Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 hours ago, razkal said:

εχουν 2 τροπους αποστολης πια (free και με μικρη χρεωση). σημερα παρηγγειλα, 25 ευρω τα 2.5 κιλα (τρεχει προσφορα -40%).

ειναι γεγονος οτι η γευση στην Impact whey δεν ειναι το δυνατο της σημειο, στις πιο πολλες που εχω δοκιμασει τουλαχιστον. οχι οτι δεν πινονται αλλα ειναι πιο ηπιες απο οτι στις πιο ακριβες μαρκες.

δοκιμασα παλι παραγγελια τωρα και δεν υπαρχει δωρεαν.υπαρχει διεθνης tracked με 7.99 και dhl με 11.99.αν παραγγειλεις μικρη ποσοτητα βγαινει σχεδον το ιδιο με ελλαδα.για αυτο πιο πανω ανεφερα ενα συγκεκριμενο παραδειγμα με χ ποσοτητα που εβγαινε το ιδιο με εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

53 λεπτά πριν, poulinos είπε

δοκιμασα παλι παραγγελια τωρα και δεν υπαρχει δωρεαν.υπαρχει διεθνης tracked με 7.99 και dhl με 11.99.αν παραγγειλεις μικρη ποσοτητα βγαινει σχεδον το ιδιο με ελλαδα.για αυτο πιο πανω ανεφερα ενα συγκεκριμενο παραδειγμα με χ ποσοτητα που εβγαινε το ιδιο με εδω.

τις 3 τελευταιες φορες (παραγγελια τουλαχιστον 80 €) ειχα επιλογη για free αποστολη (περιπου 2 βδομαδες παραδοση) και 3€ για παραδοση σε 2-3 εργασιμες. 

10 ώρες πριν, vasilissouvlaki είπε

Παιδιά θέλω μηχάνημα όπως ειπα πριν αλλά εσείς τι προτείνετε διάδρομο ή ελλειπτικό για να χασω κιλα?

οτι κανεις με μεγαλυτερη ορεξη στο gym.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, razkal said:

τις 3 τελευταιες φορες (παραγγελια τουλαχιστον 80 €) ειχα επιλογη για free αποστολη (περιπου 2 βδομαδες παραδοση) και 3€ για παραδοση σε 2-3 εργασιμες. 

οτι κανεις με μεγαλυτερη ορεξη στο gym.

Πιο παλια με μεγαλη παραγγελια ειχα πετυχει δωρεαν μεταφορικα με dhl.τελευταια φορα πριν καναν εναμιση μηνα με παραγγελια 100+ μου βγαλε κανονικα ταχυδρομικα.για ελλαδα παντα.και τωρα εβαλα δοκιμαστικα και μου εβγαλε αυτα που εγραψα πιο πανω για μικρο. πιο παλια ηξερα οτι πεφτουν τα ταχυδρομικα.αλλα ναι με παραγγελια 90 ευρω δοκιμαστικα εχει δωρεαν ταχυδρομικα με απλο τροπο και 9.99 με dhl.στα 50 ευρω δυστυχως πληρωνεις τα παντα.

οποτε εσυ ειχες μεγαλο ποσο 80 ευρω για αυτο και δωρεαν με τον αργο τροπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/6/2018 στις 12:07 ΠΜ, frozex είπε

μετά από ένα χρόνο και 2 μήνες (στην αρχή "zero") "low"-carb δίαιτας έρχομαι να σας πω τα αποτελέσματα και να παρουσιάσω μια λιπομέτρηση που έκανα σήμερα για να μου πείτε την γνώμη σας. Ξεκίνησα 118 κιλά και τώρα είμαι 86,5 (είχα φτάσει 85 αλλά ...) χωρίς γυμναστική. Έχω χάσει από τα μπούτια 8 πόντους (8+8), γλουτούς 13, περιοχή στον αφαλό 20, στήθος 10, ώμους 10, μπράτσο 2, έχω βάλει 2 πόντους στον λαιμό και στην περιοχή του αστραγάλου και του καρπού οι αριθμοί ήταν πάντα ίδιοι. Περιμένω μια απάντηση από την δουλειά και αν είναι αυτή που θέλω από Δευτέρα ξεκινάω γυμναστήριο, αν δεν είναι τότε ασκήσεις στο σπίτι. Τη διατροφή θα την φτιάξω ανάλογα με τις ανάγκες που θα έχω όταν αρχίσω το γυμναστήριο, θέλω να κρατήσω το low-carb profile αλλά αν κουράζομαι εύκολα θα ανεβάζω δοκιμαστικά τους υδατάνθρακες. Τη λιπομέτρηση σας την δείχνω για να μου πείτε γνώμες και σε τι ασκήσεις να στοχεύσω με τη γυμναστική, ώστε να ξεκινήσω από τώρα και να μην περιμένω την Δευτέρα (για ασκήσεις στο σπίτι διαθέτω αλτήρες και τα έπιπλα του σπιτιού). Η λιπομέτρηση έγινε με αυτό το μηχάνημα.                                                                                                                                                                                                   

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

qtaNK1L.jpg

4K1Hd8x.jpg

Κατ αρχάς συγχαρητήρια που έμεινες συνεπής όλο αυτό τον καιρό. Αμέτρητοι όσοι ξεκινούν με ενθουσιασμό που φθίνει μετά από μερικές εβδομάδες και σύντομα επιστρέφουν στις παλιές κακές συνήθειες.

