Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφόρητος πόνος χαμηλά στην μέση..

 

 

Mακαρι να ημουν μπαμπούλας αν  ήταν να γλιτώσω αυτούς τους μπόμπιρες από τις κηλαρες μεσοσπονδυλίου δίσκου που έχουν ήδη κλείσει ραντεβού αλλά δεν το ξέρουν ..

 

Κωσταν είτε έχεις πετάξει κήλη είτε οχι η ζημιά έχει γίνει γιατί έχεις αποκτήσει ευαισθησία !

παρακάλα να ειναι η μικρότερη ζημιά, εγώ πληροφοριακά θα σου πω πως αν τσίμπησες κήλη μεσοσπονδυλίου δίσκου , είσαι δεκάξι και θα έχεις πρόβλημα όσο ζεις !

δεν περνάει ποτέ είτε κάνεις θεραπεία είτε κάνεις χειρουργείο το πρόβλημα  παραμένει εκει και θα σε ταλαιπωρεί για πάντα !

Α ρε μαου μπαμπούλα που τρομάζεις 60κιλα παιδιά και δεν τα αφήνεις να φορτώνουν 120κιλες μπάρες και να τις ανέβω κατεβάζουν  πάνω κάτω!  

----

τα ρεβίθια είναι τούμπανο όσπρια  φάτε ρε μην ακούτε τον Φώτη ζηλεύει επειδή δεν ξέρει να μαγειρεύει :)

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Αφόρητος πόνος χαμηλά στην μέση...θα βγω εκτός σίγουρα πέντε μέρες,χθες με πονούσε ασταμάτητα όλη την ημέρα,ευτυχώς σήμερα με πονάει μόνο όταν κάνω κάποιες κινήσεις

Το κακό είναι ότι δεν ξέρω από τι είναι

 

 

https://www.dropbox.com/s/e178nwyekaspz2v/MOV_0612_000.mp4?dl=0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ρεβιθια απλα δεν τρωγονται ...Ουτε που θυμαμαι τι γευση εχουν .

Οκ μετα τον μαου και ο Γιαννης στην λιστα με αυτους δεν το εχουν με το φαγητο χαχαχα

 

Exω σπουδάσει μάγειρας και η άποψη μου ειναι οτι οταν σε κάποιον δεν αρέσει καθόλου ενα φαγητό δεν ξέρει πως να το φτιάξει σωστα για να ειναι νόστιμο,πχ  και εγω όσπρια απο την μανα μου δεν μπορώ να φάω.

Στην ναυτική βάση που υπηρετούσα και που ήμουν μάγειρας πολλά απο τα παιδιά που ήμασταν μαζι μου έλεγαν οτι στο σπιτι δεν μπορούσαν να φανε  όσπρια  ,και συγκεκριμένα για ρεβίθια μου ειχε δώσει συγχαρητήρια μια φορα ο διοικητής.  

Εχω σκεφτεί να ανοίξουμε ενα fitness cooking thread για σπάσιμο στο antifitness  :-D

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κωσταν είτε έχεις πετάξει κήλη είτε οχι η ζημιά έχει γίνει γιατί έχεις αποκτήσει ευαισθησία !

παρακάλα να ειναι η μικρότερη ζημιά, εγώ πληροφοριακά θα σου πω πως αν τσίμπησες κήλη μεσοσπονδυλίου δίσκου , είσαι δεκάξι και θα έχεις πρόβλημα όσο ζεις !

δεν περνάει ποτέ είτε κάνεις θεραπεία είτε κάνεις χειρουργείο το πρόβλημα παραμένει εκει και θα σε ταλαιπωρεί για πάντα !

Α ρε μαου μπαμπούλα που τρομάζεις 60κιλα παιδιά και δεν τα αφήνεις να φορτώνουν 120κιλες μπάρες και να τις ανέβω κατεβάζουν πάνω κάτω!

----

τα ρεβίθια είναι τούμπανο όσπρια φάτε ρε μην ακούτε τον Φώτη ζηλεύει επειδή δεν ξέρει να μαγειρεύει :)

Δλδ παίζει να είναι από τις άρσεις ?μην μ λες τέτοια...όντως τρ τρόμαξα

Που πρέπει να πάω για να μου πουν άμα έχω κυλη μεσοσπονδυλίου ? Να επισκεφτώ έναν ορθοπεδικό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως τα λέει ο Votritis είναι. Η συντριπτική πλειοψηφία των φαγητών μπορούν να είναι πεντανόστιμα αν μαγειρευτούν σωστά. 

