Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί το να πέσουν τα κιλά σου δεν έχει καμία σημασία. Η ερώτηση που πρέπει να κάνεις στον εαυτό σου είναι

 

 

1) Δυναμώνεις?

2)Βελτιώνεται η φυσική σου κατάσταση?

3)Χάνεις πόντους στα σωστά σημεία?

4)Παίρνεις πόντους στα σωστά σημεία?

 

 

Πέτα τη ζυγαριά από το παράθυρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Παιδια παρολο την προσεκτικη διατροφη και την εντονη ασκηση αν και το σωμα μου βελτιωνεται συνεχως και μεσα σε  2 μηνες ειδα πολυ καλα αποτελεσματα παραμενω στασιμος στα 84,6 κιλα με υψος 1.85 .Γιατι δεν πεφτουν τα κιλα μου ; 

 

+1 στον Dakon. Επιπλέον, τα κιλά θα πέσουν αν καταναλώνεις περισσότερες θερμίδες απ' αυτές που τρως. Προφανώς δε γίνεται αυτό.

 

Αλλά γιατί να χάσεις κιλά; Έχεις "ιδανικά" κιλά για το ύψος σου. Αυτο που χρειάζεσαι είναι να αντικαταστήσεις το λίπος με μυς. Οπότε, συνέχισε να κάνεις ό,τι κάνεις και δουλεύει όπως θες! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια παρολο την προσεκτικη διατροφη και την εντονη ασκηση αν και το σωμα μου βελτιωνεται συνεχως και μεσα σε 2 μηνες ειδα πολυ καλα αποτελεσματα παραμενω στασιμος στα 84,6 κιλα με υψος 1.85 .Γιατι δεν πεφτουν τα κιλα μου ;

Το καλυτερο ειναι να μετρας ποντους για να δεις αμα εχεις αποτελεσματα. Με μια μεζουρα μετρα τη κοιλια στο σημειο που ειναι ο οφαλος.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να πεσουν τα κιλα σου.Κανονικα θα επρεπε να ρωτας,γιατι δφεν ανεβαινουν τακ ιλα μου αφου βαζω μυ πανω μου ?

Παντως τα προγραμματα 5-3-1 και 5χ5 ειναι εξαιρειτκα γιατι δεν βαριεσε.Αλλο να λες σμερα θα παω να βγαλω 6 ασκησεις πλατης[και ξερεις θα κανεις το ιδιο και το ιδιο με λιγα κιλα χωρις πολλες πολλες δυναμεις]και αλλο να λες σημερα θα πανω να ανεβω στα κιλα μου,να βγαλω 100 κιλα[ακομα και αν κανεισ 3 ασκησεις].Σου δινει μεγαλη ωθηση να συνεχισεις την προσπαθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοι που πιανουν ενα σημειο στο gym κανουν την ιδια ασκηση με τις 300 παραλλαγες της   και δεν κουνανε απο εκει για καμια ωρα ευχομαι να ανοιξει η γη να τους καταπιει και να κλεισει και απο πανω...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανουν τρισετς ρε B) :cool:

πιεση τρικεφαλων τροχαλια,εκτασεις τροχαλια,εκτασεις τροχαλια παλι με παραλλαγη.5 σετ στο καθενα,εε σε καμια ωριτσα θα εχουν τελειωσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί το να πέσουν τα κιλά σου δεν έχει καμία σημασία. Η ερώτηση που πρέπει να κάνεις στον εαυτό σου είναι

 

 

1) Δυναμώνεις?

2)Βελτιώνεται η φυσική σου κατάσταση?

3)Χάνεις πόντους στα σωστά σημεία?

4)Παίρνεις πόντους στα σωστά σημεία?

 

 

Πέτα τη ζυγαριά από το παράθυρο

όπως είπα έχω δει τρομερές αλλαγές σε όλες τις κατηγορίες που ανέφερες, αρα να μην ανησυχω και να μην κοιταω πλεον την ζυγαρια ; κιλα ανεβάζω κάθε 2 εβδομάδες (βαζω +4 κιλα στην μπαρα) και ανεβαινω μια κατηγορια σττους αλτηρες.Για πιο επιπεδη κοιλια υπαρχει καποια κατηγορια ασκησεων που θα επρεπε να δοκιμασω ; αν και νομιζω οτι ο διαδρομος βοηθαει αρκετα.Τελος, συνηθως κανω 4 ασκησεις για καθε κατηγορια (π.χ. 4 διαφορετικες ασκησεις στο στηθος των 5 σετ η καθεμια που καθε σετ εχει 10 επαναληψεις) μηπως ειναι λιγες ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[..].Για πιο επιπεδη κοιλια υπαρχει καποια κατηγορια ασκησεων που θα επρεπε να δοκιμασω ; αν και νομιζω οτι ο διαδρομος βοηθαει αρκετα.[...]

