Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξερει καποιος πως μπορω στον gaia manager να του αλλαξω την διαδρομη απο τους φακελους στο δισκο που διαβαζει τα games?

βαλε τον gaia manager με την εκδοση games!!!!! και οχι την gamez η BRRips γιαυτο εχει τρεις εκδοσεις το πακετο ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξερει καποιος πως μπορω στον gaia manager να του αλλαξω την διαδρομη απο τους φακελους στο δισκο που διαβαζει τα games?

Εγω προσωπικα τον εσβησα-ξαναεγκατεστησα και με ρωτουσε για το path. Πατουσα no μεχρι να με ρωτησει για τον φακελο GAMEZ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο FTP ειναι πολυ πιο γρηγορο απο το να κανεις copy game απο τον εξωτερικο στον εσωτερικο?

 

 

 

πολλοι λενε πχ 15gb σε 15 λεπτα,εγω τετοιες ταχυτητες δεν ειδα ουτε με direct συνδεση ουτε μεσω router

 

ας πουν και αλλοι

 

 

 

οταν φορτωνει ο multiman 1.13.04 μου γραφει οτι δεν βρισκει payload και οτι ισως εχει περιορισμενη λειτουργικοτητα

πρεπει να κανω κατι?

τι τρεχετε πριν φορτωσετε τους managers εκτος απο το fix permissions οταν εχετε περασει καινουργια backups?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλοι λενε πχ 15gb σε 15 λεπτα,εγω τετοιες ταχυτητες δεν ειδα ουτε με direct συνδεση ουτε μεσω router

 

ας πουν και αλλοι

 

Με ενσύρματη direct σύνδεση και gigabit ethernet κάρτα δικτύου στο pc τέτοιες ταχύτητες πρέπει να δει κανείς (πάρα πολλά laptop για όσους είναι με laptop έχουν κατοστάρες μόνο και όχι χιλιάρες κάρτες δικτύου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περασα το πρωτο μου παιχνιδι στον εσωτερικο, με αντιγραφη απο τον εξωτερικο. 22 λεπτα για 8gb, Μετρησα. Τα 15 λεπτα για 15GB ειναι οντως ρεαλιστικα σε gigabit συνδεσεις? Πολλοι ειστε που πετυχενετε τετοια ταχυτητα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνδεση ενσυρματη μεσω ρουτερ εχω 11 mb/sec

 

Κάρτα δικτύου; 100 ή 1000;

 

Αν δεν κάνω λάθος, αν έχεις κατοστάρα, αυτό είναι το maximum που μπορείς να πιάσεις (100Mbps = 12.5 MB/s, βγάλε κάτι overheads μας κάνει εκεί γύρω στα 10).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καρτα δικτυου 10/100/1000

 

ρουτερ 10/100 μαλλον και καλωδια 100αρια μαλλον

 

Μμμ, το router σε κόβει αλλά είπες ότι δοκίμασες και απευθείας και πάλι ήσουν εκεί (από καλώδια δεν ξέρω πολλά, αλλά αν είναι Cat 5b που έχω εδώ δεν θα έπρεπε να έχει εκεί πρόβλημα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια απο κολληματα πως πατε? Ενας φιλος μου εχει κολλησει τελειως κονσολα 2 φορες στο xmb, και 2 φορες ενω επαιζε ονλine medal of honor. Εμενα σημερα κολλησε οταν ετρεξα το lv2_v2,και χρειαστηκε hard reset. Επισης παρατηρω οτι καθυστερει περισσοτερο το συστημα, τα εικονιδια αργουν να εμφανιστουν και αργει και περισσοτερο στο κλεισιμο. Δεν πιστευω να ειμαι ο μονος που τα βλεπω αυτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια απο κολληματα πως πατε? Ενας φιλος μου εχει κολλησει τελειως κονσολα 2 φορες στο xmb, και 2 φορες ενω επαιζε ονλine medal of honor. Εμενα σημερα κολλησε οταν ετρεξα το lv2_v2,και χρειαστηκε hard reset. Επισης παρατηρω οτι καθυστερει περισσοτερο το συστημα, τα εικονιδια αργουν να εμφανιστουν και αργει και περισσοτερο στο κλεισιμο. Δεν πιστευω να ειμαι ο μονος που τα βλεπω αυτα?

 

 

καπου τοσα και εγω

 

θα βγαλουν ποιο σταθερα cfw υπομονη

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...