Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για γυμνάστρια εισαι αδιάβαστη. Απο τα 100 κιλά που είναι για να πάει πχ στα 85 το καταφέρνει σε 3 μήνες με σωστή διατροφή και γυμναστική. Ποιος ο λόγος να το κάνει σε 1 μήνα? Έπρεπε να ξέρεις τα μειονεκτήματα των διαιτων - αστραπή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Για γυμνάστρια εισαι αδιάβαστη. Απο τα 100 κιλά που είναι για να πάει πχ στα 85 το καταφέρνει σε 3 μήνες με σωστή διατροφή και γυμναστική. Ποιος ο λόγος να το κάνει σε 1 μήνα? Έπρεπε να ξέρεις τα μειονεκτήματα των διαιτων - αστραπή.

το θέμα δεν είναι να χάσει κιλά, το θέμα είναι να χάσει ποιοτικό βάρος. Ναι στην αρχή θα χάνει φουλ νερά αλλά έως πότε.... θα κολλήσει και μετά θα έρθει η απογοήτευση ... μην τον τρελαίνεται το παιδί, θα τρομάξει και θα τα παρατήσει... αφήστε τον να κάνει το αερόβιό του, τις ασκήσεις ενδυνάμωσης του και να τρώει ποιοτικό και καθαρό φαγητό, πρωτεϊνη, χαμηλού γλυκαιμικού δείκτη υδατάνθρακες και καλές πηγές λιπαρών

και δεν είμαι γυμνάστρια νεαρέ 

Για γυμνάστρια εισαι αδιάβαστη. Απο τα 100 κιλά που είναι για να πάει πχ στα 85 το καταφέρνει σε 3 μήνες με σωστή διατροφή και γυμναστική. Ποιος ο λόγος να το κάνει σε 1 μήνα? Έπρεπε να ξέρεις τα μειονεκτήματα των διαιτων - αστραπή.

παλικάρι, σύνελθε λίγο και μην παραπληροφορείς στον κόσμο....λέγοντας να χάνει 1 κιλό το μήνα και κυρίως λίπος πέρα του παραπλανές, εσύ το αυτοπροσδιορίζεις ως αστραπιαίο... ΕΣΥ έπρεπε να ξέρεις τα μειονεκτήματα διότι τα προτείνεις θεμιτά ή αθέμιτα 

Ναι. 4 κιλά το μήνα, 5 μαχ. Λίπος εννοώ. Οι γρήγορες δίαιτες μόνο κακό κάνουν . Δεν κατάλαβα γιατί σου φαίνεται εξωπραγματικό

[...] Και εντάξει στ 100 κιλά δεν λες και τεράστια αποθέματα λίπους.  [...] 

τον έχεις δει, ξέρεις εικόνα....μιλάμε για ένα παιδί εύσωμο άνω των νορμάλ ορίων αναλογίας ύψους-σωματικού βάρους, είναι δυνατόν να μην είναι πάνω από 20% b.f ???? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λέμε το αντίθετο. Αλλα από την στιγμή που μας είπε κάποια πράματα σχετικά με τα κιλά που ήταν, πως τα έχασε κλπ προσπαθούμε να του δώσουμε κάποιες συμβουλές. Και να αποτρέψουμε τυχόν λάθη σε θέμα διατροφής - γυμναστικής. Αν μη τι άλλο σε φόρουμ είμαστε, το καλύτερο ειναι να επισκεφτεί έναν ειδικό. Με θεμα υγείας δεν παίζουμε, ούτε αναζητάμε λύσεις online. Το ξέρει αυτό ο φίλος εξάλλου, κάποιες συμβουλές δεν θα βγουν σε κακο.

