Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτα δουλευουν χωρις να αλλαξεις ρυθμισεις δικτυου στα ps3 και pc και χωρις απευθειας συνδεση με utp?

δεν αλλαζεις τιποτα απλως βαζεις την ΙΡ του ps3 στο SmartFTP Client ..εμενα μου κανει 15 λεπτα για να μου περασει αρχειο 15 gb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν αλλαζεις τιποτα απλως βαζεις την ΙΡ του ps3 στο SmartFTP Client ..εμενα μου κανει 15 λεπτα για να μου περασει αρχειο 15 gb

Με ποια μεθοδο μεταφερεις τοσο γρηγορα και ποια ftp-server και client χρησιμοποιεις ? :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν αλλαζεις τιποτα απλως βαζεις την ΙΡ του ps3 στο SmartFTP Client ..εμενα μου κανει 15 λεπτα για να μου περασει αρχειο 15 gb

 

ωραιος θα το δοκιμασω

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ποια μεθοδο μεταφερεις τοσο γρηγορα και ποια ftp-server και client χρησιμοποιεις ? :confused:

 

Κι εμένα εδώ με utp καλώδιο συνδεδεμένα απευθείας μεταξύ τους, FlashFXP και blackb0x, έτσι πάει, ~20ΜΒ/s, δλδ ένα GB σε 50 δευτερόλεπτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα εδώ με utp καλώδιο συνδεδεμένα απευθείας μεταξύ τους, FlashFXP και blackb0x, έτσι πάει, ~20ΜΒ/s, δλδ ένα GB σε 50 δευτερόλεπτα.

 

 

και εγω ετσι αλλα ειναι μπερδεμα,καθε φορα βαλε βγαλε καλωδια αλλαζε ρυθμισεις και μετα restore τα παντα πισω στα νορμαλ

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

brutal legend και resistance of fall man που επεζαν στην 3,41jb δεν πεζουν με το kmaew δοκιμασμενο με gaia,rogero,multiman και με cd και χωρις cd!!!! το resistance of fall man ουτε απο το original dvd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω "σπασει" το ps3 slim μου με το psbreak v1.2 κ παιζω κανονικα τα αντιγραφα των παιχνιδιων μου.πριν απο λιγεσ μερες αγορασα ολοτ ον playstation move εξοπλισμο(χειρηστηρια κ καμερα)κ ξεκινησα να παιζω παιχνιδια για playstation move.αντεγραψα το time crisis k το sports champions κ μου επαιξε κανονικα.ομως τα cabellas dangerous hunts 2011 k start the party δεν μου τα επαιζε!!!εχω κανει update το filmware tou usb stick psbreak στην τελευταια εκδοση.

μηπως ξερετε τι παει στραβα???μου βγαζει κ ενα μηνυμα που λεει...only games with controller issues works in patched mode!!!

αν μπορει ασ με βοηθησει καποιος.

σας ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια εχω ένα θεμα που μπορει να ακουστει χαζο. βαζω το cfw στο στικ που ειναι φατ 32 και εχει τα απαραιτητα φολντερ. αλλα μου βγαζει οτι δεν βρισκει κανενα update. τι στο δι#$#λο κανω λαθος? εχω περασει το τελευταιο update απο σονυ και το PS3 μου ειναι το χοντρο με 40αρι δισκο. Μηπως είναι αυτο?δεν μπορω να καταλαβω τι κανω λαθος. <_< <_< <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια εχω ένα θεμα που μπορει να ακουστει χαζο. βαζω το cfw στο στικ που ειναι φατ 32 και εχει τα απαραιτητα φολντερ. αλλα μου βγαζει οτι δεν βρισκει κανενα update. τι στο δι#$#λο κανω λαθος? εχω περασει το τελευταιο update απο σονυ και το PS3 μου ειναι το χοντρο με 40αρι δισκο. Μηπως είναι αυτο?δεν μπορω να καταλαβω τι κανω λαθος. <_< <_< <_<

 

οχι, και εγω fat 40αρι εχω με 160αρη δισκο ομως και ολα οκ

 

διαβασε αυτα μηπως χρειαζεται να μπεις απο safe mode

 

επισης τσεκαρε πρωτα το md5 του cfw και φυσικα πρεπει να εχει το ιδιο ονομα με τα official updates

 

1)Κλείστε το PS3 σας

2)Κρατήστε πατημένο το πλήκτρο On μέχρι να ακούσετε 3 beep και η κονσόλα θα ξανακλείσει.

3)Κρατήστε πάλι πατημένο το πλήκτρο On μέχρι να ακούσετε 3 beep, το 3ο θα ακουστεί κάπως διπλό και αφήστε γρήγορα το πλήκτρο On και θα μπεί στο recovery menu.

