Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 αχλάδι μόνο για βραδυνο στα κιλά σου ειναι λίγο. Όπως είπες στην αρχή ήταν θάνατος, οποτε μην λιμοκτονείς. Επίσης θα σε συμβούλευα μην καταπονείς το σώμα σου μέχρι θανάτου, ειδικά αν δεν τρως επαρκή φαγητό. Λάου λάου θα γινει η δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

1 αχλάδι μόνο για βραδυνο στα κιλά σου ειναι λίγο.

ναι ενω στα κιλα των αλλων ειναι πολυ.... Ελπιζω ο φιλος να μην συνεχισει το gym μετα απο αυτη τη διαδικασια 

γιατι θα καταλαβει ποσο κακο εκανε τελικως στον οργανισμο του ... γτ προφανως εχασε απειρη μυικη μαζα που θα μπορουσε ν αποφυγει σε ενα βαθμο, ο μεταβολισμος του επεσε στα ταρταρα και πολλα αλλα...

 

Εχω χασει 35 κιλα σε 5 -6μηνες με φυσιολογικη διατροφη σε σχεση με αυτο που περιγραφει ο φιλος κ νιωθω καλυτερα απο ποτε κ οχι βασανιστηρια που λεει. Φιλικα τα λεω παντα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν φτιάξει την διατροφή σιγά σιγά θα μπει στον σωστό δρόμο ποτε δεν είναι αργά. Καλό ειναι να χάνονται μέχρι 1 κιλό την εβδομάδα, άποψη μου. Οχι παραπάνω. Να μπορέσει και το δέρμα ( σε περίπτωση που είναι αρκετά κιλά πριν την δίαιτα) να επανέρχεται χωρίς να γινει ζημιά. Αν δεν κάνω λάθος ειναι 22 οποτε έχει την ηλικία με το μέρος του, αν ήταν 30 φευγα θα ήταν πιο δύσκολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάω που λέτε σήμερα το πρωί φτιαγμένος να φορτώσω πλάτη. Ρεπό την προηγούμενη ,ξεκούραστος έτοιμος με τα φυστικοβούτηρά μου τις μπανάνες μου και πορωτική μουσική σε καινούργια λίστα.

Την ώρα που πηγαίνω δεν έχει κόσμο καθόλου (7:30 το πρωί)

Κάθε μέρα ανοίγει το γυμναστήριο και διαφορετικός γυμναστής. Σήμερα ήταν η κοπελάρα του crossfiting που έκανε και αυτή προπόνηση βάρη.

Τελειώνω στο μηχάνημα low row με κομμένη την ανάσα. Πρώτη φορά φόρτωσα 60 κιλά 3χ12 που στο τελευταίο set θόλωσα,τα είδα όλα,και δεν μπόρεσα να ολοκληρώσω!

Πάω να βάλω τα βάρη στην θέση τους και μου λέει η γυμνάστρια " άστα θα συνεχίσω εγώ"

Βλέπω βγάζει τα πρώτα 10κιλα και βάζει στην θέση τους άλλα 2 20κιλα. Σύνολο 80κιλά.

Καθόμουνα και την μέτραγα. Έκανε 4χ10 και δεν έβγαλε κιχ!

Σκέφτομαι να το γυρίσω στο κέντημα ο κολόγερος :(

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν φτιάξει την διατροφή σιγά σιγά θα μπει στον σωστό δρόμο ποτε δεν είναι αργά. Καλό ειναι να χάνονται μέχρι 1 κιλό την εβδομάδα, άποψη μου. Οχι παραπάνω. Να μπορέσει και το δέρμα ( σε περίπτωση που είναι αρκετά κιλά πριν την δίαιτα) να επανέρχεται χωρίς να γινει ζημιά. Αν δεν κάνω λάθος ειναι 22 οποτε έχει την ηλικία με το μέρος του, αν ήταν 30 φευγα θα ήταν πιο δύσκολα

ένα κιλό τη βδομάδα ?!?!?!? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. 4 κιλά το μήνα, 5 μαχ. Λίπος εννοώ. Οι γρήγορες δίαιτες μόνο κακό κάνουν . Δεν κατάλαβα γιατί σου φαίνεται εξωπραγματικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν φτιάξει την διατροφή σιγά σιγά θα μπει στον σωστό δρόμο ποτε δεν είναι αργά. Καλό ειναι να χάνονται μέχρι 1 κιλό την εβδομάδα, άποψη μου. Οχι παραπάνω. Να μπορέσει και το δέρμα ( σε περίπτωση που είναι αρκετά κιλά πριν την δίαιτα) να επανέρχεται χωρίς να γινει ζημιά. Αν δεν κάνω λάθος ειναι 22 οποτε έχει την ηλικία με το μέρος του, αν ήταν 30 φευγα θα ήταν πιο δύσκολα

Στα κιλα που ειναι μπορει να χανει και παραπανω απο 1 κιλο την εβδομαδα αφου το σωμα του εχει τεραστια αποθεματα σε λιπος και νερα. 

