τρωει πολλα καθε μερα, ε οχι αμα θες να χασεις κιλα δε μπορες να τρως πχ 3 μπανανες ημερησιως...

Σ ολα τα διαιτολογια που εχω δει και περιελαμβαναν φρουτα, ηταν σε συγκεκριμενες ποσοτητες

3 μπανανες οχι για καποιον που σε αυστηρη διατροφη ,αλλα 3 ξινομηλα μπορεις .Ο φιλος προσπαθει να ξεγελασει την πεινα του με τα φρουτα ειναι στην αρχη ακομα ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε δε διαφωνουμε

Απλα επειδη ειπε οτι τρωει πολλα χωρις να προσδιοριζει τι, του γραψα γενικα να τα χει με μετρο

 

Βαριομουνα να γραψω παραπανω, οριστε τι καταλαβες που εκανα δυο εξτρα ποστς ;! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε δε διαφωνουμε

Απλα επειδη ειπε οτι τρωει πολλα χωρις να προσδιοριζει τι, του γραψα γενικα να τα χει με μετρο

 

Βαριομουνα να γραψω παραπανω, οριστε τι καταλαβες που εκανα δυο εξτρα ποστς ;! :P

Πιες ενα καφε να ισιωσεις ακομα ορθια κοιμασαι :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με τον καφε δε ρο καταλαβαινω. Μεχρι περυσι δεν επινα καθολου, τοτε ξεκινησα και δεν επινα και στανταρντ καθε μερα.

Ε πια ειναι η φαση που πινω εσπρεσο να ξυπνησω να παω προπονηση και εξακολουθω να κοιμαμαι :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ είχα σταματήσει τον καφέ δήθεν οτι με πειράζει. Ενάμιση χρόνο οφφ ήμουνα. Πήγα όμως πέρσι βολτούλα στη Ρώμη, ήπια καπουτσίνο, έρωτας, πλέον πίνω 1 το πρωί και 1 το απόγευμα, και το βράδυ 10.30 κοιμάμαι σαν πουλάκι. Άμα σηκώνεσαι στις 6.30 και έχεις την καθημερινότητα τη δική μου...

 

Τάχα μου έφταιγε ο καφές. Τι ωραία που κατηγορούμε άλλους και άλλα για δικά μας λάθη και παραλείψεις, ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά έκατσα σήμερα στο gym. Στα 10 είχα τελειώσει το τελευταίο σετ για ζέσταμα και 5 λεπτά μέχρι να μπω στο μοναδικό set squat. Είχα με 147,5 όσες reps βγουν. 3 έβγαλα. Κατά 90% είχα και 4η αλλά σαν κλασική κότα κότεψα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...