Στα πιο συγκεκριμένα τώρα. Καλά έκανες και επέλεξες low carb διατροφή. Δε χρειάζεται όμως άλλο. Το σώμα μπορεί κάλιστα να λειτουργήσει με ελάχιστο ή καθόλου υδατάνθρακα αλλά λειτουργεί καλύτερα με υδατάνθρακα. Κάνε όμως καλές επιλογές. Μείνε μακριά από ζαχαρη (αν θες σώνει και καλά κάτι γλυκό φτιάξτο μόνος σου χρησιμοποιώντας ερυθριτόλη/στέβια), αντί για αλεύρι επέλεξε βρώμη, αντί για ρύζι/πατάτα βράσε φαγόπυρο, αν το στομάχι σου αντέχει φάε όσπρια (εμένα με τσακίζουν), κτλ. Φάε όμως υδατάνθρακα. 30-50% της διατροφής σου πρέπει να είναι υδατάνθρακας. Σταμάτα να τον φοβάσαι. 

Ξεκίνα να χτίζεις μυς. Αν συνεχίσεις απλώς να χάνεις κιλά θα γίνεσαι όλο και πιο αδύνατος και σίγουρα θα σου αρέσει περισσότερο το σώμα σου έτσι αλλά θα σου αρέσει ακόμη περισσότερο αν αρχίζει να αποκτά σχήμα στα μπράτσα, τους ώμους, το στήθος, κτλ Βάλε στόχο το επόμενο καλοκαίρι να έχεις βάλει 3-5 μυικά κιλά. Στο σπίτι μπορείς να κάνεις πολύ καλή δουλειά (ειδικά αν είσαι αρχάριος) αρκεί να αποκτήσεις το κατάλληλο mentality. 

Τις καλημέρες μου :)

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, yannis27gr είπε

Κατ αρχάς συγχαρητήρια που έμεινες συνεπής όλο αυτό τον καιρό. Αμέτρητοι όσοι ξεκινούν με ενθουσιασμό που φθίνει μετά από μερικές εβδομάδες και σύντομα επιστρέφουν στις παλιές κακές συνήθειες.

 

 

 

Εμενα Γιαννη δεν μου εχεις πει  ποτε συγχαρητηρια !

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, razkal είπε

 

οτι κανεις με μεγαλυτερη ορεξη στο gym.

Δεν πάω γυμναστήριο αλλά οταν πήγαινα έκανα διάδρομο δεν είχακάνει ελυπτικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, vasilissouvlaki είπε

Παιδιά θέλω μηχάνημα όπως ειπα πριν αλλά εσείς τι προτείνετε διάδρομο ή ελλειπτικό για να χασω κιλα?

Αν υπάρχει step, δοκίμασε αυτό.

Αλλιώς διάδρομο, διαλειμματική (ανάλογα με τις αντοχές/ επίπεδο μπορεί να βρεις διαφορες παραλλαγές).

Εγώ πχ όταν αποφασίσω να κάνω μόνο αερόβια, κάνω 3 λεπτά στο 6, 1 στο 7, 2 στο 9, μετά 2 στο 5,5, μετά 2 ή 3 στο 10, μετά πάλι ρίχνω ταχύτητα ώστε να περπατάω, μετά πάλι τρέξιμο, μέχρι να φτάσω 30 λεπτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vasilissouvlaki είπε

Δεν πάω γυμναστήριο αλλά οταν πήγαινα έκανα διάδρομο δεν είχακάνει ελυπτικο.

o διαδρομος εχει πιο πολλα προγραμματα να κανεις αλλα θελεις σοβαρο ποσο για οκ διαδρομο νομιζω.

το πιο χρησιμο accessory στην αεροβια προπονηση ειναι το heart rate monitor, αλλιως δεν ξερεις σε τι ζωνη δουλευεις.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/6/2018 στις 6:29 ΜΜ, TEOKOS είπε

Εγώ ξέρω ότι άμα δεν φάω πριν πάω γυμναστήριο ζαλίζομαι

Άσχετο.. κοντεύω πλάκα- πλάκα κοντά εξάμηνο λόγω ώμου που κάνω μόνο αεροβική και ειδικές ασκήσεις ώμου. Διατροφή καθαρή αλλά ότι νάναι από ποσότητες.