Μιλούσα γενικά ως προς το ιδανικό χάσιμο. Παραπάνω του στυλ δίαιτα αστραπή ειναι κακο. Νομίζω ήμουν σαφηςς. Οτι εισαι τέλος πάντων , αλλλς ένας λόγος να μην είσαι απόλυτη. Και τα 100 κιλά δεν σημαίνει ότι μοιαζει με σουμο. Χαλάρωσε παλλακιδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λέμε το αντίθετο. Αλλα από την στιγμή που μας είπε κάποια πράματα σχετικά με τα κιλά που ήταν, πως τα έχασε κλπ προσπαθούμε να του δώσουμε κάποιες συμβουλές. Και να αποτρέψουμε τυχόν λάθη σε θέμα διατροφής - γυμναστικής. Αν μη τι άλλο σε φόρουμ είμαστε, το καλύτερο ειναι να επισκεφτεί έναν ειδικό. Με θεμα υγείας δεν παίζουμε, ούτε αναζητάμε λύσεις online. Το ξέρει αυτό ο φίλος εξάλλου, κάποιες συμβουλές δεν θα βγουν σε κακο.

Για αυτό πρόσεχε τι γράφεις και τι μεταφέρεις στον άλλον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ισχύει για όλους όσους δίνουν συμβουλές (υγείας) σε φόρουμ.

ναι αλλα δν παραθετουν οξυμωρα κ παραπληροφορησεις. Σου παρεθεσα τα λαθη σου. Δν εχει νοημα να το γυρισουμε σε προσωπικη κουβεντα/διαλογο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάθη / παραπληροφόρηση παρέθεσα εγώ σε σένα, αλλα ξέχασε το, συμφωνώ στο οτι δεν χρειάζεται να σπαμαρουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
 

επισης και θεμα ''ξεχιλωματων'' ...αν καποιος εχει μεγαλη κοιλια σε αυτα τα κιλα λογικα θα κρεμασει.

Εγω κ στ φουλ κιλα μου γυρω στα 148 κ υψος 1.90 περιπου δεν ειχα μεγαλη κοιλια και ειχε επιπεδο σχημα σχετικα και οχι μπαλονι..
γι αυτο ακομα κ στα τοτε κιλα μου δεν με αποκαλουσαν χοντρο οπως αποκαλουν αλλους ακομα κ 30 κιλα πιο αδυνατους απο μενα τοτε
 

ε τότε μιλάμε αναλογικά για λιγότερα κιλά , τα 19,20 εκατοστά ύψους δεν είναι λίγα,γνωρίζω άτομα 1,90 που φαίνονται αδύνατοι στα 90 κ φυσιολογικοί κοντά στα 100kg. πάντως μακάρι να είχες να βλέπαμε φωτογραφία σου απο τότε γιατι 148 κιλά με επίπεδη κοιλιά είναι τρελό , λογικά τώρα θα πρέπει να έχεις αρχίσει να δείχνεις κοιλιακούς , έστω τους επάνω. Έκανες κάποιο άθλημα ? το bodyfat σου το έχεις μετρήσει ? με αυτά που λες δεν θα πρέπει να κρεμάσεις καθόλου, δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας 

Δεν ειναι γενετικο. Παιζει ξεκαθαρα ρολο το ποσοστο λιπους οπως φυσικα και το που κρατας λιπος.

Στο γυμ εχουμε μοσχαρια που ειναι 130 κιλα αλλα χουν 20% ποσοστο λιπους πχχ..Αυτοι αν πανε 80 θα ειναι μια χαρα γιατι απλα εχουν μεγαλη μυικη μαζα και οχι τοσο πολυ λιπος. Και οπως ολοι ξερουμε το 1 κιλο λιπος εχει πολυ μεγαλυτερο ογκο σε σχεση με 1 κιλο μυ.

μόνο που δεν μιλάμε για γυμνασμένα άτομα υποθέτω που έχουν χ μυική μάζα και averange προς high fat, μιλάμε για αγύμναστους, βρες μου αγύμναστο σε τέτοια κιλά με 20% λίπος να τον βάλω σε γυάλα , το θαύμα της φύσης ^^, έχεις δίκιο σε αυτό που λες αλλα μιλάγαμε για διαφορετικό πράγμα.
Όσο για το λίπος φυσικά και ένα κιλό λίπους έχει μεγαλύτερο όγκο , επίσης χ λίπος κρατάει πάντα και χ νερό , ανεβάζει κ χ οιστρογόνα και πάει ντόμινο , γιαυτό ειναι καλό να μην ξεφεύγουμε πολύ σε λίπος , δεν βοηθάει , αντιθέτως μας κρατάει πίσω κ είναι ανθυγιεινό (ανεβασμένα οιστρογόνα στον άντρα = καρκίνος)   

