Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ρε παιδιά διαβασα διαγορα και έχω μπερδευτει θέλω μια απάντηση στο εξης: γινεται να χάνεις κιλά λίπους και να βάζεις μυς την ίδια περίοδο??? Εχω μπερδευτεί και κατλήγω πως όχι. Βλέπω ότι το να βάλεις μυς απαιτεί θερμιδικό πλεόνασμα και το να κάψεις λίπος θερμιδικό ελλειμα.

 

Το παρακαταω αρθρο σε αυτο αναφερεται 

 

http://mobile.nytimes.com/blogs/well/2016/02/03/a-diet-and-exercise-plan-to-lose-weight-and-gain-muscle/?smid=fb-nytimes&smtyp=cur&referer=http%3A%2F%2F

 

Kαι link απο την πιο προσφατη ερευνα στον τομεα

 

http://ajcn.nutrition.org/content/early/2016/01/26/ajcn.115.119339

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυξημένη ισορροπία,ευκινησία,ταχύτητα,ευελιξία,δύναμη και αντοχή όλα σε ένα με ένα κυκλικό πρόγραμμα εκγύμνασης.

Ωραίο σαν ιδέα.

Τώρα πως κατάληξε να είναι η γυμναστική με τους περισσότερους τραυματισμούς και την ανεξέλεγκτη χρήση αναβολικών ερασιτεχνικά..τι να πώ

Πριν ξεκινήσει κάποιος εκεί καλά θα ήταν να γνωρίσει πρώτα τον δάσκαλο-γυμναστή,να δεί τεχνική την ώρα του μαθήματος και να περάσει 2-3 φορές από τα αποδυτήρια να ακούσει συζητήσεις  

Το gif που έβαλα πιο πριν εξηγεί πολλά. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ειναι το κουαρκ?

Σωματίδιο. Αν κι εσύ φαντάζομαι μιλάς γι αυτό :)

Πάντως, οταν το ειχα δει, στο λιντλ για πρώτη φορά, και για μενα ανακάλυψη ήταν :P

Σε όποιον αρέσει το γιαούρτι, θα το ευχαριστηθεί πολύ το κουαρκ. Μοιάζουν και σε γεύση και σε υφή και το τελευταίο βγαίνει και με πολύ χαμηλα λιπαρά για όποιον τα προσέχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια απορία. Ας υποθέσουμε οτι είναι δυο άτομα στα ίδια κιλά , ίδιο ύψος , ίδια μυικότητα. Ο ένας έχει μεγαλύτερη πλάτη αλλα και στους δύο ο μυς του στήθους έχει ίδιο μέγεθος. Όταν ο ένας είναι στενός και ο άλλος ανοιχτό , στον πρώτο δεν θα φαίνεται το στήθος του ποιο πεταχτό απο τον δεύτερο που θα είναι απλωμένο σε μεγαλύτερη επιφάνεια? όταν έχεις μεγάλο άνοιγμα πλάτης απο κατασκευής σου είσαι και μπροστά ποιο ανοιχτός. Έφτιαξα ένα πρόχειρο σκίτσο μπας κ καταλάβετε τι εννοώ 

 post-353959-0-26005600-1454743536_thumb.jpg

 
 

Τα ρεβιθια εχουν τοσα πολλα λιπαρα;

Εφαγα μου μαμησε τις θερμιδες...

πάχυνες δηλαδή ?  :ph34r: 
:-D 
είδες? τα έλεγα κ στη μάνα μου παλιότερα .. άσε ρε μάνα τα όσπρια και φτιάξε κανα χοιρινό στη σχάρα να γουστάρω .. να φάω τα λιπαρά αλλα να αξίζει 
 

 

Ποιά είναι ή άποψη σας για το κροσφιτ?

σαν ιδέα καλή σαν εκτέλεση... explosive diarrhea  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ρεβίθια, όπως όλα τα όσπρια, έχουν ελάχιστα λιπαρά. Αποτελούνται κυρίως από σύνθετους υδατάνθρακες, πρωτείνη και στο τέλος τα λιπαρά (που κι αυτά είναι από τα λεγόμενα καλά λιπαρά). Δεν ανήκουν στα φαγητά που χαλάνε δίαιτες.

