Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν μαγειρευεις τα ρεβυθια με χοιρινο λιπος τοτε μαλιστα.

 

Μπα και με ελαιόλαδο να είναι μαγειρεμένα μια χαρά λίπος έχουν. Κάλος λίπος βέβαια (ω-3 λιπαρά). Απο εκεί μάλλον υπολόγισε ο Λίβε και του βγήκε το λίπος παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Εμενα μου χει μεινει ευαισθησια στη μεση απο το legion. Δε ξερω αν εφταιξε η καταπονηση εκει, το οτι δεν εκανα διατασεις μετα (οπως ειπε ο φυσικοθεραπευτης) ή και τα δυο μαζι... Αλλα κυριακη ηταν το λιτζιον, τριτη πηγα γυμναστξριο να κανω χαλαρα. Κι εκει που εκανα περπατημα στο διαδρομο ενιωσα την ενοχληση. Κι ενα μηνα ημουν χαλια, με φυσικοθεραπειες , με αποχη, με βολταρεν.. Μ εχει εξετασει ορθοπεδικος και δεν εχει βρει κατι, εχω βγαλει και μαγνητικη , η σπονδυλικη μου στηλη ειναι καλα (ευτυχως!!) Αλλα η μυικη ευαισθησια εχει παραμεινει, κι ετσι αρκετες φορες μετα τη προπονηση "νιωθω τη μεση μου" ή σε καποια ασκηση την αισθανομαι να ζοριζεται...

 

Κι ετσι ειναι απ τους λογους που προσεχω ακομα περισσοτερο, που κανω καποιες ασκησεις καθιστη ή ξερω γω στο μηχανημα του λεγκ εξτενσιον βαζω πισω διπλωμενη πετσετα για να μη μενει κενο στο σημειο της μεσης. Ή ακομα και στη κολυμβηση την εχω νοιωσει να μ ενοχλει.

 

 

ΜΗ ΚΑΝΕΤΕ ΜΑΛΑΚΙΕΣ, ΜΗ ΚΑΝΕΤΕ ΤΑΡΖΑΝΙΕΣ δεν εχετε να κερδισετε ΤΙΠΟΤΑ παραπανω, μια χαρα σωμα φτιαχνουμε και χωρις εξτριμ πραγματα!!!!! Εγω εχω παθει, εχω μαθει και ΦΩΝΑΖΩ κι ας με λενε υπερβολικη.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα νικο το παρατσουκλι που με ειχε βγαλει ο αδερφος μου απο μικρο ειναι χοντρε. Καταλαβαινω πως ειναι. Αλλα νομιζω οι ιδιοι μας το αλλαζουμε.

 

Οσο για το ποσοστο αν σου καθεται καλα το 60/70/50 κρατα αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

τα ρεβίθια είναι τούμπανο όσπρια  φάτε ρε μην ακούτε τον Φώτη ζηλεύει επειδή δεν ξέρει να μαγειρεύει :)

Eνταξει  εγω  δεν ξερω να μαγειρευω παει στο διαολο  ,ουτε με ενδιαφερει και να μαθω δεν ειναι και πολυ περιεργο .

Εδω ρε μλκ η αλλη που τα ειχα 28 χρονων ουτε αυγο δεν ηξερε να κανει  τι να λεμε...

Ανεξαρτητα ομως αν καποιος ξερει να μαγειρευει η' οχι , το οτι τα ρεβιθια δεν τρωγονται παραμενει γεγονος .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ρεβίθια μαγειρεμένα εχουν 13% λιπαρά, (κοίταξε το στο nutritiondata άμα θες, chickpeas ειναι τα ρεβίθια στα αγγλικά). Δεν αντιλαμβάνομαι γιατί βάρεσε κόκκινο ο θερμιδομετρητης σου Λιβε.

