Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους! Μήπως ξέρει κάποιος πού θα μπορούσα να βρω λάστιχα γυμναστικής κέντρο Θεσσαλονίκης;

Γεια και χαρά, Λίλη :D  θες άμεση αγορά; γιατί οικονομικά σε συμφέρει να τα παραγγείλεις από εξωτερικό...

εδώ είναι κάπως ακριβούτσικα...

δες εδώ για αγορά online http://www.fitshop.gr/

και μετά από κέντρο στα μαγαζιά xtr.gr και intersport

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ναι, το πριονίδι πονάει γι αυτό κι εγώ περνάω τον επίδεσμο του καρπού και δυο γύρους από τα δάχτυλα πριν βάλω γάντια. Αλλά δε γινόταν αλλιώς, με τα ρετάλια δεν μπορούσα να αποκτήσω ικανοποιητικό γέμισμα.

Θέλει υπομονή ρε Γιάννο. Σιγά-σιγά και σφικτά. Δεν είναι μόνο οι αρθρώσεις στα δάχτυλα που τραβάνε ζόρι . Καρποί, αγκώνες, ώμοι επιβαρύνονται εξήσου.

Καλά θα είναι, τις δυνάμεις επαναφοράς που αναπτύσσονται κατά την άσκηση, να τις αποσβένει κάπως από το υλικό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες, μια ερωτησούλα προς όλου σας.

 

Για ποιο λόγο πηγαίνετε στο γυμναστήριο/αθλείστε; Έχετε ένα συγκεκριμένο στόχο από πριν, δηλαδή γυμνάζεστε μόνο για να κάνετε καλό σώμα (κι ας μη σας αρεσει η κουραση του γυμναστηρίου); Σας αρέσει να αθλείστε γενικότερα; Τι απ'τα δύο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φωτη . Μαργαριτονι κανονίστε κάπου προς το τέλος του μήνα να κάνουμε προπονησουλα

κερνάω περσοναλ οκ ?

θα βρούμε ενα 2ωρο κάποιο απογευματάκι να βολεύει και τους τρεις και θα πάμε να λιώσουμε το μαργαριτονι, οποίος ακυρώσει τρώει κόκκινη !

Δημητρα εισαι τυχερή που εισαι μακριά ..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες, μια ερωτησούλα προς όλου σας.

 

Για ποιο λόγο πηγαίνετε στο γυμναστήριο/αθλείστε; Έχετε ένα συγκεκριμένο στόχο από πριν, δηλαδή γυμνάζεστε μόνο για να κάνετε καλό σώμα (κι ας μη σας αρεσει η κουραση του γυμναστηρίου); Σας αρέσει να αθλείστε γενικότερα; Τι απ'τα δύο;

Εκτος απο τους σωματικους στοχους που μπορει να βαζει ο καθενας και τη ρουτινα, ειναι εκτονωση, υγεια (εφοσον γινεται σωστα) και επισης δοκιμαζεις τις δυναμεις σου και τις αντοχες σου και βαζεις ως στοχο να ξεπερασεις το προηγουμενο ρεκορ σου στον παγκο (π.χ)

 

Περα απο αυτον τον τομεα, ειναι και μερος κοινωνικοποιησης.Εγω προσωπικα εχω κανει καλους φιλους απο το γυμναστηριο.

 

 

 

Αχρηστη ασκηση για καποιον που κανει χρονια,  μονο δυσαναλογη  επιβαρυνση εχει αθροιστικα  σε σχεση με τα  οφελη.Εκτος αν εχεις την τελεια τεχνικη  που την εχουν ελαχιστοι . 

Πραγματικα, εφοσον δεν κανεις επαγγελματικα ή αγωνες κλπ και κανεις για την παρτη σου κ μονο δε νομιζω να υπαρχει λογος να το ρισκαρεις.

Ακομα και αν εχεις τελεια τεχνικη, καποια στιγμη μπορει να γινει η μαλακια και να μη μπορεις να ακουμπησεις βαρη ξανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φωτη . Μαργαριτονι κανονίστε κάπου προς το τέλος του μήνα να κάνουμε προπονησουλα

κερνάω περσοναλ οκ ?