 

Σχέσεις όμως...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφόρητος πόνος χαμηλά στην μέση...θα βγω εκτός σίγουρα πέντε μέρες,χθες με πονούσε ασταμάτητα όλη την ημέρα,ευτυχώς σήμερα με πονάει μόνο όταν κάνω κάποιες κινήσεις

Το κακό είναι ότι δεν ξέρω από τι είναι,γιατί πριν δυο μέρες είχα κουβαλήσει κάτι πελετ και ο μ@λακας τα επερνα δύο δύο και σε μια φάση στραβοπατησα και ένιωσα ένα μικρό τσίμπημα πίσω,από τα βάρη δεν ξέρω άμα είναι γιατί έχει καιρό που σταμάτησα τις άρσεις και pedlay rows που και εκεί είχα αμφιβολίες για την τεχνική

Θα βγάλω και over head press γιατί και σε αυτήν νιώθω ένα τσίμπημα

Άμα συνεχιστεί ο πόνος και αύριο θα πάω σε κανέναν γιατρό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο vapir κλασσικα δεν μας λυπαται καθολου με τα σκιτσα του συνεχιζει ακαθεκτος

 

ειναι μια τυπισσα στο γυμναστηριο 50-55 κιλα, την βλεπω καθε πρωι και κανει ακριβως το ιδιο πραγμα. Εχει ενα bluetooth στο αυτι και το κινητο στο χερι και τρεχει διαδρομο-κανει διαφορα set απο δω και απο κει, σταματαει ξαναρχιζει κανει 12 επαναληψεις σε μια ασκηση φευγει παει στο αλλο μιλαει στο τηλ. Γυρω γυρω σαν την σβουρα. Εχει και 2 φιλεναδες που συζητουν ολη μερα εκει μεσα """""και κανουν γυμναστικη"""". Μερικοι ανθρωποι εχουν το gym για καφετερια. Αυτο μου ρθε απο την margarita που λεει gym με παρεα. Ωραιο ειναι αλλα δεν κανεις στα αληθεια γυμναστικη. Οπως δεν διαβαζεις στα αληθεια με παρεα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο vapir κλασσικα δεν μας λυπαται καθολου με τα σκιτσα του συνεχιζει ακαθεκτος

 

ειναι μια τυπισσα στο γυμναστηριο 50-55 κιλα, την βλεπω καθε πρωι και κανει ακριβως το ιδιο πραγμα. Εχει ενα bluetooth στο αυτι και το κινητο στο χερι και τρεχει διαδρομο-κανει διαφορα set απο δω και απο κει, σταματαει ξαναρχιζει κανει 12 επαναληψεις σε μια ασκηση φευγει παει στο αλλο μιλαει στο τηλ. Γυρω γυρω σαν την σβουρα. Εχει και 2 φιλεναδες που συζητουν ολη μερα εκει μεσα """""και κανουν γυμναστικη"""". Μερικοι ανθρωποι εχουν το gym για καφετερια. Αυτο μου ρθε απο την margarita που λεει gym με παρεα. Ωραιο ειναι αλλα δεν κανεις στα αληθεια γυμναστικη. Οπως δεν διαβαζεις στα αληθεια με παρεα :-)

Δίκιο έχεις ρε φίλε πέρα από αυτό εγώ όταν πάω με την παρέα μου εκεί που κανονικά τελειώνω σε 1:30 ώρα μ περνει 2ώρο

 

Υπάρχουν πολλοί τέτοιοι.Στο δικό μ έρχεται μια που ειλικρινά δεν την έχω δει να κάνει γυμναστικη όλο μπουρου μπουρου με κάποιον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε Arnold press με αλτήρες αντί για στρατιωτικές Κώστα, καθιστός με την πλάτη ίσια και να ακουμπάει στο μαξιλάρι του πάγκου που κάνουμε δικέφαλο ωςτε να μην υπάρχει θέμα πίεσης της. Και ώμους θα γυμνάσεις και τη μέση δε θα επιβαρύνεις.

γιατί να φας ρεβίθι όταν υπάρχει χοιρινό και ρύζι ? κάνουν καλή παρέα με κοφτή ντομάτα , λάχανο και πιπεριά ":D

Μπερδεύεις την βούρτσα με την π.... Νικ. Αλλα οφέλη το ενα, αλλα το αλλο. Για μένα ειναι υψίστης σημασίας να υπάρχει ποικιλία στη διατροφή. Και το χοιρινό έχει θέση, και τα ρεβίθια, δεν αντικαθιστά το ενα το αλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ρεβιθια απλα δεν τρωγονται ...Ουτε που θυμαμαι τι γευση εχουν .

Οκ μετα τον μαου και ο Γιαννης στην λιστα με αυτους δεν το εχουν με το φαγητο χαχαχα

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το gif που έβαλα πιο πριν εξηγεί πολλά. :P

με αφορμη αυτο εκανα την ερωτηση :P

 

χαιρομαι τουλαχιστον πως υπαρχουν ατομα που βλεπουν την αληθεια και δεν το θεωρουν ως το καλυτερο πραγμα στον κοσμο.

 

ιν ριαλ λαιφ δυχτυχως οσες φορες εχει αναφερθει παντα το θαυμαζουν σα θεο το κροσφιτ και αμφηβαλω να το κανουν "σωστα",αν γινεται να το κανεις σωστα :P jk.

 

να ποσταρω και το λετζενταρι βιντεο:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...