4)Βάλτε πάλι το στικάκι σας στο PS3 με το CUSTOM FIRMWARE

5)Επιλέξτε system update και προχωρήστε στην αναβάθμιση.

 

Κάντε επανεκκίνηση το PS3 σας στο τέλος κι αυτό ήταν τώρα έχετε custom firmware!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι, και εγω fat 40αρι εχω με 160αρη δισκο ομως και ολα οκ

 

διαβασε αυτα μηπως χρειαζεται να μπεις απο safe mode

 

επισης τσεκαρε πρωτα το md5 του cfw και φυσικα πρεπει να εχει το ιδιο ονομα με τα official updates

 

1)Κλείστε το PS3 σας

2)Κρατήστε πατημένο το πλήκτρο On μέχρι να ακούσετε 3 beep και η κονσόλα θα ξανακλείσει.

3)Κρατήστε πάλι πατημένο το πλήκτρο On μέχρι να ακούσετε 3 beep, το 3ο θα ακουστεί κάπως διπλό και αφήστε γρήγορα το πλήκτρο On και θα μπεί στο recovery menu.

4)Βάλτε πάλι το στικάκι σας στο PS3 με το CUSTOM FIRMWARE που σας έδωσα

5)Επιλέξτε system update και προχωρήστε στην αναβάθμιση.

 

Κάντε επανεκκίνηση το PS3 σας στο τέλος κι αυτό ήταν τώρα έχετε custom firmware!

 

OK. Αλλά τι γίνεται με τα games που έχω κάνει backup ήδη με το OFW 3.41 + USB Dongle; Νομίζω ότι θα σβηστούν με την εγκατάσταση του νέου CFW 3.55, οπότε γίνεται να τα κάνω κάπως backup τώρα και μετά την εγκατάσταση του CFW 3.55 να τα κάνω restore; Ή δεν υπάρχει τέτοια επιλογή και τα χάνω;..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK. Αλλά τι γίνεται με τα games που έχω κάνει backup ήδη με το OFW 3.41 + USB Dongle; Νομίζω ότι θα σβηστούν με την εγκατάσταση του νέου CFW 3.55, οπότε γίνεται να τα κάνω κάπως backup τώρα και μετά την εγκατάσταση του CFW 3.55 να τα κάνω restore; Ή δεν υπάρχει τέτοια επιλογή και τα χάνω;..

 

ο δισκος δεν πειραζεται (νομιζω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι, και εγω fat 40αρι εχω με 160αρη δισκο ομως και ολα οκ

 

διαβασε αυτα μηπως χρειαζεται να μπεις απο safe mode

 

επισης τσεκαρε πρωτα το md5 του cfw και φυσικα πρεπει να εχει το ιδιο ονομα με τα official updates

 

1)Κλείστε το PS3 σας

2)Κρατήστε πατημένο το πλήκτρο On μέχρι να ακούσετε 3 beep και η κονσόλα θα ξανακλείσει.

3)Κρατήστε πάλι πατημένο το πλήκτρο On μέχρι να ακούσετε 3 beep, το 3ο θα ακουστεί κάπως διπλό και αφήστε γρήγορα το πλήκτρο On και θα μπεί στο recovery menu.

4)Βάλτε πάλι το στικάκι σας στο PS3 με το CUSTOM FIRMWARE που σας έδωσα

5)Επιλέξτε system update και προχωρήστε στην αναβάθμιση.

 

Κάντε επανεκκίνηση το PS3 σας στο τέλος κι αυτό ήταν τώρα έχετε custom firmware!

 

 

ναι το βρηκα και αλλου αυτο πρεπει να φταιει ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση. ελπιζω να πιασει και να γραψω νεα σε λιγο :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το βρηκα και αλλου αυτο πρεπει να φταιει ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση. ελπιζω να πιασει και να γραψω νεα σε λιγο :-D

 

 

 

ε απο το ιδιο στεκι στο παρεθεσα μαλλον

 

αιντε περιμενουμε καλα νεα

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε απο το ιδιο στεκι στο παρεθεσα μαλλον

 

αιντε περιμενουμε καλα νεα

 

 

πετυχε τελεια, βαζω τωρα το προ 2011. θα ξαναγραψω σε 10. ελπιζω να μην εχει θεμα το μπλου ραϊ. καπου διαβαζα προβληματα, ξερετε κατι γιαυτο?? εβαλα να κανω μπακ απ το παιχνιδι και ξεχασα να τσεκαρω αν παιζουν ταινιες, αλλα αν βλεπει το παιχνιδι δεν ειναι οκ λετε?/ :blink: :blink:

Υ.Γ. έχει πλακα να γραφεις μπλου ραϊ ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...