Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ρε συ Γιαννη μια απορία εχω μονο ..

Με το που ξεκίνησε το βιντεο και είδες τον νεαρό που εχει ενα χεράκι σαν τον π%^&ο μου παχύ , δεν έκλεισες το βίντεο με την μια ?? αν όχι , πως το κατάφερες ? εγώ με το που τον είδα το έκλεισα στο δευτερόλεπτο , τι να μου πει αυτός ανάμεσα στους τόσους χιλιαδες που υπάρχουν? και ναι, για μένα  παίζει ρόλο αν αυτά που ισχυρίζεται κάποιος τα έχει κάνει και στην πράξη , ειδικά αν πρόκειται να ακούσω έναν άγνωστο στο ίντερνετ !

Οσο γι αυτό που λες οτι λεει , οκ 4 λεπτά ξεκούραση ε ?

χμμμ εγω λέω την επόμενη φορά να δοκιμάσω 14 λεπτα, ίσως δουλεύει  καλύτερα , για κάτσε να δω καμιά έρευνα.

εγω πάντως αν ξεκουραστώ πανω απο ενα λεπτό , έφυγα πήγα σπίτι μου ..

 

εγώ ποτέ δεν ξεκουράζομαι , μόνο σε ελάχιστες βαριές ασκήσεις για ελάχιστα δευτερόλεπτα 

max kg max ένταση 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανω απο 1/1,5 λεπτο κανεις μονο σε προγράμματα δυναμης, σε καθε αλλο προγραμμα θεωρω οτι πρεπει να παιζεις καπου στα 40" με 1 λεπτο.

 

Αλλιως αν πας για τεσσερα λεπτα το διαλλειμα θα ναι περιπου 15 λεπτα και η καθε ασκηση ουτε Πέντε και πολυ βαζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρωτεΐνη αρακά έχει δοκιμάσει κανείς αξίζει σαν συμπλήρωμα ;

Και για ρυζιού να πει κανείς αμαα έχει δοκιμάσει :)

 

 

Πάντως δεν αξίζει παραπάνω από whey γιατί η whey είναι καλύτερης πηγής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

----

τεοκος σε σακάτεψε ο πιτσιρικάς και σε έκανε θεατή  χαχαα?? αφού το χάρηκες φίλε ολα οκ , περαστικά  ..

χαχα όντως! Ήταν όμως vfm :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να κάνω δικέφαλο με μπάρα διότι πονάει ο αγκώνας μου ο δεξιός. Ενώ αν κάνω hammer curls δεν πονάει καθόλου. Τι στο πουτσο επαθα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να κάνω δικέφαλο με μπάρα διότι πονάει ο αγκώνας μου ο δεξιός. Ενώ αν κάνω hammer curls δεν πονάει καθόλου. Τι στο πουτσο επαθα;

Καταρχην αν κανεις ισια μπαρα ισως να φταιει αυτο, δοκιμασε στραβομπαρα.Κατι αλλο, δοκιμασε να μην εχεις τους αγκωνες σου προς τα εξω οταν κανεις τις επαναληψεις, να ειναι ισια, σε ευθεια με τα χερια σου.

Να μη σχηματιζουν δηλαδη τα χερια σου αυτο οταν κανεις την ασκηση --> / \  αλλα αυτο --> | |

 

Στο εξηγω πολυ μπακαλικα και στο περιπου, αλλα εμενα ετσι μου περασαν οι πονοι σε καρπους και αγκωνες οταν εκανα δικεφαλο με μπαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν έκανα δικέφαλα στις αρχές κατάφερα να βγάλω off τους καρπούς μου σε σημείο να μην μπορώ να κλείσω τα χέρια μου για μέρες , ούτε ποτήρι δεν μπορούσα να πιάσω , ούτε συρόμενη πόρτα να ανοίξω,έτρεμαν κ άνοιγαν μόνα τους 

τώρα 50kg κάμψεις δικεφάλων με μπάρα και δεν έχω την παραμικρή ενόχληση εδω κ χρόνια. Παραδόξως η στραβομπαρα δεν με βοήθησε ποτέ , άλλους τους βοηθάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρωτεΐνη αρακά έχει δοκιμάσει κανείς αξίζει σαν συμπλήρωμα ;

Είχα πάρει παλιά. Ο,τι χειρότερο έχω βάλει στο στόμα μου. Δε διαλύονταν, είχε απαίσια γεύση, σκέτη αποτυχια.

 

Την έδωσα σε φίλο βεγκαν, την φχαριστηθηκε. Τι να πεις.

 

Παπί, έχεις τα χέρια κολλημένα στα πλευρά οταν κανεις δικέφαλο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ Γιαννη μια απορία εχω μονο ..

Με το που ξεκίνησε το βιντεο και είδες τον νεαρό που εχει ενα χεράκι σαν τον π%^&ο μου παχύ , δεν έκλεισες το βίντεο με την μια ?? αν όχι , πως το κατάφερες ? εγώ με το που τον είδα το έκλεισα στο δευτερόλεπτο , τι να μου πει αυτός ανάμεσα στους τόσους χιλιαδες που υπάρχουν? και ναι, για μένα  παίζει ρόλο αν αυτά που ισχυρίζεται κάποιος τα έχει κάνει και στην πράξη , ειδικά αν πρόκειται να ακούσω έναν άγνωστο στο ίντερνετ !