 

Άμα ξεκινήσεις τέτοιο thread θα με βρεις σύμμαχο. ;)

 

Υ.Γ. Ναι Κώστα, φυσικά σε ορθοπεδικό θα πας. Πάντως η πιθανότητα είναι να μην έχεις πάθει σοβαρή ζημιά, μην ξεκινάς με το αρνητικό σενάριο. Ο Μάους σε τρομάζει για να μην ξανακάνεις άρσεις μέχρι να δυναμώσεις πολύ (προσωπικά δεν κάνω κι ούτε πρόκειται να κάνω ποτέ όπως επίσης και κωπηλατική με μπάρα και στρατιωτικές άρσεις και γενικά όλες τις ασκήσεις που αν δεν τις κάνεις με τέλεια τεχνική μπορούν να σε σακατέψουν).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως τα λέει ο Votritis είναι. Η συντριπτική πλειοψηφία των φαγητών μπορούν να είναι πεντανόστιμα αν μαγειρευτούν σωστά.

 

Άμα ξεκινήσεις τέτοιο thread θα με βρεις σύμμαχο. ;)

 

Υ.Γ. Ναι Κώστα, φυσικά σε ορθοπεδικό θα πας. Πάντως η πιθανότητα είναι να μην έχεις πάθει σοβαρή ζημιά, μην ξεκινάς με το αρνητικό σενάριο. Ο Μάους σε τρομάζει για να μην ξανακάνεις άρσεις μέχρι να δυναμώσεις πολύ (προσωπικά δεν κάνω κι ούτε πρόκειται να κάνω ποτέ όπως επίσης και κωπηλατική με μπάρα και στρατιωτικές άρσεις και γενικά όλες τις ασκήσεις που αν δεν τις κάνεις με τέλεια τεχνική μπορούν να σε σακατέψουν).

Σήμερα ευτυχώς με πονάει ελάχιστα όταν κάνω κάποιες κινήσεις

Αλλά χθες ειλικρινά πονουσα τόσο σε σημείο που πήρα άδεια και έφυγα από το σχολείο

Από Δευτέρα θα πάω σε έναν ορθοπεδικό,τουλάχιστον να μην υπάρχει το σενάριο ότι είναι κάτι σοβαρό

Τόσα κιλά έκανα μόνο εκείνη την φορά και γιατι δεν ήταν ο γυμναστής δίπλα μ έβγαλα βίντεο για να το δω και ο ίδιος κ με την ευκαιρία να το βάλω και εδώ

Γιάννη Και εγώ μέχρι να ολοκληρώσω τουλάχιστον κανέναν χρόνο στο γυμναστήριο τις σταματάω αυτές τις ασκησεις

Κωσταν είτε έχεις πετάξει κήλη είτε οχι η ζημιά έχει γίνει γιατί έχεις αποκτήσει ευαισθησία !

παρακάλα να ειναι η μικρότερη ζημιά, εγώ πληροφοριακά θα σου πω πως αν τσίμπησες κήλη μεσοσπονδυλίου δίσκου , είσαι δεκάξι και θα έχεις πρόβλημα όσο ζεις !

δεν περνάει ποτέ είτε κάνεις θεραπεία είτε κάνεις χειρουργείο το πρόβλημα παραμένει εκει και θα σε ταλαιπωρεί για πάντα !

Α ρε μαου μπαμπούλα που τρομάζεις 60κιλα παιδιά και δεν τα αφήνεις να φορτώνουν 120κιλες μπάρες και να τις ανέβω κατεβάζουν πάνω κάτω!

----

τα ρεβίθια είναι τούμπανο όσπρια φάτε ρε μην ακούτε τον Φώτη ζηλεύει επειδή δεν ξέρει να μαγειρεύει :)

70 είμαι :(

 

Τόσο λάθος την έκανα ώστε τρεις επανάληψεις να κάνουν το κακό ?