Από 91 κιλά είμαι στα 84. Βασικά ότι έχτισα από μύες πάνε. Σαν Πακιστανός ένα πράμα.

Αλλά απέκτησα αντοχή που δεν είχα 20 χρόνια πριν :)

Επεσες πολλα κιλα ρε ,οι μυς ξαναχτιζονται  κλαιν , η διατροφη ειναι το δυσκολο εκτος αν εισαι ανορεξικος που εσυ δεν εισαι .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Επεσες πολλα κιλα ρε ,οι μυς ξαναχτιζονται  κλαιν , η διατροφη ειναι το δυσκολο εκτος αν εισαι ανορεξικος που εσυ δεν εισαι .

Δεν παραπονιέμαι ρε συ ,έτσι ναχουμε κάτι να λέμε.

Από ανορεξία άστρα να πάνε. Μεγάλη δυσκολία να το χωρίσω στην μέση για νάχω και το βράδυ αχαχα

 

A664B69B-AA60-443F-AA49-E457C24308DA.jpeg

9 ώρες πριν, vasilissouvlaki είπε

Παιδιά πιο ελειπτικο προτείνετε εως 200€

Κατά 99% θα γίνει κρεμάστρα για τα ρούχα. Με αυτά τα λεφτά κάνε μια συνδρομή σε γυμναστήριο

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, TEOKOS είπε

Δεν παραπονιέμαι ρε συ ,έτσι ναχουμε κάτι να λέμε.

Από ανορεξία άστρα να πάνε. Μεγάλη δυσκολία να το χωρίσω στην μέση για νάχω και το βράδυ αχαχα

A664B69B-AA60-443F-AA49-E457C24308DA.jpeg

Κατά 99% θα γίνει κρεμάστρα για τα ρούχα. Με αυτά τα λεφτά κάνε μια συνδρομή σε γυμναστήριο

Γιατί το λες αυτό? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, vasilissouvlaki είπε

Γιατί το λες αυτό? 

Το λεει  γιατι 9 στους 10 αυτο κανουν .Ανθρωπος που βαριεται να παει γυμναστηριο(δεν λεω για σενα )  δεν προκειται να κανει σπιτι .Με γεια την κρεμαστρα btw !

 

Teoke    δωσε πονο     καλα κανεις εμεις τωρα τρωμε σαν σπουργιτια ,οι γκομενες τρωνε περισσοτερο απο εμας χαχαχα .

 

 

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Το λεει αυτο γιατι 9 στους 10 αυτο κανουν .Ανθρωπος που βαριεται να παει γυμναστηριο(δεν λεω για σενα )  δεν προκειται να κανει σπιτι .Με γεια την κρεμαστρα btw !

Teoke    δωσε πονο     καλα κανεις εμεις τωρα τρωμε σαν σπουργιτια ,οι γκομενες τρωνε περισσοτερο απο εμας χαχαχα .

Επίσης 9 στους 10 βλέπουν πάντα μονοδιάστατα :) Υπάρχουν περιπτώσεις (όπως εγώ) που δεν γίνεται να είσαι στο γυμναστήριο τις ώρες που θες (θα πρέπει να είσαι και σπίτι ή ενα σωρό άλλοι λόγοι). Εγώ κάνω κανονικά προπόνηση στο σπίτι φουλ. Πάντως για κάποιους που έχουν αφθονο ελεύθερο χρόνο και δεν πάνε γυμναστήριο, τότε όντως, το πιο πιθανό είναι οτι θα ήταν μια άχρηστη αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Stamer είπε

Επίσης 9 στους 10 βλέπουν πάντα μονοδιάστατα :) Υπάρχουν περιπτώσεις (όπως εγώ) που δεν γίνεται να είσαι στο γυμναστήριο τις ώρες που θες (θα πρέπει να είσαι και σπίτι ή ενα σωρό άλλοι λόγοι). Εγώ κάνω κανονικά προπόνηση στο σπίτι φουλ. Πάντως για κάποιους που έχουν αφθονο ελεύθερο χρόνο και δεν πάνε γυμναστήριο, τότε όντως, το πιο πιθανό είναι οτι θα ήταν μια άχρηστη αγορά.

Μαλιστα .

Εσυ δεν εισαι η περιπτωση που αναφερα διοτι σε σενα ειναι θεμα ωρων  αλλος μπορει να εχει θεμα προσβασης .Εγω μιλησα για αυτους που βαριουνται να πανε γυμναστηριο.

Και φυσικα ισχυει οτι ακριβως ειπα οπως το  ειπα .

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...