Οσο γι αυτό που λες οτι λεει , οκ 4 λεπτά ξεκούραση ε ?

χμμμ λέω την επόμενη φορά να δοκιμάσω 14 λεπτα, ίσως δουλεύει  καλύτερα , για κάτσε να δω καμιά έρευνα.

Εγω πάντως αν ξεκουραστώ πανω απο ενα λεπτό , έφυγα πήγα σπίτι μου ..

----

τεοκος σε σακάτεψε ο πιτσιρικάς και σε έκανε θεατή  χαχαα?? αφού το χάρηκες φίλε ολα οκ , περαστικά  ..

Ετσι ακριβως ειναι .

Δεν παιζει ρολο μονο τι λεει καποιος αλλα  και ποιος το λεει .Για αυτο  ζηταω  να ανεβαζουν φωτο  να ξερουμε με ποιον εχουμε να κανουμε  και σε τι επιπεδο ειναι .

Πολλες φορες μπαινει εδω μεσα καποιος αρχιζει τις κλασικες παπαριες του  και μολις φτανει  η στιγμη  των φωτο εξαφανιζεται .

Φυσικα δεν δινω καμμια απολυτως σημασια σε αυτους, απλα ανυπαρκτοι .

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ ποτέ δεν ξεκουράζομαι , μόνο σε ελάχιστες βαριές ασκήσεις για ελάχιστα δευτερόλεπτα 

max kg max ένταση 

 

Αυτό που λένε θέληση να υπάρχει και όλα γίνονται, είδα πως ξεκίνησες και πως έγινες με θέληση και πολύ καλή διατροφή και έχω να πω πραγματικά πολλά μπράβο, γιατί το γούσταρες και το κυνήγησες και το πήγες εκεί που θέλεις χωρίς να πέσεις στον εύκολο δρόμο του φαρμάκου, όπως δυστυχώς κάνουν πολλοί πλέον και ανάθεμα και αν ξέρουν πως λειτουργούν αυτά που βάζουν στο σώμα τους. Βλέπω όσους θέλουν να ξεκινήσουν την γυμναστική που το πρώτο πράγμα που έρχεται στο νου τους είναι τα συμπληρώματα και τα φάρμακα, αλλά ανάθεμα και αν έχουν σκεφτεί να πιέσουν λίγο τον εαυτό τους και να πετύχουν αυτό που θέλουν. Πολλά μπράβο vapir  B).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που λένε θέληση να υπάρχει και όλα γίνονται, είδα πως ξεκίνησες και πως έγινες με θέληση και πολύ καλή διατροφή και έχω να πω πραγματικά πολλά μπράβο, γιατί το γούσταρες και το κυνήγησες και το πήγες εκεί που θέλεις χωρίς να πέσεις στον εύκολο δρόμο του φαρμάκου, όπως δυστυχώς κάνουν πολλοί πλέον και ανάθεμα και αν ξέρουν πως λειτουργούν αυτά που βάζουν στο σώμα τους. Βλέπω όσους θέλουν να ξεκινήσουν την γυμναστική που το πρώτο πράγμα που έρχεται στο νου τους είναι τα συμπληρώματα και τα φάρμακα, αλλά ανάθεμα και αν έχουν σκεφτεί να πιέσουν λίγο τον εαυτό τους και να πετύχουν αυτό που θέλουν. Πολλά μπράβο vapir  B).

σ'ευχαριστώ φίλε μου :-) , απο φάρμακα ,νοσοκομεία κ γιατρούς χόρτασα σε όλη την παιδική μου ηλικία για μια ζωή ολόκληρη, δεν μου χρειάζονται άλλα   

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

 

 

 

 

Με αυτό!!! 

post-226424-0-09008300-1463046921_thumb.jpg

:wub:

 

 

 

 

 

1)την ζαχαρη βγαλτην τελειως,και απο το μιγμα και απ την ζωη σου

2)το λεμονι εχει μεταλλα?

Η ζάχαρη δεν υπάρχει στην καθημερινότητα και το αλάτι ελάχιστο. 
 
Ευχαριστώ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Με αυτό!!! 

attachicon.gifIMG_20160421_073226.jpg

:wub:

 

 

 

 

 

Η ζάχαρη δεν υπάρχει στην καθημερινότητα και το αλάτι ελάχιστο. 
 
Ευχαριστώ.

 

 

Ωραίος man! Οι βραχίωνες της FSA ήταν στο βασικό εξοπλισμό ή τους έβαλες εσύ; Ποιο groupset "φοράει" το ποδήλατο; Βάρος του ποδηλάτου;

 

Παίζει να είχαμε τους ίδιους τροχούς (Shimano RS II), πριν να τους αλλάξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

 

 

Ωραίος man! Οι βραχίωνες της FSA ήταν στο βασικό εξοπλισμό ή τους έβαλες εσύ; Ποιο groupset "φοράει" το ποδήλατο; Βάρος του ποδηλάτου;

 

Παίζει να είχαμε τους ίδιους τροχούς (Shimano RS II), πριν να τους αλλάξω.

Fsa στον βασικό με bb30. Φοράει 105. Οι τροχοί μετά το καλοκαίρι θα τους αλλάξω για να πέσω στα 1500γρ. Βάρος 8,2 το δίνει η cannondale. Είναι το caad10

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...