Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια καλησπερα!!!Καθως εψαχνα διαφορα για το ps3 επεσα πανω στον genesisplus emulator v1.1 και με επιασε νοσταλγια για το sensible(ελπιζω να το γνωριζεται)....αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν γνωριζει κανεις που μπορω να βρω την αντιστοιχη rom εκδοση του παιχνιδιου γτ οτι και να δοκιμαζα ενω φτανει μεχρι εκει που διαλεγεις ομαδες μολισ ξεκιναει ο αγωνας βγαζει μαυρη οθονη!!!αλλα παιχνιδια που δοκιμασα δουλευουν μια χαρα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο Geohot (ο γνωστος απο το jb του iphone) δημοσιευσε CFW 3.55 jailbroken !!!!

http://www.ps3-hacks.com/2011/01/08/ps3-3-55-jailbreak-released/

http://www.ps3hax.net/2011/01/geohot-releases-his-ps3-jailbreak-for-fw-3-55/#axzz1AXFf6zxf

 

Παρ ολα αυτα δεν αναφερεται ακομη υποστηριξη για backup games αν και πιστευω ειναι θεμα χρονου

Μονο pkg install

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστηχως ειμαστε αρκετοι αυτοι που εχουμε απ τα πρωτα :rolleyes:

Και εγώ απο τους πρώτους είμαι αλλά δεν πήγα 3.50 :P

Εγώ στην αρχή νόμιζα οτι ήταν για όλα,απλά το ξεκαθάρισα για να μην κολλήσουν οι υπόλοιποι! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ απο τους πρώτους είμαι αλλά δεν πήγα 3.50 :P

Εγώ στην αρχή νόμιζα οτι ήταν για όλα,απλά το ξεκαθάρισα για να μην κολλήσουν οι υπόλοιποι! :-D

Oυτε εγω πηγα. Ο ανιδεος ξαδερφος μου εκανε την εξυπναδα :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πλεονεκτηματα θα εχουμε με την 3.50 ή 3.50 jb, απο τη στιγμη που οι περισσοτερες βελτιωσεις ειναι στο Online μερος;

 

3D ταινίες το σημαντικότερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει παιξει κανεις με jailbreak το Mafia II? Εχω αγορασει εκδοση BLES-00521 και οταν αρχιζει ειται απο internal ή external εχει μαυρη οθονη.Κατι παιζει ισως με eboot.bin? αν ξερει καποιος ας πει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει παιξει κανεις με jailbreak το Mafia II? Εχω αγορασει εκδοση BLES-00521 και οταν αρχιζει ειται απο internal ή external εχει μαυρη οθονη.Κατι παιζει ισως με eboot.bin? αν ξερει καποιος ας πει

 

δες εδω φιλε: Link

λενε οτι παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες εδω φιλε: Link

λενε οτι παιζει.

το εχω δει αυτο.Σε εμενα δεν παιζει.και η 00521 που εχω παρει δεν αναφερει κατι να κανεις για να παιξει.Οσα αλλα εχω δοκιμασει παιζουν μια χαρα.Αυτο παει να φορτωσει και μετα κανει σαν να χανει το video signal και μαυρη οθονη...Θα κοιταξω μηπως βρω αλλη εκδοση...Ευχαριστω παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινήσαμε μεγάλη μέρα σήμερα. Το πρώτο backup game που τρέχει στο CFW του GEOHOT...............

Για να δούμε και κανένα Backup Manager...

Έχει κάνει κανείς jailbreak στην 3.55? Μπαίνει κανονικά PSN?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχω δει αυτο.Σε εμενα δεν παιζει.και η 00521 που εχω παρει δεν αναφερει κατι να κανεις για να παιξει.Οσα αλλα εχω δοκιμασει παιζουν μια χαρα.Αυτο παει να φορτωσει και μετα κανει σαν να χανει το video signal και μαυρη οθονη...Θα κοιταξω μηπως βρω αλλη εκδοση...Ευχαριστω παντως

 

α) σου ζηταει κανενα update να κανεις? μην το κανεις. αν εχεις βαλει update σβηστο πρωτα και μετα ξανατρεξε το παιχνιδι απο το backup manager

β) δισκακι βαζεις μεσα πριν το τρεξεις? να βαλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...