Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να μην κανει αεροβιο.Problem solved :D

Ωραία λύση. Τέσπα την βρήκε μόνη της την άκρη. Πελματογράφημα και ειδικοί πάτοι σιλικόνης

Btw στο όλο project της σωματικής άσκησης και του fitness στο μυαλό του περισσότερου κόσμου μικρό είναι το ποσοστό που σκέφτεται την ενασχόληση αποκλειςτικά με βάρη.... Έτσι να έχουμε να λέμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ωραία λύση. Τέσπα την βρήκε μόνη της την άκρη. Πελματογράφημα και ειδικοί πάτοι σιλικόνης

Btw στο όλο project της σωματικής άσκησης και του fitness στο μυαλό του περισσότερου κόσμου μικρό είναι το ποσοστό που σκέφτεται την ενασχόληση αποκλειςτικά με βάρη.... Έτσι να έχουμε να λέμε.

I was kidding

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον,βαρεθηκα αρκετα το crossfit [μιας και δεν εχω βλεψεις για αγωνιστικο δεν μου δινει κατι για να συνεχισω]και λεω να ξεκινησω πυγμαχια ,box.Αν και μου αρεσει το mma ,mua tai κτλ,ρωτησα και μου λενε πρεπει να μαθεις τα βασικα πρωτα .Οποτε striking.

Ξερουμε καποιο καλο δυτικα προαστια ,Πειραια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σωκράτη αν πάς πυγμαχία μετά θα είναι δύσκολο να γυρίσεις σε κάτι άλλο Γιατί είναι διαφορετική νοοτροπία. Για μένα πήγαινε μουαι ται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λες ρε συ σπεκτ , απο την πυγμαχία πας παντού μετά , όπου θέλεις 

πρέπει υποχρεωτικά να μάθεις τα βασικά πρώτα καλά του είπαν ..

εγω εδώ ξεκίνησα από παιδάκι  http://ethnikosgs.gr/ ένας απο τους πιο ένδοξους και ιστορικούς συλλόγους στην Ελλάδα και ενας απο τους καλύτερους στην πυγμαχία με καθημερινά μαθήματα πλέον!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Maus άλλο το να μάθεις να χρησιμοποιείς χέρια και απ να μάθεις την νοοτροπία της πυγμαχίας. Είναι σαν να λες θέλω να γίνω ποδοσφαιριστής Όταν μεγαλώσω ας πα πρώτα στιβο να μάθω να τρεχω μεγάλες αποστάσεις.

 

Αν πάει σε σωστή Σχολή θα τα μάθει μια χαρά. Έχε στο μυαλό σου ότι αλλιώς προστατευεσαι στην πυγμαχία αλλιώς στο μουαι ται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι πρόβλημα να πας από πυγμαχία αλλού φυσικά, αλλά επίσης δεν ισχύει ότι "πρέπει να μάθεις τα βασικά" και μετά ανεβαίνεις επίπεδο ξέρω γω. Ίσα ίσα μετά από 2-3 χρόνια πυγμαχία θα πρέπει να αλλάξεις τρόπο σκέψεις για να βάλεις γόνατα και λακτίσματα μέσα.

 

Σωκράτη ξεκίνα ότι σε τραβάει περισσότερο σαν άθλημα. Θες πυγμαχία ξεκίνα εκείνο, θες ΜΜΑ no problem ξεκίνα ΜΜΑ από το 0. Δεν υπάρχει θέμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πυγμαχία,ελεύθερη πάλη,ελληνορωμαϊκή έχουν αφήσει πίσω τους κατά το πλείστον τις παιδικές ασθένειες των πιο μοντέρνων μαχητικών αθλημάτων.

Όχι ότι στα τελευταία δεν βρίσκεις σοβαρούς συλλόγους και δασκάλους αλλά στα πρώτα συνήθως πάντα γίνεται σοβαρή δουλειά.

Αν πάει σε σωστή Σχολή θα τα μάθει μια χαρά. Έχε στο μυαλό σου ότι αλλιώς προστατευεσαι στην πυγμαχία αλλιώς στο μουαι ται

Αν ξεκινήσεις μαχητικό άθλημα με απώτερο σκοπό να μάθεις να δέρνεις " άμα σου χρειαστεί και έξω" τόχασες το νόημα πατριώτη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πυγμαχία,ελεύθερη πάλη,ελληνορωμαϊκή έχουν αφήσει πίσω τους κατά το πλείστον τις παιδικές ασθένειες των πιο μοντέρνων μαχητικών αθλημάτων.

Όχι ότι στα τελευταία δεν βρίσκεις σοβαρούς συλλόγους και δασκάλους αλλά στα πρώτα συνήθως πάντα γίνεται σοβαρή δουλειά.

