Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

α) σου ζηταει κανενα update να κανεις? μην το κανεις. αν εχεις βαλει update σβηστο πρωτα και μετα ξανατρεξε το παιχνιδι απο το backup manager

β) δισκακι βαζεις μεσα πριν το τρεξεις? να βαλεις.

φιλε μου σευχαριστω που ασχολησε με το θεμα μου.Δεν ξερω, αγορασα μια αλλη εκδοση παλι 00521.Η παλια που ειχα ηταν σε μορφη iso στην αρχη.Τελος παντων εβαλα την καινουργια και οπως ειπες ετρεξα το game και καλα απο το δισκακι μετα και επαιξε κανονικα.Ευχαριστω.ολα οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μια γρηγορη ερωτηση,

αν κανω το update tou gehot me to usb

και μετα riparo to fallout new vegas (που εχει απειρο loading ωρες-ωρες) σε ενα εξωτερικο σκληρο,

θα μπορω να το παιζω χωρις με το bluray μεσα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Έχω το PS3 fat με firmware 3.50. Να πάρω το stick για jailbreak ή πλέον υπάρχει κάποιο custom firmware που να παίζει πλεόν τα games απροβλημάτιστα? Τα περνάω όπως και με το PS3Break v1.2.?

 

Αυτό το firmware τι λέει? Το έχει περάσει κανείς?

http://dukio.com/kakaroto-releases-working-ps3-custom-firmware.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου σευχαριστω που ασχολησε με το θεμα μου.Δεν ξερω, αγορασα μια αλλη εκδοση παλι 00521.Η παλια που ειχα ηταν σε μορφη iso στην αρχη.Τελος παντων εβαλα την καινουργια και οπως ειπες ετρεξα το game και καλα απο το δισκακι μετα και επαιξε κανονικα.Ευχαριστω.ολα οκ

 

σουπερ.

10 χαρακτηρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μάγκες επειδή όσα διαβάζω μου φαίνονται Κινέζικα για το ps3 (!!) μπορεί κάποιος να εξηγήσει τι εξελίξεις έχουμε με το hackάρισμά του?

Μιλάμε για σπασμένα παιχνίδια?

Υπάρχει κάπου κανένας εύκολος οδηγός

Έχω το FAT σε 3.55

 

thank you

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομα με 3.55 δεν μπορείς να παιζεις backup γιατι ο geohot δηλώνει κατα της πειρατείας και δεν έβαλε αυτήν την δυνατότητα... ισως το κανει αλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομα με 3.55 δεν μπορείς να παιζεις backup γιατι ο geohot δηλώνει κατα της πειρατείας και δεν έβαλε αυτήν την δυνατότητα... ισως το κανει αλλος

 

 

Δεν πολυκατάλαβα καθώς δηλώνω άσχετος αλλά klain!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αρχισαν τα οργανα...Μηνυσεις σε οποιον προλαβει η Sonyfrown.png

http://geohot.com/Mo...20For%20TRO.pdf

 

και το pastebin του pdf γιατι σερνεται το site του geohot

 

http://pastebin.com/Mq1xs5m2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστω και με μυνήσεις κτλπ δεν νομίζω οτι η Sony μπορεί να κάνει τίποτα πλεον το κλειδί βρέθηκε μετα απο 4 χρόνια και σιγα σιγά ολα θα πάρουν τον δρόμο τους καλώς η κακώς.

 

Η Μύνηση απλα γίνεται απο την sony για να διαφυλάξει τα νόμιμα δικαιώματα της, το να βάλει λεμε τώρα τον Geohot φυλακή για λίγο καιρό δεν θα αλλάξει τίποτα, και ουσιαστικά δεν έβγαλε τίποτα που να μπορείς να παίξεια αντιγραφές οπότε δεν ξέρω αν μπορεί να κατηγορηθεί για θέμα πειρατείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^ Ωραια.Ας ξεκαβαλησει τωρα το καλαμι ο George και ας δωσει στο λαο αυτο που θελει και να αφησει τις ηθικολογιες περι πειρατιας.Ουτως ή αλλως του εγινε αγωγη απο το $ony. :devil:

 

Έστω και με μυνήσεις κτλπ δεν νομίζω οτι η Sony μπορεί να κάνει τίποτα πλεον το κλειδί βρέθηκε μετα απο 4 χρόνια και σιγα σιγά ολα θα πάρουν τον δρόμο τους καλώς η κακώς.

 

Η Μύνηση απλα γίνεται απο την sony για να διαφυλάξει τα νόμιμα δικαιώματα της, το να βάλει λεμε τώρα τον Geohot φυλακή για λίγο καιρό δεν θα αλλάξει τίποτα, και ουσιαστικά δεν έβγαλε τίποτα που να μπορείς να παίξεια αντιγραφές οπότε δεν ξέρω αν μπορεί να κατηγορηθεί για θέμα πειρατείας.

 

Mια χαρα θα του ερθει στο κεφαλι τουλαχιστον χρηματικη ποινη και πιθανη φυλακιση με βαση τις κατηγοριες που βλεπω.Οπως και να το κανουμε ολες οι πραξεις του George παραβιαζουν το disclaimer της $ony.Για αυτο θα επρεπε και αυτος εξαρχης να συνταχθει με τους υπολοιπους hackers και να βαλει στην ακρη τον εγωισμο του.Τωρα το πολυ να καθυστερησει καμια 15 μερες το CFW που θα παιζει και backups.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω οτι ειναι αναγκασμένος να βγάλει και το CFG για να παίζει ο άλλος backups.Βρήκε το master key αυτο που δεν μπορούσαν να κάνουν αλλοι χρόνια και το έκανε επειδή του αρέσει και οχι για χρήματα η δόξα.

Το να τον κατήγορουμε για εγωισμό η αλλά τέτοια (και δεν αναφέρομαι σε εσενα φίλε μου )που έχω διαβάσει σε αλλα site ειναι τουλάχιστον αχαριστία αν μπορούμε να το πούμε έτσι.

 

Δηλαδή o αλλος ήθελε με το που βρήκε το master key να του βγάλει και tool για να παίζει backups.Είναι θέμα χρόνου να γίνει πλέον απο την στιγμή που βρέθηκε το master key (και νομίζω ειναι το ίδιο που χρησιμοποιεί και το psp) αλλα δεν νομίζω οτι μπορεί να τεθεί θέμα εγωισμού.

 

Αυτή ειναι η άποψη μου φιλικά πάντα :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παραπάνω απο τα μισά πράγματα που τον κατηγορούν δεν ισχύουν,απλά απόπειρα εκφοβησμού είναι,και πιστέψτε με σε τόσο εγωιστικά άτομα τέτοιες απόπηρες δεν δουλέυουν,περιμέντε σε λίγες μέρες να έχει γίνει πάταγος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το master key έπρεπε να βγει εδώ και πάρα πολύ καιρό.Τουλάχιστον θα έβλεπε η sony να αυξάνονται ραγδαία οι πωλήσεις του ps3.Άργησε πάρα πολύ.Το θέμα τώρα είναι να μπορεί αυτός που θα το αγοράσει μόλις το πάρει να το σπάσει με ένα απλό usb μόνος του και κατευθείαν να χώσει το σκληρό και να παίξει τα παιχνίδια του.Αυτό με το downgrade και όλες αυτές οι χαζομάρες δεν κάνουν καλό στο ps3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...