Οταν λοιπον αρχισει ο οργανισμος και δουλευει υποθερμιδικα ενω κανει αεροβια και χρειαζεται ενεργεια θα καιει φουλ λιπος. Φυσικα αυτο χρειαζεται και μια καλη διατροφη ωστε να μην χασει και οποια μυικη μαζα εχει,

 

οσον αφορα το δερμα δεν υπαρχει περιπτωση σε αυτα τα κιλα να αδυνατισει καποιος και να παει πχ 80-85 και να μην "περισευει" δερμα. οσο αργα και να τα χασει μετα απο ενα σημειο δεν επανερχεται. Δυστυχως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα κιλα που ειναι μπορει να χανει και παραπανω απο 1 κιλο την εβδομαδα αφου το σωμα του εχει τεραστια αποθεματα σε λιπος και νερα. 

Οταν λοιπον αρχισει ο οργανισμος και δουλευει υποθερμιδικα ενω κανει αεροβια και χρειαζεται ενεργεια θα καιει φουλ λιπος. Φυσικα αυτο χρειαζεται και μια καλη διατροφη ωστε να μην χασει και οποια μυικη μαζα εχει,

 

οσον αφορα το δερμα δεν υπαρχει περιπτωση σε αυτα τα κιλα να αδυνατισει καποιος και να παει πχ 80-85 και να μην "περισευει" δερμα. οσο αργα και να τα χασει μετα απο ενα σημειο δεν επανερχεται. Δυστυχως

Όπως και το στομάχι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα κιλα που ειναι μπορει να χανει και παραπανω απο 1 κιλο την εβδομαδα αφου το σωμα του εχει τεραστια αποθεματα σε λιπος και νερα. 

Οταν λοιπον αρχισει ο οργανισμος και δουλευει υποθερμιδικα ενω κανει αεροβια και χρειαζεται ενεργεια θα καιει φουλ λιπος. Φυσικα αυτο χρειαζεται και μια καλη διατροφη ωστε να μην χασει και οποια μυικη μαζα εχει,

 

οσον αφορα το δερμα δεν υπαρχει περιπτωση σε αυτα τα κιλα να αδυνατισει καποιος και να παει πχ 80-85 και να μην "περισευει" δερμα. οσο αργα και να τα χασει μετα απο ενα σημειο δεν επανερχεται. Δυστυχως

είναι θέμα γενετικών , εγώ 1,71 @ 135kg -> 70kg είχα περισσευούμενο δέρμα μόνο στο κάτω μέρος της κοιλιάς κ δεν ήταν κάτι τραγικό , δεν φαινόταν μέσα απο το boxεράκι, απλά το αφαίρεσα γιατι με ενοχλούσε να υπάρχει. Γνωρίζω βέβαια άλλες περιπτώσεις που έχασαν λιγότερα κιλά κ ήταν ποιο ψιλοί και κρέμασαν παντού . Τεράστιο ρόλο παίζει και η ηλικία που τα χάνεις επίσης, έχω δει άτομα 30 χρονών να χάνουν πολλά κιλά και να τους μένουν μεγάλα αφτιά και χαρακτηριστικά προσώπου γενικότερα  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι να περιορίσει το κρέμασμα στο ελάχιστο. Αν και παίζουν ρόλο και άλλοι παράγοντες, ελαστικότητα δερματος, ηλικία κλπ. Δεν έχουν όλοι το ίδιο δέρμα. Ξέρω άτομο που έχασε 39 κιλά και δεν κρέμασε σχεδόν καθόλου. Ούτε ραγάδες. Με φυσικό τρόπο θα επανέλθει κατα ενα ποσοστό ανάλογα και ποσο έχει κρεμάσει. Εντελώς οχι. Εκτός αν μπει νυστέρι. Και εντάξει στ 100 κιλά δεν λες και τεράστια αποθέματα λίπους. Καλο είναι να το πάει αργά με την δίαιτα, δεν υπάρχει λογος να βιάζεται. Για να πέσει στα 85 κιλά πχ , δηλαδή να χάσει 15 , 3 μήνες ειναι οκ. Λιγότερο ποιος ο λόγος. Τα πολλά κιλά εξάλλου τα έχασε, καλος η κακός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι θέμα γενετικών , εγώ 1,71 @ 135kg -> 70kg είχα περισσευούμενο δέρμα μόνο στο κάτω μέρος της κοιλιάς κ δεν ήταν κάτι τραγικό , δεν φαινόταν μέσα απο το boxεράκι, απλά το αφαίρεσα γιατι με ενοχλούσε να υπάρχει. Γνωρίζω βέβαια άλλες περιπτώσεις που έχασαν λιγότερα κιλά κ ήταν ποιο ψιλοί και κρέμασαν παντού . Τεράστιο ρόλο παίζει και η ηλικία που τα χάνεις επίσης, έχω δει άτομα 30 χρονών να χάνουν πολλά κιλά και να τους μένουν μεγάλα αφτιά και χαρακτηριστικά προσώπου γενικότερα  

