Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιλησε η εμπειρια της ζωης και της γυμναστικης  οχι αστεια ...

Λίγο να σε έγλειφα όπως κάνουν 2-3 άτομα σε αυτό το thread που είναι και τα μόνα με το οποία μιλάς, παίζει και να συμφωνούσες με αυτό που έλεγα. Τέτοιος είσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Λίγο να σε έγλειφα όπως κάνουν 2-3 άτομα σε αυτό το thread που είναι και τα μόνα με το οποία μιλάς, παίζει και να συμφωνούσες με αυτό που έλεγα. Τέτοιος είσαι.

χαχαχαχα οκ .

Ηρεμησε τωρα  γιατι δεν ψαρωνεις κανεις να ξερεις .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο να σε έγλειφα όπως κάνουν 2-3 άτομα σε αυτό το thread που είναι και τα μόνα με το οποία μιλάς, παίζει και να συμφωνούσες με αυτό που έλεγα. Τέτοιος είσαι.

 

το γλειψιμο ειναι σιχαμενο αλλα περα απο αυτο να γινεται και για καποιο λογο συνηθως γινεται για τα λεφτα ή για να ανεβεις σε μια δουλεια.

 

το να γλειφεις σε ενα forum καποιον για να συμφωνει με αυτα που λες με ξεπερναει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Inspiration χρειάζεται . Με ψυχαναγκασμό η γυμναστική σαν τρόπος ζωής δεν υφίσταται. Αν αγαπάς την Άθληση που η Μαργαρίτα από όσο την έχω διαβάσει την αγαπάει σε υπερθετικό βαθμό ,θα βρει τι είναι κατάλληλο,κάποια στιγμή.

Μαργαρίτα θες να δοκιμάσεις πολεμικές τέχνες κοντά σε έναν υπέροχο άνθρωπο ,αθλητή και δοκιμασμένο δάσκαλο που από την πρώτη στιγμή θα τον αισθανθείς σαν τον Μέντορά σου;;

Αν ναι πες μου να σε φέρω σε επαφή.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλησε η εμπειρια της ζωης και της γυμναστικης  οχι αστεια ...

Σαν να σου λεει, Πανε πεθανε ρε φιλε.

Κοψε γυμναστηρια ,ξεκινα σοκολατες ,βγες εξω να πιεις 1 λιτρο κρασι  ,ασε τους γιατρους ,yolo ρε.Δεν ξερουν οι γιατροι,ζησε λιγο να γουσταρεις.

  Φιλε greekmonkey , σε μερικου η γυμναστικη ειναι τροπος ζωης,το γουσταρουν αυτο που κανουν ,δεν το κανουν ολοι με το ζορι ή με στοχο μονο να φτιαξουν σωμα.Εγω βαρεθηκα το cross θα γραφτω μποξ,ετσι μου κατεβηκε ,γουσταρω να δοκιμαζω πραγματα.Επισης αμα εχεις φραγκα γιατι μην κοιταχτεις σε καποιον γιατρο?Δεν ζουμε στην ουγκαντα

 
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς απάντηση του κάντε μόνο αερόβιο 

οι αντιστάσεις δεν είναι για όλους/ες 
http://cosmopoliti.com/%CE%BA%CE%BF%CF%81%CE%AF%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CE%B9%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%B1-%CE%B2%CE%AC%CF%81%CE%B7/

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@greekmonkey
πήγα να απαντήσω το πρωί αλλα δεν είχα χρόνο αλλα και δεν ήθελα να φανεί σαν επίθεση ακριβώς επειδή δεν είχα χρόνο να απαντήσω σωστά. Ξέρεις οτι είναι φίλη real life με τον fotis13 που εδω μέσα είναι απο τα ποιο σοβαρά κ cool άτομα κ απότι φαίνεται κάνει αρκετά πράγματα στη ζωή του.
Τι σε κάνει να πιστεύεις πως ο fotis δεν θα είχε ενδιαφερθεί να την συμβουλέψει αν έβλεπε αυτό που λες , αυτό που είναι κάτι πολύ υποθετικό όταν δεν ξέρεις τον άλλο στο ελάχιστο? πως έβγαλες όλα αυτά τα συμπεράσματα απο το internet είναι κάτι που δεν το καταλαβαίνω.  
Ας μην βγάζουμε συμπεράσματα για κόσμο που δεν γνωρίζουμε. Και δεν έχω κάτι ιδιαίτερο ούτε με την Μαργαρίτα ούτε με τον Φώτη για να γλύφω όπως λες οτι κάνουν ορισμένοι, αλλα μου φάνηκε υπερβολικό αυτό που έγραψες 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα και δε προκειται να σταματησω τη γυμναστικη. Αυτα που εχω γραψει και παλαιοτερα οτι μου προσφερε, δεν εχουν αλλαξει στο ελαχιστο.