θα βρούμε ενα 2ωρο κάποιο απογευματάκι να βολεύει και τους τρεις και θα πάμε να λιώσουμε το μαργαριτονι, οποίος ακυρώσει τρώει κόκκινη !

Δημητρα εισαι τυχερή που εισαι μακριά ..

Αντε παιδια οσο ειμαι καλα γιατι αν κανω επεμβαση για ενα μηνα δε θα σηκωνω ουτε στυλο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εγώ δεν καταλαβαίνω τον κόσμο που κολλάει στις ασκήσεις κ όχι στο αποτέλεσμα 

Προσωπικά ποτέ δεν κάνω ego lifting , η τεχνική είναι συνήθεια πλέον κ πάει μόνη της και απλά ΠΟΤΕ δεν κάνω ίδια προπόνηση. Πάντα κάτι αλλάζω ή θα μπερδέψω την σειρά των ασκήσεων , θα κάνω superset , pause reps etc 

δουλεύει μια χαρά. Άρα? αφού έχω αποτέλεσμα δεν υπάρχει κανένας λόγος να ρισκάρω 

Δεν είναι οτι θα έχω διπλάσιο αποτέλεσμα στον χ χρόνο , υπάρχουν πολλοί τρόποι για να καταφέρεις κάτι.

 

Έμαθα προσφάτως για ένα γνωστό απ το γυμναστήριο περίπου στην ηλικία μου πως έπαθε σοβαρό τραυματισμό στην μέση του (ouch), τον θυμάμαι μονίμως heavy squat και DL και μια χαρά τεχνική κ αποτέλεσμα είχε, όμως μια κακιά ώρα τον έβγαλε off για μήνες , με αποθεραπείες και μαλακίες ..  εντομεταξύ είμαι σίγουρος πως έχει κήλη και μάλιστα μεγάλη στην κοιλιά ! ήταν κομμένος μέχρι αηδίας και πέταγαν οι κοιλιακοί του σαν καβούκι χελώνας , έβγαζε μάτι και όχι το παιδί δεν είχε σχέση με ουσίες. 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έμαθα προσφάτως για ένα γνωστό απ το γυμναστήριο περίπου στην ηλικία μου πως έπαθε σοβαρό τραυματισμό στην μέση του (ouch), τον θυμάμαι μονίμως heavy squat και DL και μια χαρά τεχνική κ αποτέλεσμα είχε, όμως μια κακιά ώρα τον έβγαλε off για μήνες , με αποθεραπείες και μαλακίες ..  εντομεταξύ είμαι σίγουρος πως έχει κήλη και μάλιστα μεγάλη στην κοιλιά ! ήταν κομμένος μέχρι αηδίας και πέταγαν οι κοιλιακοί του σαν καβούκι χελώνας , έβγαζε μάτι και όχι το παιδί δεν είχε σχέση με ουσίες. 

 

 

Αυτο εννοω, μπορει να εχεις τελεια τεχνικη αλλα μια στιγμη να σε βγαλει οφφ για μηνες η και να σου αφησει μονιμο κουσουρι.

Εφοσον μπορεις να κανεις αλλες ασκησεις που πιανουν πολυ καλα ραχιαιους, πιστευω πως μπορεις να αφησεις τις αρσεις.

Τα καθισματα τωρα, ειναι δικοπο μαχαιρι.Ειναι πολυ καλη ασκηση και δεν εχει αντικαταστατη (εμενα τουλαχιστον σαν τα σκουοτ δε με πιανει αλλη) αλλα εξισου επικινδυνη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που κολλαει με το ποσο υψος πρεπει να εχει ο σακος?? :P

Να μην είναι πολύ μικρός για το μέγεθος μου και μήπως έχω πρόβλημα. Κανονικά πόσο είναι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μην είναι πολύ μικρός για το μέγεθος μου και μήπως έχω πρόβλημα. Κανονικά πόσο είναι ?

Αυτος που εχουμε στο γυμναστηριο ειναι λιγο πιο κοντος απο μενα οταν τον ξεκρεμανε, δηλαδη καπου στο 1,70 πρεπει να ειναι γτ και γω κοντοστουπης ειμαι (1,75) :D

 

Δε νομιζω να εχεις καποιο θεμα με εναν κανονικο, θα το δεις και απο κοντα αν θελεις να αγορασεις η πανε καπου και δοκιμασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...