Αλλα για να μην μπερδευόμαστε καλύτερα να γράφουμε μετά τα κιλά και @ τάδε ύψος γιατι πχ εγώ που παρακολουθώ μόνο μια φορά τη μέρα το θέμα έψαξα στα γρήγορα κ δεν είδα ύψος οπότε δεν ήξερα οτι το παιδί μίλαγε για 1,90 και αν το έχω δει άλλη φορά είναι λίγο αδύνατον να θυμάμαι απέξω για τον καθένα.  


Αιντεεεε. ποια τζόκερ και τζακποτ τώρα.....

 

http://www.iefimerida.gr/news/237104/bitwalking-neo-psifiako-nomisma-poy-se-plironei-gia-na-perpatas-eikones

καλή φάση , όπως κ το αμέσως απο κάτω θέμα με τα βυζιά , ρε τι σου είναι η επιστήμη ε? :o
 

Επεξ/σία από Vapir
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετρωγα σωστα και ωραια για 3 μηνες και ειχα χασει 5 κιλα περιπου, και τωρα που μαλ*κιζομαι τους τελευταιους 2 μηνες τα χω βαλει πισω.  Και δεν ειναι οτι δε προσεχω απλα, αλλα τρωω λες και το κανω επιτηδες να βαλω κιλα. 
Τελος παντων, αυριο παω για ψωνια και αρχηζω απο την αρχη.  Ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποια καλη εφαρμογη για κινητο που να του λες ποσες θερμιδες θες να καταναλωνεις κτλ και να σου βγαζει να διαλεξεις τα γευματα που θες.  Κατεβασα ενα αλλα μου δινει λιγες επιλογες.  Λεω να τρωω τα ιδια για καμια βδομαδα και μετα να αλλαζω, γιατι οταν γραφω τα παντα στο myfitnesspal και πρεπει να το ανοιγω καθε φορα που θελω να φαω κατι θα το παρατησω παλι.

 

επισης βρηκα αυτο το σιτε whatwillilooklike.com που σου λεει αλλοι με το ιδιο υψος βαρος κτλ σαν εσενα πως φενονται αφου εχουν χασει βαρος και εχουν αλλαξει το σωμα τους. Προσωπικα το βρισκω motivational για οποιον ενδιαφερεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για καποιον που ειχε ρωτησει για συμπιεσης. ΓΟυιζι νομιζω εσυ

http://www.runningnews.gr/item.php?id=20139

 

Thanks man. 

 

Έχει γύρω στις 2 εβδομάδες που πήρα ένα ζευγάρι για τις γάμπες. Τις δοκίμασα υπό "δύσκολες" συνθήκες (back to back ποδηλασίες των 80χλμ και 160χλμ) και είδα διαφορά. Ακόμα δεν είμαι σίγουρος εάν είναι placebo effect ή όχι (οι γνώμες διίστανται). Πάντως, τη διαφορά την εντόπισα μεταξύ των μηρών και των γαμπών - την ίδια καθώς και την επόμενη μέρα οι γάμπες μου ήταν ΟΚ, λες και δεν είχα "κόψει" τόσα χιλιόμετρα, ενώ στους μηρούς ένιωθα μια μικρή "ενόχληση", κάτι σαν "υπενθύμιση" ότι "μεγάλε, οι μηροί σου είμαστε κι ακόμα είμαστε σε αποκατάσταση". Εάν κάνω την ίδια παρατήρηση και στις επόμενες 1-2 μεγάλες ποδηλασίες, μάλλον θα πάρω κι ένα ζευγάρι για τους μηρούς σε κάποια φάση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αιντεεεε. ποια τζόκερ και τζακποτ τώρα.....

 

http://www.iefimerida.gr/news/237104/bitwalking-neo-psifiako-nomisma-poy-se-plironei-gia-na-perpatas-eikones

 

Καμία εφαρμογή για τρέξιμο έχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...