Τωρα η ψυχολογια καθε ανθρωπου προφανως ειναι ευθραστη , και ο λογος που εγραψα το πως ενιωθα, ειναι γιατι μπορει να το καταλαβει μονο οποιος επισης αγαπα τη γυμναστικη. Αλλωστε πολλοι περνανε παρομοιες φασεις και απλα δε το εξωτερικευουν.

 

Teokos ευχαριστω για τη προταση, αν αποφασισω ν αλλαξω ροτα, και να παω προς τα κει θα επικοινωνησω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Εξελίχθηκε λίγο περίεργα το θέμα.

 

Εγώ από αυτά που είπε ο greekmonkey κατάλαβα πως πρότεινε να κάνει μία παύση και να κάνει κάτι άλλο. Πολύ πιο καλά το έθεσε ο TEOKOS. Αυτά κράτησα.

 

Δε μιλάω για το τρόπο που ειπώθηκε και τί σήμαινε καθώς κανείς δεν γνωρίζει εδώ ποιος γνωρίζει ποιον, οπότε εντάξει, μπορώ να υποθέσω πως γνωρίζεται ο greekmonkey με τη Μαργαρίτα. Απλά επειδή, δεν είμαστε γνωστοί εδώ προσωπικά, το θεωρώ λίγο περίεργο να κάνει ο οποιοσδήποτε επίκληση/επίθεση στο πρόσωπο του άλλου σε ένα forum. Δεν το λέω μόνο για το fotis αλλά και για τον greekmonkey και οποιονδήποτε το κάνει αυτό. Είναι σα να μαλώνεις με κάποιον μπροστά σε άγνωστο κόσμο. Οπότε καλύτερα θα ήταν συζήτηση σε pm ή σε τηλέφωνο. Και αν ξεφεύγει το πράγμα moderator;

 

Δεν υποστηρίζω τον greekmonkey, αλλά δεν υποστηρίζω και αυτόν τον τρόπο απάντησης που είδα. Δεν έχω ζήσει κανέναν από εδώ μέσα προσωπικά, οπότε δε βγάζω συμπεράσματα από τα posts για το άτομο του. Ούτε "παίρνω μεριές" με άτομα που δε ξέρω. Μία παρατήρηση έκανα μόνο.

 

Αυτά και αποχωρώ. Όποιος ενδιαφέρεται να απαντήσει ας μου στείλει pm γιατί αρκετά εκτός βγήκαμε.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Η Μαργαριτα ξερει πολυ καλα τι πρεπει να κανει ! Της τα εχω πει και εγω ενα καρο φορες! Αργα ή γρηγορα θα βρει αυτο που θελει -ειτε αυτο ειναι απλα κινητρο ειτε αλλη ενασχοληση ειτε δεν ξερω και γω τι-. Τωρα να λεει ο καθενας το μακρυ του και το κοντου του δεν εχει πολυ νοημα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα βαρη θελουν και λιγο πιστη και θεληση ειναι αν διατιθεσαι να σου φευγει το κλαπετο ή οχι, και αν κρινω απτα διαφορα gym που εχω περασει λιγοι πανε μετα τον διαδρομο-ποδηλατο ή οπως θελετε πειτε το, για βαρη. Με το αεροβιο κουραζεσαι, με τα βαρη εγω προσωπικα κουραζομαι σε ενα next level που σαυτο το level οταν τελειωσεις και πονας ολοκληρος κατι πηγε καλα. Και δεν ειναι η απλη κουραση δουλειας-τρεξιματος, ειναι ενα ειδος κουρασης που δεν μπορω να περιγραψω. Ισως ειναι και λιγο ψυχοφθορο για μερικους.

 

 

Συμφωνώ κι επαυξάνω. 

 

Το να κάνεις βάρη συχνά σημαίνει να πηγαίνεις κόντρα στο ένστικτο σου που σου λέει να "κάνεις πίσω" κι αντ' αυτού να ζορίζεσαι ακόμη περισσότερο. Κι αυτό να μην το κάνεις μία φορά αλλά ξανά και ξανά και ξανά.

 

Είναι ψυχοφθόρο και δεν είναι για όλους.

 

Μαργαρίτα, σχετικά με τον πόνο στη μέση. Αν τρέχεις, δες αν έχεις σωστή στάση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε τρεχω Γιαννη, ευχαριστω παντως! Αν επιμείνει θα παω παλι σε καποιον φυσικοθεραπευτη μηπως εχει να προτεινει λυση.

 

Απο Μαρτη μαλλον ξαναρχιζω personal και πιστευω θα με βοηθησει πολυ τοσο ψυχολογικα οσο και στο κομματι της εκγύμνασης αυτο καθεαυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...