Τη διατροφή...αν δεν μειώσεις το σωματικό λίπος δεν θα δεις επίπεδη επιφάνεια στο σημείο αυτό.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αλτηρες δεν ειναι να τους ανεβαζεις.Δηλαδη μην περιμενεςι να παιξεις δικεφαλα  30 κιλα αλτηρα.Εκει παιζεις λιγα κιλα ,8-10 επαναληψεις .

5 σετ με 10 επαναληψεις 4 διαφορετικες ασκησεις?Αν εισαι αρχαριος και καταφερενεις να τις βγαζεις σημαινει πως μαλλον δεν πιεζεις πολυ τον εαυτο σου[λιγα κιλα μαλλον]

Δηλαδη αν μου λες οτι κανεις deadlift Κια βγαζειςκ αι αλλες 3 ασκησεις με 10 reps καθεμια 5 σετ ,ετοτε κατι συμβαινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το προγραμμα ειναι αυτο, δεν ειμαι αρχαριος, απλα ειχα  6 μηνες αποχη και ξεκινησα ξανα απο αρχες ιουλιου μεχρι σημερα.Κιλα δεν θα ελεγα οτι εχω λιγα, σηκωνω τοσα κιλα ωστε οι τελέυταιες επναληψεις να βγαινουν με δυσκολια.στην μπαρα ειμαι στα 34 κιλα. και στους αλτηρες για δικεφαλο στα 8-10 αν δεν κανω λαθος (δεν θυμαμαι τα κιλα στους αλτηρες αν δεν τους βλεπω)

 

ΔΕΥΤΕΡΑ ΣΤΗΘΟΣ-ΠΛΑΤΗ

ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΕ ΜΠΑΡΑ ΙΣΙΑ 5Χ10

ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΕ ΜΠΑΡΑ ΚΛΙΣΗ 30 % 5Χ10

ΠΟΥΛ ΟΒΕΡ 5Χ10

ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΟΡΓΑΝΟ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟΥ 5Χ10

 

ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΑΛΤΗΡΑ 5Χ10

ΚΑΘΙΣΤΗ ΚΩΠΙΛΑΤΙΚΗ 5Χ10

ΕΜΠΡΟΣΘΙΕΣ ΠΙΕΣΕΙΣ ΜΠΑΡΑΣ 5Χ10

 

 

 

ΤΡΙΤΗ ΠΟΔΙΑ-ΑΕΡΟΒΙΑ

ΓΑΜΠΕΣ 5 Χ10

ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ 4 ΑΣΚΗΣΕΙς ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΔΙΑ 5Χ10 (deadlift κτλ)

 

 

 

ΤΕΤΑΡΤΗ ΩΜΟΙ

ΟΠΙΣΘΟΛΑΙΜΙΕΣ ΠΙΕΣΕΙΣ ΜΠΑΡΑΣ 5Χ10

ΠΛΑΓΙΕΣ ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΑΛΤΗΡΩΝ 5Χ10

ΠΙΕΣΕΙΣ ΑΛΤΗΡΩΝ ΚΑΘΙΣΤΟΣ 5 Χ10

ΣΗΚΩΜΑ ΤΩΝ ΟΜΩΝ ΚΡΑΤΩΝΤΑΣ ΜΠΑΡΑ 5Χ10

 

 

ΠΕΜΠΤΗ ΠΟΔΙΑ-ΑΕΡΟΒΙΑ

 

ΓΑΜΠΕΣ 5 Χ10

ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ 4 ΑΣΚΗΣΕΙς ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΔΙΑ 5Χ10

 

 

ΠΑΡΑΚΣΕΥΗ ΔΙΚΕΦΑΛΟΙ-ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ

ΔΙΚΕΦΑΛΟΙ ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ ΟΛΑ 5Χ10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχυει οτι τον χειμωνα πεφτει η αποδωση στην γυμναστικη η οχι? Η ενεργεια γενικως? Νομιζω πως το παθαινω καθε χειμωνα και καθε ανοιξη ξαναπαιρνω μπρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχυει οτι τον χειμωνα πεφτει η αποδωση στην γυμναστικη η οχι? Η ενεργεια γενικως? Νομιζω πως το παθαινω καθε χειμωνα και καθε ανοιξη ξαναπαιρνω μπρος.

σε μερικους ναι.γιατι βγαινουν τα πουλοβερ και τα παλτα ερχονται και τα χριστουγεννα ολοι τρωνε με χαρα.αλλα την ανοιξη ανοιγει ο καιρος βγαινουν τα μπρατσακια και οι μπακες εξω.ασε που οπου να ναι θα ερθει το καλοκαιρι.νομιζω αυτα φτανουν για να δωσει ενεργεια σε καποιον..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...