Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η μπάρα είναι πολύ κοντή...πάρε μία μεγαλύτερη, τουλάχιστον 1.80 Τα βάρη είναι λίγα αλλά για αρχή μάλλον εντάξει...αργότερα θα θες σίγουρα κι άλλα. Επίσης πρόσθεσε και 2 δίσκους των 1.25 Kg.

Θα παρω με τα 1.80 τοτε και θα βαλω και τα 1.25 λογικα θα χρειαστουν.Να σε καλα για τις συμβουλες.Το μεσημερι θα κανω την παραγγελια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Bench Press 3+

 

Bench Press: 3x70, 3x80,9x90

Dumbell Bench press: 4x8x28

Pendlay row:2x8x80, 1x8x70, 1x8x75

Preacher ab curls: 3 sets

Rotator cuff work

 

καλά πήγε . Από πάνω σώμα πετάμε.

 

Άσχετο, επειδή από ασφάλιση δε πάμε καλά , αυτές τις κάρτες υγείας, τις έχει δουλέψει κανείς? Αξίζει τον κόπο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν αύριο για πρώτη φορά θα πάω για 90 χλμ ποδήλατο στο δρόμο. Αρναία και πίσω από Θεσσαλονίκη. Θα ποστάρω πόσα κιλά ζουμιά θα χάσω. 

wow θα περιμενω με αγωνια το ποστ σου. :confused:

 

ακουσε εκει 90!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bench Press 3+

 

Bench Press: 3x70, 3x80,9x90

Dumbell Bench press: 4x8x28

Pendlay row:2x8x80, 1x8x70, 1x8x75

Preacher ab curls: 3 sets

Rotator cuff work

 

καλά πήγε . Από πάνω σώμα πετάμε.

 

Άσχετο, επειδή από ασφάλιση δε πάμε καλά , αυτές τις κάρτες υγείας, τις έχει δουλέψει κανείς? Αξίζει τον κόπο?

Eχει πολλα  μικρα γραμματα εφόσον και εαν , εχω και ιδιωτικη ασφαλεια  (νοσοκομειακο) και δεν εχω κανει χρηση   ουτε μια φορα .Μια φορα χρειαστηκε  που εκοψα κατι ελιες και  δεν με καλυψε  γιατι δεν πηγα να το κανω σε νοσοκομειο αλλα σε ιδωτικο ιατρειο οτι ναναι... σκεφτομαι πολυ σοβαρα να την κοψω .

Τωρα αν δεν εχεις καθολου ασφαλιση ειναι μονοδρομος νομιζω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας γραψω και γω τι εκανα χτες..

 

Περιπου 50 λεπτα προπονηση, προγραμμα Α.

 

Αρχικο ζεσταμα 3 σετ κοιλιακοι/ραχαιοι των 10 επαναληψεων.

 

Λιγο επιτοπιο τροχαδιν, 100 επαναληψεις σχοινακι γρηγορες. Ολα αυτα χωρις κανενα διαλλειμα.

 

Ζεσταμα σε ολες τις κυριες ασκησεις.

 

Σκοουτ: 32.5 κιλα

 

Πιεσεις στηθους: 45 κιλα

 

Αρσεις θανατου: 42.5

 

Εληεις στην τροχαλια: 40 κιλα 3*10 επαναληψεις.

 

Τελος 300 επαναληψεις σχοινακι.

 

Να ρωτησω κυριως των @dakon, πχ φτασω στο πικ των κιλων σε μια ασκηση και ερχεται η αποτυχια, μονο σε αυτη πχ σκοουτ ενω στις αλλες εχω να δωσω, ακομα και στο προγραμμα το αλλο δεν εχω αποτυχει σε καμια ασκηση.. Τι γινεται τοτε;

 

Γυριζω και τα δυο προγραμματα πισω 4 εβδομαδες; Ή μονο το ενα; Απο το προγραμμα πεφτω σε ολες στις ασκησεις στα κιλα; Ή μονο σε αυτη που απετυχα..

 

Σημερα με βγηκε η παναγια.

 

Σχεδον μια παλετα με καμια 25 τσουβαλια 40 κιλα επρεπε να τα αρπαζω απο υψος 40 εκατοστων και να τα βαζω σε υψος 1.60.. Ελεγα αυτες ειναι αρσεις θανατου, χαχαχα ..

 

Και ερχεται η ωρα που πρεπει να μεταφερω ενα τσουβαλι τρυπιο καπου 10+ μετρα να λεω και το περπατημα με τα κιλα...

 

Καλη φαση αλλα πρεπει να πιεσω το σωμα μου να συνιθησει στα 40κιλα για να μην με ζοριζουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν αυτό το πρόγραμμα κάνω εδώ και 14 μέρες, μετά από ένα μήνα απουσίας τον Αύγουστο.

 

Όπου έχω βάλει "Μ" δίπλα από την άσκηση σημαίνει ότι είναι σε μηχάνημα. Ξέρω τι θα μου πείτε, ότι έχει πολλά μηχανήματα και δεν είναι καλό αλλά ακόμα ανεβάζω κιλά αρκετά γρήγορα οπότε αφού δουλεύει ακόμα δεν θέλω να το αλλάξω.

 

Σκοπός είναι να το κρατήσω έτσι ένα-ενάμισο μήνα και μετά να το αλλάξω ριζικά στις μπάρες. Να βάλω σκουότ, ντεντλιφτς, πάγκο με μπάρα κλπ.

 

 

 

Το καλοκαίρι λόγω κακών συνηθειών(σουβλάκια πατάτες κτλ παγωτά με το κιλό) πήρα κιλά που έκατσαν στην μπάκα, δεν ξέρω πόσα αλλά φαινόντουσαν.

 

Με το που τα έκοψα αυτά τις τελευταίες 2,5 βδομάδες και κάνοντας λίγο καλύτερη διατροφή γενικά, τα έχω χάσει σχεδόν όλα(με το μάτι), θα ήταν 3-4 κιλά. Επίσης αυτές τις βδομάδες έκανα κάθε μέρα γύρω στα 12 χιλιόμετρα με το ποδήλατο(άλλη ώρα από το γυμναστήριο). Όταν χειμωνιάσει για τα καλά και πιάσουν και οι βροχές δυστυχώς θα κοπεί το περισσότερο.

 

 

Πριν την προπόνηση κάνω ελλειπτικό >10 λεπτά για ζέσταμα. Ύψος 1,765 και βάρος 84 κιλά όπως μετρήθηκα εχτές, και γενικά το τρώω όλο το φαΐ μου. Και ίσως και του διπλανού άμα δεν κοιτάει.

 

Σκοπός μου είναι να χτίσω μύες για λόγους εμφανισιακούς και να νιώθω τους μύες μου ότι υπάρχουν(είναι ωραία η αίσθηση). Χωρίς όμως να γίνω μπιλντέρι και να αναρωτιούνται οι άλλοι τι παίρνω, ή να βαρύνω υπερβολικά επειδή μπορεί να παίξω και κανα άθλημα μπάσκετ - τέννις.

 

Το λίπος που έχω στην κοιλιά(πάντα είχα) σκοπεύω να το διώξω πολύ αργά σε βάθος χρόνου πχ μισό κιλό το μήνα. Δεν μετράω θερμίδες, ελπίζω να μην χρειαστεί.

 

 

Το μόνο που σκέφτομαι να αλλάξω πιο νωρίς είναι τις επαναλήψεις στα πόδια, να τις κάνω 12.

 

Τι λέτε;

 

post-217321-0-72326800-1380217553_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...