Ρωτάω γιατί μπορεί να είναι και από τα πελετ που κουβάλησα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα ευτυχώς με πονάει ελάχιστα όταν κάνω κάποιες κινήσεις

Αλλά χθες ειλικρινά πονουσα τόσο σε σημείο που πήρα άδεια και έφυγα από το σχολείο

Από Δευτέρα θα πάω σε έναν ορθοπεδικό,τουλάχιστον να μην υπάρχει το σενάριο ότι είναι κάτι σοβαρό

Τόσα κιλά έκανα μόνο εκείνη την φορά και γιατι δεν ήταν ο γυμναστής δίπλα μ έβγαλα βίντεο για να το δω και ο ίδιος κ με την ευκαιρία να το βάλω και εδώ

Γιάννη Και εγώ μέχρι να ολοκληρώσω τουλάχιστον κανέναν χρόνο στο γυμναστήριο τις σταματάω αυτές τις ασκησεις

70 είμαι :(

 

Τόσο λάθος την έκανα ώστε τρεις επανάληψεις να κάνουν το κακό ?

Ρωτάει γιατί μπορεί να είναι και από τα πελετ που κουβάλησα

Ακόμα και μια λάθος κίνηση με λίγα κιλά μπορεί να κάνει μεγάλη ζημιά. Η τεχνική είναι το α και το Ω. Στα λίγα κιλά η λάθος τεχνική συγχωρεί. Στα πολλά όχι. Ένα παλικάρι έσπασε τη μέση του με πολλά κιλά σε Deadlift που δεν τα είχε με τίποτα.

 

Πιστευω δεν αξίζει το ρίσκο εφόσον δεν πάει κάποιος για επαγγελματικό επίπεδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μπερδεύεις την βούρτσα με την π.... Νικ. Αλλα οφέλη το ενα, αλλα το αλλο. Για μένα ειναι υψίστης σημασίας να υπάρχει ποικιλία στη διατροφή. Και το χοιρινό έχει θέση, και τα ρεβίθια, δεν αντικαθιστά το ενα το αλλο.

 μπ@ δεν μπερδεύομαι , για πλάκα το έγραψα αλλα μάλλον δεν το κατάλαβες

μιας και το έθιξες όμως 

άσχημη γεύση και όχι κ ότι καλύτερο για χτίσιμο μυών + - = κάδος απορριμάτων ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ

αν εσένα ή σε κάποιον άλλο σας αρέσουν τότε δεν ισχύει για εσάς 

θεωρώ ηλίθιο να τρώω τροφές που δεν σου αρέσουν όταν υπάρχουν τόσες άλλες κ εγώ απεχθάνομαι τα όσπρια όπως και τα ψάρια  

 Ένα παλικάρι έσπασε τη μέση του με πολλά κιλά σε Deadlift που δεν τα είχε με τίποτα.

 

Πιστευω δεν αξίζει το ρίσκο εφόσον δεν πάει κάποιος για επαγγελματικό επίπεδο.

κανένας pro δε σπάει τη μέση του με κιλά που δεν έχει με τίποτα 

αυτό το ρίσκο δεν υπάρχει πουθενά , ούτε σε αυτούς που παίρνουν διακρίσεις και φράγκα 

για να τονίσω με τη σειρά μου πόσο μαλακία είναι 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπ@ δεν μπερδεύομαι , για πλάκα το έγραψα αλλα μάλλον δεν το κατάλαβες

μιας και το έθιξες όμως

άσχημη γεύση και όχι κ ότι καλύτερο για χτίσιμο μυών + - = κάδος απορριμάτων ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ

αν εσένα ή σε κάποιον άλλο σας αρέσουν τότε δεν ισχύει για εσάς

θεωρώ ηλίθιο να τρώω τροφές που δεν σου αρέσουν όταν υπάρχουν τόσες άλλες κ εγώ απεχθάνομαι τα όσπρια όπως και τα ψάρια

 

κανένας pro δε σπάει τη μέση του με κιλά που δεν έχει με τίποτα

αυτό το ρίσκο δεν υπάρχει πουθενά , ούτε σε αυτούς που παίρνουν διακρίσεις και φράγκα

για να τονίσω με τη σειρά μου πόσο μαλακία είναι

Μιλάς για Pro ρε συ εγώ για αρχάριο. Ακομα και οι Pro την πατάνε στα πολλά κιλά. Μια λάθος κίνηση και τέλος. Μια δεν θέλει παραπάνω.