 

Νικ, πως μπορείς να ακυρώνεις μια ολόκληρη κατηγορία τροφής (όσπρια);

δεν έχω βρει όσπριο που να μου αρέσει και να το χωνεύω εύκολα 

 

Αν μαγειρευεις τα ρεβυθια με χοιρινο λιπος τοτε μαλιστα.

όχι κοίτα το "φυσιολογικό" ελαιόλαδο που βάζει η κάθε μάνα-γιαγιά συνήθως είναι αρκετό για να έχουν πολλά λιπαρά . είναι πως τα μαγειρεύει ο καθένας 

 

Κοιτα νικο το παρατσουκλι που με ειχε βγαλει ο αδερφος μου απο μικρο ειναι χοντρε. Καταλαβαινω πως ειναι. Αλλα νομιζω οι ιδιοι μας το αλλαζουμε.

 

Οσο για το ποσοστο αν σου καθεται καλα το 60/70/50 κρατα αυτο.

δεν είναι θέμα το παρατσούκλι , απλά είναι καλό να μη μιλάμε για τους άλλους υποτιμητικά , ακόμα κ αν κάνουν μαλακίες 

καλύτερα να τους βοηθάμε να αλλάζουν ή απλά να μην ασχολούμαστε 

 τα ρεβιθια δεν τρωγονται παραμενει γεγονος .

fuck yeah  

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μειωνω κανεναν, μερικοι επιβεβαιωνονται απλα.

 

Εγω να τον πω ευσωμο, δεν αλλαζει κατι. Ειναι σαν να λες τον αλλον οχι και τοσο ψηλό,αντι να πεις ειναι κοντο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Exω σπουδάσει μάγειρας και η άποψη μου ειναι οτι οταν σε κάποιον δεν αρέσει καθόλου ενα φαγητό δεν ξέρει πως να το φτιάξει σωστα για να ειναι νόστιμο,πχ και εγω όσπρια απο την μανα μου δεν μπορώ να φάω.

Στην ναυτική βάση που υπηρετούσα και που ήμουν μάγειρας πολλά απο τα παιδιά που ήμασταν μαζι μου έλεγαν οτι στο σπιτι δεν μπορούσαν να φανε όσπρια ,και συγκεκριμένα για ρεβίθια μου ειχε δώσει συγχαρητήρια μια φορα ο διοικητής.

Εχω σκεφτεί να ανοίξουμε ενα fitness cooking thread για σπάσιμο στο antifitness :-D

Σωστός!!

Νταξει είναι να μην σου τρέξουν τα σάλια

Φάβα με χταποδάκι ξιδάτο και κάπαρι. Ρεβύθια σαλάτα κ.λ.π

post-68421-14806_thumb.jpg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://prntscr.com/9zswfp

μπηκα τυχεα στην σελιδα του γυμναστηριο μ να δω τι ωρες ειναι αυριο ανοιχτο αμα ειμαι καλα να παω να κανω χαλαρα μονο χερια και επεσα σε αυτο,θα τον πριξω τον ανθρωπο....

 

Αν και αύριο εκτός με βλέπω καλύτερα να δω πρώτα τι παίζει με την μέση μ και μετά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο αλλά μιας και το συζητάμε τα ρεβίθια άρεσαν πολύ τα τσάκιζε ο συγχωρεμένος ο μίστερ Ρομέο ο Γιγουρτάκης που πήγε αδιάβαστος από αναβολικά! Ήταν πολύ προσωπικός φίλος από όταν ήταν πολύ μικρός, την νύχτα που πέθανε λοιπόν λίγες ώρες νωρίτερα είχε τσακίσει μια πιαταρα ρεβίθια! Άσχετο, απλά κάθε φορά που λέω για ρεβίθια μου έρχεται στο μυαλό το παλικάρι κρίμα εντελώς τσάμπα πήγε..

