Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Γοργοποταμος το μεγαλυτερο και πιο δυσκολο φαραγγι στην Ελλαδα και 3ο πιο τεχνικο στην Ευρωπη.

Ο στοχος μου απο τοτε που ξεκινησα το canyoning .

Αθλητικο φαραγγι  που ειναι προσβασιμο μονο 2 μηνες τον χρονο  τους υπολοιπους ειναι χειμαρος μεσα .Το πετυχαμε  με παρα πολυ νερο που εκανε ακομα πιο δυσκολη την καταβαση .

 

Χρειαστηκαμε 12,5 ωρες απο τις 4:30 τα ξημερωματα που ξυπνησαμε   ωστε να ειμαστε στις 7:00 μεσα .

Mελανιες παντου καμμενα χερια απο τα σχοινια αν και φοραγα γαντια σκιστηκαν και αυτα  ...

Εγινε την Δευτερα που μας περασε και δεν πηγα gym ολη την βδομαδα σημερα θα παω πρωτη μερα .

 

 

 

post-237837-0-89828500-1501829085_thumb.jpg

 

 

post-237837-0-57784900-1501829152_thumb.jpg

 

 

post-237837-0-17704100-1501829198_thumb.jpg

 

 

 

post-237837-0-84289800-1501829258_thumb.jpg

 

 

 

post-237837-0-71228800-1501829326_thumb.jpg

 

 

 

post-237837-0-40058700-1501829376_thumb.jpg

 

 

 

post-237837-0-45018100-1501829432_thumb.jpg

 

 

 

 

post-237837-0-63216100-1501829479_thumb.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλαξε ρε λιβε τι το κουραζεις το θεμα ?

Λες και σε υποχρεωνει κανεις να πας εκει.

Γενικα εδω στην περιοχη δεν εχεις πολλες επιλογες.

 

Σχεδον τρια γνωριζω εγω. Το πρωτο δεν εχει ουτε ρακ, μονο σμιθ και πολυ περιορισμενο χωρο, που και αδειο νομιζεις οτι δεν σε φτανει ο χωρος. Το δευτερο τωρα το καλοκαιρι ανοιγει 14:00-22:00, το τριτο ειχα παει στην αρχη σαββατο κλεινει 14:00 η ωρα, εχει συνδρομη 60+ οχι για κατι σπουδαιο.

 

Μονο αυτο που παω το ψαχνει λιγο, εχει καλα μηχανηματα, ρακ. Εχει τις ιδιοτροπίες του και αυτος, οπως κλεινει σε καθε γιορτη. Απλα με αυτον εχω αναπτυξει μια καλη επικοινωνια ενα καλο καλημερα, ξερω τον χωρο θα δω τι θα κανω γιατι οι υπολοιπες επιλογες ειναι κατωτερες, καλυτερα το σπιτικο γυμναστήριο μου αλλα ειναι πλεον μακρια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ειπε επειδη εχουμε ενα καλο γεια αν θελω τα μισα τωρα και τ αλλα σε δυο μηνες.

 

Δεν λεω με διευκολύνει off the record. Αλλα αυτη την στιγμη λογο ανεργιας, τα ειχα υπολογισει αλλιως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ειπε επειδη εχουμε ενα καλο γεια αν θελω τα μισα τωρα και τ αλλα σε δυο μηνες.

 

Δεν λεω με διευκολύνει off the record. Αλλα αυτη την στιγμη λογο ανεργιας, τα ειχα υπολογισει αλλιως.

Εξήγησέ του την οικονομική σου κατάσταση και κάντου μια αντιπρόταση σύμφωνα με την τσέπη σου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα το κανω δημητρα για το απλο λογο δεν θελω να δωσω σε κανεναν το δικαιωμα να εχει πάτημα πανω μου. Αν τα βρω θα τα δωσω αλλιως θα ψαξω κατι αλλο. Ειμαι τον ακρων σε μερικα πραγματα

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανυπόφορη ζέστη. 11 το πρωί εχει ήδη 30 βαθμούς και με απόλυτη άπνοια. Γίνεται αρκετά κουραστική η προπόνηση.

Εσυ δεν ελεγες πριν 1-2 μηνες οτι κανεις προπονηση με οση ζεστη και να'χει και δε σε επηρεαζει διοτι το συνηθισες κλπ? :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρέπει να εισαι πολυ μουρλός να πας για τετοια ωρα να κανεις το οτιδήποτε ειδικά μεσημέρι..