 

Καλά δεν τρως ψάρια? Δεν σου αρέσουν η αλεργεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάς για Pro ρε συ εγώ για αρχάριο. Ακομα και οι Pro την πατάνε στα πολλά κιλά. Μια λάθος κίνηση και τέλος. Μια δεν θέλει παραπάνω.

 

Καλά δεν τρως ψάρια? Δεν σου αρέσουν η αλεργεια?

ναι απλά το λέω οτι ακόμα και pro να είσαι δεν βάζεις τόσο extreme κιλά που να μην τα έχεις με τίποτα, υπάρχει κ εκεί μια προσοχή ακόμα και στις υπερβολές (γιατι χωρίς υπερβολή pro δεν παίζεις) . Αν ο αρχάριος έχει τα 50kg dl και πάει κ βάζει 100 , όπως είχα κάνει κ εγώ σαν αρχάριος όπως μαλακιστίκαμε λίγο πολύ όλοι , θα την πατήσει κ ίσως πολύ χειρότερα απότι θα την πατήσει ο pro με τα 300 που θα κάνει λάθος κίνηση.  Είναι σαν το μηχανάκι , μπορείς να σκοτωθείς με τη 1000ρα , μπορείς και με το παπί , μια λάθος κίνηση και τον ήπιες. 

 

better safe than sorry 

 

όσο για τις τροφές , όλες οι αντιπάθειες μου ξεκινούν απο κάτι συγκεκριμένο , τα όσπρια δεν τα χωνεύω (στην κυριολεξία) , δεν μου αρέσουν σαν γεύση αλλα και μου πρήζουν το στομάχι.  Είναι δυσάρεστη τροφή για εμένα όπως και τα ψάρια που με ενοχλεί μέχρι και η μυρωδιά τους. Είχα πνιγεί με κόκκαλο μικρός και με τρέχανε στο νοσοκομείο και μου έχει μείνει μάλλον απο τότε. 

 

με άλλα θαλασσινά όπως χταπόδια , καλαμάρια κλπ δεν έχω θέμα , τα γουστάρω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτό εννοώ και εγώ. Ένας Pro έχει μια καλύτερη βάση και επειδή σίγουρα την έχει πάθει κάποια στιγμή μικρότερος προσέχει περισσότερο. Το παιδί παραπάνω είναι 16. Αρχάριος που μαθαίνει. Δεν είναι παιχνίδι τα 120 κιλά και δεν είναι τα πολλά κιλά το παν. Η άσκηση μετράει και η τεχνική. Όλοι κάναμε τέτοιες μαλακιες άλλοι έφυγαν με κηλη άλλοι με πολύ πόνο που πέρασε γρήγορα(ετσι την είχα πάθει).

 

Ειδες που αν πάθεις κάτι μικρός το κρατάς για μια ζωή? Είναι τόσο μεγάλη εμπειρία οτιδήποτε πάθουμε μικροί που αυτα μένουν και ας την πάθουμε περισσότερες φορές ως μεγαλύτεροι τα αντιμετωπιζουμε διαφορετικά. Τα ψάρια ειδικά η σαρδελα είναι από τα καλύτερα φαγητά που μπορείς να φας και έχουν πολύ μικρό κόκαλο. Ειδικά ψητη. Εφόσον δεν έχεις θέμα με καλαμαρια κτλ πάλι καλά αυτά δεν έχουν τη μυρωδιά των ψαριών. Τα όσπρια είναι και πως είναι μαγειρεμενα. Αν είναι καλά φασολαδα ρεβιθια τα ρημαζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ανθρωποι που γυμναζονται, κανουν βαρη, το θεωρω μεγάλη βλακεια να πανε να το παιζουν γερανοι.

 

Πρωτον δεν κατηγοροουμε καμια ασκηση. Η ασκηση απο μονη της δεν σακατευει, αλλα το μυαλο μας. Γι αυτο τα γυμναστηρια εχουν παντου καθρέπτες, οσο για ποζα,αλλα για να κοιτας τον εαυτο σου στην εκτελεση, αλλα και στον τροπο που θα παρεις τα κιλα.