 

 

Σε οποιαδήποτε σχολή υπάρχει αγωνιστικό τμήμα γίνεται καλή δουλειά. Είτε αυτό είναι πυγμαχία είτε mma είτε thai boxing είτε judo. Δεν είναι θέμα τέχνης.

 

Απλά η πάλη και η πυγμαχία που αναφέρεις έχουν παλιούς αγωνιστικούς συλλόγους και στην Ελλάδα καθώς είναι ολυμπιακά αθλήματα οπότε είναι πιο safe ότι σε όποιον σύλλογο και να πας θα είναι καλά σχετικά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον,βαρεθηκα αρκετα το crossfit [μιας και δεν εχω βλεψεις για αγωνιστικο δεν μου δινει κατι για να συνεχισω]και λεω να ξεκινησω πυγμαχια ,box.Αν και μου αρεσει το mma ,mua tai κτλ,ρωτησα και μου λενε πρεπει να μαθεις τα βασικα πρωτα .Οποτε striking.

Ξερουμε καποιο καλο δυτικα προαστια ,Πειραια?

Κάνε πρώτα δοκιμαστικά να δεις τι σου πάει. Δεν είναι όλα για όλους. Μετά είναι να βρείς σωστό δάσκαλο. Γίνονται πολλά γελοία πράγματα στον χώρο.

Π.χ στο kick boxing. Γνωστή αλυσίδα γυμναστηρίων του χώρου, βάζει δασκάλους μαθητές που έχουν κατέβει σε καμιά 20αριά αγώνες και τους πληρώνει ψίχουλα + ποσοστά από την πώληση εξοπλισμού με την φίρμα της σχολής και από την πώληση συμπληρωμάτων.

Και ο " δάσκαλος" για να πουλήσει δεν σε αφήνει να κάνεις σπάρινγκ άμα δεν έχεις γάντια,σορτσάκι,φανελάκι με την φίρμα τους.

Μόνο ζέσταμα και μετά σάκο.

Όλο κάτι τέτοιες και πολλές περισσότερες μαλακίες γίνονται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει να προτείνει κάνεις κάποιο blender που να φτιάχνει smoothies; Το θέλω τόσο για χυμούς φρούτων όσο και για σουπες βελουτέ.

Έχω βρει διάφορα στο skroutz αλλά δεν έχω καταλήξει σε κάποιο. Τιμή γύρω στα 50, μιας και τα φθινοτερα έχουν τελείως ψεύτικη κατασκευή και χαλάνε εύκολα από όσο διαβάζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε οποιαδήποτε σχολή υπάρχει αγωνιστικό τμήμα γίνεται καλή δουλειά. Είτε αυτό είναι πυγμαχία είτε mma είτε thai boxing είτε judo. Δεν είναι θέμα τέχνης.

 

Απλά η πάλη και η πυγμαχία που αναφέρεις έχουν παλιούς αγωνιστικούς συλλόγους και στην Ελλάδα καθώς είναι ολυμπιακά αθλήματα οπότε είναι πιο safe ότι σε όποιον σύλλογο και να πας θα είναι καλά σχετικά.

 

Βασικά σωστά τα λες εκτός από το ότι σε οποιαδήποτε σχολή που έχει αγωνιστικό τμήμα γίνεται καλή δουλειά.

Από που να πιάσουμε και που να τελειώσουμε.

Να πάμε στο judo;;

Υπάρχουν σχολές που ακολουθούν την γιαπωνέζικη φιλοσοφία " ποτέ δεν τα παρατάμε-ποτέ δεν το βάζουμε κάτω" . Κάνε μια αναζήτησή τι συμβαίνει στα Ιαπωνέζικα σχολεία και τους τραυματισμούς και αναπηρίες που συμβαίνουν εκεί.

Έτσι περίπου και εγώ είμαι ψιλοσακατεμένος.

Να πάμε Muai Thai ;;

Που ολόκληρες σχολές είναι η θύρα 157 της τάδε ποδοσφαιρικής κολοομάδας;

Τέσπα θέλει ψάξιμο η δουλειά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει να προτείνει κάνεις κάποιο blender που να φτιάχνει smoothies; Το θέλω τόσο για χυμούς φρούτων όσο και για σουπες βελουτέ.

Έχω βρει διάφορα στο skroutz αλλά δεν έχω καταλήξει σε κάποιο. Τιμή γύρω στα 50, μιας και τα φθινοτερα έχουν τελείως ψεύτικη κατασκευή και χαλάνε εύκολα από όσο διαβάζω...

εδώ εισαι το έχω πολλά χρόνια δεν παθαίνει τίποτα σκυλι είναι , γυάλινη κανατα κτλ κτλ

https://www.skroutz.gr/s/6434701/Izzy-9839CL-Xpress.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...