Όσοι ξέρουν την υπόθεση μην ακούτε διάφορα που λέγονται, πήγε καθαρά και μόνο από αναβολικά από ρωσικό σκεύασμα για την ακρίβεια που δεν κυκλοφορούσε καν ούτε παράνομα αλλά ήταν σε πειραματικό στάδιο! Έγκλημα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο αλλά μιας και το συζητάμε τα ρεβίθια άρεσαν πολύ τα τσάκιζε ο συγχωρεμένος ο μίστερ Ρομέο ο Γιγουρτάκης που πήγε αδιάβαστος από αναβολικά! Ήταν πολύ προσωπικός φίλος από όταν ήταν πολύ μικρός, την νύχτα που πέθανε λοιπόν λίγες ώρες νωρίτερα είχε τσακίσει μια πιαταρα ρεβίθια! Άσχετο, απλά κάθε φορά που λέω για ρεβίθια μου έρχεται στο μυαλό το παλικάρι κρίμα εντελώς τσάμπα πήγε..

Όσοι ξέρουν την υπόθεση μην ακούτε διάφορα που λέγονται, πήγε καθαρά και μόνο από αναβολικά από ρωσικό σκεύασμα για την ακρίβεια που δεν κυκλοφορούσε καν ούτε παράνομα αλλά ήταν σε πειραματικό στάδιο! Έγκλημα..

Και μονο με την γκομενα που τραβιοταν στο τελος την τραγουδιαρα  πως την λεγαν δεν θυμαμαι μια  απιστευτη , απλα respect.

Βεβαια οκ ολα παιζουν  ρολο ηταν και της γνωστης οικογενειας ο Γιγουρτακης  και  μεσα στην νυχτα αυτο ελεπε να μην την ετρωγε . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όσοι ξέρουν την υπόθεση μην ακούτε διάφορα που λέγονται, πήγε καθαρά και μόνο από αναβολικά από ρωσικό σκεύασμα για την ακρίβεια που δεν κυκλοφορούσε καν ούτε παράνομα αλλά ήταν σε πειραματικό στάδιο! Έγκλημα..

 

θυμάμαι είχα googlάρει ένα καινούριο stuff, πειραματικό που μ είχαν σφυρίξει το όνομα τότε, δεν το θυμάμαι αλλα anyway είχα βρει σε ξένα forums να λένε πριν 2-3 χρόνια πως το άρχισαν κάποιοι.  αν θυμάμαι καλά έβγαινε στα 3-4000 δολάρια Ο ΜΗΝΑΣ.

 

Πρόσεξα οτι τα logs τους σταμάταγαν το update μετά απο λίγες μόλις εβδομάδες και οι ίδιοι εξαφανιζόντουσαν ,κάποια απο τα άτομα με 5000 χιλιάδες post ενεργά στα συγκεκριμένα forum. Σε ένα απο αυτά γράφανε μετά απο 1 χρόνο τι έγινε? γιατί σταμάτησες το update? ξέρει κανείς που εξαφανίστηκε ο τάδε? και γράφει ο admin οτι τον ήξερα προσωπικά τον τάδε , πέθανε και πιθανότατα και οι υπόλοιποι

 

jawdrop  

 

και απορώ .... τι παραπάνω μπορεί να δώσει κάτι τέτοιο απο τα roids που κυκλοφορούν ήδη και γνωρίζουμε πάνω κάτω την επικινδυνότητα απο τα περισσότερα που υπάρχουν πάνω απο 50-60-80 χρόνια 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φωτη οχι κι ετσι ρε συ... Ειπαμε δε τη θες την αλλη για μαγείρισσα αλλα οχι να μη ξερει και τιποτα...

 

Μιας που λετε για ρεβύθια, οσοι τα γουστάρετε δειτε τι παίχτηκε σημερα σπίτι

 

https://www.dropbox.com/s/buk4bjnps21okrt/Photo%206-2-16%2C%208%2038%2014%20%CE%BC%CE%BC.jpg?dl=0

 

Ρεβύθια στο φουρνο συνταγη απο τη Σίφνο, με ντοματούλα και κρεμμυδι

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...