 

Σχεδιν το 85% αυτον που πανε γυμναστηριο δεν σηκωνουν σωστα τα κιλα,ασχετα με την εκτελεση.

 

Εσυ κουβαλησες πελλετ,μαλλον επιπόλαια, επαιρνες δυο δυο και αυτα στην αγκαλια σου κι οχι στην ωμοπλατη..

 

Οταν ειναι να σηκώσουμε κατι βαρυ απο κατω, ειτε ειναι στο γυμναστηριο, ειτε στην καθημερινότητα μας, παντα το σηκωνουμε/αφηνουμε σαν να κανουμε σκουοτ, λυγιζουμε γονατα, οταν Θέλουμε να το κουβαλησουμε, το πεταμε στην ωμοπλατη, αν ειναι βααρη με την βοηθεια ενος ακομα. Πολυ ελεγαν εγω στο γυμναστηριο σηκωσα τοσα αυτο δεν μπορω κι μετα ακουσαν ενα κρακ, εναν πονο.

 

Δεν θα σε κορπιδεψει κανεις αν το κανεις ετσι οπως σου λεω.

 

Περιστατικο χτες στο γυμναστήριο ενας μπουλης(κυριως στο μυαλο αλλα κι στο σωμα)

 

Εκανε αρσεις τελειος λαθος με καμπουρα ακομα και στο ζεσταμα, αφηνε τα κιλα με τεντωμενα ποδια. Τον σταμητησε ο γυμναστης του ειπε ρε συ θα με κλεισεις φυλακη, ποσες φορες σου ειπα να μην την κανεις αυτη την ασκηση, αφου σε εδειξα χιλιες φορες την τεχνικη αλλα δεν λες να την εφαρμοσεις, δεν ειναι μονο σηκωνω κιλα, του απαντησε εμενα η μεση μου δεν παθαινει τιποτα. Ετσι λεγαμε ολοι μας τον απαντησε ο γυμναστης, αλλα μετα ουτε ενα σακι πατατες δεν θα μπορεις να σηκωσεις.

 

Δεν ελεγε να καταλαβει. Του ειπε πρωτη και τελευταια φορα ξανα δεν την κανεις ετσι. Αλλιως φυγε.

Τα Ρεβίθια δεν ξερω αν εχουν καλα ή οχι λιπαρα, στον θερμιδομετρητη βαρεσαν κοκκινο τα λιπη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ειδες που αν πάθεις κάτι μικρός το κρατάς για μια ζωή? Είναι τόσο μεγάλη εμπειρία οτιδήποτε πάθουμε μικροί που αυτα μένουν και ας την πάθουμε περισσότερες φορές ως μεγαλύτεροι τα αντιμετωπιζουμε διαφορετικά.  

ε κόντεψα να πεθάνω , σκάλωσε μια κοκαλούμπα να (ξέφυγα απ την προσοχή της μάνα μου για δευτερόλεπτα κ έχωσα ενα κομμάτι στο στόμα). Σύμπτωση τότε την ίδια ώρα είχαν φέρει κ άλλο πιτσιρίκι στο νοσοκομείο που του σκάλωσε κουκούτσι απο ροδάκινο (ήταν σε τραπέζι γάμου) αλλα εκείνο πέθανε.  θυμάμαι ουρλιαχτά κλπ , η μάνα έφαγε τέτοια φρίκη που δεν ξαναέβαλε ακαθάριστο ψάρι στο τραπέζι για πολλά χρόνια 

Οι ανθρωποι που γυμναζονται, κανουν βαρη, το θεωρω μεγάλη βλακεια να πανε να το παιζουν γερανοι. 1)

 

Πρωτον δεν κατηγοροουμε καμια ασκηση. Η ασκηση απο μονη της δεν σακατευει, αλλα το μυαλο μας. Γι αυτο τα γυμναστηρια εχουν παντου καθρέπτες, οσο για ποζα,αλλα για να κοιτας τον εαυτο σου στην εκτελεση, αλλα και στον τροπο που θα παρεις τα κιλα. 2)

