Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

To φταίει η μάσα του τριημέρου που μας πέρασε...

 

 

Έχω ένα θεματάκι με το peck deck...δεν νομίζω να με πιάνει θωρακικούς μύες σχεδόν καθόλου εν συγκρίσει με το πιάσιμο στους δικεφάλους. Κάνω κάτι λάθως; Επίσης έχω τον κορμό στην ευθεία και όχι τελείως ακουμπισμένη την πλάτη στο κάθισμα της πλάτης

Και ναι στα χέρια δυσκολεύομαι να αυξήσω κιλά. Θα σας αναφέρω ενδεικτικά τι έκανα την χθεσινή μέρα

 

 

 

Σταμάτα το peck deck το μηχάνημα είναι μια ηλιθιότητα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και οπαδός της full body προπόνησης που θα κάνω μέχρι να με θάψουν,  έχω ένα θεματάκι. Επειδή είμαι introvert αντικοινωνικός μισάνθρωπος, το σαβατοκύριακο θέλω να πάω gym και Σάββατο και Κυριακή, καθώς έτσι την βρίσκω. 

 

Μέχρι τώρα έκανα Σάββατο "χαλαρά" χωρίς drop set κτλ για να είμαι ξεκούραστος την Κυριακή αλλά αυτό με έχει ξενερώσει, δεν μπορώ το χαλαρά. Σκέφτηκα λοιπόν να χωρίσω το full body σε ένα split δύο ημερών και να δώσω τον στάνταρ πόνο και τις δύο ημέρες. (Σημείωση - όχι upper / lower please)

 

Σάββατο

Στήθος - Ώμους - Τρικέφαλους - Κοιλιακούς - Δικέφαλος Μηρών - Γάμπες

 

Κυριακή

Πλάτη - Τραπεζοειδείς - Δικέφαλοι - Τετρακέφαλοι - Ραχιαίοι - Πήχεις. 

 

Πείτε καμιά γνώμη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δωσε πονο το σαββατοκυριακο ειναι οι καλυτερες μερες για σκληρη προπονηση .Τοτε εχω το πιο βαρυ προγραμμα ποδια κτλπ.Αν και full body  δεν εχω κανει ποτε , δεν γουσταρω ,δεν εχω συνηθισει ,καλα τα χαλαρα ναι δεν υπαρχουν πουθενα χαλαρα θα ειμαστε μολις ψοφησουμε  .

Αντικοινωνικος -μισανθρωπος λεει κλαιω...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας που αναφέρθηκε, θέλω να δυναμώσω τους τραπεζοειδείς μύες για τον αυχένα μου
έχετε να προτείνετε καμία καλή άσκηση με ελεύθερα βάρη (αλτήρες);
όπως κάτι ανάλογο θα ήθελα και για τους θωρακικούς μύες (κάνω μόνο flyers με αλτήρες)
σας ευχαριστώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού δεν θες upper & lower κάντο pull push.

 

ή πιό το πιό κουλό Σάββατο μπροστά σώμα και Κυριακή πίσω.

 

το Σάββτο μπροστά Κυριακή Πίσω ήταν η άλλη εναλλακτική που σκεφτόμουνα. Αυτό που με χαλάει είναι οτι έχει στήθος μαζί με τετρακέφαλο και είναι και τα δύο για υπερβολικό πόνο, ίσως το κάνω αντίθετα Σαββατο πίσω Κυριακή μπροστά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας που αναφέρθηκε, θέλω να δυναμώσω τους τραπεζοειδείς μύες για τον αυχένα μου

έχετε να προτείνετε καμία καλή άσκηση με ελεύθερα βάρη (αλτήρες);

όπως κάτι ανάλογο θα ήθελα και για τους θωρακικούς μύες (κάνω μόνο flyers με αλτήρες)

σας ευχαριστώ :)

Κλασικά shrugs είτε με μπάρα είτε με αλτήρες.

 

Για στήθος υπάρχουν άπειρες. τσέκαρε Link.png Site: εδώ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας που αναφέρθηκε, θέλω να δυναμώσω τους τραπεζοειδείς μύες για τον αυχένα μου

έχετε να προτείνετε καμία καλή άσκηση με ελεύθερα βάρη (αλτήρες);

όπως κάτι ανάλογο θα ήθελα και για τους θωρακικούς μύες (κάνω μόνο flyers με αλτήρες)

σας ευχαριστώ :)

 

 

για μένα δεν θες τίποτα άλλο. Εγώ τα κρατάω 6 δευτερόλεπτα πάνω, όχι 2 όπως αυτός. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Σάββτο μπροστά Κυριακή Πίσω ήταν η άλλη εναλλακτική που σκεφτόμουνα. Αυτό που με χαλάει είναι οτι έχει στήθος μαζί με τετρακέφαλο και είναι και τα δύο για υπερβολικό πόνο, ίσως το κάνω αντίθετα Σαββατο πίσω Κυριακή μπροστά. 

Στο full body Που κάνεις δεν έχεις ήδη στήθος και τετρακέφαλα μαζί ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο full body Που κάνεις δεν έχεις ήδη στήθος και τετρακέφαλα μαζί ?

 

Φυσικά έχω , full body έχει τα πάντα , μαζί με πήχεις και traps. 

 

Το θέμα είναι όμως ότι δεν θα χωρίσω την μια προπόνηση 60 λεπτών σε 2 30 - λεπτες. Με spit θα κάνω τα διπλάσια σετ σε κάθε μυική ομάδα από ότι στο full body μου. Αν κάνω στήθος και πρέσα μαζί δεν θα μπορώ να κουνηθώ την άλλη μέρα 

 

Εντάξει δεν είμαι και απόλυτα σίγουρος απλά μου ακούγεται λογικό η πιο δυνατές μυικές ομάδες άνω και κάτω σώματος να είναι άλλες μέρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...