Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν έχω περάσει ποτέ κανένα custom firmware γιατί ακόμα φοβάμαι να πώ την αλήθεια με όλα αυτά που ακούω...Για την flash ρώτησα μήπως χρειαζότανε να ξέρω (αν δε βαριέσαι και ας μην χρειάζεται πές μου πώς βλέπω ποιά έχω). Επίσης παίζει ρόλο τι PS3 έκδοση έχω (PAL,NTSC) για να κατεβάσω και το αντίστοιχο firmwware?

 

Thanks!

Το ποια NAND εχεις παει αναλογα με τον σειριακο αριθμο που εχει to PS3

Σε φατ δεν ξερω που τον βρισκεις νομιζω ειναι κατω. σε σλιμ ειναι πισω

Update: Follow the below list. Find your model # on the PS3 itself. Do not attempt this with 256MB NAND. ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ ΟΜΩΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ Waninkoko CFW3.55

 

* FAT NAND SIZE

o CECHA = 256MB

o CECHB = 256MB

o CECHC = 256MB

o CECHE = 256MB

o CECHG = 256MB

o CECHH = 16MB

o CECHJ = 16MB

o CECHK = 16MB

o CECHL = 16MB

o CECHM = 16MB

o CECHP = 16MB

o CECHQ = 16MB

* SLIM NAND SIZE

o CECH-20..A = 16MB

o CECH-20..B = 16MB

o CECH-21..A = 16MB

o CECH-21..B = 16MB

o CECH-250.A = 16MB

o CECH-250.B = 16MB

o CECH-250.A = 16MB

o CECH-250.B = 16MB

o CECH-251.A = 16MB

o CECH-251.B = 16MB

 

Αν θες να πας σε custom firmware sυνιστω να βαλεις το CFW3.55 KMEAW

Δεν εχει να κανει ουτε με σεριαλς ουτε με ΝΑΝΤ!!

Μπαινει ευκολα και τρεχει τα παντα ολα!!

ΠΡΟΣΟΧΗ. ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΟΥΜΕ CFW3.55 ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΑΝΩ ΣΕ OFW3.55. ΑΛΛΙΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΦΑΕΙ ΤΟΥΒΛΟ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για CFW KMEAW οχι δεν χρειαζεται να δεις καμια flash. Αυτο ισχυει μονο για CFW Waninkoko

Δεν εχει αναφερθει τουβλο σε κανενα PS3 mεχρι στιγμης ΦΑΤ η ΣΛΙΜ με KMEAW

Τωρα αν εισαι ο πρωτος τι να σου πω :fear:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν έχω περάσει ποτέ κανένα custom firmware γιατί ακόμα φοβάμαι να πώ την αλήθεια με όλα αυτά που ακούω...Για την flash ρώτησα μήπως χρειαζότανε να ξέρω (αν δε βαριέσαι και ας μην χρειάζεται πές μου πώς βλέπω ποιά έχω). Επίσης παίζει ρόλο τι PS3 έκδοση έχω (PAL,NTSC) για να κατεβάσω και το αντίστοιχο firmwware?

 

Thanks!

 

EDIT: Sorry καταλάθος διπλό post

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά έχω την 3.55 από το τελευταίο update της sony. πρέπει να την ξαναπεράσω η συνεχίζω με τα υπόλοιπα βήματα?

Περνας κανονικα την CFW3.55 KMEAW εφοσον εισαι σε OFW3.55

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιμαι σε 3.41 jb. Περναω το OCFW απο σονυ. Kανω τα βηματα ενα ενα περναω και μαναγκερς και ολα. Τα save μου θα υπαρχουν ? Τα παιχνιδια που εχω περασει μεσα θα υπαρχουν και αυτα ? Ποιον μαναγκερ θεωρειτε ως τον πιο συμβατο ? Πρεπει παλι να κανουμε καποια διαδικασια καθε φορα που ανοιγουμε το ps3 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην βαλετε τον Gaia...συντομα ο Rogero θα βγαλει την δικια του εκδοση με build in patcher!!...και εκτος αυτων οσοι βαλανε τον Gaia εχουν πολλα freezarismata.

 

Originally Posted by Rogero

Actually, Version 7.9a with built in LV2 patcher is almost under final testing

 

Ρε παιδια τοσες φορες το εχουμε ποσταρει....οτι θελετε να βρειτε περι ps3 hacking υπαρχει το καταλληλο ελληνικο forum....με αναλυτικους οδηγους για τα παντα.

 

http://www.ps3-gr.com/forum

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιο guide για την εγκατάσταση custom FW 3.55; Αν ναι, μπορεί κάποιος να το στείλει εδώ ή σε PM αν είναι πρόβλημα;

Εγώ έχω το PS3 FAT 40GB, οπότε υποθέτω το κάνω χωρίς να έχω κανένα πρόβλημα. Ένας φίλος μου όμως έχει το PS3 Slim 250GB, μπορεί και εκείνος να το κάνει;

Ευχαριστώ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bασικα τωρα εγινε μεγαλη βλακια :confused:

Σε πολλα παιχνιδια οπως gt5 , the sly trilogy κτλ κτλ εχουμε ηδη αλλαξει τα eboot :shock: Που θα βρουμε παλι τα παλια ? Γιατι νομιζω πως χρειαζονται τα κανονικα eboots για να παιξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...