 

Σχεδιν το 85% αυτον που πανε γυμναστηριο δεν σηκωνουν σωστα τα κιλα,ασχετα με την εκτελεση. 3)

 

Περιστατικο χτες στο γυμναστήριο ενας μπουλης(κυριως στο μυαλο αλλα κι στο σωμα) 4)

 

Εκανε αρσεις τελειος λαθος με καμπουρα ακομα και στο ζεσταμα, αφηνε τα κιλα με τεντωμενα ποδια. Τον σταμητησε ο γυμναστης του ειπε ρε συ θα με κλεισεις φυλακη, ποσες φορες σου ειπα να μην την κανεις αυτη την ασκηση, αφου σε εδειξα χιλιες φορες την τεχνικη αλλα δεν λες να την εφαρμοσεις, δεν ειναι μονο σηκωνω κιλα, του απαντησε εμενα η μεση μου δεν παθαινει τιποτα. Ετσι λεγαμε ολοι μας τον απαντησε ο γυμναστης, αλλα μετα ουτε ενα σακι πατατες δεν θα μπορεις να σηκωσεις. 5)

 

Δεν ελεγε να καταλαβει. Του ειπε πρωτη και τελευταια φορα ξανα δεν την κανεις ετσι. Αλλιως φυγε.

Τα Ρεβίθια δεν ξερω αν εχουν καλα ή οχι λιπαρα, στον θερμιδομετρητη βαρεσαν κοκκινο τα λιπη... 6)

1) τα κιλά που θεωρείς εσύ κ εγώ κ ο καθένας πολλά για άλλον είναι το ζέσταμα του, το σημαντικό είναι να γνωρίζουμε και να μην υπερεκτιμούμε τις δυνατότητες μας. Άλλο να προσπαθήσεις να ανεβάσεις στο squat 5kg και άλλο 20 με τη μια. 

2) Υπάρχουν ασκήσεις επικίνδυνες και μη φιλικές για αρχάριους επειδή ακριβώς ο αρχάριος υπερεκτιμά τις δυνατότητες του. Είναι σα να λες οτι κάποιος μπορεί να μάθει να οδηγάει με τη μια 1000ρα , εφικτό αλλα και επικίνδυνο. Δεν είναι noob friendly και η ζημιά με ένα μικρό λαθάκι είναι ανεξέλεγκτη.  

3) Αυτό το ποσοστό προκύπτει απο κάποια έρευνα ? 

4) Δεν είναι ωραίο να χαρακτηρίζεις μπούλη κάποιον χοντρούλη ή χαζούλη , γενικά μην χαρακτηρίζεις δεν είναι ωραίο  (Δεν στην λέω liv , σε συμπαθώ όπως κ πολλούς εδω μέσα , αλλα μην πέφτεις στην παγίδα να χαρακτηρίζεις , όλοι μας περάσαμε απο τη φάση της γελοιότητας λίγο πολύ , ο καθένας σε διαφορετικούς τομείς , κανείς δεν γεννήθηκε τέλειος). 

5) Ας του δείξει 1001 φορές λοιπόν , αυτή είναι η δουλειά του και αν έχει την δυνατότητα (δεν γνωρίζω) να του ακυρώσει τη συνδρομή για τέτοιο λόγο ας το κάνει κ εγώ στη θέση του αυτό θα έκανα αν διακινδύνευα την άδεια μου. (δεν ξέρω αν παίζει τέτοιος κίνδυνος αλλα λέμε τώρα).

6) Δεν νομίζω τα ρεβίθια να έχουν λιπαρά , τώρα που το σκέφτομαι λίγο αδύνατον. Πιθανότατα ο θερμιδομετρητής που κοίταζες έλεγε για μαγειρεμένα με λάδι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ρεβίθια μαγειρεμένα εχουν 13% λιπαρά, (κοίταξε το στο nutritiondata άμα θες, chickpeas ειναι τα ρεβίθια στα αγγλικά). Δεν αντιλαμβάνομαι γιατί βάρεσε κόκκινο ο θερμιδομετρητης σου Λιβε.

 

Νικ, πως μπορείς να ακυρώνεις μια ολόκληρη κατηγορία τροφής (όσπρια);

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...