Δεν ειναι γενετικο. Παιζει ξεκαθαρα ρολο το ποσοστο λιπους οπως φυσικα και το που κρατας λιπος.

Στο γυμ εχουμε μοσχαρια που ειναι 130 κιλα αλλα χουν 20% ποσοστο λιπους πχχ..Αυτοι αν πανε 80 θα ειναι μια χαρα γιατι απλα εχουν μεγαλη μυικη μαζα και οχι τοσο πολυ λιπος. Και οπως ολοι ξερουμε το 1 κιλο λιπος εχει πολυ μεγαλυτερο ογκο σε σχεση με 1 κιλο μυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι θέμα γενετικών , εγώ 1,71 @ 135kg -> 70kg είχα περισσευούμενο δέρμα μόνο στο κάτω μέρος της κοιλιάς κ δεν ήταν κάτι τραγικό , δεν φαινόταν μέσα απο το boxεράκι, απλά το αφαίρεσα γιατι με ενοχλούσε να υπάρχει. Γνωρίζω βέβαια άλλες περιπτώσεις που έχασαν λιγότερα κιλά κ ήταν ποιο ψιλοί και κρέμασαν παντού . Τεράστιο ρόλο παίζει και η ηλικία που τα χάνεις επίσης, έχω δει άτομα 30 χρονών να χάνουν πολλά κιλά και να τους μένουν μεγάλα αφτιά και χαρακτηριστικά προσώπου γενικότερα  

επισης και θεμα ''ξεχιλωματων'' ...αν καποιος εχει μεγαλη κοιλια σε αυτα τα κιλα λογικα θα κρεμασει.

 

Εγω κ στ φουλ κιλα μου γυρω στα 148 κ υψος 1.90 περιπου δεν ειχα μεγαλη κοιλια και ειχε επιπεδο σχημα σχετικα και οχι μπαλονι..

γι αυτο ακομα κ στα τοτε κιλα μου δεν με αποκαλουσαν χοντρο οπως αποκαλουν αλλους ακομα κ 30 κιλα πιο αδυνατους απο μενα τοτε

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και καίγεται απίστευτα αργά ... πρέπει να κάνεις τον οργανισμό σου μηχανή καυστήρα λίπους....
μιλάω εγώ που πρέπει να χάσω 3 κιλά λίπους ως ενδόμορφη και γυναίκα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αλλιώς η περίπτωση σου. Τωρα βεβαια κάτω από το νυστέρι γίνονται και θαύματα, (βλέπε celebs ) αλλα το παλικάρι δεν χρειάζεται να το φτάσει εκεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αλλιώς η περίπτωση σου. Τωρα βεβαια κάτω από το νυστέρι γίνονται και θαύματα, (βλέπε celebs ) αλλα το παλικάρι δεν χρειάζεται να το φτάσει εκεί

και που ξέρεις το παλικάρι τι σωματοδομή έχει την γενετική του προδιάθεση. 

το να χάνεις ένα κιλό τη βδομάδα και να ναι κυρίως λίπος...ντάξει, είσαι βαθιά νυχτωμένος. 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...