έχω κάτι φιλαράκια πάνε 2το μεσημερι για ποδηλατο..

 

εγώ έκανα σημερα κάτι bench press και την ακουσα ασχημα απο τη ζεστη που δεν εφυγα σοριδόν.. και ας ειχε μέσα και κλιματισιτκό και ανεμιστήρες.

 

δυστηχώς το γυμναστήριο που πβγαινα ολο το χρονο μπηκε σε ενοικιαστήριο. πήγα warehouse7

 

ωραίος χώρος

καθαρό

μεγάλο

πρωσοπικο μιεχ, ήρθε ενας απο εκει στο τελευταίο rep και με "βοήθησε" λες και δεν εχω εγώ στομα να ζητήσω από άτομο να με σποτάρει, ασε με ρε ανθρωπε να ζοριστώ στη τελευταία. τι μου ρχεσαι και μου βαζεις το δάχτυλο (ψυχολογικο περισσοτερο) αλλα εκνευριστηκα, τεσπα του πα και ευχαριστώ στο τέλος για τους τύπους.

 

αλλα ρε γαμώτο 1 squat rack; 1 smith( οχι πως με νοιάζει), βεβαια σου λένε αν θες rack μπες με την ακριβή την συμετοχή μεσα στο crossfit box.

 

από την άλλη εχει αρκετούς παγκους ισιους και για επικληνή (το μαστ όλων)

 

βέβα από οτι μου είπανε 4-9 γίνεται της πόπης, άρα είτε οπρωινά είτε αργά βραδυ.

ένα ωραίο γενικά mainstream γυμναστήριο..


ξεριε κανεις που θα βρω κανα φτηνο μονοζυγο θεσσαλονικη κέντρο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ δεν ελεγες πριν 1-2 μηνες οτι κανεις προπονηση με οση ζεστη και να'χει και δε σε επηρεαζει διοτι το συνηθισες κλπ? :-D

 

Μα κάνω προπόνηση, παρά τη ζέστη. Απλά γκρινιάζω (λίγο :))

 

Δεν μπορώ πιο νωρίς γροσέρι. Άλλωστε είναι αυτο το κυμα ζέστης που έχει κατσικωθεί και θα κρατήσει μέχρι το άλλο σουκου. Μετά θα στρώσει το πράμα (εκείνη την ώρα θα έχει γύρω στους 25-27 βαθμούς και με ένα ελαφρύ αεράκι, μια χαρά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα κάνω προπόνηση, παρά τη ζέστη. Απλά γκρινιάζω (λίγο :))

 

Δεν μπορώ πιο νωρίς γροσέρι. Άλλωστε είναι αυτο το κυμα ζέστης που έχει κατσικωθεί και θα κρατήσει μέχρι το άλλο σουκου. Μετά θα στρώσει το πράμα (εκείνη την ώρα θα έχει γύρω στους 25-27 βαθμούς και με ένα ελαφρύ αεράκι, μια χαρά).

θα σου έλεγα βράδυ μόλις πέσει ο ήλιος και έχει λίγο αεράκι, απλά ψεκάσου με ένα τόνο αντικουνουπικό. Βέβαια εδώ στην τσιμπεντούπολη 21+ έχει 30αρια και βράζει ο τόπος, ελπίζω εκεί σε σας να ΄ναι κάπως καλύτερα τα πράγματα. 

Δε παλεύεται προπόνηση με ζέστη...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απόγευμα/βράδυ συνήθως είτε βγαινουμε βόλτα είτε έχω δουλειες στο κτήμα (τσάπισμα, κούρεμα αγριόχορτα, πότισμα, κτλ). Πραγματικά η μόνη βολική ώρα είναι εκεί γύρω στις 10-11 και η μόνη περίοδος που με δυσκόλεψε είναι αυτή τώρα όχι τόσο λόγω της ζέστης όσο της άπνοιας που τη συνοδεύει. Λίγες μέρες υπομονή και θα περάσει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα λίγα μέρη που είναι αποδεκτό να βρίσκεσαι με τέτοιες θερμοκρασίες.  :P είναι ζαβή

 

 

post-258415-0-00227100-1501965413_thumb.jpg

 

 

Ακούω και σε εμάς παράπονα διαρκώς για πεσμένες επιδόσεις λόγω ζέστης. Δεν είμαι η μόνη τουλάχιστον. Καλοκαιράκι είναι, δεν πειράζει, κάθε εποχή με τα δικά της. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...